PDA

View Full Version : Бахти мръсната София:(



SashkoY
01-22-2007, 22:03
Съмнявам се че ще има отзиви по тази тема,но нека да ви я покажа,тъй като сериозно искам да направим нещо по въпроса.Ето какво постнах днес във сайта на министерството на околната среда и водите :
''Да направим група за събиране на отпадъци
з съм 18 годишно момче от София,квартал Надежда.Буклуците в квартала ми са навсякъде-в градинките и междублоковите пространства...навсякъде.Та зи гледка ме подтиска.Всеки ден ми се иска все повече да взема два чувала-единият за хартиени,другият за пластмасови и найлонови отпадъци,да нахлузя едни ръкавици и да събера поне болкуците около блока ми.Само че има и нещо друго-не вярвам,че сам ще променя нещо.А и освен това, не искам хората да ме гледат като извънземно Confused Rolling Eyes
Не се съмнявам ,че има много други хора като мен-хора ,които искат да възвърнат чистотата и красотата около себе си.Потвърждение на това днес открих във вестник труд-конкурс от сорта''снимай най грозната гледка с боклуци и спечели 500 лева''.Ето това доказва до някаква степен ,че не ми пука само на мен.
Смятам,че може да се образува група от доброволци...не се съмнявам ,че и вестник ''труд'' би подкрепил кампанията,тъй като това би била добра,чудесна реклама.
Ето как виждам нещата-събира се група от определн брой хора,като всяка неделя се събират и почистват един Софийски квартал.Може на откриването да се раздават рекламни тениски на вестника...след време групата ще се разрастне и ще има достатъчно хора,за всеки квартал поотделно ,за всяка неделя.Акциите ще бъдат отразявани от вестника.Така един ден събирането на боклуци ще стане традиция,а няма да се провежда само в деня на околната среда от ученици в дворовете на училищата.''
Вие какво мислите ???
:shock: :roll:

NiKOLAN
01-22-2007, 23:17
ми кофти са буклуцита ама аз съм им свикнал да ти кажа. а и няма аз да се занимавам да чистя след като има хора на които им плащат за това. за какво аз да си губя времето което и без това не ми стига за да рина нечии буклуци. свикваш траеш и тва си е.

Dr. Kazimbutt
01-22-2007, 23:26
Идеята ти е хубава, но неосъществима. Никой няма да се навие да чисти, а дори и да се, почистеното място ще се превърне отново в бунище. При това за отрицателно време. Градът ни няма да е чист, докато половината ни съграждани не се научат, че отпадъците се хвърлят в кофите, а не на земята. Също така боклукът не се хвърля през балкона.

NiKOLAN
01-22-2007, 23:38
Също така боклукът не се хвърля през балкона.са се сещам един приятел на нова година драйфа в един плик и после го метна през балкона :lol:

01-23-2007, 09:19
Абе наистина нищо няма да стане,но ако се направи няква кампания вече ще е друго... :-D Аз не се и съмнявам...само че тва ще значи,че мангалките няма да чистят във неделята :roll: а ще ни чакат нас хахахах :-D ама може ли бе :( направо болно ми е :roll:

bulgarche
01-23-2007, 09:45
Засеа колко човека има? Поне да сте 5-6 доброволеца. МИслили ли сте за писане на проект? Или се надявате на евентуална подктрепа от в."Труд"?

01-23-2007, 11:39
Значи досега писах във форума на Труд пък ще видим кво ще стане :roll:

SashkoY
01-23-2007, 11:42
Само да поясня че тва по-горе съм аз :-D

no_more_pain
01-27-2007, 20:55
Също така боклукът не се хвърля през балкона.са се сещам един приятел на нова година драйфа в един плик и после го метна през балкона :lol:i kvo traa bogoslovim tozi"mladej" :shock: :shock: :evil:
ina4e ideqta si q biva...ama nali se se6tate,4e takova ne6to nqma kak da stane...ili pone ne v moite predstavi :roll:
moje bi nqmam dostatu4no vuobrajenie :)

Bonbonenata
01-27-2007, 21:36
Идеята е добра :)

MusicIsTheKey
01-27-2007, 21:43
Не бих се включила.
Не виждам основателна причина,поради която да го направя.Съгласна съм - мръсно е,гадно е.Всяка година плащам 'такса смет',но за какво?Да ходя аз да чистя ли?Ако не платя - могат да ми правят проблеми,ако не се лъжа, не мога да напускам страната....неприятно.Плаща и парите ми къде отиват?При шефовете на Волф,Чистота и т.н?Да могат да си купуват хубави коли и къщи,а София да е зарита от боклуци?Пълна простотия.Не може хем да си давам парите,хем аз да си върша работата.

