PDA

View Full Version : какво смятате?нужно ли е ?



НЕ СЪМ ПОТРЕБИТЕЛ
02-01-2007, 19:02
според вас необходимо ли е да се въвежда този закон или забрана,каквото и да е там-забрана за пушене на обществено място?Аз лично пуша и смятам,че това е поредната простотия на тъпите министри!!! :evil: Аиде направиха разделения за пушачи и за непушачи,но това сега вече е прекалено ! Как може според вас или според тях повече от 70% от населението да спре да пуш,6тото на някой му е хрумнала тази тъпа идея.. нали сме в ЕС ](*,) да бе дръжки сме в ЕС,ние дори не сме за село...просто с това влизане българите ставаме още по-бедни! ](*,) НЯМА ЛИ КОИ ДА ПОМИСЛИ :?:

RoyTheReaper
02-01-2007, 19:10
Аз подкрепям всички мерки против пушачите, защото смятам, че непушачите не бива да се излагат на вредното влияние на цигарения дим. Освен това тези мерки помагат да се намали процента на пушачите и да се направят цигарите по-малко достъпни за децата. Аз съм пушач в процес на отказване и преживях 3 вдигания на цените на цигарите и частична забрана в заведенията (която и без това не се спазва); е не се почувствах много добре, но тези мерки са необходими. Всяко нормално правителство трябва да действа срещу този вреден навик и влиянието му. А вие междувременно започете да мислите как да отказвате цигарите.

Nepu6a4kata
02-01-2007, 19:59
Vij kakvo mlada gospojice ili mladi momko, pone ne ti se razbira ot statiqta. Razbira se,4e e neobhodimo podobno re6enie, a imemnno tozi zakon!!! V zakona za za6tita na 4ove6kite prava, nqma 4ovek ili takova jivotno ( tova dobaveno ot men ) koeto da te zadimqva i da smurdi6 na por, ako na tebe ti haresva da smurdi6 na kofa, i da nqma6 aromat, a nqkakvo si smurdene, pu6i... oba4e ne moje vsi4ki da smurdime kato vas!!Ne ne mirizlivcite! ...

02-01-2007, 21:01
не смятам че това е критери по който трябва да се делят хората просто всеки прави своя избор длаи да пуши или не ... други решават да се друсат но както и да е ... не смятам че би трябвало да се забраняват следкато цигарите са нещо лигално ! както и да е сичко тва са пални тапотии !

KillerQueen
02-01-2007, 21:31
не мисля че това ще влезе ,но дори да влезе не мисля че ще се спазва защотото българина няма манталитет за това

g
02-02-2007, 03:28
Hahha,ooo tova shte vlezee vyv sila,nqma da se spazvali?Katy tryshnat edna globa ot 100lv primerny,seki da si brykne v joba,sigyrny posle shte se zamislish dali nqma da gy spazvash!

IlLuSi0nS`
02-02-2007, 13:36
хахаха и кфо не може да вървя по улицата и да си пуша ли или примерно да седна в парка на некой пейка и да си пуша хахаа смешноооо хаха как пък ще стане тфа мн ми е интересно.. споко тука нема да го позволим.. хаах

ProstoAz
02-02-2007, 14:44
...нали сме в ЕС ](*,) да бе дръжки сме в ЕС,ние дори не сме за село...

Ха-ха-ха! :lol:
Точно тази забрана е по идея на страни членки на Еропейския Съюз! В момента тютюнопушенето на обществени места е забранено във Франция, Ирландия, Швеция, Италия, Великобритания и Испания. Що пък и в България да не стане?
До началото на 2008г. ще се вземе решение дали тази забрана да се въведе във всички страни от ЕС! :wink:

ПП. И аз от 3 дни отказвам цигарите (за пореден, но пък надявам се за последен, път). :)

sWeEt_SeEd
02-02-2007, 16:48
ми това е манталитет...пък и те колко други уж глоби въведоха пък никои май не глобява...В Италия седнеш отвънка на някое заведение и например супер мн ти се пуши-палиш щото си седнал отвън да не им пречиш вътре и те пак те глеат на криво и си шушукат...просто защото така са свикнали и са научени...ние тук няаме такава настройка и дори да го забранят пак ше се кашираме и ше пушиме така че... много анално ни го сложиха с тфа влизане в ЕС ама...неаме думата ,а и половината си мислят-Ауу колко хубаво...прекрасно...сега ще сме много добре ](*,)

namely_me
02-02-2007, 19:59
А то даже разделението на пушачи и непушачи да беше свястно ами то - на едната маса не се пуши, ама на съседната димят яко, какъв е смисъла. И естествено човек не може да си намери място в никое кафе, понеже масите за пушачи винаги са заети, а на останалите няма жива душа. Сега и това...то край няма. Глупости колкото искаш.

