PDA

View Full Version : Moderated: Човек може ли да се пристрасти към тревата?



bonboncheto_90
01-30-2007, 09:09
vuprosa mi e malko tup...chovek moje li da se pristrasti kum trevata?! zashtoto nai dobriq mi priqtel 4-5 dena v sedmicata se e napushen i se opitah da govorq s nego,no toi kaza che ne e taka(che ne pushi mn chesto) a tova ne e taka...mn se pritesnqvam za nego..... :oops:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

sWeEt_SeEd
01-30-2007, 11:05
напиши го ф една тетрадка от 40 листа и по възможност цялата я изпиши
Next time I'll use Google before asking stupid questions
:wink:

bonboncheto_90
01-30-2007, 15:24
Имах период от около 2-3 месеца, в който ако не нон-стоп 7,то понякога 6 дни в седмицата бях пффф,не знам и аз къде бях...Не преувеличавам.
Попаднах на хора,които постоянно имаха трева,а аз бях постоянно с тях и пушех...пушех и пушех...И не правех нищо друго.
Единственото,което ми стана...Затъпях :-D - смисъл не можех да се концентрирам,да водя смислен разговор и си мислех само за напушване :-D
Обаче не съм се пристрастявала.В една книга четох(и затова съм напълно сигурна) физическо пристрастяване няма.Най-много...Толкова много да свикнеш,че да ти е странно като не си напушен.(а при повече пушене...тревата просто спира да ти дейстра така,както би трябвало и...не й усещаш ефекта..ама за това трябва много пушене...)Обаче това не е пристрастяване.Не е възможно. :-) мерси много :-)

IlLuSi0nS`
01-30-2007, 20:24
абе за пристрастяване едвали.. ама аз пуша от .. знам ли.. колко години вече.. и ако един ден не пафна поне едно к0зче не ми е добре някакси.. хм.. :roll:

/wan`a`doo/
01-31-2007, 08:53
(а при повече пушене...тревата просто спира да ти дейстра така,както би трябвало и...не й усещаш ефекта..ама за това трябва много пушене...)
Абе и аз преди 2години си мислех, че тва става, ама нещо сега не ми се вярва... тва зависи от коза, а не колко време пушиш :wink:

CRaZy_IKT
01-31-2007, 22:47
Не,не е възможно да се пристрастиш.Има само леко психическо пристрастяване но се преодолява не е кой знае кво :D Споко тва си е свещена билка :smt007

02-02-2007, 08:53
има хора, дето и км интернет или към реалити-ТВ могат да се пристрастят,
но затова няма да са виновни нито нета, нито телевизията.
Не веществата и другите неща зса при4ина за пристрастяването, а неспособността да си контролираш страстите,
най-изложени на риск от пристрастяване към каквото и да е са хора без братя и сестри, 4иито родители са им угаждали за вси4ко и в крайна сметка са ги разглезили,
ако сам си отглеждаш тревата , копаш я, поливаш я и тн. с пот на 4елото няма да има опастност да се пристрастиш, но ако си я купуваш с пари4ките на мама и на тати-има такава опасност,
бъдете самостоятелни, мислете с главите си.
:-D

IlLuSi0nS`
02-02-2007, 09:39
най-изложени на риск от пристрастяване към каквото и да е са хора без братя и сестри, 4иито родители са им угаждали за вси4ко и в крайна сметка са ги разглезили
:-D

леле все едно опишваш мене човеееееееееееееек ххахаахах

02-03-2007, 15:12
думата "наркоман" е нето4ен и остарял журналисти4ески термин,
и няма нищо общо с реалността.
Има си зависими (от опиати , от алкохол, от стимуланти, от медикаменти) а има и обикновенни потребители.
слу4аите на зависимост от трева са по-малко от слу4аите на зависимост към шоколад.

ТОВА Е Истината, другото е 4исто и просто ДЕЗИНФОРМАЦИЯ.

Addict
02-03-2007, 15:26
Човек може да се пристрасти към всичко.

ligla999
02-06-2007, 09:35
абе за пристрастяване едвали.. ама аз пуша от .. знам ли.. колко години вече.. и ако един ден не пафна поне едно к0зче не ми е добре някакси.. хм.. :roll:

protivore4i6 si.
kam vsi4ko ima pristrastqvane. kam cigarite, kam alkohola, kam narkoticite i kam velikiq KOZ.tfa za zatapqvaneto e vqrno...mnoo pu6eh i mnoo zatapqh...6tom 4ak maika mi me useti...pribirala sum se piqna na guz, napu6ena na 6taiga i kwo li o6te ne...otna4alo ne razbira6e no onq den razbra... hva6tah se 4e sqka vtora duma mi e luja po edno vreme, kato ne sum pu6ila koz mi e shit, mislq si samo za koz, govorq samo za koz.... MOJE DA SE PRISTRASTI6...az bqh pristrastena...
ve4e ne sum :)
no priqtelq mi mnoo pu6i i iskam da go otkaja i nego..stiskaite palci da uspeq 4e mn go :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

IlLuSi0nS`
02-06-2007, 11:22
към ligla999:
мн ясно, че има някакво закачване.. но за пристрастяване като към херо примерно и дума не можа да става.. физическо прострастяване към тревата няма.. психическото зависи от самия човек.. познавам хора които пушат по веднъж в месеца (за кфо пристрастяване говорим), но има и такива на които им е нужно да пушат секи ден по много.. хора различни и психики различни.. но ако ми се наложи (примерно след години ако искам деца) мога да спра да пуша без последствия за организма ми, което би било невъзможно ако бях на херо.. така че разлика огромна..