SashkoY
01-28-2007, 00:52
Не бих се включила.
Не виждам основателна причина,поради която да го направя.Съгласна съм - мръсно е,гадно е.Всяка година плащам 'такса смет',но за какво?Да ходя аз да чистя ли?Ако не платя - могат да ми правят проблеми,ако не се лъжа, не мога да напускам страната....неприятно.Плаща и парите ми къде отиват?При шефовете на Волф,Чистота и т.н?Да могат да си купуват хубави коли и къщи,а София да е зарита от боклуци?Пълна простотия.Не може хем да си давам парите,хем аз да си върша работата.
Съгласен съм,само дето има едно нещо-''Чистота'' например е частна фирма,мисля че и другите вече са частни. :? Което ще рече,че държавате не може да направи нищо...освен ако не увеличи таксата смет...което,според мен ,никой не желае :lol: Сеш се.
Тъй че можем да седим и да се оплакваме или да се направи нещо-подписка ли,нещо ли...и да се отделя по 1 час в неделята и да не е толкова гадно. ;-)

01-28-2007, 01:01
totalno zamarsqvane bezredici pomiar6tina i sekvi svin6tini :lol: da jivee prostotiqta koi ne mu aresva da si tursi grad :lol:

01-28-2007, 01:02
bai ganio prezident prezident.....

abstraction
01-28-2007, 07:46
по-важно е да се отстранят не последиците от проблема, а причините той да съществува.
Дори тази кампания, мероприятие или какво то точно е, да постигне успех, факт е че хората ще продължават да си хвърлят боклуците.

Според мен в дългосроче план трябва всеки да си постави за цел да промени манталитета на следващите поколения. А в краткосрочен - може например да поствят големи глоби на хората, които си хвърлят отпадъците на улицата. Разбира се това е трудно осъществимо, най-малкоот защото последното нещо, което биха правили органите на реда, е да следят дали някой замърсява градския пейзаж.

Amayo
01-28-2007, 07:50
Супер ви е идеята. И да почнете от моя квартал ей. :-D

01-28-2007, 13:26
Градът е мръсен, защото и жителите са мръсни!!!

на село е чисто щото селяните си изяждат и боклука :lol: :lol: :lol:

peps_from_mars
01-28-2007, 13:27
София може да е мръсна,ама Бургасссс е чистттт :-D :lol: :lol: :-D :-D

01-28-2007, 13:32
София може да е мръсна,ама Бургасссс е чистттт :-D :lol: :lol: :-D :-D

бургас е най големата турска свинщина която може да съществува.ше повърна върху него

peps_from_mars
01-28-2007, 13:39
София може да е мръсна,ама Бургасссс е чистттт :-D :lol: :lol: :-D :-D

бургас е най големата турска свинщина която може да съществува.ше повърна върху него


ела 4акам те бе гостен4е...дето го е страх да се регне

01-28-2007, 13:43
София може да е мръсна,ама Бургасссс е чистттт :-D :lol: :lol: :-D :-D

бургас е най големата турска свинщина която може да съществува.ше повърна върху него


ела 4акам те бе гостен4е...дето го е страх да се регне

как да се регнем мое ме намериш по ип да ме умориш с некой вирус
и нема да дойдем там щот варна е 100 пъти по убаво и ше одим само там а не у вашто турско село

