PDA

View Full Version : Петиция за грипна ваканция



hforce
01-24-2007, 19:21
Един от моя клас направи петиция за грипна ваканция и вече имаме към 100 и нещо подписа, моля всеки който иска грипна ваканция да подпише петицията, който има по няколко майла да я подпише няколко пъти петицията (с други имена разбира се) ето го и линка: http://www.bgpetition.com/gripna-vakanciq/index.html

извинявам се ако темата не е за тук, но тук ми се стори подходящо

KsG
01-24-2007, 19:24
аз гласувах, дано се съберат повече хора!

HopeLesss
01-24-2007, 19:27
Абсолютно никакъв смисъл няма от тая грипна ваканция!!!
1. Никой не си седи вкъщи. Всеки е по кафетата, из центъра или по клубовете и грипа пак си се разпространява!
2. Ако ни пуснат във ваканция, 100% ще ни карат да заучаваме или ще ни намалят априлската ваканция!
3. Сега е края на срока. Какво искате, да ви напишат по-ниската оценка и да не ви дадат шанс за по-добра ли?

Мислете малко и за последствията, а не само за няква си тъпа ваканция. Като не ви се ходи на даскало, вземете една бележка и толкова!!!

koalka
01-24-2007, 19:32
Аз чух, че ако има ваканция в София, както в някои други градове, после ще трябва да я отучваме, което е много по-кофти.Да учим събота и неделя, някак си офертата не ми харесва.По-добре да си учим нормално, от колкото после да учим например събота и неделя.

Angel_Girl
01-24-2007, 19:34
Абсолютно никакъв смисъл няма от тая грипна ваканция!!!
1. Никой не си седи вкъщи. Всеки е по кафетата, из центъра или по клубовете и грипа пак си се разпространява!
2. Ако ни пуснат във ваканция, 100% ще ни карат да заучаваме или ще ни намалят априлската ваканция!
3. Сега е края на срока. Какво искате, да ви напишат по-ниската оценка и да не ви дадат шанс за по-добра ли?

Мислете малко и за последствията, а не само за няква си тъпа ваканция. Като не ви се ходи на даскало, вземете една бележка и толкова!!!
Извинявай не виждам как болните ще киснат по кафетата и клубовете с високата температура след като немогат да се дигнат от леглото. И аз съм една от тези болни за съжаление и предпочитам по ниската оценка пред това да се мъча на училище с температура и болна, с риск да заразя още някои и да не се излекувам 2 седмица като мога да си стоя вкъщи и да се излекувам за 5 дена. На никои не му е за некви 3 тъпи дена ваканция. Нещата опират до там, че никои не желае да е болен и предпочитам да отучвам, от колкото да съм болна....

Boot
01-24-2007, 19:39
Нях. Ние сме ваканция, пък.
Аз не мога да разбера нещо. На човек му казват, че ще има свободни дни, а той мисли кога ще ги отучва, вместо какво да прави тогава. Задръстено.
И кфо му е по-лошото на отучването?! Все същата раута, че даже е някфо по-спокойно и по-празно в училище... Пенсии

KsG
01-24-2007, 19:40
Няма да се отучват дните обявени за грипна ваканция
DarikNews - 22 Януари 17:34
Грипната ваканция в общините Благоевград и Симитли ще продължи до 26 януари. Освен това във гриона ваканция са учениците от Разлог, Кресна, Белица, III ОУ в Петрич и СОУ в село Микрево, община Струмяни. Дните обявени за грипна ваканция няма да се отучват, съобщават от МОН. Пропуснатотоучебно съдържание ще бъде преструктурирано до края на втория срок на учебната 2006/2007 година при условия и по ред, определени от директора на всяко училище, съгласувано с началника на Регионалния инспекторат по образованието.

