PDA

View Full Version : Накъдрете се с белтък!



pantofka90
01-24-2007, 08:44
Ето една идея, която научих преди около година, и която стои страхотно за косата, и действа супер!
Става въпрос за къдрене с белтък. Един, или за по-дълга коса два белтъка (сурови, по никакъв начин обработени, държа да отбележа :wink: ) се слагат в една купичка, и на суха коса мачкате "гривата си" с тях, все едно са пяна. След това, за да изсъхне по-бързо минавате през студената струйка на сешоара, и белтъка вече се е втвърдил, и оформил супер къдри :D Действието му се обяснява чрез стилизиращия ефект, който има това "вещество".
Ако искате пробвайте това съветче, във всички случаи не само, че не губите, но в най-лошия случай само подхранвате косата си :wink: А ако не се одобрите - пътя до банята го знаете
:wink:

01-24-2007, 08:57
mersi mn
mn qko stava

SINDEL
01-24-2007, 09:04
Ами и на мен са ми казвали, 4е стават хубави къдри, но за сметка на това този суров и по никакъв на4ин необработен белтък така "хубаво мирише", 4е не е истина. А само да ти престои два 4аса върху главата и то особено през лятото, когато е горещо не ми се мисли кви "ухания" ще ми се разнасят от косата :? като се има предвид, 4е яйцата са едни от най-бързо развалящите се храни изобщо, ако не се държат в хладилник...

HardcorE_AFA
01-24-2007, 09:06
qk e saveta 6te go probvam kato mi stane po dulga kosata....za6toto tova lqto napravi6 gluposta da se postrija kuso,,,no kosata mi raste kato gubi mnogu burzo.Makar 4e moita kosa e kudrava dosta no 6te go probvam...

pantofka90
01-24-2007, 13:23
Ами и на мен са ми казвали, 4е стават хубави къдри, но за сметка на това този суров и по никакъв на4ин необработен белтък така "хубаво мирише", 4е не е истина. А само да ти престои два 4аса върху главата и то особено през лятото, когато е горещо не ми се мисли кви "ухания" ще ми се разнасят от косата :? като се има предвид, 4е яйцата са едни от най-бързо развалящите се храни изобщо, ако не се държат в хладилник...
Добре, че ме подсети, пропуснах да отбележа това, всъщност въобще НЕ МИРИШЕ. :D Освен ако яйцата не стоят от миналия великден, и вече не са се развалили :lol: :lol: :lol: :wink: Усеща се аромат на белтък само докато си го слагаш по косата, след това като засъхне, това става след 5-10 мин даже и ти нищо не усещаш! А за горещото време също не е проблем - цяло лято ходих накъдрена с белтък, и съм имала само хубави емоции, всичко си е наред :P Впрочем всеки като ме пита как съм се къдрила, и като разбере, че е с белтък, се навежда да мирише косата ми дали не мирише, но напълно няма никаква миризма, тя изветря бързо, факт! ;)

ninsy
01-24-2007, 14:34
чувала съм го това.. но някак ме е гнус ;)

Lorraine
01-24-2007, 14:51
мерси,ще го пробвам :)

^sladyranka`
01-24-2007, 15:04
Ами и на мен са ми казвали, 4е стават хубави къдри, но за сметка на това този суров и по никакъв на4ин необработен белтък така "хубаво мирише", 4е не е истина. А само да ти престои два 4аса върху главата и то особено през лятото, когато е горещо не ми се мисли кви "ухания" ще ми се разнасят от косата :? като се има предвид, 4е яйцата са едни от най-бързо развалящите се храни изобщо, ако не се държат в хладилник...
Добре, че ме подсети, пропуснах да отбележа това, всъщност въобще НЕ МИРИШЕ. :D Освен ако яйцата не стоят от миналия великден, и вече не са се развалили :lol: :lol: :lol: :wink: Усеща се аромат на белтък само докато си го слагаш по косата, след това като засъхне, това става след 5-10 мин даже и ти нищо не усещаш! А за горещото време също не е проблем - цяло лято ходих накъдрена с белтък, и съм имала само хубави емоции, всичко си е наред :P Впрочем всеки като ме пита как съм се къдрила, и като разбере, че е с белтък, се навежда да мирише косата ми дали не мирише, но напълно няма никаква миризма, тя изветря бързо, факт! ;)

