PDA

View Full Version : ymira li se ot tva .. :?



02-01-2007, 14:28
pqsuk v bubrecite lekuva li se s antibiotici..?
a ako imash kamuni v bubrecite..i ako ne se operirash vuzmojno li e da se ymre ot takova neshto?

Ivchet0
02-01-2007, 14:42
еми до колкото знам се лекува с антибиотици и не се умира но не съм много компетентна в тая област

zao
02-01-2007, 14:51
mi zna4i ot tova mai ne se umira,a kamynite v bybrecite mai gi razbivat s nekvi ma6inarii s nqkakvi ly4i takiva raboti

Bodom_child
02-01-2007, 15:11
До колкото съм запознат камъните в бъбреците се получават от слепването на голямо количество калций със всякакви там вредни вещества които минават през бъбреците... те са мн малки но пшонякога недостатъчно, за да бъдат изхвърлени от организма. Главната цел на различните видове лечение при тяхното провеждане е да раздробят камъка(камъните) на по малки части, които да бъдат изхвърлени от организма.
Засега не съм запознат дали има смъртен случай в слетсвие на бъбречните камъни, но съм виждал последствията на бъбречната криза.
Знам само че в повечето случаи много боли и се вдига висока температура. Знам че се лекува със антибиотици и с някъкви машинки които разбиват камъните и се пият много течности и се спазват много строги диети...
Друго не се сещам, но за повече информация се обърни към личния си лекар..

Пенчу
02-02-2007, 05:36
Koftito e che tez kamani trqq gi izpikaesh..ne celite de na par4eta i boli leko est.. :roll:

batkodoki
02-03-2007, 21:49
1.за да се отарвеш от каманите трябва да се напражи ВОДНА АТАКА (така му викат) пиеш мн вода за малко време....после ги изпикаваш и готово
(3л за 1ч)

хоп, хоп. по-полека! това НЕ Е ВЯРНО! подобен воден удар може да доведе до т.н водна интоксикация, колкото и странно да ви звучи - човек и от вода може да се отрови!

подобна глупава самодейност води до РЯЗКА ПРОМЯНА НА ЕЛЕКТРОЛИТНИЯ БАЛНС СЪС ЗАПЛАШВАЩО ЖИВОТА СЪСТОЯНИЕ!!!

от "пясък" в бъбреците със сигурност никой не е умрял. в наше време по-скоро е трудно да намерите човек без подобен "пясък".

да, когато се наложи се прилагат антибиотични средства, но те не повлияват "пясъка" или "камъните" а съпътстващия го инфекциозен процес, или пък / най-често!/ са "застраховка" срещу появата му.

бъбречнокамената болест е стара колкото и хората, и днес вече сме се научили да я овладяваме в достатъчна степен. просто следвайте указанията на лекуващия ви специалист.

Extravaganza_GirL
02-23-2007, 11:42
Абе много ясно че не се умира , просто се лекуват с антибиотици или си на системи в болницата.Пий повече течности и пак помагат до няква степен.

sexy_anji_
02-23-2007, 13:22
Не разбира се , но ако не го лекуваш и там не правиш това което ти казва лекаря много там незнам ве4е.