PDA

View Full Version : Думи в българския език



01-23-2007, 23:09
В тази тема моля да кажете някакви по-сложни думи, например като еманация, трансцендентен, обструктивен, фондаментален...
Пускам темата с цел просто за обогатяване на речника.Няма лошо в това да използваме по-сложни думи, поне аз лично искам да науча нови думи, но и все пак ако се замислите като използваме такива думи някакси звучим по-интелигентно
И, моля, след като напишете дума ОБЯСНЯВАЙТЕ КАКВО ЗНАЧИ, давайте синоними...

cute_but_psycho
01-23-2007, 23:26
ако си интелигентен изгелждаш като такъв и без сложни думи
а ако не си и се стараеш да го постигнеш със сложни думи - ми някак си нестава
народа е казал "по-добре нищо не казвай за да изглеждаш тъпо, отколкото да кажеш една дума и да убиеш всякакви съмненя"

teenkopele
01-24-2007, 06:49
Непротивоконституционству вателствувайте- значението е ясно. :wink:

01-24-2007, 18:15
В тази тема моля да кажете някакви по-сложни думи, например като еманация, трансцендентен, обструктивен, фондаментален...
фУндаментален е думата :-D :-D , що си се захванал/а с това, като дори не знаеш правописа на "сложните думи". Я по-добре хич не ги изпозвай, за да не ставаш смешен/смешна :P

JoeBanana
01-24-2007, 18:21
тва прилича малко на оная тема
"как да си развия мисленето" :-D
насила умен не се става

white_chik
01-25-2007, 07:29
Темата като замисъл не е лоша,но наистина,ако не си природно интелигентен,нищо не може да ти помогне.Колкото до "сложните думи",ако учиш чужди езици ще си наясно какво значат голяма част от тях,защото българските ни "сложни думи"са чуждици.Скоро имаше един въпрос в "Стани богат",нещо ставаше въпрос за вапоризация,като козметичен термин какво значи и аз се сетих,че на испански "вапор" означава пара и от там вапоризация-козметичен метод за почистване на лицето с пара.

bboy_bunker
01-25-2007, 08:19
^ а на английски е vapour, което също означава пара.. ;)

pathetic
01-25-2007, 09:52
добре де,сложни думи.

Защо са ти като можеш да го кажеш толкова ясно и просто,че всички да те разберат.

?

със сложните думи лесно можеш сам да се объркаш.

Just_One_Girl
01-25-2007, 12:08
Хахахах не знам за вас, обаче мен ме избива яко на смях. Автора, не се обиждай, ама начинанието ти е тъпо. И кво сега, учим сложни думички, обличаме костюм, слагаме очила и вече сме нови хора. Айде де! Маска му се вика на твойто, и когато маската без да искаш се откачи и падне във възможно най-неподходящата ситуация ще станеш за смях. Откажи се да учиш думички насила, каквото ти трябва ще си дойде само.

pathetic
02-09-2007, 20:33
Маска му се вика на твойто.


Маска му се вика на човечеството.

krisi_l@loka
02-11-2007, 14:42
Непротивоконституционству вателствувайте
:P Хах не мога да и обясня значението!

Just_One_Girl
02-12-2007, 08:02
А сиктир бе! Защо да ползваме трудни чуждици и да се правим на интересни, като си имаме достатъчно хубави и лесни думички, с които няма да изглеждаме позьори.

Cheesy
02-12-2007, 17:37
Ти да не би да искаш да играеш на бесеница? :-D плеоназъм-назоваване на еднакви или мн близки като съдържание неща с многобройни думи и изрази

air_J
02-12-2007, 17:51
Ето ви една наглед проста дума, която доста хора не знаят как точно се пише (включително и моя милост), а именно - анцу(н)г. :-({|=