RoyTheReaper
02-06-2007, 11:37
Пушенето на трева НЕ води до пристрастяване. Това разбира се не значи, че не е вредна. Това което кара хората да пушат трева често са комбинация от фактори, но не и пристрастяване. Обикновено редовно пушещите са част от някаква компания, в която постоянно се пуши, или от някаква субкултура за която пушенето на коз е важно. А това. че можеш да се пристрастиш към всичко звучи абсурдно.

Твоя приятел пуши прекалено често и е в опасност; ако продължава, ще поеме по пътя на деградацията и затъпяването.

ligla999
02-06-2007, 19:04
i s

IlLuSi0nS`
02-07-2007, 09:00
i sa kwo? srawnqwame trevata s heroina???
ne moje da se sravni no kakto ednoto taka i drugoto sa narkotici...trevata li4no za mene vinagi she si ostane natyralen produkt...no si ima nqkwo pristrastqvane ](*,)

именно, че не може да се сравнява като влияние върху психиката и организма.. чистата натурална трева е билка.. твърдата дрога е синтетичен продукт създаден от човека.. аз викам да си пушим кфото ни е дал господ.. хаха за весел и щастлив живот.. тревата на мен лично не ми е навредила по никакъв начин.. айде peace

02-07-2007, 19:52
Към тревата е възможно да се развие лека, лесно преодолима психическа зависимост.

Иначе с най-прости думи положението може да се опише по следния начин - като имаш материал пушиш. Почивка докато материала е каширан в шкафа и постоянно ти е под носа не се прави ;)

Ако искате да спрете тревата просто гледайте да нямате наоколо. Изпушете си колкото материал имате и не си взимайте нов. Евентуално излизайте с хора, които не пушат за да не се изкушавате. Готово, вече не сте тревоман.

sladi4kata_lady
02-14-2007, 22:02
Hah na tozi vupros nqma tochen otgovor.Poprincip e vuzmojno no tova stava s godini nared i ne se vodi do brutal pristrastqvaneto pri koeto poluchavash abstinencii i dr.Vsichko e vupros na volq....

No_LiMiTe^f
02-16-2007, 22:11
напиши го ф една тетрадка от 40 листа и по възможност цялата я изпиши
Next time I'll use Google before asking stupid questions
:wink:

Едно е опита друго си е на теория!Не че не трябва да се знае но като иска да знае нещо защо да не пита!

Иначе и аз по едно време мн се бях зарибила,нон-стоп,но тва е само временно!Освен ако не му харесва прекалено много тогава става лошо!

IdiOtKa
02-17-2007, 08:50
хмм според мен има психическо престрастяване ... абе има нещо такова ...

gerinceto
02-17-2007, 10:13
spored men pristrastqvane edva li e vazmojno

ErinEverly
02-17-2007, 11:41
ДА!

feshankaa
02-21-2007, 14:31
Ее съгласна съм че няма пристрастяване към тревата.Едно момче от наща компания пуши всеки ден по няколко пъти , та за него дори тревата е животът...толкова е затъпял,говори само за трева,мисли само затва и дори му е странно когато не е напушен :shock: Но - За БОГА!- той не е пристрастен,тфа е психиката му,не физическото състояние !! Аз лично съм против тревата и ми е гррозно да видя момиче напушено...но така е :)

krissssssssssssssss
02-21-2007, 18:03
Пушенето на трева НЕ води до пристрастяване. Това разбира се не значи, че не е вредна. Това което кара хората да пушат трева често са комбинация от фактори, но не и пристрастяване. Обикновено редовно пушещите са част от някаква компания, в която постоянно се пуши, или от някаква субкултура за която пушенето на коз е важно. А това. че можеш да се пристрастиш към всичко звучи абсурдно.

Твоя приятел пуши прекалено често и е в опасност; ако продължава, ще поеме по пътя на деградацията и затъпяването.
mojesh da se pristrastish k1m trevata samo ako q drusat ....... za i zatfa q drusat za da si zemash 4esto. A pu6ih edna s konska upoika mn gadna posle kat ta pusne mojesh da spish 2 dena bez da sa s1bujdash . Zatfa gledaite da pu6ite 4ista treva :wink:

ooops
02-24-2007, 21:49
--------------------------------------------------------------------------------

Whisskas написа:
Имах период от около 2-3 месеца, в който ако не нон-стоп 7,то понякога 6 дни в седмицата бях пффф,не знам и аз къде бях...Не преувеличавам.
Попаднах на хора,които постоянно имаха трева,а аз бях постоянно с тях и пушех...пушех и пушех...И не правех нищо друго.
Единственото,което ми стана...Затъпях - смисъл не можех да се концентрирам,да водя смислен разговор и си мислех само за напушване
Обаче не съм се пристрастявала.В една книга четох(и затова съм напълно сигурна) физическо пристрастяване няма.Най-много...Толкова много да свикнеш,че да ти е странно като не си напушен.(а при повече пушене...тревата просто спира да ти дейстра така,както би трябвало и...не й усещаш ефекта..ама за това трябва много пушене...)Обаче това не е пристрастяване.Не е възможно.

daaa tva e napulno vqrno podkrepqm :-D :-D :-D :-D :-D

02-24-2007, 22:08
mojesh da se pristrastish k1m trevata samo ako q drusat ....... za i zatfa q drusat za da si zemash 4esto. A pu6ih edna s konska upoika mn gadna posle kat ta pusne mojesh da spish 2 dena bez da sa s1bujdash . Zatfa gledaite da pu6ite 4ista treva :wink:

Тва не ми се вижда логично. Да се пристрастиш към тревата, ако я друсат? Не е ли по-скоро да се пристрастиш към това, с което я друсат?

>>>WeeD<<&
02-26-2007, 20:59
--------------------------------------------------------------------------------

Whisskas написа:
Имах период от около 2-3 месеца, в който ако не нон-стоп 7,то понякога 6 дни в седмицата бях пффф,не знам и аз къде бях...Не преувеличавам.
Попаднах на хора,които постоянно имаха трева,а аз бях постоянно с тях и пушех...пушех и пушех...И не правех нищо друго.
Единственото,което ми стана...Затъпях - смисъл не можех да се концентрирам,да водя смислен разговор и си мислех само за напушване
Обаче не съм се пристрастявала.В една книга четох(и затова съм напълно сигурна) физическо пристрастяване няма.Най-много...Толкова много да свикнеш,че да ти е странно като не си напушен.(а при повече пушене...тревата просто спира да ти дейстра така,както би трябвало и...не й усещаш ефекта..ама за това трябва много пушене...)Обаче това не е пристрастяване.Не е възможно.

daaa tva e napulno vqrno podkrepqm :-D :-D :-D :-D :-D
и аз абсолютно 100% - когато има пушиш, когато няма - не пушиш. Аз съм така и мисля че не може физически да бъдеш зависим от нея, само че го има и номера с друсането. Чиста, добре отгледана, тревата може да бъде с отлични качества, но както казаха по-горе - друсат я за да пристрастяват. Само че при пушачите психическата зависимост наистина е лесно контролируема. При мен тази зависимост е на приливи и отливи... Минавало е време без въобще да се сетя, без да помисля, но лошото е, че когато пушиш, то 100% имаш приятели, които също пушат и като се разминеш с тях първата мисъл, която ти идва е за трева, а първата реплика "К'о стаа, изкарай едно масе!" Замислете се!

ooops
02-26-2007, 21:15
--------------------------------------------------------------------------------

Whisskas написа:
Имах период от около 2-3 месеца, в който ако не нон-стоп 7,то понякога 6 дни в седмицата бях пффф,не знам и аз къде бях...Не преувеличавам.
Попаднах на хора,които постоянно имаха трева,а аз бях постоянно с тях и пушех...пушех и пушех...И не правех нищо друго.
Единственото,което ми стана...Затъпях - смисъл не можех да се концентрирам,да водя смислен разговор и си мислех само за напушване
Обаче не съм се пристрастявала.В една книга четох(и затова съм напълно сигурна) физическо пристрастяване няма.Най-много...Толкова много да свикнеш,че да ти е странно като не си напушен.(а при повече пушене...тревата просто спира да ти дейстра така,както би трябвало и...не й усещаш ефекта..ама за това трябва много пушене...)Обаче това не е пристрастяване.Не е възможно.

daaa tva e napulno vqrno podkrepqm :-D :-D :-D :-D :-D
и аз абсолютно 100% - когато има пушиш, когато няма - не пушиш. Аз съм така и мисля че не може физически да бъдеш зависим от нея, само че го има и номера с друсането. Чиста, добре отгледана, тревата може да бъде с отлични качества, но както казаха по-горе - друсат я за да пристрастяват. Само че при пушачите психическата зависимост наистина е лесно контролируема. При мен тази зависимост е на приливи и отливи... Минавало е време без въобще да се сетя, без да помисля, но лошото е, че когато пушиш, то 100% имаш приятели, които също пушат и като се разминеш с тях първата мисъл, която ти идва е за трева, а първата реплика "К'о стаа, изкарай едно масе!" Замислете се! :!: :!: :!: :!: :!: the truth :!: :!: :!:

AnnNnn
03-03-2007, 12:40
Naistina kam treva e mn nelepo izglejda6to da se prestrasti6,eto az pu6a treva ot 1 godina i to redovno samo nqkoi da izkara materiala.Slu4vase na sedmica,dve - I nqmam nikakav problem da prestana da pu6a !!!!