PDA

View Full Version : 'Парите не означават нищо' , моля?



dreams
01-30-2007, 16:34
Казвали някои, че парите не са най-важното на света, НАЙ-ВАЖНОТО са , след здравето!
Пожелавам на всички вас да ги притежавате и да им се наслаждавате.
:(

PR0
01-30-2007, 16:42
А къде отиде любовта??? :smt011

GLeZoRanA
01-30-2007, 16:46
А къде отиде любовта??? :smt011 Далеч далеч :) 8)

In4iTu_
01-30-2007, 16:50
Да, важни са за начина на живот, но пък да са НАЙ-важното нещо на този свят....може да се спори :wink:

ErinEverly
01-30-2007, 16:51
Казвали някои, че парите не са най-важното на света, НАЙ-ВАЖНОТО са , след здравето!
Пожелавам на всички вас да ги притежавате и да им се наслаждавате.
:(

Ей... Ебаси ценностната система имаш. А семейството, мъдростта, любовта, смелостта, искреността, приятелството, амбицията.... нема такива неща. А живота???

malka_sladuranka
01-30-2007, 16:52
Като видях заглавието си казах, не са те здравето е, но виждам че в темата е казано. Така че за мен най-важното е здравето, а парите и любовта си делят 2рото място. 8)

ErinEverly
01-30-2007, 16:55
Като видях заглавието си казах, не са те здравето е, но виждам че в темата е казано. Така че за мен най-важното е здравето, а парите и любовта си делят 2рото място. 8)

А, ако майка ти умре, да чукаме на дърво, теб няма да ти е тъжно, ако имаш пари, любов и здраве???? Много умно!

malka_sladuranka
01-30-2007, 16:58
Като видях заглавието си казах, не са те здравето е, но виждам че в темата е казано. Така че за мен най-важното е здравето, а парите и любовта си делят 2рото място. 8)

А, ако майка ти умре, да чукаме на дърво, теб няма да ти е тъжно, ако имаш пари, любов и здраве???? Много умно! тук мисля че става въпрос за друго, много си тъп/а :evil: и мисля че въпрпса ти е изключително не на място :evil: Мисля че майка ми, баща ми, баба ми, дядо ми и роднините се включват в "любов" защото всички обичаме роднините си и изпитваме любов към тях!

ErinEverly
01-30-2007, 17:01
Като видях заглавието си казах, не са те здравето е, но виждам че в темата е казано. Така че за мен най-важното е здравето, а парите и любовта си делят 2рото място. 8)

А, ако майка ти умре, да чукаме на дърво, теб няма да ти е тъжно, ако имаш пари, любов и здраве???? Много умно! тук мисля че става въпрос за друго, много си тъп/а :evil: и мисля че въпрпса ти е изключително не на място :evil: Мисля че майка ми, баща ми, баба ми, дядо ми и роднините се включват в "любов" защото всички обичаме роднините си и изпитваме любов към тях!

1. Момиче съм
2. Не ме анализирай, след като незнаеш нищо за мен
3. Не се включват в любов, а в семейство. Защото двете ценности са различни. Любовта към роднините, не е любов към срещуположния пол. А и ти можеш да обичаш и мъртъв роднина. Ти се изказа глупаво, не аз.

malka_sladuranka
01-30-2007, 17:04
Любов към роднина, любов към срещоположния пол, все е любов, за това така съм го написала. А ти идваш и ми обясняваш, ако майка ми умре..пфуууу... :smt097

zuzu
01-30-2007, 17:05
Nqkoi hora pitat kyde e lubovta? E za men tq e myrtva! ne si zasluzava pove4e terzaniq i myki.
spored men vseki 4ovek trqbva da se radva na svobodata si, i da si jivee jivota bez da mu puka za drugite.
Taka ako ne drugo, to pone nqma da strada!
Znam 4e zvu4i pisimisti4no, no tova sym az, tova e moq na4in na jivot!
Taka 4e hora az 6te se zabavlqvam a za vas ne znam :twisted:

ErinEverly
01-30-2007, 17:06
Любов към роднина, любов към срещоположния пол, все е любов, за това така съм го написала. А ти идваш и ми обясняваш, ако майка ми умре..пфуууу... :smt097