А и тук говорим за нещо много по-важно. Когато в една стая има 30 души, от които дори и 1 да е болен, има много голяма (огромна) вероятност да се заразят и другите. И точно защото е краят на срока, дори и да си болен ти трябва да отидеш на училище, макар и да рискуваш да заболееш други. А ходенето на кафе вече е друго

HopeLesss
01-24-2007, 19:40
Абсолютно никакъв смисъл няма от тая грипна ваканция!!!
1. Никой не си седи вкъщи. Всеки е по кафетата, из центъра или по клубовете и грипа пак си се разпространява!
2. Ако ни пуснат във ваканция, 100% ще ни карат да заучаваме или ще ни намалят априлската ваканция!
3. Сега е края на срока. Какво искате, да ви напишат по-ниската оценка и да не ви дадат шанс за по-добра ли?

Мислете малко и за последствията, а не само за няква си тъпа ваканция. Като не ви се ходи на даскало, вземете една бележка и толкова!!!
Извинявай не виждам как болните ще киснат по кафетата и клубовете с високата температура след като немогат да се дигнат от леглото. И аз съм една от тези болни за съжаление и предпочитам по ниската оценка пред това да се мъча на училище с температура и болна, с риск да заразя още някои и да не се излекувам 2 седмица като мога да си стоя вкъщи и да се излекувам за 5 дена. На никои не му е за некви 3 тъпи дена ваканция. Нещата опират до там, че никои не желае да е болен и предпочитам да отучвам, от колкото да съм болна....

Това, че ти не киснеш по кафенетата, е супер. Но аз с очите си виждам как половината заведение срещу училище е пълно със суполиви ученици.
Просто за мен няма никакъв смисъл от тая ваканция. Болните да си седят в тях, но защо и здравите да излизат във ваканция и след това да заучаваме събота. Ако ти нямаш ангажименти, на мен цялата събота ми е заета с кандидат-студентски курсове.
Изразявам негативно отношение към грипната ваканция, най-вече защото повечето я искат, по простата причина, че не им се учи и изгарят от желание да ни пуснат поне 3 дни.

KsG
01-24-2007, 19:41
дори и да си във ваканция вече, не пречи да я подпишеш и разпространиш :)

01-24-2007, 19:45
[quote="Angel_Girl"][quote=CooL^GirL^^^][
Това, че ти не киснеш по кафенетата, е супер. Но аз с очите си виждам как половината заведение срещу училище е пълно със суполиви ученици.
Просто за мен няма никакъв смисъл от тая ваканция. Болните да си седят в тях, но защо и здравите да излизат във ваканция и след това да заучаваме събота. Ако ти нямаш ангажименти, на мен цялата събота ми е заета с кандидат-студентски курсове.
Изразявам негативно отношение към грипната ваканция, най-вече защото повечето я искат, по простата причина, че не им се учи и изгарят от желание да ни пуснат поне 3 дни.

а я сега си представи, че лицето Х утре се зарази от тоя тъп грип, появяват се усложнения, болестта се задълбочава и след няколко месечно лечение или едва се оправя, като вече всяка зима ще трепери да не се разболее пак, или ще се случи най-лошото... а сега кажи кое е по-важно твоите пренатоварени съботи и недели или здравето(живота) на някой човек. Мисълта ми е, че дори и един човек да е спасен от тоя вирус, пак ще има повече полза от ваканцията!

sherry
01-24-2007, 19:45
Абсолютно никакъв смисъл няма от тая грипна ваканция!!!
1. Никой не си седи вкъщи. Всеки е по кафетата, из центъра или по клубовете и грипа пак си се разпространява!
2. Ако ни пуснат във ваканция, 100% ще ни карат да заучаваме или ще ни намалят априлската ваканция!
3. Сега е края на срока. Какво искате, да ви напишат по-ниската оценка и да не ви дадат шанс за по-добра ли?

Мислете малко и за последствията, а не само за няква си тъпа ваканция. Като не ви се ходи на даскало, вземете една бележка и толкова!!!
Напълно си права.
Който е болен,да си се лекува у тях,една бележка само му трябва и това е.Който иска да си оправя оценките - да учи.Няма смисъл от грипна ваканция.

Angel_Girl
01-24-2007, 19:46
Ще ти кажа защо и здравите не трябва да ходят на училище много е просто...защото грипа е навсякъде дори и във въздуха и трябва да премине, за да може вече никои да не се разболява....

