PDA

View Full Version : Чалгата-НЕ!



Dead inside
01-25-2007, 15:25
Замисляли ли сте се някога защо слушате чалга? Заради текстовете, говорещи за " всевечната, истинска, чиста" любов? Или просто не можете да устоите на певиците, страхуващи се да се покажат на слънце, да не им се разтече силикона? И двете не биха ме накарали да слушам чалга. За мен чалгата е помия и нищо повече.Помия, слушана от малокултурни хора, чиято представа за отпразнуване на годишнина, да речем, е "...води ме в някоя квартална кръчма.." Даже мисля, че не заслужава да бъде наричана "музика", защото музиката ме кара да плача, да се смея, да вярвам, да обичам, а чалгата буди в мен единствено съжаление. Съжаление към 2/3 от българите, които я слушат, съжаление към тези "момиченца" дето си размърдват и малкото мозък, за да преценят кое им стои по-добре - поличката или коланчето. Явно все още има мислещи хора в тая държава, които сметнаха за недопустимо Азис да пее в зала "България". Така или иначе, няма как да изкореним субкултурата, но можем поне да я намалим. Надали човек, чувал изпълнения на Armstrong, Charles, Sinatra, Bregovic, Cullum, Sting, etc. etc. etc. etc., би могъл да приближи място като Amor. Ще кажете " Та какво общо има музиката, която слушаме с това, което сме?" Много.....Прекалено много...Тя ни отразява като огледало...чалгата се свързва с евтини селски панаири, бира, кръчми, курви, цици.....Няма да продължавам, защото боли...Дори хората, слушащи чалга ги боли, но измислят оправдания.....Страх ги е да си го признаят...И мен ме боли...Боли ме като гледам тая помия, която се излива върху нас...Да, върху НАС! Защото и ние, хората които не слушаме чалга биваме слагани в същия кюп, а това обижда.Няма как да премахнем чалгата, но има начини да редуцираме появата и, стига само да имаме достатъчно желание за това.

01-25-2007, 15:26
mn dobre kazano!

Dead inside
01-25-2007, 15:33
Пфф,айде сега отново яко тру метълите,които оплюват жалката чалга... Не съм метъл!! По-скоро здравомислещ човек :smt102 Простете ми върли чалгари! :roll:

01-25-2007, 15:33
Напълно подкрепям !Чалгата се гледа , несе слуша :lol: , но въпреки това нито я гледам , нито слушам !Съжалявам ги хората дето слушат тази противна музика !

CandyKiller
01-25-2007, 15:34
Напълно подкрепям !Чалгата се гледа , несе слуша :lol: , но въпреки това нито я гледам , нито слушам !Съжалявам ги хората дето слушат тази противна музика !


It was me !

Me4oOoOo
01-25-2007, 15:35
Добре ти изкара хората които слу6ат чалга като некви.... просто даже немога да намеря думата.А я ми кажи 6том ти може6 да каже6 някой хора какви са след като слу6ат чалга аз какъв съм!?!?! след като слу6ам всичко което ми хареса било то "чалга,рап,черно,гръцко,сръб ско,турско и всякакви други не6та" много бих искал да разбера какъв 6те ме изкара6 мене!!!!Макар че няма да ми пука какъв ме изкарва някой човек които не познавам.А и според мене музиката е личен избор на всеки човек на тебе ако не ти понася чалагата и да гледа6 некви певици дето имат по големи "цици"от тебе и т'ва може би те дразни твои си проблем.Но нека да ти кажа не всички там са със силикон и има един пример!!!ПРЕСЛАВА.И ти казва6 че слу6аме чалгата понеже се е пеело за любов и всякакви други не6та.А нека да ти задам друг вапрост тези не6та които избори които се пеят в чалгата нима не се пеят и в другите песни???Били те гръцки,черно,рап и всякакви други глупости.Ако обича6 отговори ми на тези вапроси. 8)

