PDA

View Full Version : Срам за Европа!



ErinEverly
01-26-2007, 21:55
Да, признавам, че заглавието е гръмко, но беше предизвикано отт една голяма нечестност на Европейското първенство по фигурно пързаляне. Естествено, вие, предполагам, се сещате за кои наши за пореден път ограбени фигуристи, говоря. Естествено, както на Олимпиадата, така и на това европейско, нямаше значение какво е изпълнението на фигуристите, а от коя държава идват. Странно е, че французите получиха титлата, скачайки от 7мо на 1во място, само благодарение на волната програма. Какво да се направи, това рамо, ударено от съдиите просто не мога да го преглътна. Естествено, скромното второ място е заето от Руската федерация. И къде останаха българите? Ми на трето място, сигурно е нямало още някоя Велика Сила, за да ни пратят на 4то място, както стана в Торино. Кво да се прави - в днешно време съдиите не отдават полагаемото се на фиуристите, защото някой им дава на тях определени суми. Но на мен не ми се говори за това. Факт е обачче, че на последните 3 големи турнира, Албена Денкова и Максим Ставийски бяха най-достойни
за титлите, но, за жалост, само на Световното им адоха това, което заслужават. Както и да е - мисля си просто, кво значение има дали сме в Европейския Съюз или не, след като на всички спортни мероприятия ни режат, все едно сме недъгави, били те гимнастика, футбол или фигурно пързаляне. Винаги ще си останем черните овци и никой няма да ни зачита. За албена и Максим - е, освен бронза, остава и признанието на цялата публика, която не аплодира сънародниците си на леда, а аплодира тях. Вярно е, че това е най-голямото признание, но нека най-накрая съдиите да почват да им отдават това, което заслужават, за да не им останат спомени от пълна дискриминация, заради държавата, за която се борят. Както и да е. Аз просто съм разочарована!

Metoman
01-26-2007, 21:58
ЦЕНЗУРА!!!

.: machoka :.

Juicy_Lucy
01-26-2007, 22:06
Да,доста дълго време ще мине,докато останалите страни започнат да взимат българите и България на сериозно...дотогава ще ни прецакват постоянно..
Колкото до фигуристите-тва си е подигравка с тях,защото не веднъж са доказвали,че са най-добрите!! :smt092

IlLuSi0nS`
01-26-2007, 22:07
да беше тфа първия път, в който са прецаквали нас българите.. дамм тъжно е да се трудиш, да дадеш всичко от себе си, да се представиш блестящо и накрая да не те оценят.. но такъф е живота.. градиш нещо с цената на мн жертви и усилия и след тфа всичко се срива или някой го разрушава.. ужасно, да.. но тайната е да преоткриеш вярата и силите си и да започнеш да градиш отново върху руините..

Impulse
01-26-2007, 22:09
Macka, ujasno si prava. I az bqh super zle, oba4e sled izkazvaneto na Max se razcepih prosto ot keffff! Haha, da im tegli mainata po evrosport. Hahaha, jestoko be6e. I vsy6tnost tova e ne6toto, koeto me dyrji v momenta. Kak eba maikata (syjalqvam za grozniq ezik, ama sym prevyzbudena v momenta) na nqkakvi si praseta s mazni kosi, koite smeqt da se nari4at sydii!

no_more_pain
01-26-2007, 22:09
men mnogo me be6e qd za tva,koeto stana....te naistina bqha nai-dobrite!!!i vupreki tova ne vzeha medalite...vqrno-tva ne e nai-vajnoto,no si e cqlostno priznanie za truda im....
ima da ni tup4at o6te dulgo vreme.moje bg da se vodi korumpirana durjava ama gledaite kvo stava izvun bg :evil:
brau,lidke,za taq tema

Metoman
01-26-2007, 22:13
ЦЕНЗУРА!!!

.: machoka :.

