PDA

View Full Version : problem s nervite ili ne6to drugo



01-24-2007, 13:43
vsi4ko zapo4na predi godina dve s problemite ot na4alo ne usaznavax kakvo stava no sled vreme razbrax 4e vsi4ko e na nervna po4va xodix na doktori pravix isledvaniq kazaxa 4e sam zdarav kat bik a pritesneniqta i naprezenieto koito se poqvixa izvednaz ne iz4ezvaxa
izpisaxa mi xap4eta nqkakvi antidepresanti pix no za malko pomognat i tolkoz piq bilki i ot tqx sam dovolen stremq se da gledam pozitivno na zivota tova kazvat 4e ste me opravi nai dobre vzex da 4eta literatura na takava tematika tq mi pomaga stra6no mnogo
no neiskam da piq xap4eta ve4no AKO IMA I DRUGI S TAKIVA PRIBLEMI MOLQ SPODELETE MNENIE OPITA E VAZEN TRQBVA DA SE IZLAKUVA 4OVEK OT TEZI NEGATIVNI EMOZII za6toto e kofti samo da si misli6 lo6i raboti tu te zaboli ne6to tu drugo i se si misli6 lo6i raboti

sladoled
01-24-2007, 14:07
Я ми пиши на лични. Тук е дълго да се обясняваме.

01-24-2007, 14:07
v4era razbrah 4e moi priqtel e v balnicata i e sa6to kato teb i toi e na antidepresanti i dori mu padala kosa mn me e strah za nego ,lekarite sa kazali 4e ni6to mu nqma,no i toi neiska da piq hap4eta zatova sa go zadarjali v bolnicata ,mn iskam da se opravi za6toto darja na nego ,lo6oto e 4e i az sam kato nego gledam vsi4ko ot lo6ata strana i se depresiram mn 4esto ,dali i na men moje da se slu4i sa6toto. Imam mn vaprosi ,no me e strah da namerq otgovorq im za6toto moje da se okaje lo6 .

01-24-2007, 20:57
Всеки изпада рано или късно в нервни кризи.То и аз каквато бях нервачка,но не съм опирала чак до хапчета,болници и така нататък.Съветвам ви да си щадите нервите максимално,един живот живеем и какво,да го прекараме в лудница ли??
Преди бях нервачка,но с мъжа ми решихме да имаме бебе и сега нищо не е по важно от мен и семейството.Като има човек стимул-дете,приятел,учение,мечта.. ивота става песен:)

Taralej
01-24-2007, 21:04
Я ми пиши на лични. Тук е дълго да се обясняваме.

По-добре пиши тук. Темата ми е интересна и на мен, а предполагам и на други. Ще бъде итнересно да чуем повече мнения по проблема и най-вече начини да се справим с него!

lunii
01-27-2007, 18:39
az sam na 15 gidini i vsi4ki mi kazvat 4e sam mn nerven 4ovek za nai malkoto se nervq i az samata go vijdam,no osven tova se 4ustvam mn samotna pla6a se ot si4ko dori samo da me zaboli glava i si mislq nai lo6oto za vsi4ko e taka!staraq se da mislq po pozitivno no ne se polu4ava!imam nqkafi mn strani fobii ot nesa6testvuva6ti ne6ta,mislq 4e se zatvarqm v sebe si ,tapo mi eot vsi4ko i nai ve4e postoqno si mislq za nai lo6ite ne6ta koito mogat da mi se slu4at!mislq 4e poludqvam,no ne sam spodelqlq s nikoi! :?

Taralej
01-27-2007, 19:47
az sam na 15 gidini i vsi4ki mi kazvat 4e sam mn nerven 4ovek za nai malkoto se nervq i az samata go vijdam,no osven tova se 4ustvam mn samotna pla6a se ot si4ko dori samo da me zaboli glava i si mislq nai lo6oto za vsi4ko e taka!staraq se da mislq po pozitivno no ne se polu4ava!imam nqkafi mn strani fobii ot nesa6testvuva6ti ne6ta,mislq 4e se zatvarqm v sebe si ,tapo mi eot vsi4ko i nai ve4e postoqno si mislq za nai lo6ite ne6ta koito mogat da mi se slu4at!mislq 4e poludqvam,no ne sam spodelqlq s nikoi! :?