LO6IQ
01-25-2007, 15:36
Чалга съкс . :smt091
ROCK ON ! :smt035

Dead inside
01-25-2007, 15:40
Добре ти изкара хората които слу6ат чалга като некви.... просто даже немога да намеря думата.А я ми кажи 6том ти може6 да каже6 някой хора какви са след като слу6ат чалга аз какъв съм!?!?! след като слу6ам всичко което ми хареса било то "чалга,рап,черно,гръцко,сръб ско,турско и всякакви други не6та" много бих искал да разбера какъв 6те ме изкара6 мене!!!!Макар че няма да ми пука какъв ме изкарва някой човек които не познавам.А и според мене музиката е личен избор на всеки човек на тебе ако не ти понася чалагата и да гледа6 некви певици дето имат по големи "цици"от тебе и т'ва може би те дразни твои си проблем.Но нека да ти кажа не всички там са със силикон и има един пример!!!ПРЕСЛАВА.И ти казва6 че слу6аме чалгата понеже се е пеело за любов и всякакви други не6та.А нека да ти задам друг вапрост тези не6та които избори които се пеят в чалгата нима не се пеят и в другите песни???Били те гръцки,черно,рап и всякакви други глупости.Ако обича6 отговори ми на тези вапроси. 8) Виж сега....знаеш ли понякога защо се употребяват кавичките???? А теб какъм те изкарвам...мисля, че чалгата не ти е изпила мозъка чак дотам, че да не се досетиш... :roll: но...Кой знае?

Rocky_girl
01-25-2007, 15:42
Чалгата е за шоу което не разбирам...чалгата е ей така колкото да има чалга..а тея дето слушат чалга...ХОРА ОЩЕ ИМА ВРЕМЕ СПАСЕТЕ СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

Me4oOoOo
01-25-2007, 15:43
Абе намерихте и вие к'ва тема да пуснете!!Всеки човек си слу6а квато музика иска и няма нужда да го убиждате и да го съжалявате понеже слу6а чалга а тебе те попитах ти к'ва музика слу6а6 и така не ми отговори.Може би не слу6а6 никаква музика??

scion_of_Storm
01-25-2007, 15:44
Хора, можете да се спасите и от Симпъл план също...то все същото като чалгата о.О Почти.

Dead inside
01-25-2007, 15:48
Абе намерихте и вие к'ва тема да пуснете!!Всеки човек си слу6а квато музика иска и няма нужда да го убиждате и да го съжалявате понеже слу6а чалга а тебе те попитах ти к'ва музика слу6а6 и така не ми отговори.Може би не слу6а6 никаква музика?? Аз ли? Аз слушам еmo punk, Hans Zimmer, Howard Shore, Jamie Cullum, Harry Gregson-Williams и много други, които ти, миличък, даже не си чувал понеже си прекалено зает да се наслаждаваш на прелестите на онази как и беше името...ааа Преслава! :roll:

Rocky_girl
01-25-2007, 15:48
Хора, можете да се спасите и от Симпъл план също...то все същото като чалгата о.О Почти.
:smt010 :smt010 :smt010
Олее незнеах..ами сега какво ще правя!?Слушам ги от първата им песен и сега като някъв юзер ми каза че са чалгааа....аз съм тъпа курва която е слушала чалга!И понеже съм много тъпа не съм се усетулаа :smt010

Me4oOoOo
01-25-2007, 15:50
Така 1-во моито момиче да те светна че ти ако си на 13-14-15 години аз несъм!!Второ не виждам за6то да убижда6 хората които слу6ат чалга на (жалки) и 2-ро ако бе прочела малко ама малко по внимателно и ако бе го разработела т'ва което си прочела с твоя пиле6ки мозък 6те6е да види6 че аз написах че не слу6ам само чалга аз слу6ам ВСИЧКО.И ае само да не убиждаме другите хора на жалки и тем подобни само,защото имат некав стил музика които им харесва.Гледаи си там твоя стил музика и всички други не6та и не убиждай другите хора.Както ти може6 да ги убижда6 така и ние можем да убиждаме тебе и твоя стил музика които харесва6.За т'ва може би е по добре да си запази6 някои мнения за себе си :evil:

01-25-2007, 15:52
abe kvo ste se zahvanali da sporite za takiva gluposti! :shock: vseki 4ovek ima razli4en vkus i slu6a takava muzika kakvato mu haresva! kapi6? :D taka 4e kvoto i da d1v4ite tazi tema ne mojete da promenite ni6to! aide ostavate horata da s slu6at kvoto iskat i da pravqt kakvoto iskat! na vas kato ne vi haresva 4algata ami prosto NE Q SLU6AITE BE!!! are i umnata... p1k ako ne e umnata... rusata! :wink: :-D