Ххахаххахаха... Баси... С теб не може да се спори, нали :lol: Не и нормален спор. Ти знаеш само да обиждаш и да пускаш смешни емотиконки. Изказа се тъпо, това е факт. А и е факт, че любов и семейство са различни ценности. Ако желаеш, прати ми ЛС, за да не разваляме темата. Съмнявам се да гонаправиш, защото определено търсиш внимание, но все пак... :wink:

01-30-2007, 17:08
да бе даааааа....всички пак изтърсвате глупостта, че парите нищо не значат. 10000% съм сигурен, че, ако ви дадат 1 000 000 000 Евро, за да скъсате с нещастника който наричате ваше гадже - ще го направите без да се замислите!!!

ErinEverly
01-30-2007, 17:10
да бе даааааа....всички пак изтърсвате глупостта, че парите нищо не значат. 10000% съм сигурен, че, ако ви дадат 1 000 000 000 Евро, за да скъсате с нещастника който наричате ваше гадже - ще го направите без да се замислите!!!

Тц.... Не позна. Никога не бих продала ценностите си, на каквато и да е цена. Ти, може би, би го направил/а, но аз-не!

malka_sladuranka
01-30-2007, 17:15
да бе даааааа....всички пак изтърсвате глупостта, че парите нищо не значат. 10000% съм сигурен, че, ако ви дадат 1 000 000 000 Евро, за да скъсате с нещастника който наричате ваше гадже - ще го направите без да се замислите!!!

Тц.... Не позна. Никога не бих продала ценностите си, на каквато и да е цена. Ти, може би, би го направил/а, но аз-не! Ето тук мнението ми съвпада с девойката с която имахме спор. :wink: Не бих го направила и за 1 000 000 000 и за 100 000 000 000, защото за мен приятелят ми е едно от най-ценните същества :-D

dreams
01-30-2007, 17:23
е драги приятели, което не се купува с пари, се купува с мноого пари..

ErinEverly
01-30-2007, 17:25
е драги приятели, което не се купува с пари, се купува с мноого пари..

Типична мисъл на човек без ценности.

koalka
01-30-2007, 17:26
Парите не са нищо, но определено не са всичко.Има много по-важни неща.И не е вярно, че човек, който има пари е щастлив.Това е голяма заблуда.

protoss
01-30-2007, 17:34
Парите не са нищо, но определено не са всичко.Има много по-важни неща.И не е вярно, че човек, който има пари е щастлив.Това е голяма заблуда.
Аз съм пример, че парите ме правят щастлив. Мечтата ми е да имам парите на Бил Гейтс и си го признавам. Тези които твърдят, че пари не им трябват са лицемери!

ErinEverly
01-30-2007, 17:41
Парите не са нищо, но определено не са всичко.Има много по-важни неща.И не е вярно, че човек, който има пари е щастлив.Това е голяма заблуда.
Аз съм пример, че парите ме правят щастлив. Мечтата ми е да имам парите на Бил Гейтс и си го признавам. Тези които твърдят, че пари не им трябват са лицемери!

А Маколи Кълкин. Той е най-богатия тинейджър на 90те, но сестра му умира от свръхдоза, а и нещо ставаше с майка му. Той признава, че парите не го правят щастлив, даже напротив - парите са му разбили семейството.

hamilcar
01-30-2007, 17:57
Парите едва ли са всичко, но за мен са едно от най-важните неща. Не искам да имам много, но да са достатъчно.

sherry
01-30-2007, 18:03
Парите са средство за оцеляване и евентуално осигуряват повечко екстри, повечко глезотийки. Но парите не са всичко. Любовта, приятелството, здравето са много по - скъпи и важни от тях.

I'm crazy
01-30-2007, 18:25
Абе хора накъде сте тръгнали...без здраве, от къде пари?Без здраве,от къде любов?ЗДРАВЕ И С ПАРИ НЕ МОЖЕШ ДА СИ КУПИШ :!:
И кво като имаш много пари...като си на легло как ще ги харчиш :? :wink:

RAWRRR
01-30-2007, 18:35
:)
По-банални разсъждания отдавна не бях чела.

Лесно ви е да кажете,че парите нямат значение,докато ваще ви глезят и издържат,нали?

Парите не са всичко,но са много важни.Трябва да се намери границата между материализма и абстрактните неща.

