PDA

View Full Version : Kajete mi metal ili punk grupi



black_devil_f
01-27-2007, 18:44
Abe hora q kajete nqkoi gotini metal ili punk grupi molq vi??? Ako znaete i takiva bulgarski grupi o6te po dobre.Moje da napi6ete i nqkoq qka pesen.

oTPoBHa
01-27-2007, 19:03
ми яко български има.. но какъв стил ти трябва конкретно тфа е баси обширното понятие хаха

Shadow_Walker
01-27-2007, 19:10
Метъл:
Cradle of Filth
Dimmu Borgir
Immortal
Metallica
Iron Maiden
Rammstein
Nightwish
Disturbed
Evanescence
Пънк...това, което ще напиша не е чист пънк, даже някои биха казали, че изобщо не е пънк...но все пак е готино-поне според мен.
AFI
Fall Out Boy
New Found Glory
From Autumn to Ashes
Silverstein

ThePainIsReaL
01-27-2007, 19:28
Метъл и пънк групи .. могат сигурно поне 1000 да ти се напишат. Бъди малко по - конкретна . Кажи по-точно какво искаш да слушаш , какво си слушала до сега .

П.П. Иначе аз лично съм фенка на Judas Priest напоследък . Можеш да ги чуеш , ако имаш желание .

koalka
01-27-2007, 19:55
Чуй Тристания.Добри са много.

scion_of_Storm
01-27-2007, 20:21
Пънк...това, което ще напиша не е чист пънк, даже някои биха казали, че изобщо не е пънк...но все пак е готино-поне според мен.
AFI
Fall Out Boy
New Found Glory
From Autumn to Ashes
Silverstein


Айде не, а? :-D

brain_stew
01-27-2007, 20:27
Чуй Тристания.Добри са много.

Така е!Подкрепям!
Иначе чуй Judas Priest, Iron Maiden,Death...Sonata Arctica, Accept...

Пънк групи...Sex Pistols са първите дет ми идват на ума! :lol:
От българските чуй Нови Цветя...добри са определено!

(АБ еима още, ама все пак съм министър на мързеливите работи...)

Shadow_Walker
01-27-2007, 20:37
Пънк...това, което ще напиша не е чист пънк, даже някои биха казали, че изобщо не е пънк...но все пак е готино-поне според мен.
AFI
Fall Out Boy
New Found Glory
From Autumn to Ashes
Silverstein


Айде не, а? :-DМи нали трябва да правя реклама на това, което слушам бе :lol:
Пък и ако поразгледаш как определят жарнът на всяка от групите ще забележиш думичката punk :-D

magesniko
01-27-2007, 21:10
Death
Carcass
Control Denied
Bolt Thrower
Obituary
Atheist
Cynic
Cryptopsy
Yyroon
Morbid Angel
Zyklon
Necronomicon
Sodom
Kreator
Grinder
Cock and ball torture(само за ценители)
Vader

днеска ме е избило на дет и траш метъл. :-)

Joey Tempest
01-27-2007, 22:38
Никой не каза Slayer.


още метъл (най-разнообразни подстилове):

W.A.S.P.
Manowar
Black Label Society
Edguy
Dragonforce
Rhapsody (Of Fire)
Amorphis
Norther
Circle II Circle
In Flames
Destruction
Megadeth
Sepultura
Soulfly
Pantera
Superjoint Ritual
Machine Head
Celtic Frost

стига толкова, нова порция - утре

scion_of_Storm
01-28-2007, 07:02
Wintersun
Ensiferum
Catamenia
Emperor
Valkyria
Storm
Summoning
Brynjard
Raventhrone
Tuatha de Danann
Elvenking
Dark Empire
Bloodbound
Death
Evergrey
Centinex
Amon Amarth
Blind guardian
Dimmu Borgir
Windir
XIV Dark Centuries
Demons & Wizards
Някви такива...

black_devil_f
01-28-2007, 09:17
Mersi mnogo.
Emi ne sum opredelila to4en stil 6toto ne tyrsq ne6to opredeleno prosto o6te nqkoi metyl i punk grupi koito ne sum 4uvala i nqkoi gruga po melodi4na pesen.