Dead inside
01-25-2007, 15:53
Виж сега.....Забелязах,че слушаш всичко.... :roll: И само да питам...Какво те кара да слушаш чалгата? Само питам... :roll: :lol: :lol:

RoyTheReaper
01-25-2007, 15:54
Не съм съгласен, че хората които слушат дадена музика са задължително еди-какви си. Не всички чалгари са прости - това не го определя музиката. Представи си хипотетична ситуация: чалгар се отрича от чалгата и започва да слуша Armstrong, Charles, Sinatra, Bregovic, Cullum, Sting. След като преди е бил прост селянин, ще стане ли изведнъж интелигентен младеж? Не мисля. Това е просто доказателство против тезата ти, няма да споменавам, че познавам чалгари, които не са елементарни хора.

Сега, всичко което каза за музиката чалга е вярно. Това е грозна, селска и просташка музика с отвратителни ориенталски звукоподражания. В нея няма нищо сложно за разбиране, и се асоциира само с бесни гюбеци и пиене. НО... това ако не харесва на мен, може да хареса на някой друг. Затова не си позволявам да съотнасям музиката към хората. Айде мир и любов .

Me4oOoOo
01-25-2007, 15:54
Абе намерихте и вие к'ва тема да пуснете!!Всеки човек си слу6а квато музика иска и няма нужда да го убиждате и да го съжалявате понеже слу6а чалга а тебе те попитах ти к'ва музика слу6а6 и така не ми отговори.Може би не слу6а6 никаква музика?? Аз ли? Аз слушам еmo punk, Hans Zimmer, Howard Shore, Jamie Cullum, Harry Gregson-Williams и много други, които ти, миличък, даже не си чувал понеже си прекалено зает да се наслаждаваш на прелестите на онази как и беше името...ааа Преслава! :roll:

Ем аз да ти кажа пък на тебе миличка че аз не гледам по телевизията ПРЕСЛАВА или другите певици и мога да ти кажа че почти не ги слу6ам.Но просто не виждам,защо си тръгнала да убижда6 музиката на другите хора които я слу6ат.Сигурен съм че и ако някои тук от форума тръгне да убижда твоите (еmo punk, Hans Zimmer, Howard Shore, Jamie Cullum, Harry Gregson-Williams) хич няма да ти е приятно и да те изкарат неква тъпа овца за т'ва че ги слу6а6.За т'ва не е хубаво да убиждате другите хора според музиката която те слу6ат аз да ти кажа миличка.

Dead inside
01-25-2007, 15:56
В такива моменти съжалявам,че съм отделила 20 минути от прекрасният си живот,за да говоря нещо на напълно непознати хора,които при това няма да обърнат и капка внимание на това,което съм казала.
Сега си обясних идеята на темата- просто трябваше да намериш начин да вмъкнеш,че слушаш имо пънк.Еми окей.Не трябваше да обяснявам всички тези глупости... Ми не! В интерес на истината исках да постна тема протев чалгата, но не исках да бъде Чалгата СЪЪЪЪЪКС! И затова написах това! А относно имо пънк-а - Ми не не беше за това! И...всеки човек интерпретира различно нещата... :roll:

Me4oOoOo
01-25-2007, 15:57
Виж сега.....Забелязах,че слушаш всичко.... :roll: И само да питам...Какво те кара да слушаш чалгата? Само питам... :roll: :lol: :lol:

Ми немога да ти кажа кое ме кара да слу6ам чалга просто слу6ам всичко а и мога да кажа че наистина някои песни на чалга певиците са пълна помия и нямат никав смисал в тях за т'ва което се пее.Но има песни в които има смисъл и ми харесват.Аз слу6ам песни само които ми харесват и за т'ва не свалям всяка чалга песен която излезне.Ако не ми хареса да си седи в сайтовете ако ми хареса идва при мене.Надявам се да ме разбра де 8)

