PDA

View Full Version : Да се влюбиш или да се влюбят в теб? Кое е по изгодно?



Славей Песнопеев
01-26-2007, 20:14
Връзката между двама души не е само любов, не е само секс, тя е и договор. Тя е някаква взаимно изгода и за двете страни. Съотношението във влюбеността, в иделния си вариант е 60:40 в полза на една от страните. Най-изчистения е 50:50, но разбира се той не съществува, няма какво да се заблуждаваме.
При съотношението на влюбеностите винаги единия е по-вътре от другия. Тогава често се получава манипулация и възползване от страна на единия от чувствата на другия. Предполагам всеки го е изпитвал или ако не е, ще го изпита. Винаги ту ти си отгоре, ту някой е над теб.
Искам да ви запитам така тук и да поговорим по този въпрос. Вие лично как разбирате нещата във връзката, били ли сте в позицията на "използвания"? А може би и тази позиция ви допада (има и такива) Понякога любовта до толкова заслепява, че си готов на всичко. Но не ви ли се е струвало много по-лесно до момента в който не сте хлътнали здравата, а след това нещата колкото и красиви да са ставали по-сложи или тежки за вас?
Можете ли да преобръщате съотношението във своя полза и правите ли го?
Любовта освен всичко друго е и една много приятна, интересна, тръпнеща и понякога доста болезнена игра, която наранява, дори убива, а също и награждава.
Как я играете? Какви са вашите правила в нея? Изобщо всичко което преценявате, че би било добре за вас лично в една връзка, а съотвено и за самата връзка и респективно за партньора ви. Нещата вървят взаимно, занаете го ;) Е? Кажете, какво си мислите... Нека поговорим за това.

PoisoNGirL
01-26-2007, 20:24
Някои беше казал "В любовта губи винаги този,който обича повече".Излиза,че не е на добре да се влюбваш,защото само страдаш.Но пък си има и хубавите страни.А и живота без любов е нищо.Трябва да си готов да дадеш всичко от себе си на другия,ако истински обичаш.Затова винаги има един,който страда,защото не получава,колкото дава. Извода е давайте всичко от себе си за да получите и вие в замяна. Остава надеждата,че няма да сте от използваните и ще намерите и вие човека,който да ви обича до толкова,че да дава живота си за вас.

Най-изгодно,ако това е правилната дума,е да си влюбен и да са влюбени в теб... по едно и също време ако може де :)
лелее колко сълзливо стана :roll: :wink:

Славей Песнопеев
01-26-2007, 20:33
ti dobre li si be 6to ne zadava6 vyprosi kato bremenna li e ;malyk li mie ;kak da si q vyrna basi dilemite az da nqq pi6a disertaciq

Или ти си на 14 или аз съм професор и съм си написал дисертацията :lol:

Просто една по-различна, малко по философска тема. Нагледахме се и начетохме на "става ли ми", "бременна ли съм", "да му кажа ли" и т.н. Лек опит за нещо по-различно може би... ако искаш кажи за теб как е? Как разбираш взаимоотношенията? Сигурен съм, че има какво да кажеш... и ако обичаш и ти е възможно, пиши на кирилица ;)

Barbie
01-26-2007, 20:51
Темата ти ми харесва.
В една връзка винаги единият обича повече. Или най-малкото така изглежда. И то главно защото хората са различни - преживяват любовта по различен начин, показват я по различен начин. Освен това имат и различни нужди. Някои хора несъзнателно се стремят именно към това "надмощие" във връзките си. (Не го казвам като нещо негативно - вярвам, че е един такъв стремеж може да е нормална част от човешкия характер)

Аз лично съм по-склонна да отида в другата крайност. Предпочитам да съм влюбена. Желанието ми е да накарам партньора ми да се чувства специален, единствен, прекрасен и обичан. Съзнателно се опитвам да избягвам "сметкаджийските" истории в интимните си отношения.(Естествено, като всеки човек, имам нужда от нежност, внимание...имам нужда да усещам, че партньорът ми най-малкото държи и е привързан към мен...мисля, че нищо не може да направи един човек по-щастлив от това да знае, че е обичан.) Много експресивна съм, когато става дума за чувствата ми. Ако обичам, съм готова да го призная, дори и да знам, че няма да чуя същото в замяна (въпреки че всеки знае, че такава ситуация те кара да се чувстваш изключително уязвим).

Във връзката, в която съм в момента, вярвам, че аз съм тази, която обича повече (въпреки че това, че той е до мен, ме прави щастлива). Това, както и някои други моменти от миналото ни с приятеля ми, ме кара да се чувствам много несигурна...и определено уязвима. Но факта е, че обичам. И това оправдава всичко.