01-24-2007, 19:49
Абсолютно никакъв смисъл няма от тая грипна ваканция!!!
1. Никой не си седи вкъщи. Всеки е по кафетата, из центъра или по клубовете и грипа пак си се разпространява!
2. Ако ни пуснат във ваканция, 100% ще ни карат да заучаваме или ще ни намалят априлската ваканция!
3. Сега е края на срока. Какво искате, да ви напишат по-ниската оценка и да не ви дадат шанс за по-добра ли?

Мислете малко и за последствията, а не само за няква си тъпа ваканция. Като не ви се ходи на даскало, вземете една бележка и толкова!!!
Напълно си права.
Който е болен,да си се лекува у тях,една бележка само му трябва и това е.Който иска да си оправя оценките - да учи.Няма смисъл от грипна ваканция.

а който е болен и иска да си правя оценките?

sherry
01-24-2007, 19:52
Ми взема си бележка така или иначе,влиза само в часовете,по които му трябват оценки.Така или иначе аз не вярвам, ако ни пуснат в грипна ваканция,да удължат срока.Затова е по - добре без грипна ваканция.

HopeLesss
01-24-2007, 19:53
Ще ти кажа защо и здравите не трябва да ходят на училище много е просто...защото грипа е навсякъде дори и във въздуха и трябва да премине, за да може вече никои да не се разболява....

Съгласна съм. Но я си сложи ръка на сърцето и кажи честно, дали според теб всички ученици, когато излязат в грипна, си отиват по домовете.

Каквото и да ми кажеш, аз отговора си го знам. Никой не си седи вкъщи, освен ако не е с 40 градуса температура и не е на легло. Всички останали са по улиците, по заведенията, по магазините или в и-нет залите!

Angel_Girl
01-24-2007, 19:53
Има и друга причина поради, която ще е хубаво да има ваканция и тя е, че и аз искам да си дооправя оценките, но съм болна и как да стане това??? Вчера съм била на даскало с 38.5 градува температура само и само да мога да си оправям оценките. Но ако има грипна ваканция няма да се учи и пак ще можем всички да си оправим оценките без никои да изостава.

01-24-2007, 19:54
ами достатъчно е и 1 час да стои, за да пренесе заразата

Angel_Girl
01-24-2007, 19:57
Ми взема си бележка така или иначе,влиза само в часовете,по които му трябват оценки.Така или иначе аз не вярвам, ако ни пуснат в грипна ваканция,да удължат срока.Затова е по - добре без грипна ваканция.
А ти пък знаеш ли как с температура ще се затичам към даскалото, което е на 45 минути път от нас само за единия час и за едната оценка. Здравето ми е по-важно от некви оценки...

Cool_Girl, в краина сметка тези, които не са болни пък неможе по цял ден да си киснат вкъщи. Като излизат просто трябва малко почеве да се пазят. Ти ако не си болна ще киснеш ли 24 часа между четири стени????

HopeLesss
01-24-2007, 19:57
[quote=Angel_Girl][quote=CooL^GirL^^^][
Това, че ти не киснеш по кафенетата, е супер. Но аз с очите си виждам как половината заведение срещу училище е пълно със суполиви ученици.
Просто за мен няма никакъв смисъл от тая ваканция. Болните да си седят в тях, но защо и здравите да излизат във ваканция и след това да заучаваме събота. Ако ти нямаш ангажименти, на мен цялата събота ми е заета с кандидат-студентски курсове.
Изразявам негативно отношение към грипната ваканция, най-вече защото повечето я искат, по простата причина, че не им се учи и изгарят от желание да ни пуснат поне 3 дни.

а я сега си представи, че лицето Х утре се зарази от тоя тъп грип, появяват се усложнения, болестта се задълбочава и след няколко месечно лечение или едва се оправя, като вече всяка зима ще трепери да не се разболее пак, или ще се случи най-лошото... а сега кажи кое е по-важно твоите пренатоварени съботи и недели или здравето(живота) на някой човек. Мисълта ми е, че дори и един човек да е спасен от тоя вирус, пак ще има повече полза от ваканцията!

