PDA

View Full Version : брадавици ???



01-27-2007, 23:36
значи прочетох тва за брадавиците и некво сякаш ги имам от 4 години ама не съм сигурен за мъжете ако не се премахнат опасни ли са и дали ако не се отиде на лекар някога сами могат да се махнат ?
последен въпрос как изглеждат брадавиците при мъжете ?

01-27-2007, 23:41
ако не съм го правил може ли да ги имам ?

dessi___
01-30-2007, 13:04
Гениталните брадавици, наречени още венерични брадавици или островърхи кондиломи, са една от най-често срещаните болести предавани по полов път.

Те се причиняват от вирус, наречен Човешки Папиломен Вирус (ЧПВ). Изестни са над 80 типа ЧПВ, повечето от които не предизвикват заболявания при човека. Някои от типовете причиняват брадавици по кожата на ръцете, ходилата или други области. Около 30 типа се пренасят чрез полов контакт и могат да доведат до развитие на брадавици в областта на половите органи при мъжа и жената. В болшинството от случаите вирусът остава в кожата в неактивно състояние, но той може да бъде пренесен на сексуалните партньори. Времето от инфектирането с вируса до развиване на брадавици обичайно е от един до няколко месеца, но в някои случаи брадавици могат да се развият години след контакт с инфектиран човек.

Как изглеждат половите брадавици?
Най-често това са едно или повече малки по размер образувания, с цвета на околната кожа, със зърниста, наподобяваща карфиол повърхност. Появяват се в областта на половите органи - отвън и във влагалището и по шийката на матката при жената, по половия член при мъжа, а също така и около ануса при мъжа и жената. Генитални брадавици могат да се установят и в устата при лица, които са имали орални сексуални контакти с инфектиран партньор. Обичайно кондиломите не са съпроводени със субективни оплаквания, но в някои случаи човек може да усеща сърбеж в засегнатата област.

Как се разпространяват гениталните брадавици?
Полово-предаваните брадавици са заболяване, с което човек може да зарази и да предаде на партньорите си при орален, генитален и анален сексуален акт.

Как се диагностицират гениталните брадавици?
В случай, че имате съмнение за полово-предавани брадавици е добре да се консултирате с лекар. В болшинството от случаите диагнозата може да бъде поставена при преглед. Жените с генитални брадавици трябва да бъдат преглеждани за възможно засягане на влагалището и шийката на матката. Не всички брадавици обаче са видими и в някои случаи, за да улесни визуализирането им лекарят трябва да направи допълнителен тест.

Как да се предпазим от заразяване?
Единственият начин да се предпазите от заразяване с вируса е да избягвате полови контакти с партньор с кондиломи. Ако един от партньорите установи наличие на кондиломи е добре да се въздържа от сексуални контакти, до отстраняването им. Приема се, че успешното лечение и липсата на видими брадавици по половите органи намалява възможността за предаване на вируса от човек на човек. Използването на презервативи също намалява възможността за пренасяне на инфекцията, но само в случай, че след поставяне на презерватива всички видими брадавици са покрити. Въпреки съществуването на тези методи няма начин за сигурно предпазване, особено ако брадавиците са още съвсем малки и са в области, непокрити от презерватива.

Защо трябва гениталните брадавици да бъдат лекувани?
Полово-предаваните кондиломи трябва да бъдат лекувани, тъй като това намалява риска от предаване на заболяването на партньора. Наличието на брадавици затруднява поддържането на лична хигиена в областта на половите органи.

Как се лекуват гениталните брадавици?
Лечението на брадавиците, често е трудно, и трябва да се има предвид, че е възможно след отстраняването им те отново да се появят. Това се случва не поради ново заразяване, а защото при лечение само се разрушава съществуващата брадавица, но не се унищожава вирусът, който продължава да живее в кожата. При отслабване на имунитета на организма понякога брадавиците се развиват отново. Не е известен метод, който напълно да премахне вируса от организма.
Изборът на лечебното средство зависи от броя, големината и разположението на брадавиците. Те могат да бъдат лекувани чрез лекарства за локално приложение - кремове или разтвори, които се нанасят върху кондиломите по определена схема. Възможно е унищожаването им и чрез хирургически методи, което трябва да става от опитен лекар. Методи на избор са криотерапия, отстраняване с CO2 лазер, електрокоагулация, или класическа хирургия.

Съществуват и средства, които повишават локалния или общ имунитет на човек, което води до подтискане развитието на ЧПВ в кожата на човек. Тези средства обаче са с висока цена и в случаи на системно приложение са съпроводени със странични ефекти - главоболие, отпадналост, втрисане.

Важно е, когато вашият лекар ви предложи определен начин за лечение да сте сигурни, че сте разбрали какво е то, и да изпълните всички дадени указания, свързани с него.

Погрижете се за себе си и за партньора си!
Брадавиците са инфекция, предавана по полов път!

