PDA

View Full Version : Готик



Shadow_Walker
02-01-2007, 17:35
Амм кажете ми Готик Рок и Готик Метъл банди.Знам, че двете са се развили от съвсем различни места и нямат много общо освен името, но искам да чуя и от двата стила.
Мисля, че имаше някъде такава тема, но не намерих...
А да и не ме засипвайте със стотици имена, кажете 2-3, но наистина яки банди.
П.П. И не се ебавайте :)

koalka
02-01-2007, 17:42
Определено за готик метъла Тристания са ми абсолютни фаворити!Чуй тях, ако не си слушал.Последния им албум много ми хареса.

scion_of_Storm
02-01-2007, 18:04
Гуотик рьок- New dawn foundation, The 69 eyes попадат тук също май...
Гуотик мйетъл- Leaves' eyes, Tristania, Sirenia са може би най-яките неща. Не знам, не разбирам :P

koalka
02-01-2007, 18:32
Еванесънс и Найтуиш всички ги знаят...иначе чуй и ДарксиидНайтуиш не са готик, до колкото знам.

scion_of_Storm
02-01-2007, 18:42
Не са, нито пък евабесънс////\\\\

enemy of everything
02-01-2007, 19:24
ами lacuna coil те са добра група ама нз точно кви се водят ... ама са готик де :wink:

AliceSw
02-01-2007, 19:53
единствената готик рок група, за която съм чувала са The Cure

Mooo6nooo
02-02-2007, 06:20
Sirenia, Tristania, Beseech, Garden of Delight, Lake of Tears, Lacuna Coil, After Forever, Edenbridge, Lunatica, Leaves' Eyes, Epica, Paradise Lost, Lacrimosa, Flowing Tears, Crematory...

Толкова стига ли ти? :roll:

quench
02-02-2007, 06:40
Inkubus Sukubus - те не се ли водят някакъв готик? Съвсем я изпуснах тая категоризация на метъла,ех... :roll:

Juicy_Lucy
02-02-2007, 06:46
THE 69 EYES!!! ->Brandon Lee,Gothic Girl,Still Waters Run Deep,Velvet Touch,Wasting The Dawn...
CHARON - Sister Misery,Little Angel,Desire You,All I care is dying,Erase Me,4 Seasons Rush...
Poisonblack - Love Infernal,The Exciter,Lay Your Heart To Rest

Shadow_Walker
02-02-2007, 17:02
Мерси на всички :)))
Като начало дръпнах на The 69 Eyes и Tristania, понеже повечето ги споменахте и много им се накефих :))

Шишарка
02-02-2007, 17:32
готик рок - the sisters of mercy,inkubus sukkubus(с малко доста езическа тематика така че зависи как си настроен към езичеството),"късните" the cure,london after midnight и т.н.

Готик метъл групи вече казаха доста,но Евънесънс и Найтуиш не са какъвто и да било готик.

Бунтар
02-02-2007, 17:42
Inkubus Sukubus - те не се ли водят някакъв готик? Съвсем я изпуснах тая категоризация на метъла,ех... :roll:

Мдъ, Inkubus Sukkubus са единствената готик банда, която слушам, ама ако историите за вещици, ебане и ебане с вещици не ви допадат, има само шепа песни, които си струва да чуете. Дискографията им я има в Замундата.

perky_girl
02-02-2007, 18:12
- Kalmah
- Lacrimosa
- Lacuna Coil
- Madder Mortem
- Maple Cross
- Moonspell
- Nightwish
- Reflexion
- Sentenced
- Sirenia
- Sopor Aeternus
- Theatre of Tragedy
- The Old Dead Tree
- Tidfall
- Tristania
- Within Temptatopn

abstraction
02-03-2007, 09:46
я някой да обясни с думи какво е готик метъл/рок, че съвсем се обърках - Lacuna Coil, Tristania, Sireniq - добре, горе долу има общо между тях. Ама изведнъж праснахте едни Nightwish, Sentenced, даже The old dead tree, които нямат нищо общо помежду си, а камо ли с горните групи.

Шишарка
02-03-2007, 10:58
Sentenced си бяха готик метъл(умряха :smt010 )
Найтуиш не са никъв готик
The old dead tree са лайна
Пък последния албум на лакуна койл за мен не е готик метъл
Не знам що всички мислят Найтуиш за готик метъл група

02-03-2007, 14:33
досега тук никой не написа нито една готик грула. Освен може би Lacrimosa. Nightwish, Tristania, Sirenia и подобните боклуци не са готик.
Благодаря

Бунтар
02-03-2007, 15:06
досега тук никой не написа нито една готик грула. Освен може би Lacrimosa. Nightwish, Tristania, Sirenia и подобните боклуци не са готик.
Благодаря

Inkubus Sukkubus?

koalka
02-03-2007, 18:00
досега тук никой не написа нито една готик грула. Освен може би Lacrimosa. Nightwish, Tristania, Sirenia и подобните боклуци не са готик.
БлагодаряА какво са Тристания тогава, госте?

Shadow_Walker
02-03-2007, 19:07
Ми не че съм много компетентен-нали все пак аз пуснах темата да ми кажете музика, то Tristania са си готик метъл 8)
Така ги описват, пък и попадат точно във определението за жанра, което четох (ми поне се интересувам :lol: )
П.П. koalka и на мен последният им албум Illumination много ми хареса

*Sumerian_Haze*
02-03-2007, 21:38
Абе не знам , от готик метъла най-големи фаворити са ми Flowing tears , Sirenia и Epica ... А от готика се кефя единствено на Alexander Valjanov...

scion_of_Storm
02-04-2007, 07:59
Tristania какво са бе, госте, наред със Сирения-та. Дет метъл с блек влияния от 5тия свят, а? Найтуиш не са готик метъл много ясно о.О

Malice
02-04-2007, 10:31
Мии аз не съм по готика,но..
Sirenia,Tristania,Lacuna Coil и Nightwish-те са синфоник,но имат песни,които звучат като готик

02-04-2007, 10:46
Tristania какво са бе, госте, наред със Сирения-та. Дет метъл с блек влияния от 5тия свят, а? Найтуиш не са готик метъл много ясно о.О

Tristania са смешници..Sirenia...те пък дори не заслужават коментар.. всъщност не са толкова зле, но е срамота да ги причислявате към готик-а! Това че някъде пишело, че са готик не означава, че са. Хайде сравни Lacrimosa i Sopor Aeternus с Tristania i Sirenia.. дано тогава разбереш какво е готик и какво не е.