Бунтар
01-28-2007, 09:53
Азис (индъстриъл шок рок)

Кво заблуждаваш момичето, бе... Азис си е готик... :lol:

01-28-2007, 12:51
HIM

Бунтар
01-28-2007, 13:36
HIM

:lol: :lol: :lol: ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

01-28-2007, 15:14
Азис (индъстриъл шок рок)

Кво заблуждаваш момичето, бе... Азис си е готик... :lol:
Азис е GLAM!

Red.Chil
01-28-2007, 15:31
Ето малко инфо за блек метълиста Варг Викернес:

Варг Викернес (известен още като Изверг Викернес) бил мило и добро дете. После пораснал и открил, че го интересуват козли, жертвоприношения и девици, и трябвало да си измисли извинение за пред хората.

В началото на 90-те, Варг Викернес основава движението "Расова Толерантност и Мултикултурализъм", още известно под името Курзум.


:lol:

Бунтар
01-28-2007, 16:03
Ето малко инфо за блек метълиста Варг Викернес:

Варг Викернес (известен още като Изверг Викернес) бил мило и добро дете. После пораснал и открил, че го интересуват козли, жертвоприношения и девици, и трябвало да си измисли извинение за пред хората.

В началото на 90-те, Варг Викернес основава движението "Расова Толерантност и Мултикултурализъм", още известно под името Курзум.

:lol:

Бе ти от Всичко за 1 Лев ли крадеш, бе? :lol: Защото "Изверг Викернес" имам някъв бегъл спомен, че аз съм го измислял...(;

GLeZoRanA
01-28-2007, 16:05
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=57985&start=0 - на дръж :lol:

Red.Chil
01-28-2007, 16:26
Ето малко инфо за блек метълиста Варг Викернес:

Варг Викернес (известен още като Изверг Викернес) бил мило и добро дете. После пораснал и открил, че го интересуват козли, жертвоприношения и девици, и трябвало да си измисли извинение за пред хората.

В началото на 90-те, Варг Викернес основава движението "Расова Толерантност и Мултикултурализъм", още известно под името Курзум.

:lol:

Бе ти от Всичко за 1 Лев ли крадеш, бе? :lol: Защото "Изверг Викернес" имам някъв бегъл спомен, че аз съм го измислял...(;
Хахахахха,да!!! А ти да не си от авторите,защото ако е така...Дълбок поклон! :-D

Бунтар
01-28-2007, 16:51
А, тук-там по малко пипах по едно време... Май само статиите за емото и готите аз съм ги писал :lol: Да ти дам ICQ-то на големия шеф Samael да му се поклониш на него? (;

Boot
01-28-2007, 16:54
ъъъъ... и аз OBEY-вам http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/worthy.gif

Бунтар
01-28-2007, 16:55
А ти, Boot, случайно да си същата Boot от forum.marmalad.com? :lol:

Boot
01-28-2007, 16:56
не съм :/

Обаче е много странно. Защото и аз имах такъв аватар по едно време... и разни други странни съвпадения... о.О

koalka
01-28-2007, 18:03
Чуй също и Deathstars.Да ти кажа не са лоши.Индъстриъл са. :wink:

brain_stew
01-28-2007, 18:17
не съм :/

Обаче е много странно. Защото и аз имах такъв аватар по едно време... и разни други странни съвпадения... о.О

Имаш си фенка, която те копира! :shock:

Boot
01-28-2007, 18:22
не съм :/

Обаче е много странно. Защото и аз имах такъв аватар по едно време... и разни други странни съвпадения... о.О

Имаш си фенка, която те копира! :shock:
не, между другото ти се ебаваш, ама аз я намерих в айсикю и интересите ни са почти еднакви, инфото дету е About me: ни е абсолютно едно и също, сложила си е за аватар една картинка, която съм поствала с един от последните си блогове. И още поне 7-8 такива дребни работи, дето много ме шашката, честно. http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/ph34r.gif
Даже Миро й чете мненията в тоя форум и каза, че стилът й на писане бил като моя.