AliceSw
02-02-2007, 20:56
тва са глупости и законът няма да бъде въведен преди 2010, защото трябва да го приемат бла бла

освен всичко - маси за пушачи и непушачи имаше 3-4 месеца, сега пак на всяка маса има пепелник, ако не се лъжа имаше и забрана да се пуши на публични места, има забрана цигари да не се продават на непълнолетни и така нататък

CRaZy_IKT
02-03-2007, 13:35
Аз пък считам че ако тревата е забранена трябва и цигарите и алкохола да са така-но все пак сме хора и имаме право на избор-така че ако мен питате трябва да се декриминализира всичко за ПЪЛНОЛЕТНИ и така всеки сам ще си прави избора кво прави с живота си :D Аз обаче не съм ЗА тази забрана...

Bonbonenata
02-03-2007, 13:43
Лична гледна точка: УЖАС :shock: Край, отивам да се хвърлям през прозореца. Четох и че ще приемат някакъв закон, според който цигари ще се продават само срещу лична карта [да бе да], че ще се забрани напълно пушенето на обществени места [няма да има зали] и други крайни мерки. За щастие, не са приели закона. Аз лично ще бъда потърпевша и нз как бих свикнала. Божке, дано не го приемат #-o [-o<

С опит за капка обективност: Правилно, правилно. Тютюнопушенето отнема хиляди човешки животи годишно, което освен личните проблеми на хората засяга и по-социалните.

02-03-2007, 15:04
Ако си позволят да забранят пушенето, просто ще накарат 4 МИЛИОНА българи системно да нарушават закона (също както в момента 200 000 българи го правят, като се снабдяват с марихуана)

по тоз въпрос забраните само врдят на реда и законноста

IRRIDUCIBILI
02-03-2007, 16:12
tva e palna prostotiq,na kogo pre4a kato zapalq cigara na ylicata,v nqkoq gradinka ili na stadiona ili sigurno po toq na4in `trovq` nqkoi ne py6a4,toq zakon e palen absurd,za kafetata s1m saglasen 4e e trqbva da si ima zali za py6a4i i ne py6a4i makar 4e v deistvitelnost tiq za nepy6a4i stoqt prazni i nemoje da si namerim mesta!!!

Night_lover
02-03-2007, 20:00
aide de neka tva go vavedat po-barzo!pisna mi seki okolo men da pu6i kudeto i da otida! Tva e mn hubav zakon ama poneje golqma 4ast ot bylgarite o6te ne sa sviknali da jiveqt sas evropeiskite iziskvaniq mrunkat bez pri4ina! kvo vi pre4i da otkajete cigarite i da usetite kolko dobre e da di6a6 svej vuzduh (to ne 4e sq e mn 4ist ama... :) )
taka 4e se zamislete pak dali zakona e glupav? Hora svikvaite da jiveete s novite pravila ina4e zagivate!
V dne6no vreme ili spazva6 pravilata ili te ebat (osobeno ako nqma6 nikoi zad garba si)!
Ai nqkoi da mi kaje sq 4e mnenieto mi e tapo! ama neka mi se obosnove kato horata a ne da psuva vav foruma! ;)

namely_me
02-03-2007, 20:06
Е то "обществени места" не означава ли обществени и административни сгради, затворени пространства като цяло? Иначе, как може някой да забрани пушенето на улицата, това би било срам...

RoyTheReaper
02-03-2007, 20:22
Много ясно, пушенето навън не пречи на никого. Вътре обаче, пречи и то много.

Също така трябва да се въведе НА ПРАКТИКА забрана да се продават цигари на непълнолетни; така децата трудно ще пропушват на 12. Вярно е, че тези на 15-16-17 няма да има проблем да си намират цигари, но по-малките ще имат сериозни затруднения. Ако това беше сторено по мое време, сега нямаше да се боря с този навик.

IRRIDUCIBILI
02-03-2007, 20:27
[quote="Night_lover"] kvo vi pre4i da otkajete cigarite i da usetite kolko dobre e da di6a6 svej vuzduh (to ne 4e sq e mn 4ist ama... :) )
axaxaxaxaxax kvo mi pre4i mi sig ne iskam da gi otkaja,a pu6a4ite sa6to mogat da di6at 4ist vazdyh :D tva da se zabrani da py6i6 na ylicata e absurdno!!!!!!

niGGa
02-03-2007, 22:00
kvo vi pre4i da otkajete cigarite i da usetite kolko dobre e da di6a6 svej vuzduh (to ne 4e sq e mn 4ist ama... :) )
axaxaxaxaxax kvo mi pre4i mi sig ne iskam da gi otkaja,a pu6a4ite sa6to mogat da di6at 4ist vazdyh :D tva da se zabrani da py6i6 na ylicata e absurdno!!!!!!
Подкрепям..
BASTARDO GIALLO ROSSO