I az sam na sa6toto mnenie.Naistina ne miri6e :-)

Kisses_P
01-24-2007, 16:02
С белтък става но предпочитам с бира

SINDEL
01-25-2007, 06:29
Ами и на мен са ми казвали, 4е стават хубави къдри, но за сметка на това този суров и по никакъв на4ин необработен белтък така "хубаво мирише", 4е не е истина. А само да ти престои два 4аса върху главата и то особено през лятото, когато е горещо не ми се мисли кви "ухания" ще ми се разнасят от косата :? като се има предвид, 4е яйцата са едни от най-бързо развалящите се храни изобщо, ако не се държат в хладилник...
Добре, че ме подсети, пропуснах да отбележа това, всъщност въобще НЕ МИРИШЕ. :D Освен ако яйцата не стоят от миналия великден, и вече не са се развалили :lol: :lol: :lol: :wink: Усеща се аромат на белтък само докато си го слагаш по косата, след това като засъхне, това става след 5-10 мин даже и ти нищо не усещаш! А за горещото време също не е проблем - цяло лято ходих накъдрена с белтък, и съм имала само хубави емоции, всичко си е наред :P Впрочем всеки като ме пита как съм се къдрила, и като разбере, че е с белтък, се навежда да мирише косата ми дали не мирише, но напълно няма никаква миризма, тя изветря бързо, факт! ;)

I az sam na sa6toto mnenie.Naistina ne miri6e :-)


Може. Така или ина4е не съм пробвала и не знам. Ама щом вси4ки така го хвалите, ше се прежаля :wink:

brain_stew
01-25-2007, 06:38
Хахаха!И аз ще взема да го пробвам някой ден!
Тва с миризмата ми рпипомня, кака обясних ан една фризьорка, че след ампоана си минавам косата с малко разреден оцет за да стане по-мека и да нямам пърхут (тогава нещо ем беше нападнал!) и тя "Ама то ен мирише ли?" !Та предполагам с белтъка е същото!Тва трябва да се пробва, гледам добра реклама му анправихте! :-D

BaMBOocHa
01-25-2007, 07:11
С белтък става но предпочитам с бира
ее недей ;) ще изневериш на яйчицата от аватара ти ;) а и бирата няма ли да мирише..доста?Защото мен са ме заливали с бира(неволно)и косата ми вунеше ОТВРАТИТЕЛНО!

ProstoAz
01-26-2007, 13:21
При наличието на тоооолкова много пяни за коса това ми се струва изключително ненужно...

shalis
01-26-2007, 14:59
То и аз съм с къдрава коса и май тук е мястото да споделя мойта тайна за оформяне на къдриците...БИРА :) Просто намачкайте косата си с бира - НЕ мирише ( бирата изветрява) в същото време прави разкошни твърди и оформени къдрици ;)

dran-dran_f
01-26-2007, 20:34
az probvah s bira i kosata mi ne se nakadri (to e nevazmojno neq nai sliniq lak za kosa koito namerih q darji nqma i 2 chasa) ama stana mn puhkava i gotina :) I si mirisheshe ! Ne silno i gadno ama si imashe specifichen miris. I edna priqtelka se beshe kadrila s beltak i pak taka , ne na gadno ama nqkakv miris si ima po stranen i me e strah da opitam...

Scarabey
01-26-2007, 20:55
az probvah s bira i kosata mi ne se nakadri (to e nevazmojno neq nai sliniq lak za kosa koito namerih q darji nqma i 2 chasa) ama stana mn puhkava i gotina :) I si mirisheshe ! Ne silno i gadno ama si imashe specifichen miris. I edna priqtelka se beshe kadrila s beltak i pak taka , ne na gadno ama nqkakv miris si ima po stranen i me e strah da opitam...
Една приятелка веднъж си беше накъдрила супер яко косата питах я с какво каква пяна и тя каза,че било с бира :-D сега виждам,че не го е пробвала само тя.Ами може би с белтък наистина става хубаво,доколкото съм чувала яйцата били полезни за косата.Но мен също ме притеснява мириса :roll:

01-28-2007, 08:25
а с белтък се чудя дали косата става като с пяна-неква много твърда :x щото аз много мразя да става на трърди клечки :roll:

01-28-2007, 15:06
Ама чакай........ само не разбрах белтъка да не го правя нищо нали, смисъл да не го разбивам на пяна?