LetiCherry
01-26-2007, 20:55
Koe po-izgodno li...Hmm...lubovta ne e sdelka za da ima po-izgodno ili ne. A i ne moje6 da kaje6 koi obi4a pove4e v edna vruzka, prosto za6toto nqma merna edinica za lubovta! Spored men nqma zagubili sred tezi, koito izpitvat lubov, no ne prosto lubov, a onazi, istinskata, okrilqva6tata, za6emetqva6tata,koqto kato nastupi razumut si dava duuuulllga vakanciq...Za6toto 4uvstvata ni karat da se 4uvstvame, 4e jiveem. A i dori i da ima bolka, lubovta ne e samo neveroqtna i prekrasna, vsqka moneta ima i 2 strani. Ako ne obi4a6 -nqma opastnost da strada6, no nqma i veroqtnost da se dokosne6 do lubovta i trepetite, koito nosi tq. Silnata lubov e svurzana i sus silna bolka...

V lubovta nqma pravila, taka 4e vsi4ko e vupros na use6tane, ne moga da kaja, az obai4am na 60% , gadjeto mi na 49,7% ...Nqma takiva ne6ta...Vajnoto e da use6ta6, 4e obi4a6 i si obi4an!
To love is something,
to be loved is something,
but to love and to be loved
that's EVERYTHING!

P.S. Izvinqvam se mnogo za latinicata, no ne sum v BG, nadqvam se vse pak da se razbira ne6to ot posta mi. ;-)

The-Cult
01-26-2007, 21:16
Винаги ама абсолютно винаги губещ е този който обича повече.... :!: В една връзка както казаха съфорумците по горе винаги има един който дава повече любов и чуства но след раздялата която в 90% я има остава по наранен този който е обичал до последен дъх и аз бях така и аз бях зле когато се разделих с приятелката ми но....животът продължава трябва да погледнеш напред...да не се отплесквам как да е По добре е да обичаш да занеш че сърцето ти може да изпита това чувство отколкто да се залъгваш само че обичаш някой....друго си е сърцето ти на всеки 2-ри удар в гърдите ти да изпраща по едно ОБИЧАМ ТЕ на някой който наистина те заслужава и обича... :!: :wink:

Славей Песнопеев
01-26-2007, 21:21
В този смисъл на изложените от вас разсъждения, които са доста интересни и карат човек да се замисли за доста неща... Искам да ви запитам и още нещо:

Дали е по-добре любовта да се чувства, да се доказва чрез дела и постъпки, а не да се изказва? Дали тези, иначе така хубави две думи - "ОБИЧАМ ТЕ" не са излишни да бъдат изказвани, когато любовта е истинска? И дали когато се изказват не винаги са искренни. Поне при мен го е имало и този момемент, да са прости думи, а тогава е много болезнено, когато осъзнаеш истината. Интересно ми е как усещате нещата или вярвате и на думите, впечатляват ли ви те.
Идва принца, сваля звездите и ви завладява... А може би не точно? Е?

IlLuSi0nS`
01-26-2007, 21:45
едва ли тук може да става дума за 'изгодно' или 'сделка'.. любовта идва изневиделица и обхваща цялото ти същество.. всъщност тя е най-голямата сила на човека, но и негова най-голяма слабост.. аз до този момент не мога да си обясня любовта напълно.. тя дори ме плаши.. да обичаш и да бъдеш обичан.. смисъла на цялото ни съществуване..

miloto_girl_4e
01-26-2007, 21:56
Била съм и на двете дереджета, но като, че ли предпочитам, аз да съм по-влюбената.. , защото когато съм влюбена животът ми е по-лесен, по щастлив, по-красив, а и нямам нищо против, ако момчето ме обича малко по-малко отколкото аз него, както казваш ти не може навсякъде да има равновесие..

Barbie
01-26-2007, 22:20
Не е излишно да се казва "Обичам те." Но не е и достатъчно.

Не е нужно до се повтаря постоянно. Много по-важно е чувствата да си личат от поведението, отношението...всеки поглед, всяка целувка, всяка друга дума...подкрепата, вниманието. Когато наистина има чувства, те трябва да се усещат във всички тези неща. Прекрасно е да чуеш думите, но много по-важно е наистина да ги усещаш у партньора си.

