PDA

View Full Version : Moqt lubim........priqtel



01-27-2007, 09:17
Zashto sadbata me sreshtna s teb?
Zashto vidqh o4ite ti tolkova nevinni?
Zashto dyshata ti mi se stori tolkova 4ista?
Zashto sarceto mi otvori se za teb?
A ti....sega styden i s pogled leden me gledash,
dori ot snimka, pak vijdam v teb onzi pogled, koito mi kazva -
"samo priqteli" - ne e logi4no, nali?
- tova da obi4ash, no da ne si obi4an,
- da govorish, no da ne badesh 4yt,
- da o4akvash, no da ne badesh razbran!
To e kato malka rani4ka, koqto 6tipe!
- ne q vijdash, no q yseshtash - vutre v teb!
Dori i vyzdyha ne ti dostiga!
Da....tova izpivam az,
no oshte trepna v o4akvane na 1 tvoq dyma,
na 1 tvoi red....
No ranata raste, i me ybiva - hrani se s bolka ot mal4anie.....i nespira da raste!

_влюбен_
01-27-2007, 09:22
В същата ситуация съм. :cry: :cry: :cry:

Vladokaaa
01-27-2007, 09:33
И аз съм така.Много добре си го написал за хора като нас.Наранявани толкова пъти.На които не е отвращано с любов.Браво!!!!

f1s714e70
01-27-2007, 09:53
dam dam mn qko e napisano..

PoisoNGirL
01-27-2007, 10:13
mnogo tochno napisano.tova e nai-gadnoto da obichash nqkoi,koito moje da ti e samo priqtel i nishto drugo.ubita e nadejdata i prosto ne vijdash izhod ot zadunenadata ulica...

01-27-2007, 10:18
10x na vsi4ki vi, i vsy6tnost nesam mom4e, a momi4e :)
i nesam go "izkopirala"!!!

eto oshte 1, koeto mislq 4e e po qko ot gornoto :)

Moqta pesen za lubovta

Iska mi se da sam slance, za da te topla,
ili pak vqtara, za da te pregrushtam vinagi, kogato pojelaq!
Ili ne, da sam zvezda,i da te pazq v sanq ti!
- az shte sam la4a, koito te milvq vsqka sytrin!
Az shte sam do teb!
Vinagi shte mojesh da ysetish men, v prirodata!
Vzemi edno cvete, pomirishi.....da tova e aromata mi!
Otidi na palja, i shte ysetish kak telata ni se galqt!
- posle mini prez gorata - da....4yvash li? - ne, tova ne sa listata, nqma vqtar.
Zatvori o4ite si, i slyshai!
Az shte ti peq!
Tova e pesen za jivota, i smartta!
Tova e pesen za lubovta!
Lubovta, koqto neznae mqrka,
tq ne priznava granici, az vinagi shte sam do teb i shte ti peq NASHATA PESWN ZA LUBOVTA!



i 2-te sa posveteni na 1 i sasht 4ovek, za men zna4et mn, zashtoto 4rez tqh razkrivam tova, koeto mislq i 4yvstvam :)

01-27-2007, 10:34
Lichi, 4e sa pisani ot teb, prosto zashto sa izklu4etelno vuzdeistvashti i vseki ysetil trepeta na neshtoto nare4eno "lubov", moje da gi razbere!Bravo za napisanoto..yspqla si da izrazish tova koeto 4yvstvash po edin indirekten na4in.
Az imam li4no otnoshenie kum purvoto ti razkaz4e, tui kato tolkova dulgo vreme i az vijdah edni stydeni i zatvoreni za men o4i...i az 4akah edna mila, nejna dymi4ka...edin jest...no mila taka i ne gi poly4ih...i nikoga nqma da gi poly4a.
Trydno e da se produlji napred, no ne e nevuzmojno.
Edinstveniq na4in da oceleesh e da probuljish napred i to bez tozi 4ovek, kolkoto i trydno da ti se stryva...
Moga da ti pojelaq samo yspeh...i da sreshnesh dryg 4ovek, s topul i izpulnen s lubov kum teb pogled!

PS:Izvinqvam se, 4e posta e na latinica :oops:

xixi
01-27-2007, 10:42
личи си че не сте мноу добри по литература

01-27-2007, 12:57
личи си че не сте мноу добри по литература

оооооо така ли, и кога си се ровил в бележника ми????
п.с. няма де е зле в такъв случай да сложиш очила, защото там има само 6-ци, или не, всъщност извинявай, ти не си виновен че си толкова "умен", че да не различаваш 6 от 2 примерно, но явно само това си свикнал да гледаш в бележника си!
ахаххахаха
и случайно до си чувал че дума "мноу" в бг език не съществива?!

GalleNo_MoMi4eNce
01-27-2007, 15:51
Dvete sa prosto strahotni!Mn sa hubavI!

Snoopy_
01-27-2007, 16:00
да много са хубавки.... и като станете на 18 ще ви е срам че сте писали такива неща...

koalka
01-27-2007, 17:49
Не ми харесва, няма рима.

EvilBrunette
01-27-2007, 18:24
На мен лично много ми въздействаха. :wink: Може би, защото изпитвам тази болка, за която става дума. :cry: Но мисля, че съм достатъчно силна да го забравя и да го възприемам само като приятел. Пожелавам на всички в това положение да намерят сила в себе си и да се преборят с чувствата... :oops:

KpuCuTo0o
01-27-2007, 18:50
Харесвам ги и двате... Но не ги пиши в стихотворна форма, просто защото нямат рима... Хубаво е самото им съдържание... Много ми харесаха.. :)

01-27-2007, 18:53
Не ми харесва, няма рима.
ahahhaahaha ta, otkoga e zadaljitelno da ima rima v tova, koeto pisheh?
Tyk nestava vapros za nqkakva "tvorba" s cel popylizam, i komersalializaciq, ako izobshto znaesh za kakvo govorq; stava vapros samo i edinstveno za 4yvastva, za lubov, za bolka, za na4in na izrazqvane, ako razbirash na kade "biq"........i vsy6tnosh sled nqkolko meseca stavam na 18, no nikoga nebih se sramyvala ot neshto podobno, daje naprotiv, i zn li zashto? - zashtoto tova e nqkakuv na4in na izrazqvane, mislq 4e e po dobre da pishesh, otkolkoto da sednesh v ugala i da pla4esh na nqkoq balada, \ne 4e ne mi se e slu4valo i tova....\,no tova si e li4no moe mnenie :)

eleto_ludo_dete
01-27-2007, 19:02
А,защо трябва да има задължително рима ?Един от най-трудните начини за писане на поетика е без рима .Този стил се нарича Велибър!Браво !На мен също ми харесват ;)А ние се отклонихме доста от темата !И аз съм горе долу в такова положение и направо вече не знам какво да правя ! :(