Juicy_Lucy
01-26-2007, 23:21
Macka, ujasno si prava. I az bqh super zle, oba4e sled izkazvaneto na Max se razcepih prosto ot keffff! Haha, da im tegli mainata po evrosport. Hahaha, jestoko be6e. I vsy6tnost tova e ne6toto, koeto me dyrji v momenta. Kak e** maikata (syjalqvam za grozniq ezik, ama sym prevyzbudena v momenta) na nqkakvi si praseta s mazni kosi, koite smeqt da se nari4at sydii!

aaa кфо е казал Макс по-точно?!? :shock:

koalka
01-27-2007, 05:43
Трябва време и доказване да мине, докато не ни възприемат черните овци.Толкова ли е важно да вземеш един медал?Всички знаят, че те са най-добрите.Публиката, съдиите, хората от малките екрани, от публиката и т.н.Това, че са отредили друг, не значи, че не знаят кой е най-добрия. :wink:

teenkopele
01-27-2007, 05:58
Да, признавам, че заглавието е гръмко, но беше предизвикано отт една голяма нечестност на Европейското първенство по фигурно пързаляне. Естествено, вие, предполагам, се сещате за кои наши за пореден път ограбени фигуристи, говоря. Естествено, както на Олимпиадата, така и на това европейско, нямаше значение какво е изпълнението на фигуристите, а от коя държава идват. Странно е, че французите получиха титлата, скачайки от 7мо на 1во място, само благодарение на волната програма. Какво да се направи, това рамо, ударено от съдиите просто не мога да го преглътна. Естествено, скромното второ място е заето от Руската федерация. И къде останаха българите? Ми на трето място, сигурно е нямало още някоя Велика Сила, за да ни пратят на 4то място, както стана в Торино. Кво да се прави - в днешно време съдиите не отдават полагаемото се на фиуристите, защото някой им дава на тях определени суми. Но на мен не ми се говори за това. Факт е обачче, че на последните 3 големи турнира, Албена Денкова и Максим Ставийски бяха най-достойни
за титлите, но, за жалост, само на Световното им адоха това, което заслужават. Както и да е - мисля си просто, кво значение има дали сме в Европейския Съюз или не, след като на всички спортни мероприятия ни режат, все едно сме недъгави, били те гимнастика, футбол или фигурно пързаляне. Винаги ще си останем черните овци и никой няма да ни зачита. За албена и Максим - е, освен бронза, остава и признанието на цялата публика, която не аплодира сънародниците си на леда, а аплодира тях. Вярно е, че това е най-голямото признание, но нека най-накрая съдиите да почват да им отдават това, което заслужават, за да не им останат спомени от пълна дискриминация, заради държавата, за която се борят. Както и да е. Аз просто съм разочарована!

Да, за пореден път сме прецакани. Това няма да е нито пъривя, нито последния път, в който става това. Ще дам и друг пример- мисля, че беше на предпоследната Олимпиада, когато гребкинята ни Румяна Някйкова и една руския бяха финиширали едновременно. Две спортни телевизии бяха предоставили записите си, на единия българката беше първа, а на другия, колкто и странно да ви звучи, рускинята. В крайна сметка дадоха златото на рускинята, а Нейкова остана втора. Това беше една подигравка!
Дали сме в европейския съюз или не, това няма никакво значение. Съдиите ще си правят, каквото искат и това е. "Силите" са си "сили"...
Гадното е, че много спортисти, не само български, полагат огромни усилия и накрая биват преебавани, само защото не представляват някоя от така наречените "сили"....и турдът им отива на вятъра, в по-голямата част от случаите.

abstraction
01-27-2007, 11:12
ааааааа не! И вие си мислите че са ни прецакали точно защото сме българи ли? Ами ако Албена и Малксим се състезаваха за Албания, за Англия, за Естония или за която и да е държавеа няше ли да е същото? Да. Те не ги прецакват защото са българи, а защото искат друг да победи.

Европейския съюз няма никаква връзка със спорта! аяма никаква. Това не е някаква манна небесна, която изведнъж ще ни вдигне в погледа на останалите. О, но за да ни вдигне ние трябва да сме паднали, а това не е станало. Не мислете че българите са подценявани и никой не ни обръща внимание и не знае нищо з нас. Помислете си колко българи правят разлика между Литва, Латвия и Естония например. А сега си помислете има ли някоя народност за която изобщо да имате някакво по-особено мнение?



А след това отклонение ще кажа смао едно нещо: Всеки човек е субективен. А когато става въпрос за пари- пък съвсем. Затова какво предпочитате - да гледате фигурно пързаляне и резултатите да бъдат уреждани, или този спорт изобщо да не съществува? Защото без съдиите спорта губи смисъла си.

rusalkata_
01-27-2007, 11:17
Metoman,спри да пускаш тая емотиконка,че ми лазиш по нервите!поне да пускаше смислени коментари ами ти пускаш само тая емотиконка или само цитираш!

