PDA

View Full Version : Какво мислите за колежите?



NeStLé
01-26-2007, 07:33
Какво е мнението за колежите?Хресвате ли ги ?Бихте ли учили в колеж?Какво точно не харесвате в тях и т.н.Кажете всичко ,което мислите за тях. (:

RoyTheReaper
01-26-2007, 08:14
За какви колежи става въпрос? Доколкото знам колежите в БГ са полувисши учебни заведения, което лично за мен не е оферта. В САЩ колежите обикновено дават бакалавърска степен, което е добре и бих учил в такъв колеж. В Европа - не знам каква е разликата между колеж и университет. Американския Колеж в София - не знам защо наричат гимназия колеж, никъде другаде не съм срещал такова нещо.

NeStLé
01-26-2007, 09:33
За какви колежи става въпрос? Доколкото знам колежите в БГ са полувисши учебни заведения, което лично за мен не е оферта. В САЩ колежите обикновено дават бакалавърска степен, което е добре и бих учил в такъв колеж. В Европа - не знам каква е разликата между колеж и университет. Американския Колеж в София - не знам защо наричат гимназия колеж, никъде другаде не съм срещал такова нещо.
Става въпрос за тези коже ,които дават бакалаърска степен,като тези във Велико Търново и София .

Just_One_Girl
01-26-2007, 10:47
OMG!!! :shock:
Откога лигавата гимназия наречена Американски колеж дава бакалавърска степен???


И ето ми мнението за АК "Аркус" - Велико Търново:

Сборище на лигави богаташчета, с малки изключения. Доколкото знам се ползва за пране на пари. Единственото му хубаво е материалната база. За знания - съкс! Аз уча в ПМГ и ги късаме на състезания по математика, информатика и физика примерно. Също така ние и Езикова гимназия им пръскаме задниците на състезания по Английски и Немски. ЕГ-то ги трошат и на Испански. Единствено са добри в изучаването на Иврит :lol: и то защото са единствените в града и едни от малкото в страната. А иначе се водят, че изучават математика, информатика и езици (Нещо като ПМГ и ЕГ - 2в1)... Да ама не!

NeStLé
01-26-2007, 11:38
OMG!!! :shock:
Откога лигавата гимназия наречена Американски колеж дава бакалавърска степен???


И ето ми мнението за АК "Аркус" - Велико Търново:

Сборище на лигави богаташчета, с малки изключения. Доколкото знам се ползва за пране на пари. Единственото му хубаво е материалната база. За знания - съкс! Аз уча в ПМГ и ги късаме на състезания по математика, информатика и физика примерно. Също така ние и Езикова гимназия им пръскаме задниците на състезания по Английски и Немски. ЕГ-то ги трошат и на Испански. Единствено са добри в изучаването на Иврит :lol: и то защото са единствените в града и едни от малкото в страната. А иначе се водят, че изучават математика, информатика и езици (Нещо като ПМГ и ЕГ - 2в1)... Да ама не!
Ти да не би да учиш там,че да знаеш какви хора учат там и какво изучават .

Just_One_Girl
01-26-2007, 13:23
Не, не уча там. Не те знам откъде си, но аз съм от Влико Търново и ако не знаеш това е малък град. Всички се познават. Познавам лекетата на АК, познавам и свестни, но повярвай ми много по-малко. Всъщност това, че не уча там не ми е комплекс, а гордост, защото аз съм се преборила с хиляди ученици за мястото, което имам, а те са си платили за него. За това какво се учи там, то си пише по брошурките. След потготвителния 8ми клас можеш да избереш дали да продължиш с математика и информатика или с чужди езици. А за това как се учи там... ами резултатите им показват. В предния си пост казах вече, ние, простолюдието, сме пред тях.

Искаше мнение, ето ти мнение. Ме мисля, че има защо да се заяждаш.

Ive70
01-26-2007, 13:35
Мисля че няма смисъл да се учи в колеж защото когато кандидатстваш за работа почти винаги работодателя търси човек с магистърска степен, а в колеж се учи около 2 години и вземаш само степен бакалавър.

01-26-2007, 15:31
За какви колежи става въпрос? Доколкото знам колежите в БГ са полувисши учебни заведения, което лично за мен не е оферта. В САЩ колежите обикновено дават бакалавърска степен, което е добре и бих учил в такъв колеж. В Европа - не знам каква е разликата между колеж и университет. Американския Колеж в София - не знам защо наричат гимназия колеж, никъде другаде не съм срещал такова нещо. колежа беше акредитиран преди година-две по IB програмата. След година-две ще може да взима и бакалавърска степен. А се нарича "колеж" защото от основаването си е бил "колеж" в пълния смисъл на думата. След възстановяването след втората световна си е гимназия. Временно. :)

Just_One_Girl
01-26-2007, 19:06
Вие хубаво си обяснявайте какво е колеж в истинския му смисъл, ама авторчето пита за лигавите училища във Велико Търново и София.

NeStLé
01-26-2007, 19:15
Вие хубаво си обяснявайте какво е колеж в истинския му смисъл, ама авторчето пита за лигавите училища във Велико Търново и София.
Не съм питала точно за тях ,дадох пример с тях.За какъв вид колежи точно става въпрос!