Me4oOoOo
01-25-2007, 16:06
А да и о6те не6то Whisskas да те светна!!!Аз несъм момиче ако си мисли6 това.Само това мога да ти кажа човек :evil:

Me4oOoOo
01-25-2007, 16:13
Ок ся 6те мога да спя спокойно :) понеже от началото говоре6е за мене понеже съм за6титавал чалгата и т.н 8)

Amayo
01-25-2007, 16:19
Дед инсайд кат твърдиш че си толко умен как така си толоко тъпе ве чувееееек. :smt044 :smt043 :smt042 :smt005

radito
01-25-2007, 16:33
към автора:Мноо си проста бе!нямаш право да си толкова зле честно! :shock: :roll: слушай си я там твойта музика и не се занимавай с чалгата щом не ти харесва!и къв е смисъла да правиш тема анти-чалгата като има тооооолкова много taкива! :roll: ае по живо по здраво! :wink:

DoPye
01-25-2007, 17:30
Каква е тая тема
ЧАЛГАТА - НЕ оставете тия хора който са си избрали да слушат такава музика намира кво ви пречат


с какво ви пречак копунясват си правят си кефа

01-25-2007, 17:52
Каква е тая тема
ЧАЛГАТА - НЕ оставете тия хора който са си избрали да слушат такава музика намира кво ви пречат


с какво ви пречак копунясват си правят си кефа
DoPye, с тоя аватар от теб очаквам да си най-върлия фен на Cockney Rejects!

Dead inside
01-25-2007, 17:53
Абе нещо не знам до колко си ме разбрал...Защото аз не съм говорила за защитаване на чалгата.
Говорех за филма,в който се е вкарала мацката,че ще се докаже и ще получи признание като плюе върху нещо противно на това,което тя харесва...Всъщност няма какво да говоря,защото...Аз си казах всичко,след 1-2 години тя сама ще ги разбере тези неща.Просто сега може само да ми се дразни,няма начин да се замисли върху тия неща.
Защото щом не съм казала "Да,много добре казано,чалгата съкс,чалгарите на сапун и т.н." автоматично се превръщам въм върла чалгарка...Направо да си пикая на рейв-а... Да се докажа- не! Да получа признание- да бе, знаех си че по-скоро ще ме одерете жива... :roll: Да ти се дразня, може би...Но само защото каза" няма начин да се замисли". И може би наистина сте прави, че човек сам избира музиката си. Аз обаче ще добавя "без доминиране" защото ми писна и аз вече да слушам чалга покрай шофьори, тъпи кафеджии и естествено в даскало където доста често някое гъзарче си носи лаптопа и надува най-мазната и гнусна чалга! Затова се дразня, не за друго. Много хора и на мен ми се дразнят, че слушам Цимер ,например, но аз никога не съм налагала музиката си на другите и не съм ги задължавала да я слушат. Ето това е лошото, а не самото слушане на чалга. Ако си слуша човек чалгата тихичко и и се кефи -ок. И се извинявам за директните обиди към Мечо, ама много бях изпушила. Просто не си го изкарах на когото трябва. Но, това НЕ променя мнението ми за чалгата. :roll: :roll: :roll:

SUGAR_F
01-25-2007, 17:57
Замисляли ли сте се някога защо слушате чалга? Заради текстовете, говорещи за " всевечната, истинска, чиста" любов? Или просто не можете да устоите на певиците, страхуващи се да се покажат на слънце, да не им се разтече силикона? И двете не биха ме накарали да слушам чалга. За мен чалгата е помия и нищо повече.Помия, слушана от малокултурни хора, чиято представа за отпразнуване на годишнина, да речем, е "...води ме в някоя квартална кръчма.." Даже мисля, че не заслужава да бъде наричана "музика", защото музиката ме кара да плача, да се смея, да вярвам, да обичам, а чалгата буди в мен единствено съжаление. Съжаление към 2/3 от българите, които я слушат, съжаление към тези "момиченца" дето си размърдват и малкото мозък, за да преценят кое им стои по-добре - поличката или коланчето. Явно все още има мислещи хора в тая държава, които сметнаха за недопустимо Азис да пее в зала "България". Така или иначе, няма как да изкореним субкултурата, но можем поне да я намалим. Надали човек, чувал изпълнения на Armstrong, Charles, Sinatra, Bregovic, Cullum, Sting, etc. etc. etc. etc., би могъл да приближи място като Amor. Ще кажете " Та какво общо има музиката, която слушаме с това, което сме?" Много.....Прекалено много...Тя ни отразява като огледало...чалгата се свързва с евтини селски панаири, бира, кръчми, курви, цици.....Няма да продължавам, защото боли...Дори хората, слушащи чалга ги боли, но измислят оправдания.....Страх ги е да си го признаят...И мен ме боли...Боли ме като гледам тая помия, която се излива върху нас...Да, върху НАС! Защото и ние, хората които не слушаме чалга биваме слагани в същия кюп, а това обижда.Няма как да премахнем чалгата, но има начини да редуцираме появата и, стига само да имаме достатъчно желание за това. a zashto vaob6te trqbva da slu6ame muzika?4alga,metyl?a?ne 4e sam za 4algata ama za kfo trqa seki da dava glupavi meniq kato znae 4e koito si haresva tozi stil si go slu6a i ne pre4i na nikoi....a tva dali 4algata e za gledane ili slu6ane seki sam si re6ava kfo haresva v neq....

HardcorE_AFA
01-25-2007, 18:03
абе и аз не слушам тая боза...ама като ги кефи,да си я слушат

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-25-2007, 18:22
edno vreme kato slu6ah 4alga.. slu6ah shtoto bratov4edkata slu6a6e i izobshto cqlo lqto kato bqh pri bashta mi .. si4ko jivo slu6a tva ta ot tam.. ama ve4e mislq 4e tva e edinstveniq stil koito prosto ne moga da iztraq.. opera narodna stari gradski si4ko shte iztraq samo ne i tva.. prekaleno sa pisklivi... :lol: :lol: :lol:

Adrenaline
01-25-2007, 18:38
Знаеш ли какво си мисля всеки път когато чета такива постове(а това е доста често,защото такива 13 годишни защитници като теб има постоянно)....
Не си здравомислещ човек.
Здравомислещите хора си живеят техния живот със тяхната култура,музика и начин на живот,не правят това което не харесват,не слушат това,което не им се слуша и просто...им е добре така.Те не търсят внимание към своята "различна" и "странна"(защото нали така- който не слуша чалга е различен)същност по тийн форуми,плюейки чалгата.
Не съм върла чалгарка,имам си своят начин на живот,своята музика,своята култура,която определя всичките ми ценности.
Имам си я и не се бъркам в тази на другите хора.Заобиколена съм от хора,с които взаимно си споделяме интересите и не се бъркаме в "жалките животи на чалгарите,които мразим", не говорим постоянно пред напълно непознати за това как "никой не оценява уникалността на музиката ни,защото всички са погълнати от чалгата"
Боли ме к*ра дали някакво стадо ще разбира музиката,която аз разбирам,дали ще я оценява и обича.
На чалгарите също не им пука- те са щастливи- не се месят в средите на рейвъри,метъли,пънкари и т.н. "различни" и живота им е толкова лесен.
В това отношение са по-здравомислещи от теб.
Знам че най-вероятно си малка и си се осъзнала скоро,предполагам че искаш да се докажеш...Ама не е това начина.
Просто изграждай своята ценностна система върху културата,която си избрала без цялата тази престорена злоба и омраза- на никой не му пука какво говориш.Не се натоварвай с глупости. ;-)
Много добре казано! Лошото е че човекът който е пуснал темата не му достигат годините и неможе да вникне в него ;]

Дед инсайд кат твърдиш че си толко умен как така си толоко тъпе ве чувееееек. :smt044 :smt043 :smt042 :smt005
И с това съм напълно съгласен ;]

Amayo
01-25-2007, 18:59
Аз съм чалгар. Очаквам да ми обясните кво ми е лошото. :-D (Или май се сетих къв е проблема - май завиждаааааааатееее :roll: :-D )

DoPye
01-25-2007, 20:15
Diе For West Ham

най- лудите фенове

DoPye
01-25-2007, 20:34
според кой филм? :shock:

според мачовете ти спорт не гледаш ли

machoka
01-25-2007, 20:37
Правилно заглавие.