PDA

View Full Version : Възможно ли е да си приятел с някой, който обичаш?



01-24-2007, 10:53
Според вас възможно ли е да си приятел с някой, когото обичаш много. Наранил ви е 1 път и не искате повече да имате нищо общо с него/нея и се отдръпвате от нея, но той/тя продължава да иска да присъства в живота Ви, защото без вас не може, също има чувства към вас, обаче не иска да си признае, че ги има. Та, според вас възможно ли е? :roll:

Infatuated Inside
01-24-2007, 10:56
След като ти имаш чувства към него и той има чувства към теб, не виждам причина отношенията ви да са само приятелски. Любовта не е любов, ако не може да прощава.

01-24-2007, 10:59
Историята е много дълга, не искам да я разказвам. Не мога нито да бъда приятел с нея, нито нещо повече. Затова искам вашето мнение, за да видя дали добре съм решил.. по късно мога да напиша част от историята.. :?

In4iTu_
01-24-2007, 11:03
Сам казваш, че не искаш нищо общо с това момиче, за какво са ти нашите мнения? Вслушай се в себе си, а не в хора, които не познаваш.

Atika
01-24-2007, 11:04
Да наистина е трудно да бъдеш приятел с човек ,който обичаш , но не е и невъзможно.. Имам подобно ситуациа от няколко години и с времето наистина всичко се превърна в приятелство, просто един ден разбрах, че този човек ме прави по щастлива като приятел и наистина не мога да си представя животът си без да го е имало до мен през всичкото това време..

Barbie
01-24-2007, 11:05
Зависи. След като толкова го обичаш, имаш ли сили изобщо да го изхвърлиш от живота си?
Иначе едно такова приятелство е мъчително и болезнено. Най-трудно е да искаш някого, той да е безкрайно близко до теб, но да не е твой.
И все пак от личен опит знам, че бих избрала приятелството. Когато бях в тази ситуация си знаех, че не мога да се отдръпна от човека, когото обичах. Щях да изгубя безумно много...
И всичко свърши добре. Сега сме заедно и съм щастлива. :-)

shemetaa
01-24-2007, 11:06
awe parvo trqa kaje6 istoriqta ama 6tom posle -OK...spored men priqtelstvo nemoje da sa6testvuva ot stranata na 4oveka koito ima po-silni 4uvstva kum otsre6tniq,za6toto kolkoto i da iska vinagi 6te si li4i 4e tezi 4uvstva sa nqkak ne prosto priqtelski a nqkakfi po-specialni da kajem...taka 6te se polu4i 4e ti 6te q revnuva6,6te i se qdosva6 ili nqkfi takiva i to samo za6toto ne e s tebe...az pone taka mislq...nqma priqtelstvo tam kadeto ima po-specialni 4uvstva...no ti opitai moje puk az da gre6a :smt051 ... :-D :D :wink: :smt023

koalka
01-24-2007, 11:07
Човека, който обичаш може да ти е приятел, естествено.На него казваш всичко, можеш да разчиташ на него за всяко нещо, би ти помогнал.Но обратното- да си приятел с човек, който обичаш и искаш да сте заедно-не.Защото приятелството се базира само на приятелски чувства и нищо повече.А при този човек има и нещо повече.Но все пак вие сте си приятели, защото за пред другите той няма такива чувства към теб.