HardcorE_AFA
01-28-2007, 18:24
пънк:

Валдес, Райна и Константин и орк.Ромски духачи
може да споменем и култовият Хисарски поп (Сид Вишъса на бг пънка)

метъл:
орк. Ромски Перли (това малко на грайнд избива де..), Сашо Роман (дуум метъл) и Азис (индъстриъл шок рок)teq sa nai dobrite
:D

_donna_
01-28-2007, 18:26
Оо,ЙЕС!

Получих оргазъм.
Всички знаЯте по толкова много ЯКИ групи.

ЯКО.
Как изобщо тази или еди коя си дума
може да опише какво чувствате към еди коя си група.
И защо по дяволите не пазите ценното само за вас си.
Е за тва няма ъндърграунд. ХА ХА.

scion_of_Storm
01-28-2007, 19:01
Моме, тъпа ли си, или просто си с психически изоставания и намалено оросяване на мозъка? :shock:

_donna_
01-28-2007, 19:14
Не знам кое е по-просто ..

Shadow_Walker
01-28-2007, 19:47
не съм :/

Обаче е много странно. Защото и аз имах такъв аватар по едно време... и разни други странни съвпадения... о.О

Имаш си фенка, която те копира! :shock:
не, между другото ти се ебаваш, ама аз я намерих в айсикю и интересите ни са почти еднакви, инфото дету е About me: ни е абсолютно едно и също, сложила си е за аватар една картинка, която съм поствала с един от последните си блогове. И още поне 7-8 такива дребни работи, дето много ме шашката, честно. http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/ph34r.gif
Даже Миро й чете мненията в тоя форум и каза, че стилът й на писане бил като моя.Хмм може пък да сте близначки, разделени при раждането :lol:
Спааам, спаам....
:-D

Boot
01-28-2007, 20:53
не съм :/

Обаче е много странно. Защото и аз имах такъв аватар по едно време... и разни други странни съвпадения... о.О

Имаш си фенка, която те копира! :shock:
не, между другото ти се ебаваш, ама аз я намерих в айсикю и интересите ни са почти еднакви, инфото дету е About me: ни е абсолютно едно и също, сложила си е за аватар една картинка, която съм поствала с един от последните си блогове. И още поне 7-8 такива дребни работи, дето много ме шашката, честно. http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/ph34r.gif
Даже Миро й чете мненията в тоя форум и каза, че стилът й на писане бил като моя.Хмм може пък да сте близначки, разделени при раждането :lol:
Спааам, спаам....
:-D
С 3 години разлика. Шубе ме е, честно.

magesniko
01-28-2007, 20:56
1 от теориите ми е,че тва е клонинг на ива,който сега пораства.
2-та е,че тва е ива от паралелен свят,която там е на 14,ама по някакъв странен начин е дошла в тоя свят.

много филми гледам ей. :lol:

Boot
01-28-2007, 20:57
Я вместо да мислите се съберете да я нападнете от засада. Или поне една дружинка охрана да ми създадете, бахти...

RoyTheReaper
01-29-2007, 07:25
Метъл - Linkin Park, Tokio Hotel - малко са тежки, но ще им свикнеш.
Пънк - Green Day, Simple Plan, Blink 182, Avril Lavigne :lol:

Бунтар
01-29-2007, 07:50
Метъл - Linkin Park, Tokio Hotel - малко са тежки, но ще им свикнеш.
Пънк - Green Day, Simple Plan, Blink 182, Avril Lavigne :lol:

Хахаха, спомням си навремето Linkin Park - Super Xero като ми идваше тежка... Кви дни бяха :lol:

_donna_
01-29-2007, 08:08
Или Евънесънс - Бринг Ми Ту Лайф

хъхъхъ,най-злите!

brain_stew
01-29-2007, 09:27
Я вместо да мислите се съберете да я нападнете от засада. Или поне една дружинка охрана да ми създадете, бахти...

Епа дай иця-то й там, некви линкове...да я видим тая за кво става дума!(Наистина ми стана интересно!)