ErinEverly
01-30-2007, 18:41
:)
По-банални разсъждания отдавна не бях чела.

Лесно ви е да кажете,че парите нямат значение,докато ваще ви глезят и издържат,нали?

Парите не са всичко,но са много важни.Трябва да се намери границата между материализма и абстрактните неща.

Ххахахха... На мен ли го казваш? Последните 3 дена съм стояла по 5 часа сама, в ебаси студа, без да мога да изляза, да ям, да пия нещо или да отида до тоалетна. Седяла съм сама и съм досаждала на хората. Не ми казвай, че незнам какво са парите!

Alerta
01-30-2007, 18:51
да бе даааааа....всички пак изтърсвате глупостта, че парите нищо не значат. 10000% съм сигурен, че, ако ви дадат 1 000 000 000 Евро, за да скъсате с нещастника който наричате ваше гадже - ще го направите без да се замислите!!!А ти кой си, че да преценяваш кой е нещастник?
Парите нямат значение, когато трябва да се прецени какъв е един човек... Дали може да станеш гадже с него, дали може да сте приятели... Не те интересува дали най-добрият ти приятел може да си позволи последен модел телефон и дали има днес пари за някое заведение... Не те интересува дали гаджето ти ще ти подари за годишнината от както ходите златно колие или нещо малко, купено с малко пари... Или пък го е изработил сам. Защото тук става дума за нещо много по-висше от парите. Чувства не се купуват с тях.
Парите имат значение единствено за да може да се живее добре и по-нормално с тях. За да не се лишаваме от нищо. Това, че има такива, на които единственият интерес им е парите е техен проблем...

Boot
01-30-2007, 19:02
ЗДРАВЕ И С ПАРИ НЕ МОЖЕШ ДА СИ КУПИШ :!:

Ей това точно супер много зависи. най-малкото ако имаш кинти можеш да си позволиш да се храниш здравословно. да не говорим за някои супер скъпи лекарства, които биха те излекували, ако евентуално се разболееш.

Парите са супер важни, за да може човек да живее. въпроса е да не живее заради парите си. (патетично, но е така)

rosskata
01-30-2007, 19:11
:)
По-банални разсъждания отдавна не бях чела.

Лесно ви е да кажете,че парите нямат значение,докато ваще ви глезят и издържат,нали?

Парите не са всичко,но са много важни.Трябва да се намери границата между материализма и абстрактните неща.

Много подкрепям това мнение. МНого е лесно да се твърди, че парите не са важни... Стига човек да ги има.
Парите са гаранция за физическо оцеляване... В много случаи те могат да купят здравето на човека... Ако си тежко болен, оцеляването ти струва пари...В много случаи Много пари. Хиляди хора са умирали и умират поради липса на ПАРИ. Вижте само - в държава като нашата, която, колкото и да не ви се вярва, е по- богата от поне 1/4 от държавите в света, има хора, чието оцелявене зависи от милостинята на хората... Защо? Защото нямат ПАРИ да оздравеят... Да си купят здраве, и в много случаи ЖИВОТ.

Парите не могат да те направят щастлив...?

НО... Ако нямаш дом, ако нямаш храна, ако нямаш пари за обувки за децата си, които ходят с мокри и измръзнали крака през зимата... Как да си щастлив? Как? И нима не мислите, че една отчаяна майка намери ПАРИ да купи храна и лекарства за блното си дете, няма да е щастлива?

ИЛи дори, в една по- еклементарна ситуация... Ако един тийн има пари да излезе с приятелите си ( на пица примерно), или си стои вкъщи, защото няма тези пари... В кой случай е по- щастлив?

Едно семейство може да е нещастно и ако е фрашкано с пари... Но в моето семейство е имало моменти (слава богу, отминали), когато всички скандали, всички проблеми са идвали от липсата на пари... Пак шибаните пари... :? :( Сега , когато ги има в достатъчно количество, моето семейство определено е по-щастливо...

ТАка че е хубаво да вярваш, че парите нямат значение. Стига да са достатъчно, оценяваш по-добре наистина важните неща- които не се купуват с пари- приятелство, семейство, любов...
Но да казваш, че парите нямали значение , е наивно и детинско... Имат значение, и то голямо.