и аз съм страшно разочарована от съдиите!за пореден път ни пренебрегнаха.Нашите бяха най-добрите(това си е самата истина,не го казвам само,защото съм българка).много по-добри от французите,да не говорим колко по-добре от руснаците.за пореден път ни изиграха много гадно...
някой гледа ли снощи състезанието по Евроспорта?казаха ми,че тая французойката в интервюто си е плюла нашите. :x
изкефих се на публиката,която направо изригна като нашите излязоха за награждаването.ръкопляска а им много повече от победителите! :D

In4iTu_
01-27-2007, 11:20
Просто трябва време, за да ни оценят. А съдиите, к'во да ви кажа - с пари май всичко се купува...(имам предвид медали в случая)

ErinEverly
01-27-2007, 11:27
ааааааа не! И вие си мислите че са ни прецакали точно защото сме българи ли? Ами ако Албена и Малксим се състезаваха за Албания, за Англия, за Естония или за която и да е държавеа няше ли да е същото? Да. Те не ги прецакват защото са българи, а защото искат друг да победи.

Европейския съюз няма никаква връзка със спорта! аяма никаква. Това не е някаква манна небесна, която изведнъж ще ни вдигне в погледа на останалите. О, но за да ни вдигне ние трябва да сме паднали, а това не е станало. Не мислете че българите са подценявани и никой не ни обръща внимание и не знае нищо з нас. Помислете си колко българи правят разлика между Литва, Латвия и Естония например. А сега си помислете има ли някоя народност за която изобщо да имате някакво по-особено мнение?



А след това отклонение ще кажа смао едно нещо: Всеки човек е субективен. А когато става въпрос за пари- пък съвсем. Затова какво предпочитате - да гледате фигурно пързаляне и резултатите да бъдат уреждани, или този спорт изобщо да не съществува? Защото без съдиите спорта губи смисъла си.

Ако... Ако... Ситуацията е такава, че точно нашата малка държавица беше представяна от най-добрите фигуристи. Казаха о не само по българската, а и аплодисментите...
Колкото до ЕС - има връзка, защото това членство уж трябва да ни дава неща, а то дори уважението на другите не донесе. Мисля, че има голяма връзка, защото трябва да сме приемани на равно. Е - не сме.

HardcorE_AFA
01-27-2007, 12:26
Да, признавам, че заглавието е гръмко, но беше предизвикано отт една голяма нечестност на Европейското първенство по фигурно пързаляне. Естествено, вие, предполагам, се сещате за кои наши за пореден път ограбени фигуристи, говоря. Естествено, както на Олимпиадата, така и на това европейско, нямаше значение какво е изпълнението на фигуристите, а от коя държава идват. Странно е, че французите получиха титлата, скачайки от 7мо на 1во място, само благодарение на волната програма. Какво да се направи, това рамо, ударено от съдиите просто не мога да го преглътна. Естествено, скромното второ място е заето от Руската федерация. И къде останаха българите? Ми на трето място, сигурно е нямало още някоя Велика Сила, за да ни пратят на 4то място, както стана в Торино. Кво да се прави - в днешно време съдиите не отдават полагаемото се на фиуристите, защото някой им дава на тях определени суми. Но на мен не ми се говори за това. Факт е обачче, че на последните 3 големи турнира, Албена Денкова и Максим Ставийски бяха най-достойни
за титлите, но, за жалост, само на Световното им адоха това, което заслужават. Както и да е - мисля си просто, кво значение има дали сме в Европейския Съюз или не, след като на всички спортни мероприятия ни режат, все едно сме недъгави, били те гимнастика, футбол или фигурно пързаляне. Винаги ще си останем черните овци и никой няма да ни зачита. За албена и Максим - е, освен бронза, остава и признанието на цялата публика, която не аплодира сънародниците си на леда, а аплодира тях. Вярно е, че това е най-голямото признание, но нека най-накрая съдиите да почват да им отдават това, което заслужават, за да не им останат спомени от пълна дискриминация, заради държавата, за която се борят. Както и да е. Аз просто съм разочарована!
http://www.nwhikers.net/forums/images/smiles/crazy.gif

e tva li ti e mnenieto?!?!

Metoman
01-27-2007, 12:33
ЦЕНЗУРА!!!

.: machoka :.

abstraction
01-27-2007, 14:34
ааааааа не! И вие си мислите че са ни прецакали точно защото сме българи ли? Ами ако Албена и Малксим се състезаваха за Албания, за Англия, за Естония или за която и да е държавеа няше ли да е същото? Да. Те не ги прецакват защото са българи, а защото искат друг да победи.