Lake_bodom,_donna_...много тежко го радзадохте!Дайте нещо по-леко като Dimmu Borgir наример...

bungle
01-29-2007, 09:32
Fantomas,Tomahawk,Tool,Nine Inch Nails,APC,Meshuggah,Mr.Bungle,Trevor Dunn's trio, John Zorn, Exploited,Primus,The Dillinger Escape Plan, Voodoo Glow Skulls ...

И много други. Първо чуй "класиката" после и тези, че са малко по-особени и може и да стане човек от теб. :-D

Red.Chil
01-29-2007, 10:36
Само "Адски Нерези" !!! :lol:

brain_stew
01-29-2007, 10:40
Само "Адски Нерези" !!! :lol:

:lol:

Абе не знам...авторката ако чуе "Ремонт" дали ще й харесат! :smt017

black_devil_f
01-29-2007, 11:32
Abe avtorkata slu6a metal ot po4ti 3 godini, no ne znam nito edna bg metal grupa za tva pitam :P

brain_stew
01-29-2007, 11:42
Епа за начало почни с Ахат и Б.Т.Р....(като начало!)

RoyTheReaper
01-29-2007, 11:46
И Епизод...

Като се замисля, и аз почти не знам български метъл групи. Я по-запознатите, кажете български изпълнители на блек и дет метъл?

Бунтар
01-29-2007, 12:02
Само "Адски Нерези" !!! :lol:

Аз съм им правИл обложката на демото бе! :lol:

Red.Chil
01-29-2007, 12:03
Cupola,Symbolic... :roll:

Бунтар,а на интервюто съм се насрал от смях... :-D

brain_stew
01-29-2007, 12:34
Сварог ( Svarrogh).... :-D

scion_of_Storm
01-29-2007, 14:05
И Епизод...

Като се замисля, и аз почти не знам български метъл групи. Я по-запознатите, кажете български изпълнители на блек и дет метъл?
Пробвай Inspell и Moria ;)

Joey Tempest
01-29-2007, 15:04
И Епизод...
Я по-запознатите, кажете български изпълнители на блек и дет метъл?
The Revenge Project
Act Of Grotesque
Inspell
Demonizm
Demenzia
Darkmoon Rising
Ablepsia
Euphobia
Post Scriptum
Enthrallment
Hyperborea
Korozy
Anastasis
Past Redemption
Проказа
Старо Зло

Абе доста има. Повечето от горепосочените си джарят от време по клубовете. Някои май вече се разпаднаха, а други си издават албумчета. ;)

magesniko
01-29-2007, 15:18
Hyperborea

Най-големите,другите групи които съм слушал Joey Tempest ги е изброил.

Shadow_Walker
01-29-2007, 17:06
Метъл - Linkin Park, Tokio Hotel - малко са тежки, но ще им свикнеш.
Пънк - Green Day, Simple Plan, Blink 182, Avril Lavigne :lol:Абе Аврил си е принцесата на пънка бе :lol:
Нищо, че пее поп-рок (някои песни може и поп-пънк да са..) -добре е, че поне сама си признава, че пее това :wink:

brain_stew
01-29-2007, 18:02
Само "Адски Нерези" !!! :lol:

:lol:

Абе не знам...авторката ако чуе "Ремонт" дали ще й харесат! :smt017


как така да не й харесат??? :shock:

Ееее...не знам!Виждала съм индивиди които казват че групи като 'Нови цветя" и "Ремонт" са "тъпи пънкарски изцепки"!О.о

Boot
01-29-2007, 19:16
я се ядосааааай :lol:

brain_stew
01-29-2007, 20:31
Само "Адски Нерези" !!! :lol:

:lol:

Абе не знам...авторката ако чуе "Ремонт" дали ще й харесат! :smt017


как така да не й харесат??? :shock:

Ееее...не знам!Виждала съм индивиди които казват че групи като 'Нови цветя" и "Ремонт" са "тъпи пънкарски изцепки"!О.о

имена и адреси, моля...

