PDA

View Full Version : malko naludni4ev vupros....



step_up
01-25-2007, 17:22
zashto prez zimata denqt e pratuk v sravnenie sus lqtoto? kakva e glavnata pri4ina? ne mislq 4e tova 4e e studeno e osnovatelna pri4ina....dnes dokato si se prebirah se zamislih vurhu vuprosa , no taka i taka davam shtafetata vuv vashi race, da me prosvetite

Mimka_sweet
01-25-2007, 17:29
....а си мислех че аз съм тъпа :shock:

niki7o^
01-25-2007, 17:30
....а си мислех че аз съм тъпа :shock:

Ти и без т`ва си тъпа :lol:

Rocky_girl
01-25-2007, 17:31
Като за начало порасни!

Стани пъви клас и си има хора да ти обеснят!

Me4oOoOo
01-25-2007, 17:32
А за смяна на часовете да си чувал/а ??Когато понякога в неделя часовника си трябва да го върне6 с един си колко часа или да го сложе6 напред с няколко часа???Като го върне6 на зад значи времето си е променено и по късно се стъмнява и т.н.Аз поне мисля че е така дано да не бъркам 8)

HardcorE_AFA
01-25-2007, 17:35
ohoho na kolko 4adela si bil da sedne6 i da razmi6lqva6 nad tozi vuprosa :Xaxaxaasa

strawberry1988
01-25-2007, 17:47
koi klas si? :shock:

step_up
01-25-2007, 17:54
da no dori da e s edin 4as napred 4asa pak se stumva kum 17 4asa....a lqtoto 4ak v 21 4asa...gorkite..nikoi qnma otgovor na tozi vupros i se opitvate vsq4eski da me izkarate tup....no ne se polu4ava kopelenca shtom samo edin 4ovek se opita da go obqsni do sega

bboy_bunker
01-25-2007, 18:20
..защото земята се върти и през зимата слънцето не огрява централно мястото на което сме.. а както знаеш ако няма слънце - няма да има и ден => когато слънцето грее по-слабо и за по-кратко време - денят е по-кратък и студен - зима

01-25-2007, 18:38
божее бооже :lol: :-D

koalka
01-25-2007, 18:41
Отвори учебника и прочети.Поне за обща култура.И не, въпроса не е налудничав, въпроса си е тъп.

linkin_park_fenka
01-25-2007, 20:29
Вйй пък кво почнахте веднага да го/я нападате.Като не можете да отговорите на въпроса от к'ъв зор пишете в темата.Така се доказвате,че сте много по тъпи от него/нея.

По темата:Иаз мисля като bboy_bunker

Mistik
01-25-2007, 20:40
Заради въртенето на земята около Слънцето. Всъщност не се притеснявай за въпроса, радвам се, че има хора които питат, защото все някога ще ти се наложи да го разбереш... А това,че те нападат, че си тъп и незнам си какъв ... сигурен съм, че 70% "нападателите" също незнаят отговора.

Just_One_Girl
01-25-2007, 20:40
Цитирам География за 8ми клас на АНУБИС:


"Известно е, че височината на Слънцето над хоризонта се изменя през годината. За Северното полукълбо то достига най-високо положение по видимия си път по небосвода на 22 юни. Това е денят на лятното слънцестоене. Тогава слънчевите лъчи падат отвесно върху Северната тропична окръжност, огряват по-голямата част от Северното полукълбо и в него се измерват най-продължителният ден и най-късата нощ. На тази дата в южното полукълбо се наблюдават най-краткият ден и най-продължителната нощ. Точно след половин година - на 22 декември, настъпва денят на зимното слънцестоене. Тогава слънчевите лъчи падат отвесно на Южната тропична окръжност и огряват по-продължително Южното полукълбо. Тази дата се характеризира с най-продължителен ден и най-къса ною в това полукълбо, докато в Северното полукълбо се наблюдава най-продължителната ною и най-краткият ден. Между тези две крайни положения на Земята спрямо Слънцето съществува постепенен преход. Важни дни в него са 21 март и 23 септември. Това са дните съответно на пролетното и на есенното равноденствие. Тогава слънчевите лъчи падат отвесно на Екватора и огряват еднакво и двете полукълба. Денят и ноюта са равни."


Искрено се надявам темата да е плоска ебавка, защото иначе автора, извинявай, ама си много тъп. Обща култура му се вика... Не е хубаво хич да я няма...

neshtastnici
01-26-2007, 08:53
skupa ne sum mnogo siguren 4e ti imash po golqma obshta kultura ot avtora na temata...tova 4e si v 8 klas i 4e si si nazublaka uroka predi da te izpitat ne te pravi po umna ot koito i da bilo.sled nqkoq godinka shte zabravish otgovora.siguren sum

[Lucifer]
01-26-2007, 09:05
axaxaxaxa ami dobur vupros :D za6toto prez zimata taka e naklonena osta na zemqta sprqmo slunceto 4e dokato se vuti okolo neq e ogrqvana po malka 4as ot slunceto ... ako me razbra :D edva li ....

01-26-2007, 09:12
skupa ne sum mnogo siguren 4e ti imash po golqma obshta kultura ot avtora na temata...tova 4e si v 8 klas i 4e si si nazublaka uroka predi da te izpitat ne te pravi po umna ot koito i da bilo.sled nqkoq godinka shte zabravish otgovora.siguren sum
Днес питах брат ми и ми отговори правилно. Той е втори клас.



П.С. Не съм вярвал, даже и не съм сънувал че може да се родят до толкова тъпи хора, да не знаят причините защо е зима. Даже преди имаше една анимация, мисля че е даваха по БТВ- Семейство "Защо защо" нещо такова беше. Там поне 1 милион пъти беше казано и показано.
П.С. Утре чакам въпрос - "Защо луната свети..."

Мъка... Мъка...

Just_One_Girl
01-26-2007, 12:44
skupa ne sum mnogo siguren 4e ti imash po golqma obshta kultura ot avtora na temata...tova 4e si v 8 klas i 4e si si nazublaka uroka predi da te izpitat ne te pravi po umna ot koito i da bilo.sled nqkoq godinka shte zabravish otgovora.siguren sum
Хахахаха е не, обидих се... смърто!!!
1. Не съм осми клас, просто там е обяснено като за идиоти, затова го цитирам
2. Не го знам от осми клас, а от поне 1-2.
3. Претендирам, че съм с богата обща култура и не си ти човека, който ще ми убива самочувствието. Моля, не говори без да ме познаваш, окей?

Айде без повече малоумни и излишни коментари, моля ви се.

GLeZoRanA
01-26-2007, 12:48
Вие хубаво го съветвате да порасне и т.н. и хубаво се чудите как може да не знае .. но мога да се обзаложа , че 99% също незнаят

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-26-2007, 12:58
dobre momi4eto popita i sq trqq da go obijdate li ... ?!??!?

GLeZoRanA
01-26-2007, 13:00
Ама това момиче ли е ? :shock:

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-26-2007, 14:55
Ама това момиче ли е ? :shock:

ne znam hahah :lol: :lol: :lol: ema kakvoto i da e .. ne e 4esno :P