Европейския съюз няма никаква връзка със спорта! аяма никаква. Това не е някаква манна небесна, която изведнъж ще ни вдигне в погледа на останалите. О, но за да ни вдигне ние трябва да сме паднали, а това не е станало. Не мислете че българите са подценявани и никой не ни обръща внимание и не знае нищо з нас. Помислете си колко българи правят разлика между Литва, Латвия и Естония например. А сега си помислете има ли някоя народност за която изобщо да имате някакво по-особено мнение?



А след това отклонение ще кажа смао едно нещо: Всеки човек е субективен. А когато става въпрос за пари- пък съвсем. Затова какво предпочитате - да гледате фигурно пързаляне и резултатите да бъдат уреждани, или този спорт изобщо да не съществува? Защото без съдиите спорта губи смисъла си.

Ако... Ако... Ситуацията е такава, че точно нашата малка държавица беше представяна от най-добрите фигуристи. Казаха о не само по българската, а и аплодисментите...
Колкото до ЕС - има връзка, защото това членство уж трябва да ни дава неща, а то дори уважението на другите не донесе. Мисля, че има голяма връзка, защото трябва да сме приемани на равно. Е - не сме.


очевидно не си прочел/а внимателно поста ми. Не става въпрос за уважение и неуважение, не става въпрос за подценяване - става въпрос за спорт, става въпрос за пари. Когато съдиите са прецакали и са дали по-слаби оценки на Албена и Малским, те не са си мислили - ето ние прецакваме БЪЛГАРСКАТА двойка, те са си милсили - прецакваме най-добрата двойка.

Иначе не е тук мястото да коментираме какво ни дава и какво би трябвало да ни дава ЕС

rosskata
01-27-2007, 15:06
Съгласна съм, че третото място на българите е несправедливо, орязани сме ( за кой ли път) и това е гадно. Албена и Максим заслужават повече.

Но относно Европейския съюз- не мисля, че има нещо общо. В спорта големите сили са други, не страните в Европейския съюз. Русия например... Няма нищо общо с ЕС, а е фаворит в повечето съдийски спортове...

Impulse
01-28-2007, 11:54
Nqkoi kaza(mai Metoman), 4e kato se oplakvame ni6to nqma da napravim. Ami nie ne go pravim, za da im dadat 1 mqsto, ami za da si kajem kakvo mislim.
Naistina otnosno EU ne mislq, 4e ima vryzka, ama nikakva. No vsy6tnost kakvo go namesvame izob6to...?...
Vyv foruma na Eurosport naprimer ima hora, koito mnogo haresvat Albena i Max, a ima i takiva, koito nai-mnogo sa haresali rusnacite. Kolkoto i da ne mi se iska da go priema tva si e tqhnoto mnenie, no istinata e, 4e naistina na6te pi4ove zaslujavaha pove4e! I ne go kazvam samo ot gledna to4ka na tova, 4e sym bylgarka, no obektivno poglednato na6te sa si pyrvi.

ErinEverly
01-28-2007, 16:01
Съгласна съм, че третото място на българите е несправедливо, орязани сме ( за кой ли път) и това е гадно. Албена и Максим заслужават повече.

Но относно Европейския съюз- не мисля, че има нещо общо. В спорта големите сили са други, не страните в Европейския съюз. Русия например... Няма нищо общо с ЕС, а е фаворит в повечето съдийски спортове...

Не си ме разбрала. Имах впредвид, че в този спорт особено се гледа държавата, а не изпълнението. Защото, ако Албена и Максим се състезаваха за Русия - щяха най-малкото да вземат олимпийското злато. А
за ЕС - имах предвид, че нищо не ни дава, дори и уважението на другите страни...

01-28-2007, 19:18
ХОРА А ЗНАЕТЕ ЛИ КОИ СА ПЕСНИТЕ?

ЕДНАТА БИЛА НА МОЦАРТ РЕКВИЕМ АМА КАКД А Я ОТКРИЯ И КЪДЕ НЕЗНАМ.. ако случайно някои занме да каже плс

vra4ka
01-28-2007, 20:25
Това е от много време. Няма смисъл ние да си приказваме, че сме прецакани! Нащо прецакване не е нищо, в сравнение с прецакването на Албена и Максим.

Както виждате те са се примирили. Явно знаят много по-добре от нас, защо е така. Аз не съм чула от тях да се оплакват! Нека и ние не го правим! Само си чешем езиците!

За да се докажем като водеща сила трябва да инвестираме в този спорт! Не може да вземаме без да даваме! Най-лесно е другите да са виновни!