01-28-2007, 13:56
Темата ме вълнува много!(а на тез двамцата последните да кажа че не е тука мястото......)София е най-гнусния град наистина и даже да повярвам че има доста хора,с които да чистим като се замисля колко много са тия на които не им пука и обичат да си живеят в лайната които си хвърлят няма никъв смисъл....за съжаление.....те софиянци дори не обичат да им се проветри в градския транспорт че им духало и си дишат прахоляка докато не се надишат и не легнат болни камо ли да се научат да си фурлят боклуците кадето трябва.аз живея на сравнително чисто местенце в Божурище,при мен проблема е че нямам капак на контеинера и квото и да изхвърлиш после го намираш някаде си наоколо разнесено от вятъра/кучета......
Съвета ми е-БЯГАЙТЕ ОТ СТОЛИЦАТА няма изчистване тука......невъзможно е...Може би единствената идея е глоба....но не мисля че и тва ще спре прасетата(извинявам се много)

peps_from_mars
01-28-2007, 13:57
София може да е мръсна,ама Бургасссс е чистттт :-D :lol: :lol: :-D :-D

бургас е най големата турска свинщина която може да съществува.ше повърна върху него


ела 4акам те бе гостен4е...дето го е страх да се регне

как да се регнем мое ме намериш по ип да ме умориш с некой вирус
и нема да дойдем там щот варна е 100 пъти по убаво и ше одим само там а не у вашто турско село

на мене бс си ми харесва че некаф си просТ гост не му отърва аз ко да напрая :wink:

HardcorE_AFA
01-28-2007, 20:27
na vseki mu se iska da e po 4isto...da mu eba maikata...ama koi 6te se navie da 4isti!!!!!?!?!

vra4ka
01-28-2007, 20:36
Бих се включила и ще помогна с каквото мога!
По мои спомени имаше доста акции за почистване! Може да се включим към тях!

malka_sladuranka
01-29-2007, 14:11
:smt102 мръсно е, но и да се хванеме да изчистиме (което е почти невъзможно) до 1 седмица ще е същата кочина :evil:

SashkoY
01-30-2007, 20:51
:P Онзи ден по новините даваха някъв депутат от бсп,който ще настоява за прекратяване на договорите на фирмите,които чистят София :wink: Той заяви пред новините на бТВ (цитирам по памет)''За парите,които получават фирмите,София трябва да бъде мита три пъти на ден със минерална вода и прах за пране '' :lol:

malka_sladuranka
01-30-2007, 21:40
:P Онзи ден по новините даваха някъв депутат от бсп,който ще настоява за прекратяване на договорите на фирмите,които чистят София :wink: Той заяви пред новините на бТВ (цитирам по памет)''За парите,които получават фирмите,София трябва да бъде мита три пъти на ден със минерална вода и прах за пране '' :lol: даа ама циганките замитат по спирките събират 5 купчинки с прах листа и боклици оставят ги някъде на не толкова видно място и познайте какво става след първият вятър :evil:

nosebleeD
01-31-2007, 09:11
идеята е хубава..лятото с едни прители помня как висяхме по цял ден в градинки и като ни станеше тъпо хващахме 2 пликета и почвахме да събираме боклуците..и през това време на никой не му пречеше да продължи да си върля опаковките на земята :roll:
въпроса не е в чистенето..а в манталитета на българина..всеки си хвърля боклуците навсякъде..а най-се дразня като видя някоя чистачка да люпи семки до чувала с боклуците и да си хвърля обелките на земята :?

Amayo
02-01-2007, 21:53
:P Онзи ден по новините даваха някъв депутат от бсп,който ще настоява за прекратяване на договорите на фирмите,които чистят София :wink: Той заяви пред новините на бТВ (цитирам по памет)''За парите,които получават фирмите,София трябва да бъде мита три пъти на ден със минерална вода и прах за пране '' :lol: даа ама циганките замитат по спирките събират 5 купчинки с прах листа и боклици оставят ги някъде на не толкова видно място и познайте какво става след първият вятър :evil:
#-o Ае кви циганки те тресат тебе бе. Депутата се опитва да ти обясни че шефа на ВОЛФ Румен Гайтански кара Мерцедес СЛР макларън който струва половин милион евро и (тва му е ежедневната кола.) Луксозната му кола е Бугати Ваерон която струва един милион евро и тия пари познай кой кмет на софия му ги дава секи ден? :-D

teenkopele
02-02-2007, 07:13
Градът е мръсен, защото и жителите са мръсни!!!

