PDA

View Full Version : Hellp!Mai sum luda



PoIsAnKa
01-31-2007, 09:37
Zdr.Znachi imam malko problem4e sus spiraneto na cigarite.Nqkade ot avgust mesec do kraq na oktomvri 06g. si pu6eh gore dolu stabilno.sled tova si kazah 4e gi spiram i neiskam da pu6a pove4e no vseki put 6tom se sabereme s edna moq priqtelka tq si kupuva kuti i pu6i i az ei taka prosto si zimam po edn acigara ne6to me kara da q zimam vupreki 4e neiskam.Kazah nana6te 4e pu6a no 4e sum gi sprqla sega ne mi stiska da im kaja 4e pak pu6a.Molq vi pomognete mi da gi otkaja!!! Drugoto koeto e tva e malko sme6no sedq si da re4eme i darja edna 4a6a i po4vam d aq stiskam sus si4ka sila i se opitvam da q s4upa vsqkvi e takiva ne6ta.HELLP!!!Pomognete mi da stana pak normalana 6toto opredeleno ne sum i mnoo vikam i otgovarqm na na6te koeto ne vodi do golemi nakzaniq po nqkoi put!!! MNOGO GOLQMO HELLP!!!

RoyTheReaper
01-31-2007, 10:17
Единствения начин да спреш цигарите е да се откажеш рязко. Това е най-трудното и плашещо за всички пушачи. Ако ги спреш изведнъж, първите седмици ще ти се видат кошмарни, особено без цигара в определени ситуации, например след ядене. Но след това вече е лесно. Горе долу след 1 месец вече няма да ти се пуши и даже за да запалиш или да си дръпнеш ще ти коства усилие. Ако ги спираш постепенно обаче, никога няма да ги спреш. Нито пък ако пушиш отвреме навреме. За да ги откажеш, трябва да спреш изведнъж и никога повече дори да не си дърпаш.

Специалистите определят няколкп ключови дати в отказването: 3тия ден, 2рата седмица, 2рия месец и 6тия месец. След всеки един етап става все по-лесно. Ако изкараш 6 месеца без дръпка, значи можеш да ги считаш за отказани.

Колкото до другото - нарича се пубертет. Ще се оправиш. :)

02-05-2007, 11:15
не не си луда, ако беше , нямаше да допускаш възможността да си такава.
Цигарите не могат да бъдат ОТКАЗАНИ, а само спрени за неопределено време.
всеки път като виждаш че някой пали цигара, дори и по телевизията , и ще ти се иска да запалиш и ти, манийка си е тва, а не лудост, лошо няма, стига да не бяха толкова скъпи цигарите,
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
п.с. за съжаление тютюна се гледа много трудно, за разлика от тревата,

ligla999
02-06-2007, 09:11
mйи

sinigerche
02-09-2007, 12:08
наистина е вярно, че в парвите дни е малко стресиращо(знам го от личен опит, ама не мойах да ги спра, понеже бях в огромна депресия както и да е...) и че след време, когато запалиш ти е трудно да пушиш(тва е хубаво), така че полойи малко усилия и ще успееш.и колкото по-рано започнеш да се опитваш, толкова по-лесно ще ги спреш, защото пристрастяването няма да е до толкова голяма степен

Metal^^^fenka^^^
02-11-2007, 08:59
Mnogo dobre te razbiram , za6toto az predi pu6eh samo ei taka kogato sam na nqkoi kupon , no v poslednite meseci vzeh da pu6a po4ti vseki den i mn iskam da gi spra no kato vidq 4e i drugite zapalqt i na men mi se prieiskva i si palq i az :smt012 No spored men s malko pove4e volq 6te uspee6 da gi spre6 :smt018

teenkopele
02-11-2007, 09:15
Номера с чашата и аз съм го пробвал. :-D
Иначе караниците с родителите...съвсем нормално нещо, споко. :wink:

fillis
02-11-2007, 19:21
ponqkoga naistina se stiga do takiwa problemi no vse pak ti si zapo4nala sas cigarite a ne twoite roditeli.Az licno sprqh za6toto znam kakwo e da se pu6i i da znae6 4e roditeliteti ti imat doverie.kogato porasnes i ve4e moje6 da postawq6 granici na svoq jivot togawa we4e moje6 da pu6i6
no pomisli si za roditelite ti za6to kato vika6 gi qdosva6 tolkowa prosto badi po tarpeliva i v nikakaw slu4ei cigarite ne trabva da te izku6awat te sa vredni i nai ve4e pri4inata koqto vsi4ki znaqt pusi kakwoto iska6 pravi sas jivota si no se seti 4e da treperi6 i da iska6 da 4upi6 4a6a de dovejda do do dolqma depresiq koqto e pridizvikana samo ot cigarite. ti vredi6 samo na sebe si i twoite roditeli te nakazvat za6toto prosto mislqt za teb:) nadqvam se da ti pomognah i uspeh sas spiraneto:)

sladi4kata_lady
02-14-2007, 22:17
za absolutno vsichko e neobhodimo volq.Trqbva da si kajesh sama na sebe si che nqma da pushish i da ne se podavash na izkushenieto okolo teb kogato ima pushachi i ti da palish

gerinceto
02-17-2007, 10:37
mnoo qsno che moesh da gi otkajesh.
ama az ne moga :lol: :lol:
se pak si pu6ila to4no 2 meseca!!!
az 3 godini. :-ki az sam taka