PDA

View Full Version : Обидата...



one^man
01-31-2007, 16:17
Многа често ми се случва да се впрягам страшно много след някаква обида направо вече ми и супер тъпо, сдухмам се слад това дори се и депресирам и когато това става пред хора, които познавам и също от познат човек, не знам многа гадно ми става, примерно нещо спорим и другия те нарече с определения унижаващи един мъж и то пред други приятели и дори този човек да ти е познат, на моменти приятел ми става многа гадно!Защо съм така по дяволите :( след тови си мисля, че и другите хора си променнят мнението за мене, аз многа рядко обижам и често не отвръщам на такива обиди и псувни и след тови ми е гадно!Многа неща ми минават през главать в такива момени, чувствам се ужасно, просто и аз не знам как точно да се аргументирам, за да ме разберета напълно, просто не мога така повече, понякога се питам защо така ме обижнат дали нешо ми има, просто от един спор и явно изнервяне някво на другия!

dessi___
01-31-2007, 16:56
mi nedei da se vprqgash kfo ti puka..puk ako e tolko zle davai i ti..psuvai nared kakto te se durjat s tebe taka i ti s tqh :roll:

`ImpeNeTraBle_DarKnesS`
01-31-2007, 17:13
На колко си години? Това също има значение.
Иначе какво да направиш...ако те те псуват и ти седиш и им се усмихваш или пък се сдухвааш...много ясно, че те ще продължават. Според мене така като чета, те са тъпаци и както и да се аргументираш...няма да има кой знае какъв ефект. Затова като те напсуват, напсувай ги и ти! Като се заядат - ми заяди се и ти!
Другия вариант е "Накажи тъпака с мълчание". Безразличнието най-много дразни. Просто ги подминавай с ледено мълчание, все едно ....не съществуват. Клише, но работи (от личен опит). Като минаваш покрай тях се прави, че не ти пука и те гаранция, че ще се изядат от яд. :wink: Или като почнат нещо по-подигравателно, ти им кажи "Просто...толкова сте жалки, не ми се говори с вас даже..."...и така ги накарай да се почувстват нищожни и 100% ще се замислят като няколко пъти направиш така. :wink:

In4iTu_
01-31-2007, 17:33
Според мен приятелите ти просто се бъзикат с теб...в смисъл, не го правят с цел да те обидят, ами просто се забавляват.Не го приемай толкова навътре :wink:

pak az
01-31-2007, 17:46
Според мен приятелите ти просто се бъзикат с теб...в смисъл, не го правят с цел да те обидят, ами просто се забавляват.Не го приемай толкова навътре :wink:

ne bih kazal priqteli a nqkvi poznati, prosto se sduhvam ot obidi i nz posle sled kato taka sa me narekli kak da se d1rja s tqh da prodalja li da im govorq ili ne, obiknoveno se d1rja sled tova, kato 4e li ni6to ne e stanalo, prosto mi stava t1po i si mislq, 4e taka s nqkakva obida drugite moje da te vyzpriemat s tazi obida i da si promenqt mnenieto za tebe ](*,) qvno s1m dosta 4uvstvitelen ili ne e taka!

Silva
01-31-2007, 17:47
да не ти пука...ignore,а ако не стане тогава псуавай ги!няма смисъл да се обиждаш... :D

koalka
01-31-2007, 18:09
Просто трябва по някакъв начин да престане да ти пука, защото не си струва заради хора, които те обиждат да ти става зле и гадно....Просто се прави, че не ги чуваш и ще видиш, че по едно време ще им писне и ще престанат.

real-girl
01-31-2007, 18:34
Qvno naistina si po-4uvstvitelen i po nqkak1v na4in drugite sa usetili tova v teb..znam,4e ako si tak1v 6te ti e mnogo trudno da se pravi6 na nepukist,no prosto istinata e,4e na hora,koito te obijdat nezaslujeno,nqma6 kakvo da im kaje6-to ne si i struva. Za kakvo da se qdosva6 da se razpravq6 s tqh,kato te nito 6te te razberat,s1mnqva me i da prestanat,primerno,ako im se razvika6 ili napssuva6..a i to ne si struva-6to ti e da se zanimava6 s nqkakvi nizki i dolni hora?! Prosto si gledai kefa i ne im obr16tai vnimanie na tiq,koito se opitvat da te raztroqt-6te razberat,4e ne si podvlasten i prosto 6te te ostavqt..ne se poddavai na prostotii,za6toto jivota e krat1k..i prekaleno hubav,za da go gubi6 da spori6 s hora nedostoini daje za vnimanieto ti..(a 6tom te obijdat,zna4i sa takiva..razbira se,ako e prosto ei-taka,kolkoto da te zasegnat..) ;)

one^man
02-01-2007, 00:54
Ami to moito moje da se nare4e ne6to i kato psuvane li dea znam , primerno se qdosa nqkoi za ne6to s, koeto ne e s1glasen qvno i te nare4e po nqkakvi opredeleniq i posle toz 4ovek s16to mi stava mnogo nepriqten, daje ne znam na momenti takiva hora za6to obijdat, dali samo mene, ne6to da ne bi da mi ima! ](*,)

fitness
02-01-2007, 04:39
emi v takav slu4ai nqma kakvo tolkova da mu misli6 napravo ska4a6 na boi 8) .Taka kato gi ostavqh da te obijdat te si mislqt 4e sa po silni ot teb i 6te prodaljavat da znae6 nqma da sprat :smt021 ako nqkoi te qdosa mnoo prebii go ot boi pa posle da vidime dali nqkooi 6te ti kaje ne6to [-X samo 6te te gledat s navedena glava i 6te si traqt za6toto 6te znaqt 4e ti ne si 4oveka koito mogat da obijdat :-D :-D :-D

02-01-2007, 11:41
Ne trqbva da ti puka ni nai-malko!!!Ob6to vzeto trqbva da ti e prez patladjana ot takiva obidi!I az sym imal sy6tiq slu4ai da se vpregna mnogo dori da nalitam na boi i drugite okolo men mi kazvat "6to se pali6 tolkova ot takiva gluposti-nqma smisyl bratle"Az 6te ti go kaja sy6toto!
dryj si se kato pi4 i da ne ti puka \:D/

gost 12
02-01-2007, 15:40
В едно нещо съм се убедил за толкова много години - когато се отнася до лични взаимоотношения, неприязънта и обидите не водят до нищо добро. Колкото и банално да звучи, но правилната тактика е "По-увният отстъпва", а също и "Няма нищо, което да струва по-евтино и да се цени по-скъпо от учтивостта". Повярвай ми,на доста повече години съм от теб и съм го изпитал на практика.
Най-пресен случай - спор във форума на моята местна мрежа по някакъв правописен въпрос. Аз съм специалист точно по това, с висше образование филология. Е, опонентът, ми отправи реплика, че не съм разбирал от тези неща, защото в края на последното ми изречение нямало препинателен знак, а след запетайките и точките нямало интервал. Отговорих му нещо от рода :"Добре, ти си прав, аз греша. Това устройва ли те? Ти си по-умният, а аз по-глупавият. Това задоволява ли те?". И на следващата сутрин получих лично писмо, с което човекът ми се извинява.
Просто искам да кажа, че най-непродуктивното нещо е един спор да се води на принципа: -Глупак! -Не, ти си глупак!
Ако ли пък нямаш ХОРА насреща си, на които една толерантна и възпитана позиция може да повлияе, с други думи, ако са говеда,просто напълно ги игнорирай от живота си, защото за нищо не стават