PDA

View Full Version : Разлика



ViVIt0oo
01-28-2007, 19:11
Аб ехора,някой знае ли каква точно е разликата между повестта и разказа??Или ако ще помогне,като литературен жанр,разлиакта конкретно между "Преди да се родя" на Ивайло Петров и "Дервишово семе" на Николай Хайтов....

Плс,ако някой може да даде някакво достоверно инфо... :wink:

01-28-2007, 19:18
v daskalo tva u4ihme : povesta e osnoven epi4eski vid koito zaema sredno mqsto mejdu razkaza i romana ima po slojno sjujetno razvitie razgarnato varhu nqkolko sa6testveni momenta v sravnenie s razkaza no izobrazqva jivota po ograni4eno ot romana nadqvam se da ti pomogne prrepisah go ot tetradkata si po literatura :)

01-28-2007, 19:22
az sam Just'Me za6to ne pi6e 4e az samkazala tva gore

just me
01-28-2007, 19:23
nqkoi moje li da mi kaje kak da pravq taka 4e da mi i zpisva malko ne razbrah ponqkoga mi pi6e nicka ponqkoga ne molq vi za pomo6t

ViVIt0oo
01-28-2007, 19:33
v daskalo tva u4ihme : povesta e osnoven epi4eski vid koito zaema sredno mqsto mejdu razkaza i romana ima po slojno sjujetno razvitie razgarnato varhu nqkolko sa6testveni momenta v sravnenie s razkaza no izobrazqva jivota po ograni4eno ot romana nadqvam se da ti pomogne prrepisah go ot tetradkata si po literatura :)


Ок,мерси мноооооооого!!!А само да те питам ти кой клас си???

А тва за профила-пробвай да си влезеш в профила и да излезеш,би трябвало да стане... и на мен ми се е случвало така...