Ето защо е добре да:
партньорът ви да се изследва за наличие на генитални брадавици
си направите изследване за други ППБ
Въпреки, че инфекцията с човешкия папиломен вирус съществува, това не е причина за края на Вашия сексуален живот!

Консултирайте се със специалист дерматовенеролог от Центъра за сексуално здраве, за да получите отговор на всички въпроси, които Ви вълнуват.

02-17-2007, 15:59
ако не съм го правил може ли да ги имам ?

03-29-2007, 15:28
вероятно са едни жлезички ,които се появяват само при някои мъже(подобно на мъдреците,приема се за нормално състояние) никога не се мяхат единствено с оперативна намеса с лазер или временно с киселина [-X .Те реално не те дразнят и не отделят секрет ,просто са малки дребни ,твърди образования по кожата :(.
Много често младите лекари ги бъркат с брадавици :evil: ,но най-добре се допитай до специалист защото не се знае какво е .

03-30-2007, 22:51
най бероятно се касае за генитални брадавици или кондиломи както и човешкия папилома вирус.ВСИЧКИ ТЕ СА НАИМЕНОВАНИЯ НА ЕДИН И СЪЩИ ВРУС.Проблема не е маловажен не се махат сами тарси венерологична помщ.Обичаини и наи обещаващи положителен резултат от лечението е ГОРЕНЕ С:азот;лазер;ток няма лекарства под формата на таблетки доколкото съм запозната има мехлеми като кондилин.Лекарите не позволяват лечение изван болничния им кабинет .Вируса е опорит.Ако имунната ти система е под нормалното ниво (ниска)това е благоприятно за вируса брадавиците се появяват отново и отново на старите места както се разпространяват на др участъци разраняването им наприме одраскване стискане и т.н. помага разпространение за др места по кожатаПази момичетата за6тото проблема при тях се задалбочава до рак на 6ийката на матката.Фактите сочат че тези жени/моми4ета са с доста голям процент Тояа е резултат от вируса а при мажете доколкото сам запозната няма страни4ни ефекти като поразяване на др органи Но брадавиците се уголемяват/порастват ако не се лекуват

batkodoki
03-31-2007, 23:50
вероятно са едни жлезички ,които се появяват само при някои мъже(подобно на мъдреците,приема се за нормално състояние) никога не се мяхат единствено с оперативна намеса с лазер или временно с киселина [-X .Те реално не те дразнят и не отделят секрет ,просто са малки дребни ,твърди образования по кожата :(.
Много често младите лекари ги бъркат с брадавици :evil: ,но най-добре се допитай до специалист защото не се знае какво е .

това НЕ е вярно

04-15-2007, 21:33
а въпросните брадавице при момичетата могат ли да доведат до закъснение на цикъла?

05-28-2007, 14:25
Според мен каквото и да е тряаа се ходи на лекар защтото няма начин да разбереш със собствени знания...

martinnnnn
05-31-2007, 12:43
a kolko vreme produljava le4enieto na tezi bradavici ?

younger
07-10-2009, 13:57
Дотук не разбрах от това, което прочетох - възможно ли е да се заразим, при положение, че не сме имали никога полов контакт? В моя случай има някакви грапави малки образувания в близост до шийката и по периферията на главичката.

georgi12
07-10-2009, 16:23
Еми и аз в детските си години имах и все още ги имам .Когато ги открих не бях имал нито полов , нито орален контакт .
Нека все пак БаткоДоки да обясни за тези образувания.

younger
07-10-2009, 16:48
Да, няма да е никак лошо някой да хвърли повечко светлина по тоя случай.

batkodoki
07-11-2009, 20:49
Еми и аз в детските си години имах и все още ги имам .Когато ги открих не бях имал нито полов , нито орален контакт .
Нека все пак БаткоДоки да обясни за тези образувания.

омръзна ми да повтярям все едно и също:

най-вероятно момата копи-пейстнала дъългият пост по-горе никога не е и виждала нормален мъжки член на живо иначе поне собственикът Му би и обяснил що са те т. н. PPP и защо те са сувсем нормални, има ги ВСЕКИ мъж, но при всеки са различно изразени - от 1-2 незабелижими до много и ясно отчетливи.


РРР са безвредни, не се предават, не се приемат, нормовариант на лигавицата на главичката са!

кондиломите са съвсем друго нещо - единични или множествени, никога симетрични, нарастват с времето, приличат на "цветно зеле" на краче, жените с много полови партньори ги имат по/около половите си органи, междиницата, ануса и обикновено твърдят, че са "брадавички".
е те са такива но с вирусна генеза, заразни и крайно упорити на лечение!
при мъжете се ситуират като ЕДИНИЧНИ рядко множествени но никога симетрични образувания най-често в браздата м/у гланса и корпуса рядко където и да е по пениса.

пак да кажа:

НОРМАЛНИТЕ РРР симетрични "реснички" по ръбчето на главичката на пениса които с годините НЕ се променят - нямат НИЩО общо с вирус-зависимите КОНДИЛОМИ, които са мн трудни за лекуване!