Много ясно, че един човешки живот струва хиляди пъти повече пред моите ангажименти. Ама вие почнахте съвсем да драматизирате. Всяка година по това време има епидемии. Вместо да се надявате на грипна, що не вземете малко да се пазите, да се обличате, да не се врете до заразени и да не се разхождате по тънки блузки, въпреки че пече слънце??? Обличате се все едно е лято, а после що сте болни и що няма ваканция :evil:

Angel_Girl
01-24-2007, 19:59
Cool_Girl, дори и с 5 пуловера да се облека няма да се предпазя от заразата, защото просто няма начин. Тя е във въздуха и за това я наричат епидемия. Човек може да се предмази само с някакви лекарства преди да се е разболял или с ваксина.

HopeLesss
01-24-2007, 20:02
Вчера съм била на даскало с 38.5 градува температура само и само да мога да си оправям оценките.

Ами идвате болни на даскало, плъзвате заразата и после как да няма епидемия. Оценките не се оправят в последния момент, въпреки че понякога се налага. И аз като съм болна си седя вкъщи. Не виждам защо цялото училище трябва да се пуска, само защото 5 човека от класа са болни. Не знам при теб как е, но в нашия клас обикновено сме не повече от 15 човека, и не защото 10 са болни, а защото висят по кафетата.

Не ми се спори повече. Дано няма ваканция, защото не ми се ходи 6 дена под ред на училище.

П.П. Оздравявай по-бързо :wink:

Angel_Girl
01-24-2007, 20:12
Аз с никого не споря. Аз оценките не си ги оправям в последния момент, но се налага на моменти. И не отсъстват 5 човека от клас и то, защото висят по кафетата. В мойто даскало 40 % от учениците отсъстват заради епидемията.

01-24-2007, 20:45
Аз не искам грипна ваканция! Да сте гледали да си оправяте оценките по време на срока, а не сега на края да се сещате! И като не сте оформени - ще ходите с 38 градуса температура и още как!
И брат ми ходи и кво?

И мога да ви кажа, че не се разболявате от необличане и от контакт с болни хора...аз ходя винаги по тънка блузка, без боди, разкопчавам си якето, последните дни ходя по маратонки (днеска даже ми се намокриха краката докато се прибера), не пия никакви противогрипни медикаменти и т.н., в къщи има двама болни на антибиотици, единия от които е брат ми, както вече казах, който постоянно е с мен, киха, кашля, понякога не си слага ръката и ако щете вярвайте - аз не съм се заразила!
На вас организмите са ви такива, че ви хваща всяко грипче...са какво да ви правим? Никой не ви е виновен...че са ние здравите да излезем грипна ваканция и после да учим СЪБОТА или да ни намалят пролетната ваканция, е аййййде, не, мерси!

И моля без преувеличения - точно пък от някакво грипче да умрете... :lol: Усложненията се иразяват в пневмония, но принципно на човек като не му е добре ходи на лекар да му изпише нещо, с което да се лекува...като разчитате на самолечение така ще е...

siXt_senSe
01-24-2007, 21:06
Ми нас днеска ни пуснаха и чак вторник сме отново на училище и все пак няма да заучаваме.Нито ще ни вземат от междусрочната,нито някоя събота,нито от пролетната.Не знам при вас в големите градове как е и ви питам например ако сте дървена ваканция заучавате ли?При нас просто променят малко учебния план на учителите.Вярно налага се някой път и по два урока да вземем,но поне не стоим сред заразни или на студ(като в примера с дървената ваканция).И друго,това за кафетата - тук определено сте много прави.Дори мога да кажа че там най-вече можете да пипнете някоя зараза отколкото където и да е другаде.Неизмита добре чаша или пукната чаша,където се е "скрил" някой бацил.

Fucking_Bitch
01-24-2007, 21:35
На нас в Шумен пак ни казаха,че ако случайнооо има грипна няма да има междусрочна. :( Таа в нашия край дори епидемия не е обявена,няма надежда,на тези които вече са свободни приятена ваканция :)

HardcorE_AFA
01-24-2007, 21:58
nie ne sme vuv vakanciq no li4no az sum :D

I'm crazy
01-24-2007, 22:13
nie ne sme vuv vakanciq no li4no az sum :DМм защоти и аз :lol:

Pleasure
01-24-2007, 22:45
nie ne sme vuv vakanciq no li4no az sum :D


Аха. :Д