01-24-2007, 11:27
Сега ще разкажа част от историята..
Началото на учебната година бях си харесал едно момиче, което адски много ме привличаше. Много хора ми казваха да не се занимавам с нея, защото много ще ме разиграва, ще си играе с чувствата ми и т.н., но аз бях убеден, че ще бъде различно. Прав и се оказах. Мои приятели ми казаха, че ги еп итала как се казвам, на колко години съм, колко съм бил красив и т.н. и аз естествено се усетих, че тя има чувства към мен. Тя започна да ме търси в irc, по гсм, смси ми пращаше, в даскало ми мяташе едни усмифки и всичко беше идеално. Една вечер не излязох и бях седнал на РСто и си чатихме. Тя ме попита дали се държа така с мои приятелки и аз и отговорих да, защото не й знаех чувствата. Тя се сдуха супер много и на следващия ден я попитах защо е направила така. Тя ме попита директно дали имам някакви чувства към нея и аз се престраших и й казах да. Бяха споделени до известна степен. Започна се със свалките, излизанията и т.н., но така и не излязохме. След известно време тя започна да ми казва, че е влюбена в мен, че иска да е с мен, че много съм й харесвал и всичко всевъзможни простотии за които се сетите, че можете да излъжите човек само и само да го задържите при Вас. Аз бях обезумял по нея, тя се подигра с моите чувства. Няколко седмици не я търсех, тя мене също и аз реших да сложа край на всичко, Минаха още 1-2 седмици и аз бях започнал да я забравям и докато един ден тя просто не ми се включи и започна да ме разпитва защо правя така, защо не инъче и т.н. Аз и обясних, тя потвърди това, което казах й се разбрахме. Каза ми също, че иска да излезем и да се разберем, но аз не виждам смисъл. Започна да ме търси пак в даскало, гледа ме постоянно, усмихва ми се, в irc също ме търсеше и всичко започна пак отначало.
Сега ето и моето мнение - не мога да бъда приятел с нея, защото тя не може да намери смелост да ми каже за чувствата си и даже и да иска мда я накарам тя не може/неиска/ да си признае за тях. Не знам защо прави така, не знам защо иска да ме измъчва, не знам колко пъти да й доказвам че съм различен от другите, че не искам нищо друго освен щастие с нея. Много неща ми е споделяла, както и аз на нея..но явно беше до тук. Днеска не можех да я погледна, толкова много не исках да виждам..искам да я изолирам от живота си, не искам да имам нищо общо с нея. Сега ще си кажете защо постъпвам така с нея, след като тя имала чувства към мен..защото се изморих. Писна ми 5 месеца да я предразполагам, да й говоря, тя да ми споделя всичко да бъде както в една нормална връзка и същевременно да не е връзка.. :( Много ме боли от това, че не мога да я имам, но ме боли и от това, че даже и пряител не мога да бъда с нея. Мислих си едни неща оня ден ' Ако се разделим завинаги - кой на къде ще тръгне ? ' " Ще мисли ли за другия, ще се сеща ли за него..или просто трябва да остане един красив спомен и да продължим напред..' май ще е второто.. :(

shemetaa
01-24-2007, 12:06
gospodi.... :smt119 ..taq istoriq me glutna...mnogo qko e napisana...a za samata istoriq..emi da vtoroto e po-dobriq variant.. :smt040 :smt109 :smt023 :smt006

TreeHill
01-24-2007, 13:12
Според вас възможно ли е да си приятел с някой, когото обичаш много.

отговорът ми важи само за този въпрос
Според мен не.С сегашната ми приятелка бяхме много добри приятели 7-8 години и накрая не издържахме и двамата (чувствата бяха взаймни)Още сме заедно

01-24-2007, 17:10
Още мнения ? :roll:

FiRe_LaDy
01-24-2007, 17:16
Mda napylno e vyzmojno tova neshto.Az bqh taka pochti cqlo lqto s bivsheto si gadje.Skysahme i men mi beshe gadno,no toi ne spirashe da me vika d aizlizam s kompaniqta im dokato na men ne mi pisna ... zashtoto se praveshe che ne mu puka,a ne behse taka.I sega pak si stradam ... ma po malko.

sledko_f>93
01-24-2007, 17:20
да, но няма да е 4естно спрямо двамата!

POLA^_^
01-24-2007, 17:58
Ако има чувства към теб нямало е да те нарани...дотолкова,че да не искаш да имаш нищо общо с него...логично... :wink:

Bacard1
01-24-2007, 18:18
Ако има чувства към теб нямало е да те нарани...дотолкова,че да не искаш да имаш нищо общо с него...логично... :wink:

напълно сагласен ако е имал/а чувства е нямало да се стига до тук... :lol: :D :lol: пък и не мисля че ще има приятелсво след като те е наранил така...помисли може да има нещо др което да иска....

playful_baby
01-24-2007, 18:28
Според вас възможно ли е да си приятел с някой, когото обичаш много. Наранил ви е 1 път и не искате повече да имате нищо общо с него/нея и се отдръпвате от нея, но той/тя продължава да иска да присъства в живота Ви, защото без вас не може, също има чувства към вас, обаче не иска да си признае, че ги има. Та, според вас възможно ли е? :roll:
emm 4e vazmojno e! :wink: sekvi hora ima! si4ko e vazmojno!

01-25-2007, 22:17
Господи прекалено е трудно да я забравя, прекалено много ме боли, прекалено много ме е грижа за нея. Опитвам се да постигна втория вариянт и малко по малко успявам, но ме обземат много често мислите за нея. Обичам я и много трудно ще мога да притъпя чувствата си. Не искам да й ги показвам, искам да видя какво ще стане. Крия се от нея, не я търся, нито тя мене..господи много е трудно:(