Няма нужда...аз се погрижих! 8)

۩۞&am
01-30-2007, 11:55
Shadow_Walker с теб съм съгласен за
Dimmu Borgir
Iron Maiden
Аз предлагам metal
Manowar
Iced Earth
Sodom
Amon Amarth
The Insomnia
Helloween
И за мен по-тъпите metal групи
HIM
Tokio Hotel
Bullet for my Valentine
Linkin Park
Korn
Evanescense
Nightwish
А PUNK само AFI

۩۞&am
01-30-2007, 12:01
ANASTASIS мисля, че е българска Death Metal група.

scion_of_Storm
01-30-2007, 15:27
А PUNK само AFI
Уоузърс!

Shadow_Walker
01-30-2007, 17:44
А PUNK само AFI
Уоузърс!Йей ай да сме тру нали...
Абе изобщо слшал ли си песните от по-старите им албуми?
Например The Art of Drowning или Very Proud of Ya
ем да ти кажа направи го и тогава говори кой пънк и кой не :twisted:

01-30-2007, 20:31
А PUNK само AFI
Уоузърс!Йей ай да сме тру нали...
Абе изобщо слшал ли си песните от по-старите им албуми?
Например The Art of Drowning или Very Proud of Ya
ем да ти кажа направи го и тогава говори кой пънк и кой не :twisted:
Хахаххахахаххахааа, на мн разбиращ ли ще се правиш? А забравяш ли, че до преди 3 месеца слушаше Бритни? Я се осъзнай и недей да имаш толкова високо самочувствие, няма да е зле да не забравяш все пак кой си бил..

scion_of_Storm
01-31-2007, 11:31
Може да не разбирам кой знае колко от пънк, обаче АФИ са пънк колкото долуподписания ми има форма на п*тка, че не ми се оправя цензурата пак -.-

۩۞&am
01-31-2007, 11:43
Видях, че някой беше написал AFI и помислих, че е PUNK, защото аз от PUNK си нямам и представа.

enemy of everything
01-31-2007, 11:59
AFI са си чисто емо - ако не по друго можем да се ориентираме по настоящата прическа на вокала :smt005 .Лично аз причислявам към емото и лигавите групички от сорта на токио хотел.А по темата моите любими бг метъл банди са severia, demnzia, act of grotesque и разбира се vrani volosa и the revenge project.За хардкор можеш да пробваш NxFxJx, a пънк ... алкофилия, нови цветя,кокоша глава и т.н. :)

Shadow_Walker
01-31-2007, 13:32
Та нз кой е госта, ама си гледа работата.Ще слушам каквото искам.Може да слушам бритни, но това си е моя работа.
Сащо така слушам Dimmu Borgir, Immortal, Cradle of Filth, Metallica, Iron Maiden, Rammstein...изобщо дали си чувал нещо тяхно?
И бритона не прави групата имо или не...тез бритони ги е имало от преди това чудо наречено имо са появи.
scion_of_Storm па долоподписания ти не съм го виждал и няам намерение.
И пак казвам, като не сте чували старите им неща, ми не говорете.
Е това на алтернатив, на емо или на поп ви мяза? (http://hghs.data3-bg.info/bg/module,l/type,file/l,1017984)

Red.Chil
01-31-2007, 13:54
Това чудо "имо" се е появило през 80-те,да си имаме уважението все пак...

И не си мисли,че Металика,Мейдън,Боргир,Кре ъл и т.н. са тоооолкова ъндърграунд,че човека "изобщо" да не е чувал нещо тяхно.

Аре като твърдиш,че АФИ са пънк,да кажеш още 5-6 пънк групи,за да можем ние непросветлените да сравним звученето.

П.П. Споменах ли,че АФИ са имо ?! :roll:

Shadow_Walker
01-31-2007, 14:05
Твърдя, че старите им работи са пънк.За новите да съм споменал нещо???Та каквото и да кажа, ще сравнявате с новите им неща...а те не са пънк.
А относно бритоните виж из wikipedia за death rock, кога се е появил този стил и какъв им е стилът на олбичане...и може би случайно ще забележши, че типична прическа е Angled Bang (бритон на ъгъл :lol: или казано по нормално-на една страна) и че е възникнал в края на 70тте.
Иии...тая тема защо се превърна в спор за или против AFI...
П.П. Бандите не са много ъндърграунд, но това не пречи да не ги е чувал.Повечето хора, които познавам не са и чували за тях....
И обвинения от типа, че забравям откъде съм тръгнал...не, не забравям.