01-28-2007, 21:03
Не бях чумала това нещо и имам намерение да пробвам.
Но имам въпросчета - твърда ли става косата? А изглежда ли мазна или не?

01-30-2007, 16:44
Ne miri6e ,Ne izglejda mazna,no stava leko tvurda i ako ti e mn tumna i q porazro6i6 samiq beltuk stoi leko bqlo :D moita e 4erna i edin put se napravih taka i edin pi4 ot moq klas mi kaza 4e mi pobelqva kosata :-D :-D

namely_me
01-30-2007, 18:30
Боже, това ме изуми.
Определено ще пробвам, и по двата начина. 10x за полезните съвети.

Undying
01-30-2007, 18:38
Вие тука салата с мезе напрайхте-то не бяха бири,оцети,яйца :lol: :lol: :lol:

pantofka90
02-02-2007, 07:47
Някой спомена, че при наличието на толкова пяни няма смисъл от такива начини.:) Принципно имаш право, но разликата е, че белтъкът (сигурно и бирата) не вредят по никакъв начин на косата, дори подхранват, за разлика от пяните.:) Освен това на другия ден ако си се накъдрила с пяна косата е на клечки и ужасна :smt018 , а с белтъкът пак си е къдрева, а ако я срешиш става бухнала и готина!
След белтък косата не изглежда мазна! Втвърдява се, но няма как иначе.;) Но е готино =D>

malkoto_sladur4e
02-02-2007, 08:02
Male vednaga 6te probvam O:) Ama da pitam az kakto s1m s1s estestveno prava kosa pak li 6te stane? \:D/

ProstoAz
02-02-2007, 12:26
Mss. Smith, аз не мисля, че пяните вредят на косата...
Същи не съм забелязала косата да ми е на клечки на следващия ден ами напротив - почти няма и следа от пяната. НО моята коса по принцип е къдрава и я позлвам само за оформяне, при правите коси незнам как е. :roll:
Бухнали коси аз не харесвам, за това и не реша моята (с изключение - когато я мия)
И след пяната косата не изглежда мазна... :roll: Кой е луд да си слага пяна в корените, че да му изглежда мазна?

Jump!
02-03-2007, 13:03
Хахаха!И аз ще взема да го пробвам някой ден!
Тва с миризмата ми рпипомня, кака обясних ан една фризьорка, че след ампоана си минавам косата с малко разреден оцет за да стане по-мека и да нямам пърхут (тогава нещо ем беше нападнал!) и тя "Ама то ен мирише ли?" !Та предполагам с белтъка е същото!Тва трябва да се пробва, гледам добра реклама му анправихте! :-D
Ще обясниш ли за оцета, моля те !! [-o<

ninsy
02-04-2007, 08:26
az taka i ne razbrah toq beltyk razbivame li go..kfo go pravim ?

SuN4o_F
02-06-2007, 21:29
heheh e 6te probvam tiq dni :D

krisi_l@loka
02-23-2007, 13:16
Ами и на мен са ми казвали, 4е стават хубави къдри, но за сметка на това този суров и по никакъв на4ин необработен белтък така "хубаво мирише", 4е не е истина. А само да ти престои два 4аса върху главата и то особено през лятото, когато е горещо не ми се мисли кви "ухания" ще ми се разнасят от косата :? като се има предвид, 4е яйцата са едни от най-бързо развалящите се храни изобщо, ако не се държат в хладилник...
Дам #-o

sexa_na_kompleksa
02-23-2007, 14:44
Е,някой ще каже ли,трябва ли да разбиваме белтъка?

shmatka_s_patka
02-23-2007, 15:03
i az ne moga da razbera ... toq beltak razbiva l ise qde li se kade trqbva da go sloja i pod kakva forma... i ne mislq 4e 2 beltaka biha stignali za cqla kosa (dalga) ako e suha o6te pove4e...
malko ne mi se vrazva...

ninsy
02-23-2007, 18:10
i az ne moga da razbera ... toq beltak razbiva l ise qde li se kade trqbva da go sloja i pod kakva forma... i ne mislq 4e 2 beltaka biha stignali za cqla kosa (dalga) ako e suha o6te pove4e...
malko ne mi se vrazva...