...тогава защо почти всеки се стреми да дойде и да живее в София? :roll:

Boot
02-02-2007, 08:08
Щото си мислят, че като дойдеш в София и падат големите кинти. Ти кфо си мислиш? Че е заради чистите улици?

teenkopele
02-02-2007, 08:21
...Ти кфо си мислиш? Че е заради чистите улици?

Ахахаха...не много ясно. :lol:

_donna_
02-02-2007, 10:08
Кво ви става бе хора?! ](*,)

Шишарка
02-02-2007, 14:43
И на мен ми е писнало от боклуци :x Всеки ден като се връщам от даскало ми идва да звънна на приятелите си дето живеят на близо и да тръгнем с пликове.Като бяхме малки така правихме.
Хората от блока си изхвърлят бокука през прозореца.От строежите в (бившата) горна част на южния парк е пълно с боклуци.
Ето снимка от "парка"
http://i45.photobucket.com/albums/f68/Nori_killer_queen_/Aspirin%20Free/Picture0025.jpg

SashkoY
02-04-2007, 00:40
И на мен ми е писнало от боклуци :x Всеки ден като се връщам от даскало ми идва да звънна на приятелите си дето живеят на близо и да тръгнем с пликове.Като бяхме малки така правихме.
Хората от блока си изхвърлят бокука през прозореца.От строежите в (бившата) горна част на южния парк е пълно с боклуци.
Ето снимка от "парка"
http://i45.photobucket.com/albums/f68/Nori_killer_queen_/Aspirin%20Free/Picture0025.jpg
Леле,ужас...не бива да е така :smt017 шефа на волфа да кара най-скъпата кола в света :-D във същото време София да тъне в боклуци.Тва ми напомня малко на романа тютюн- нископлатени работници, обществото страда...а няколко човека са светлинни години напред. :smt005 Само дето във ''Тютюн'' работниците се вдигат на стачки,а тук няма такава опастност-да си мангал в чистота си е престижно и другото което е-здравето ан работниците във фабриките е било застрашено и са се разболявали от туберкулоза,а тук болестта не е смъртоносна,само мори;пада върху цялото общество(в рамките на град София) и не е се казва туберкулоза, а СВИНЩИНА.И колкото повече живеем в нея,толкова повече свикваме :smt012 демек развиваме си имунитет,както с шарката е било :smt005 Само че нищо чудно ако се понатрупа още малко боклук не шарка,а чума да тръгне :smt012 .

evil_lady_in_black
02-04-2007, 08:53
Сорка ама аз въпреки че живея в софия си знам че е мръсна и не я харесвам , навсякъде бклуци и прах , а м/у другото софия е била проектирана за 500 000 души по-малко от сегашното население на София , което значи че София е пълна с преселили се селяни :-k

malka_sladuranka
02-04-2007, 09:16
:P Онзи ден по новините даваха някъв депутат от бсп,който ще настоява за прекратяване на договорите на фирмите,които чистят София :wink: Той заяви пред новините на бТВ (цитирам по памет)''За парите,които получават фирмите,София трябва да бъде мита три пъти на ден със минерална вода и прах за пране '' :lol: даа ама циганките замитат по спирките събират 5 купчинки с прах листа и боклици оставят ги някъде на не толкова видно място и познайте какво става след първият вятър :evil:
#-o Ае кви циганки те тресат тебе бе. Депутата се опитва да ти обясни че шефа на ВОЛФ Румен Гайтански кара Мерцедес СЛР макларън който струва половин милион евро и (тва му е ежедневната кола.) Луксозната му кола е Бугати Ваерон която струва един милион евро и тия пари познай кой кмет на софия му ги дава секи ден? :-D Добре че ми каза че не отиват при циганите :mrgreen:

krisi_l@loka
02-11-2007, 15:18
Идеята ти е хубава, но неосъществима. Никой няма да се навие да чисти, а дори и да се, почистеното място ще се превърне отново в бунище. При това за отрицателно време. Градът ни няма да е чист, докато половината ни съграждани не се научат, че отпадъците се хвърлят в кофите, а не на земята. Също така боклукът не се хвърля през балкона.
Определено !