PDA

View Full Version : кво ще рече индустриъл?



NiKOLAN
01-30-2007, 13:54
я дайте линкове с такава музика

x ray eyes
01-30-2007, 18:05
Ще отговоря на въпроса ти - индистриал се счита эа съчетание между индустриална муэика и хеви метъл.
Най-популярните групи, които ги водят эа индустриал са:
Static X
Fear Factory
Mushroomhead
OOMPH!
Soundgarden
ако щеш и Rammstein :lol:

magesniko
01-30-2007, 18:10
и не е само хеви,лично съм слушал индъстриал грайнд. :wink: иначе да се появи майти ПОР тя да обясни,в тоя форум тя е най-запозната,мисля. :)

Boot
01-30-2007, 19:22
мда, и аз на пора се надявам да се появи, ама тя няма нет.

Иначе за групите дето е изброила мацката (или пича?!) - струва ми се, че са индъстриъл рок или някфо такова.

koalka
01-31-2007, 14:35
Индъстриъл-а е стил в метъла, който на мен лично много ми допада.Известни групи са Мерилин Менсън, Рамащайн, Deathstars, които най-много слушам от горе споменатите.Линкове ме мързи да ти пращам, но мога да ти кажа някои песни.Например:Spade,Coma White.The nobodies-това са на Мерилин Менсън, а на Рамщайн можеш да чуеш последния албум, който не е лош.А на Deathstars-Termination Bliss 2006-това е цял албум.

AliceSw
01-31-2007, 14:51
Саундгартен са гръндж!!! :smt019

CandyKiller
01-31-2007, 14:56
Индустриал ,демек сички инструменти каквито се сетиш ( не точно всички) но има много инструменти който свирят !Примерно рамщайн имат клавири 3 китари вокал и барабанист , менсън сега май е алтърнатив щото няма 2-ри китарист иначе 2 китари клавири и барабани пак , демек нещо което има ного инструменти....

Бунтар
01-31-2007, 15:38
Индустриал ,демек сички инструменти каквито се сетиш ( не точно всички) но има много инструменти който свирят !Примерно рамщайн имат клавири 3 китари вокал и барабанист , менсън сега май е алтърнатив щото няма 2-ри китарист иначе 2 китари клавири и барабани пак , демек нещо което има ного инструменти....

Ъъъ, кво? :lol:

magesniko
01-31-2007, 15:40
ооох що майти пора няма нет,тука да ви изпозастреля големите разбирачи. :lol:

Mooo6nooo
01-31-2007, 15:47
Доколкото знам Индъстриъла не е стил в метъл, а си е съвсем отделен жанр. Туй което знам е, че в него се използва електроника...

Това за което се сещам в момента и е Индъсстриъл е Рамщайн (първите 2 албума), Garden Of Delight, Marilyn Manson, The Kovenant, Knorkator, The Beauty of Gemina, Skinny Puppy, Oomph!...

Не претендирам да съм никакъв "разбирач"...

CandyKiller
01-31-2007, 16:02
Индустриал ,демек сички инструменти каквито се сетиш ( не точно всички) но има много инструменти който свирят !Примерно рамщайн имат клавири 3 китари вокал и барабанист , менсън сега май е алтърнатив щото няма 2-ри китарист иначе 2 китари клавири и барабани пак , демек нещо което има ного инструменти....

Ъъъ, кво? :lol:


Synthesizer - Drum machine - Tape loops - Drums - Guitar - Found objects - Modified electronics (in latter incarnations were added Sequencer - Keyboard - Sampler)


Industrial music is a loose term for a number of different styles of electronic and experimental music. First used in the mid-1970s to describe the then-unique sound of Industrial Records artists, a wide variety of labels and artists have since come to be called "Industrial". This definition may include avant-garde performance artists such as Throbbing Gristle, Einst

magesniko
01-31-2007, 16:04
ставаше дума за канди килър.аз пък хептем нищо не хващам от тоя стил,ич ни можа да ме изкефи/

Boot
01-31-2007, 17:34
Добре, но в крайна сметка явно има някаква разлика между индъстриъл, индъстриъл рок, индъстриъл метъл и EBM примерно (тфа, че аз не я знам, не значи, че я няма.) И там част от групите - Oomph! примерно не са съвсем индъстриъл, ами индъстриъл рок примерно.
Не знам дали разбрахте...

Ама все си мисля, че индъстриъла изобщо не е с най-много инструменти. Да си говорим за едни Енсиферум (фолк метъл), които имат 2 китари, бас, барабани и клавири + още сума ти фолк интрументи.

i'm so excited!
01-31-2007, 17:37
аз защо си мисля ,че индъстриал се водят
combichrist , syrian, VNV nation енд стъфф ?
не е ли това индъстриал? :smt017

Shadow_Walker
01-31-2007, 17:55
Ми аз доколкото съм разглеждал в уикипедия знам, че индъстриъл е някакъв вид електронна музика.А има и индъстриъл рок и индъстриъл метъл, които съчетават елементи съответно от рока и метъла с този вид електронна музика...
Пък може уикипедия да греши, знам ли...

i'm so excited!
01-31-2007, 17:57
значи все пак съм права 8)

_donna_
02-01-2007, 05:49
Индъстриъл-затварят кисели краставички
и ги продават с надценка ..