Тази гнусотия я пробвах преди 3-4 дни нито разбивах белтъка нито нищо сложих го на влажна коса и го доизсуших с сешоара .Ебаси стана некфо мн яко ,въобще не очаквах да стане нещо

miss_fatty
02-23-2007, 19:51
аз мисля,че тва яко ше ви втвърди косите после няма да можете да се разрешите!Тва все пак е БЕЛТЪК бе хора!Не се излагайте!По-добре си вземете една пяна за коса,един лак или гел ....мисля че ше сте по-доволни :wink:

Candyy
02-23-2007, 19:58
аз мисля,че тва яко ше ви втвърди косите после няма да можете да се разрешите!Тва все пак е БЕЛТЪК бе хора!Не се излагайте!По-добре си вземете една пяна за коса,един лак или гел ....мисля че ше сте по-доволни :wink:ДА ама белтъка поне е полезен за косата а пяната гела и лака ти унищожават косата..пак и не може да се получи такаф ефект [-X :wink:

miss_fatty
02-23-2007, 20:03
аз мисля,че тва яко ше ви втвърди косите после няма да можете да се разрешите!Тва все пак е БЕЛТЪК бе хора!Не се излагайте!По-добре си вземете една пяна за коса,един лак или гел ....мисля че ше сте по-доволни :wink:ДА ама белтъка поне е полезен за косата а пяната гела и лака ти унищожават косата..пак и не може да се получи такаф ефект [-X :wink:

иии можеш ли да ми обясниш къв е ефекта миличка?То яйцето е полезно наистина,защото се правят маски от жалтака!Аз не мога да го разбера тва да ми се мажете с квото ви падне!Знам че белтъка мноо яко стяга и ми обясни тва кат ти се уплете косата после как ше се разрешиш???

Candyy
02-23-2007, 20:05
аз мисля,че тва яко ше ви втвърди косите после няма да можете да се разрешите!Тва все пак е БЕЛТЪК бе хора!Не се излагайте!По-добре си вземете една пяна за коса,един лак или гел ....мисля че ше сте по-доволни :wink:ДА ама белтъка поне е полезен за косата а пяната гела и лака ти унищожават косата..пак и не може да се получи такаф ефект [-X :wink:

иии можеш ли да ми обясниш къв е ефекта миличка?То яйцето е полезно наистина,защото се правят маски от жалтака!Аз не мога да го разбера тва да ми се мажете с квото ви падне!Знам че белтъка мноо яко стяга и ми обясни тва кат ти се уплете косата после как ше се разрешиш???ХАх ами щом съм се намазала с тва би следвало да не седя дни наред с него ,а колко да искарам един ден ,поне аз..тъи като след едно спане вече не седи толкова ефектно по добре би било преди лягане да си измия косата или поне аз така правя другите не знам.. :wink:

miss_fatty
02-23-2007, 20:10
аз мисля,че тва яко ше ви втвърди косите после няма да можете да се разрешите!Тва все пак е БЕЛТЪК бе хора!Не се излагайте!По-добре си вземете една пяна за коса,един лак или гел ....мисля че ше сте по-доволни :wink:ДА ама белтъка поне е полезен за косата а пяната гела и лака ти унищожават косата..пак и не може да се получи такаф ефект [-X :wink:

иии можеш ли да ми обясниш къв е ефекта миличка?То яйцето е полезно наистина,защото се правят маски от жалтака!Аз не мога да го разбера тва да ми се мажете с квото ви падне!Знам че белтъка мноо яко стяга и ми обясни тва кат ти се уплете косата после как ше се разрешиш???ХАх ами щом съм се намазала с тва би следвало да не седя дни наред с него ,а колко да искарам един ден ,поне аз..тъи като след едно спане вече не седи толкова ефектно по добре би било преди лягане да си измия косата или поне аз така правя другите не знам.. :wink:

да,бе вие си знаете :wink: Аз лично не бих го пробвала! :D