Притежаването им не винаги носи щастие, но липсата им ВИНАГИ води до нещастие...

st1ki
01-30-2007, 20:26
Малки сте още и не ги разбирате тея работи... парите не били важни
трънки.. нали ви виждам повечето сте "автокурви" като видите бмв или мерцедес и се лепвате на врата на човека и вече е голямата ви любов... много хора съм питал (предимно момичета) и всички ми казват, че повече искат да се появят на центъра на града примерно в някое бмв отколкото в москвич или лада... и тва що е? щото парите нямат значение ли? 90% от хората са материалисти... просто вече е такъв света, в който живеем... и както казаха по-горе "щастието не е пари"... Я тръгни да ровиш по контейнерите и после да видим дали ще си щастлив...
ВСИЧКО Е ПАРИ НА ТОЯ СВЯТ... просто такива са времената вече
Сега отивате при мама и при тате и казвате "дайте ми пари отивам на дискотека" ама знайте ли родителите ви с какъв труд и пот на челото изкарват тея пари... ще дойде време и вие да имате семейство и вие да изкарвате пари и тогава ще си промените мнението, когато децата ви са гладни и няма кво да ядат... ама както казах малки сте още и не разбирате... това е проблема на днешното поколение... мислите си, че всичко знаете, но в повечето случай то е обратното (примерно и аз съм така)...
няма кво повече да кажа... тая тема е обсъждана и преди
край. :-s

Communist
01-30-2007, 20:39
`Silvester` съгласен съм.
Когато бъде построено безкласово комунистическо общество няма да има пари, няма да има разделение на бедни-богати и всички ще са щастливи и ще се водят от принципа: „От всеки според способностите, на всеки според потребностите“.

LunaTriCk
01-30-2007, 21:19
Много подкрепям това мнение. МНого е лесно да се твърди, че парите не са важни... Стига човек да ги има.
Парите са гаранция за физическо оцеляване... В много случаи те могат да купят здравето на човека... Ако си тежко болен, оцеляването ти струва пари...В много случаи Много пари. Хиляди хора са умирали и умират поради липса на ПАРИ. Вижте само - в държава като нашата, която, колкото и да не ви се вярва, е по- богата от поне 1/4 от държавите в света, има хора, чието оцелявене зависи от милостинята на хората... Защо? Защото нямат ПАРИ да оздравеят... Да си купят здраве, и в много случаи ЖИВОТ.

Парите не могат да те направят щастлив...?

НО... Ако нямаш дом, ако нямаш храна, ако нямаш пари за обувки за децата си, които ходят с мокри и измръзнали крака през зимата... Как да си щастлив? Как? И нима не мислите, че една отчаяна майка намери ПАРИ да купи храна и лекарства за блното си дете, няма да е щастлива?

ИЛи дори, в една по- еклементарна ситуация... Ако един тийн има пари да излезе с приятелите си ( на пица примерно), или си стои вкъщи, защото няма тези пари... В кой случай е по- щастлив?

Едно семейство може да е нещастно и ако е фрашкано с пари... Но в моето семейство е имало моменти (слава богу, отминали), когато всички скандали, всички проблеми са идвали от липсата на пари... Пак шибаните пари... :? :( Сега , когато ги има в достатъчно количество, моето семейство определено е по-щастливо...

ТАка че е хубаво да вярваш, че парите нямат значение. Стига да са достатъчно, оценяваш по-добре наистина важните неща- които не се купуват с пари- приятелство, семейство, любов...
Но да казваш, че парите нямали значение , е наивно и детинско... Имат значение, и то голямо.

Притежаването им не винаги носи щастие, но липсата им ВИНАГИ води до нещастие...

даммм.

teenkopele
01-31-2007, 07:32
...НАЙ-ВАЖНОТО са , след здравето!...

За теб може и да са, но за други не. Всеки си има собствено мнение по въпроса.
За мен след здравето е друго...не парите. :wink:

snejito
01-31-2007, 11:36
Za men zdraveto vinagi e bilo na 1vo mqsto no za da ima zdrave triabva da ima pari za da se podurja za tva spored men nai-vajnoto vinagi 6te zavisi ot tezi hartiiki kakvoto i da se pravi.zashtoto 4ovek bez jili6te bez hrana e gore dolu za nikude!no s pari ne se kupuva nito zdraveto nito lubovta nito ni6to podobno!