Metoman
01-26-2007, 22:23
Връзката между двама души не е само любов, не е само секс, тя е и договор. Тя е някаква взаимно изгода и за двете страни. Съотношението във влюбеността, в иделния си вариант е 60:40 в полза на една от страните. Най-изчистения е 50:50, но разбира се той не съществува, няма какво да се заблуждаваме.
При съотношението на влюбеностите винаги единия е по-вътре от другия. Тогава често се получава манипулация и възползване от страна на единия от чувствата на другия. Предполагам всеки го е изпитвал или ако не е, ще го изпита. Винаги ту ти си отгоре, ту някой е над теб.
Искам да ви запитам така тук и да поговорим по този въпрос. Вие лично как разбирате нещата във връзката, били ли сте в позицията на "използвания"? А може би и тази позиция ви допада (има и такива) Понякога любовта до толкова заслепява, че си готов на всичко. Но не ви ли се е струвало много по-лесно до момента в който не сте хлътнали здравата, а след това нещата колкото и красиви да са ставали по-сложи или тежки за вас?
Можете ли да преобръщате съотношението във своя полза и правите ли го?
Любовта освен всичко друго е и една много приятна, интересна, тръпнеща и понякога доста болезнена игра, която наранява, дори убива, а също и награждава.
Как я играете? Какви са вашите правила в нея? Изобщо всичко което преценявате, че би било добре за вас лично в една връзка, а съотвено и за самата връзка и респективно за партньора ви. Нещата вървят взаимно, занаете го ;) Е? Кажете, какво си мислите... Нека поговорим за това.
http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif
Любовта не е %!

Krem4eto
01-27-2007, 14:48
Връзката между двама души не е само любов, не е само секс, тя е и договор. Тя е някаква взаимно изгода и за двете страни. Съотношението във влюбеността, в иделния си вариант е 60:40 в полза на една от страните. Най-изчистения е 50:50, но разбира се той не съществува, няма какво да се заблуждаваме.
При съотношението на влюбеностите винаги единия е по-вътре от другия. Тогава често се получава манипулация и възползване от страна на единия от чувствата на другия. Предполагам всеки го е изпитвал или ако не е, ще го изпита. Винаги ту ти си отгоре, ту някой е над теб.
Искам да ви запитам така тук и да поговорим по този въпрос. Вие лично как разбирате нещата във връзката, били ли сте в позицията на "използвания"? А може би и тази позиция ви допада (има и такива) Понякога любовта до толкова заслепява, че си готов на всичко. Но не ви ли се е струвало много по-лесно до момента в който не сте хлътнали здравата, а след това нещата колкото и красиви да са ставали по-сложи или тежки за вас?
Можете ли да преобръщате съотношението във своя полза и правите ли го?
Любовта освен всичко друго е и една много приятна, интересна, тръпнеща и понякога доста болезнена игра, която наранява, дори убива, а също и награждава.
Как я играете? Какви са вашите правила в нея? Изобщо всичко което преценявате, че би било добре за вас лично в една връзка, а съотвено и за самата връзка и респективно за партньора ви. Нещата вървят взаимно, занаете го ;) Е? Кажете, какво си мислите... Нека поговорим за това.
Да,разбира се съгласна съм,че винаги единия е по-хлътнал...И разбира се ,че всеки го е изпитал (да бъде от страната на използвания),казвам го от личен опит.Не е приятно,защото винаги когато си в тази позиция си нараненият...

Рабира се ,че когато "яко" хлътнеш нещата стават сложни,защото после много по-трудно забравяш , човека срещу теб.

Да правила съм го,когато например гаджето ми стане безразличен и просто се получава от 60:40 към 40:60... И дори понякога когато някои се скарат и така се преобръща...надявам се да си ме разбрал!

За мене няма правила в любовта всичко е позволено,но когато стане въпрос за това кое не е позволено мога много точно да ти кажа!!!Но това понятие "правила" е много общо и ако трябва да започна да казвам кое не е позволено според мене много неща трябва да изпиша!!!Пък и мисля ,че не е толкова важно за моите лични правила!!! :)

gotinam
01-29-2007, 08:54
Славейче, мисля че доста по изгодно е да са влюбени в теб повече. Но от друга страна понякога тръката от влюбеността и последващото страдание също е толкова приятна.
Чувствата са много и различни и при мен са трайно до като не открия новия и не ги насоча на там.
А в % отношение 60 към 40 е съвсем вярно. Това е в най-добрия възможен вариант на доза любов ;-)

