PDA

View Full Version : Черни рози...?



01-24-2007, 07:47
Има ли такъв алкохол и ако да за какво точно става дума?

01-24-2007, 16:59
Да това е един много интерес коктейл. Но поради нещата, които се слагат и трудното приготвяне се използва рядко...
Идеята е че трябва да се вкара разтопена захар (нещо подобно на греяната ракия, ана бе баш) в абсент и след това се добавя малко шоколадов ликьор. След като се направи това коктейла се запалва докато се изпари около 1/5 - 1/10 от обема и след това се пие на екс.

Snoopy_
01-24-2007, 17:04
абсент - анасоново питие, сиреч подобно на мастиката но с много висок градус. Почва при 50 и няколко и стига до 87%(поне аз толкова съм виждал най-много, другото според мен вече е за фламбиране). Изключително силно и не се препоръчва да се изпият повече от 1-2 шота при неподготвен пияч, 3-4 при подготвен.

01-26-2007, 09:04
И колко струва едно такова удоволствие?Някой който е пил черни рози моля да каже какъв вкус има....може ли да се оприличи на нещо?

Juicy_Lucy
01-26-2007, 23:37
И колко струва едно такова удоволствие?Някой който е пил черни рози моля да каже какъв вкус има....може ли да се оприличи на нещо?

не знам колко точно,но е много..истинският абсент не е от най-евтините питиета,а и доста рядко се намира в България,което още повече го оскъпява