Здравей!

Това с позитивното мислене е добре! Старай се да гледаш ведро на нещата, винаги с усмивка и положителен подход!
Друго, което мога да те посъветвам, е да се захванеш със някакъв спорт и да спортуваш активно. Така ще решиш няколко от проблемите си:

1. Няма да се чувстваш толкова самотна
2. Няма да се затваряш в себе си
3. Ще имаш по-малко време да мислиш за лоши неща и да се занимавап със фобиите си.

Казвам тези неща от собствен опит.

sun4e
01-28-2007, 09:12
Здравей !Наистина трябва да преодолееш тези постоянни лоши мисли защото те могат да причинят много сериозни нарушения в организма.Мога да ти дам няколко съвета:
1.Търси и приемай предложената чужда помощ и подкрепа.
2.Консумирай здравословни продукти,богати на хранителни вещества ,които оптимизират работата на мозака.Сладоледът,пърженит е картофки и шоколадътмогат временно да подобрят настроението,но не прекалявай с тях.
3.Ограничи приема на алкохол и кофеин.
4.Най-важното - Наслаждажай се на живота,не бъди прекалено критичен и обичай себе си :)
5.Занимавай се с йога,медитация и други техники за релаксация.
6.Редовните физически упражнения и масажите много помагат .
На мене лично това ми помогна много и също четенето на книги на такава тематика,но не само да ги прочетеш,а и да изпълниш това което пише в тях :) Успех!

lunii
01-28-2007, 14:43
mesri za savetite 6te se opitam da gi izpalnq!!! :)

02-02-2007, 21:25
az sam na 15 gidini i vsi4ki mi kazvat 4e sam mn nerven 4ovek za nai malkoto se nervq i az samata go vijdam,no osven tova se 4ustvam mn samotna pla6a se ot si4ko dori samo da me zaboli glava i si mislq nai lo6oto za vsi4ko e taka!staraq se da mislq po pozitivno no ne se polu4ava!imam nqkafi mn strani fobii ot nesa6testvuva6ti ne6ta,mislq 4e se zatvarqm v sebe si ,tapo mi eot vsi4ko i nai ve4e postoqno si mislq za nai lo6ite ne6ta koito mogat da mi se slu4at!mislq 4e poludqvam,no ne sam spodelqlq s nikoi! :?
И аз бях така по едно време, май още продължавам да бъда...
:? Не изпитвам някакви фобии, но ми е страшно криво и черно, мисля си все за разни глупости.

Това, което те съветвам, е да пиеш повече течности. Когато се сетиш за разни глупости- пиеш(не алкохол). Звучи глупаво, но когато човек не пие достатъчно течности, кръвта му се сгъстява и бъбреците се затрудняват, от това се задържат токсини, които влият върху нервната система и докарват човек до разни депреси, глупави мисли и др.
Също така се движи колкото можеш повече, пускай музика играй и тн.
Когато човек е депресиран не му се прави абсолютно нищо, не му се излиза никъде... Въпреки това не стой на едно място дълго, това ще те побърка съвсем.
Може също така да почистиш добре стаята например, тъкмо ще се разсеяш малко от тея тъпи мисли. Ако има пердета- разкарай ги, нека да влиза колкото се може повече светлина.

Знам за какво говориш, но не трябва да си толкова черногледа.

02-06-2007, 18:07
И Аз бях така....със спонтанните ми избухвания,удрях и чупех разни неща (някои ценни за мене и после съм съжалявал). Пращаха ме даже по психиатри,но не помогна. Откакто си пуша трева (по 2 3 пъти седмично) сичко ми е наред. 17години съм

tequila
02-06-2007, 22:46
внимавайте с нервите защото освен кризите причиняват и по-лоши неща :wink:

deem(unregistered)
02-07-2007, 07:55
Вероятно отново става дума за СЕС. Ако искате да знаете какво е това нещо и как се игнорира вижте темата ' За Депресираните' в клуб 'У ДОМА'. В момента е на 2-ра страница.