PDA

View Full Version : Cirei. :(



01-23-2007, 12:42
Kajete nqkakav medikament/lekarstvo/mehlem za mahane na cirei? Izpolzvam ihitol ot vchera za sega ne vijdam efekt, slagah listq ot zele (taka chetoh, slagah revanol, yoda sept. Ne sam siguren dali e cire no taka mi kazaha nqkolko choveka.
Pls malko info i pomosht

Me4oOoOo
01-23-2007, 13:47
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Undying
01-23-2007, 14:56
Аз ти предлагам да отидеш на доктор,а не да слушаш приятелите си кво ти приказват.

SwEeT_pAiN_F
01-23-2007, 16:33
Наистина, ти пък от къде си толкова сигурен че това е цирей?! Пък и някой цирей се цепят!! Внимавай много са опасни! Могат да доведат до рак на кръвта! Бягай на лекар!

sladoled
01-23-2007, 20:58
Това за ихтиола е добре. Неговата задача е да подпомогне "пукването" на цирея и от там да изтече гнойната материя и да се самопречисти. Но не става бързо винаги. Почиствай и с риванолов разтвор преди да сложиш ихтиола. Циреите се познават по това, че в центъра им има косъм / по-точно те излзат защото космения фолекул се инфектира/ Ако е възможно отскубни косъма, но не изтисквай в никакъв случай. Като спре да тече гнойна материя вече може вместо хтиол да слагаш унгвент йодасепт до оздравяването. Ако няма подуване на съседни лимфни възли, голямо зачервяване и оток не е наложително да търчиш на лекар.

batkodoki
01-24-2007, 07:44
на кое място е локализиран?

това най-често е остра стафилококова инфекция. не е съвсем безобидно! иди все пак да те види личния лекар. може да се наложи антибиотична терапия и преглед при спец