PDA

View Full Version : Moderated: Напипах нещо твърдо в областта на едната си гърда



Undying
01-22-2007, 13:55
Наистина съм много уплашена.Снощи докато вечерях направих някакъв жест с ръка и напипах нещо твърдо в областта на едната си гърда.Бях с тениска и без сутиен и когато го усетих просто замръзнах.Незнаех какво да направя.Опипах по-добре и наистина усетих нещо твърдо,но от това което прочетох днес при повечето случаи това което напипват е малко,а при мен не е,напротив дори.Със сигурност е нещо,което се е появило съвсем скоро,защото просто щях да го усетя.Но не мога да разбера дали трябва да се притеснявам...А най-странното е че до колкото знам такива неща се получават при жени над 20,а аз съм на 16...Може и да е някаква киста или кой знае...Та мисълта ми е може ли да бъде според вас някакво наптрупване на мазнини или незнам и аз...Мисля да изкачам няколко дни и ако не се промени да кажа на майка ми.Адски съм притеснена и просто незнам какво да правя...Никога не съ мочаквала да м исе случи такова нещо и то на тази възраст...

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

SINDEL
01-22-2007, 14:45
Когато бях на 16 една ве4ер и аз така - докато си взимах душ и напипах някакво твърдо кръгли4ко образувание на едната си гърда. И аз като тебе яко се стреснах, казах на майка ми и може би седмица след това си записах 4ас при мамолог ли беше.. абе лекарите, които се занимават с такива работи. Така или ина4е, прегледа ме, опипа ме, гледа ме на нещо като ехограф (може и да не се казва така, но прили4аше) и се оказа, 4е ми няма нищо. Каза, 4е такива неща се полу4авали някъде през пубертета, когато гърдите ти се развиват ве4е по4ти напълно, 4е били... ами знам ли.. ве4е не помня, отдавна беше, но може би мастни образувания. :-k Та предполагам, 4е и при теб най-вероятно ще се окаже нещо такова. За всеки слу4ай, пък и да се успокоиш, отиди на лекар да те види, но едва ли ти има нещо. :wink:
Аа, другото което си спомням, 4е ми казаха на прегледа беше, 4е малко преди менструалния ти цикъл, тези образувания се напипват много по-лесно отколкото обикновено през останалото време от месеца. :-s
Ами като цяло това е, което сега се сещам :wink: Само не се притеснявай много много, ще видиш, 4е няма да е нищо сериозно

quench
01-22-2007, 14:57
Мамограф се вика. Иначе,преди цикъл ендокринните жлези ви наблъскват с хормони,което ви пречи да мислите правилно,защото ставате много емоционални. :wink:
Освен това,вярвам,че ти е доста рано,за да имаш проблеми от подобно естество.

лоринда
01-22-2007, 15:52
Мамоложката ми каза че е най-хубаво да се преглеждат гърдите след цикъл и под душа.Трябва каквото имаш от едната страна да го имаш и от другата.

Undying
01-22-2007, 15:53
Освен това,вярвам,че ти е доста рано,за да имаш проблеми от подобно естество.
И аз така си мисля и за това освен че се стреснах се и очудих... :roll:
SINDEL много ме успокои с мнението си,дано наистина е нещо подобно на твоя случай.

Пенчу
01-22-2007, 19:08
опипа ме,

Mm..interesna profesiq :-D

shadow4e
01-23-2007, 00:05
Две мои много близки приятелки имаха същия проблем, но при тях беше и с болки/ на 17 са/. И двете ходиха на лекар и им казаха, че като мине менструацията ще им мине и така и стана