sherry
01-29-2007, 09:08
Да, любовта е една игра, която може да ти дава щастие, болка и всякакви противоречиви чувства. Толкова просто и в същото време толкова сложно чувство е обичта :roll:
И все пак, колкото и да боли от нея, тя ни е нужна. Аз също съм била наранявана, била съм в позицията на "победената" както ти го каза....Мислех си, че само аз обичам, но не е така. Просто има хора, които изживяват по друг начин чувствата си. Които прикриват по - лесно емоциите си, някак си по - хладнокръвни са. Аз не мога така и това ми е голям проблем.
С моя приятел сме се карали толкова пъти, имали сме много трудни периоди, но все пак сме още заедно и се обичаме. Не знам кой кого обича повече, няма как да съпоставя неговите с моите чувства, както казах всеки изживява дадена емоция по различен начин. Важното е да знаеш, че има човек, когото обичаш и който ти отвръща със същото. Да знаеш, че той е някъде там, че си мисли за теб и винаги можеш да разчиташ на него. Това е важното, а не дали ти се лигави насреща и те уверява през 2 минути "мило,мн те обичам".
Няма перфектни неща. Няма перфектни взаимоотношения, има само порив към перфектното. Вечно търсене. Компромиси и духовно израстване. Любовта си има своите мънички недостатъци, но какво значение имат те, когато дава топлина?!

HardcorE_AFA
01-29-2007, 20:08
Връзката между двама души не е само любов, не е само секс, тя е и договор. Тя е някаква взаимно изгода и за двете страни. Съотношението във влюбеността, в иделния си вариант е 60:40 в полза на една от страните. Най-изчистения е 50:50, но разбира се той не съществува, няма какво да се заблуждаваме.
При съотношението на влюбеностите винаги единия е по-вътре от другия. Тогава често се получава манипулация и възползване от страна на единия от чувствата на другия. Предполагам всеки го е изпитвал или ако не е, ще го изпита. Винаги ту ти си отгоре, ту някой е над теб.
Искам да ви запитам така тук и да поговорим по този въпрос. Вие лично как разбирате нещата във връзката, били ли сте в позицията на "използвания"? А може би и тази позиция ви допада (има и такива) Понякога любовта до толкова заслепява, че си готов на всичко. Но не ви ли се е струвало много по-лесно до момента в който не сте хлътнали здравата, а след това нещата колкото и красиви да са ставали по-сложи или тежки за вас?
Можете ли да преобръщате съотношението във своя полза и правите ли го?
Любовта освен всичко друго е и една много приятна, интересна, тръпнеща и понякога доста болезнена игра, която наранява, дори убива, а също и награждава.
Как я играете? Какви са вашите правила в нея? Изобщо всичко което преценявате, че би било добре за вас лично в една връзка, а съотвено и за самата връзка и респективно за партньора ви. Нещата вървят взаимно, занаете го ;) Е? Кажете, какво си мислите... Нека поговорим за това.
http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif
Любовта не е %!e dobre 4e sa tvoite mudri mneniq i saveti!!! :evil:

HardcorE_AFA
01-29-2007, 20:09
Връзката между двама души не е само любов, не е само секс, тя е и договор. Тя е някаква взаимно изгода и за двете страни. Съотношението във влюбеността, в иделния си вариант е 60:40 в полза на една от страните. Най-изчистения е 50:50, но разбира се той не съществува, няма какво да се заблуждаваме.
При съотношението на влюбеностите винаги единия е по-вътре от другия. Тогава често се получава манипулация и възползване от страна на единия от чувствата на другия. Предполагам всеки го е изпитвал или ако не е, ще го изпита. Винаги ту ти си отгоре, ту някой е над теб.
Искам да ви запитам така тук и да поговорим по този въпрос. Вие лично как разбирате нещата във връзката, били ли сте в позицията на "използвания"? А може би и тази позиция ви допада (има и такива) Понякога любовта до толкова заслепява, че си готов на всичко. Но не ви ли се е струвало много по-лесно до момента в който не сте хлътнали здравата, а след това нещата колкото и красиви да са ставали по-сложи или тежки за вас?
Можете ли да преобръщате съотношението във своя полза и правите ли го?
Любовта освен всичко друго е и една много приятна, интересна, тръпнеща и понякога доста болезнена игра, която наранява, дори убива, а също и награждава.
Как я играете? Какви са вашите правила в нея? Изобщо всичко което преценявате, че би било добре за вас лично в една връзка, а съотвено и за самата връзка и респективно за партньора ви. Нещата вървят взаимно, занаете го ;) Е? Кажете, какво си мислите... Нека поговорим за това.
http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif
Любовта не е %!e dobre 4e sa tvoite mudri mneniq i saveti!!! :evil: