PDA

View Full Version : Какво знаете за закъснелия пубертет?



drowhit
01-27-2007, 19:55
Когато тестисите ти не са пораснали до 14 годишна възраст и на 14 не си се изхварлил още.А и мустаци не са ми излязли,само сам окосмен около топките.Разбрах че ако топките са колкото манинки лешници трябва се ходи на лекар,а ако са като орехи да не се ходи.Ама мойте не са нито едното нито другото.След една седмица отивам на лекар(тая сам натоварен всеки ден изпитване и контролно).Личната я питах тя вика(без да ме види или нещо) че всичко си е индивидуалност и няма закво да се тревожа,ама как да не се тревожа като всички в класа ми имат мустаци а аз не(е съвсем малки не се забелязват).
благодаря на всеки за помощта!

01-27-2007, 20:02
spored men vsi4ko si e nared 6tom i lekar ti go e kazal.vse pak otidi za tvoe uspokoenie,no naistina pri vseki e razli4no.ne se sravnqvai s drugite.

drowhit
01-27-2007, 20:22
spored men vsi4ko si e nared 6tom i lekar ti go e kazal.vse pak otidi za tvoe uspokoenie,no naistina pri vseki e razli4no.ne se sravnqvai s drugite.
лекар все тая.Майка ми понеже е болна от лек диабет(не е зависима от инсулин) и искаше да отслабне с аминокиселини и пита лекарката тя и вика а не-тва са анаболи истероиди не не ги пипай-че затва колкото са осведомени малей :(

SwEeT_pAiN_F
01-28-2007, 10:20
Пуберитетът при момичетата настъпва около 11 до 14 години и продължава до 18-19. А при мъжете настъпва по-късно.
Но наистина е хубаво да се посъветваш с лекар.

batkodoki
01-29-2007, 09:52
znaem всичко, но това което описваш не е закъснял пубертет.

в кой момент биологичният часовник ще активира секрецията на жлезите зависи от т.н полова конституция на човека. иначе казано - това е генетично предопределено. картина която даваш описва нормално момче на твоята възраст. но много скоро нещата ще се променят драстично :)

drowhit
01-29-2007, 13:51
znaem всичко, но това което описваш не е закъснял пубертет.

в кой момент биологичният часовник ще активира секрецията на жлезите зависи от т.н полова конституция на човека. иначе казано - това е генетично предопределено. картина която даваш описва нормално момче на твоята възраст. но много скоро нещата ще се променят драстично :) а дано да се променят(не че ще ми е приятно да се бръсна ама лека жертва).Впрочем днес гледах по дискавъри предаване за тестостерона и глупости и кво се оказа-че ако показалеца ти е по малък от безименния пръст то значи имаш много тестостерон,което е добре.ПРи всички атлети е така:) даже по големината на пръста предвидиха кой ще е първи на съзтезание :shock: И имаше едно жена която се възприемаше като момче но не е :) та значи слагаха и тестостерон за 6 месеца и се превърна в мъж-мислеше като мъж,рефлексите и бяха на мъж,бягаше по-добре,мускулатурата и се подобри,направи лек v образен гръб и и се появиха мустаци :) А какво наричаш закъснял пубертет?Ей ся ще питам баща ми къв е бил като малък.А за майка ми знам че като малка не и е идвал редовно мензиса и пиела некви хормони,после и се уголемили ячниците правили и операции и т.н. Тва заа дискавърито ако можете го гледайте много е яко казваше се "Build a human body"