Red.Chil
01-31-2007, 14:10
Миии аз казвам,че и старите не са пънк.

И на какво се крепят твърденията ти,че са пънк ?! На Уикипедия ?!

brain_stew
01-31-2007, 14:12
AFI са си асъл имота...Чувала съм и старите им неща и знам, че няма нищо общо с пънка!

Shadow_Walker
01-31-2007, 14:20
Миии аз казвам,че и старите не са пънк.
?!Ми и аз казвам, че J. Lo е най-голямата дет метълка, ама всички знаят че не е така :-D

brain_stew
01-31-2007, 14:30
Миии аз казвам,че и старите не са пънк.
?!Ми и аз казвам, че J. Lo е най-голямата дет метълка, ама всички знаят че не е така :-D

РедЧил е прав...я кажи други пънк групи, които слушаш или изобщо знаеш...за да видим аджеба дали си слушал истински пънк, че да скверниш доброто име на стила като определяш като такава група като AFI!

Red.Chil
01-31-2007, 15:24
E то по МТВ и Симпъл План,и Блинк 182 са пънк...

01-31-2007, 20:27
Та нз кой е госта, ама си гледа работата.Ще слушам каквото искам.Може да слушам бритни, но това си е моя работа.
Сащо така слушам Dimmu Borgir, Immortal, Cradle of Filth, Metallica, Iron Maiden, Rammstein...изобщо дали си чувал нещо тяхно?
Хехее, не забравяй, че за половината от тях аз те светнах, мацко, а ти тогава си защитаваше бритни и кристина агилера, сега гледам че мн ти се е вдигнало самочувствието, или поне така изглежда, метълю :smt005

01-31-2007, 20:34
Та нз кой е госта, ама си гледа работата.Ще слушам каквото искам.Може да слушам бритни, но това си е моя работа.
Сащо така слушам Dimmu Borgir, Immortal, Cradle of Filth, Metallica, Iron Maiden, Rammstein...изобщо дали си чувал нещо тяхно?
Хехее, не забравяй, че за половината от тях аз те светнах, мацко, а ти тогава си защитаваше бритни и кристина агилера, сега гледам че мн ти се е вдигнало самочувствието, или поне така изглежда, метълю :smt005
то тва не беше за мене, ама кво пък.. :D

amy_lee_4ever
02-09-2007, 17:27
hmmm tokio hotel SUXXX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i ne sa nikakuv metal!!!!!!!te daje i pop ne mogat da se narekat!

`Death`Whore`
02-10-2007, 12:06
metal-observer.com
metal-archives.com

RoyTheReaper
02-10-2007, 15:34
hmmm tokio hotel SUXXX !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i ne sa nikakuv metal!!!!!!!te daje i pop ne mogat da se narekat!

Така ли? Аз пък си помислих, че са метъл :smt082 :smt016

plochev
05-28-2009, 13:30
БГ метъл групи:

Епизод
Бранник

БГ пънк групи:

Хиподил
Уйкеда

Това са, който ми идват на ума.
Heavy Metal 4ever! .lml

TellMeYourName
05-28-2009, 14:24
ебати яката тема 8-)

HardcoreSyndrome
05-28-2009, 15:06
Ъъъъ... 8-)

amusement
05-28-2009, 16:28
HIM
много са добри!

Disrespect
05-28-2009, 16:41
Уйкеда

:D

BrainlessROCKBABY
05-28-2009, 18:24
>>>Rise Against<<<

Btw, пробвай по-долу да си намериш нещо...

http://www.last.fm/tag/progressive%20metal
http://www.last.fm/tag/metal
http://www.last.fm/tag/punk

thrash metal
heavy metal
power metal
metalcore
melodic death metal
progressive metal
nu metal
gothic metal
.
.
.