PDA

View Full Version : Moderated: Как се отърва от пъпките (на 13г. съм)?



Ot4aqno_f4e
02-02-2007, 11:15
zdrvaeite hora znam 4e moje da e imalo mn takiva temi ama az iskam da vi popitam... az sam momi4e na 13 godini i imam mn papki po liceto nqkoi momi4eta ot na6iqt kals nqmat nito edna papka aaz imam mnogo pls kajete kak da gi mahna pls kajete molq vi 4akam otgovor


PS tanks predvaritelno :roll: :roll: :roll:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

SwEeT_pAiN_F
02-02-2007, 11:20
Здравей,
трябва да посетиш или дерматолог или козметик. Те ще ти кажат с какво да се мажиш, но трябва да си постоянна, по-малко от 1-2 месеца ще трябва да отделяш или 2 или 3 пъти дневно по 30мин за почистване на лицето си.

02-03-2007, 07:51
maji se sas Zineryt. ima go v aptekite 13 leva struva


Т*пи сте

Moderated by ^npocTo^a3^f^
2 точка от правилника!

Malice
02-04-2007, 17:58
На мчене ми помогна едно лекарство,Лептен май се казаваше...дерматолога ми го предписа

02-06-2007, 17:01
Мий лицето си със сапун по 4 5 пъти на ден (с възможно най-горещата вода която можеш да издържиш,защото горещата вода отпушва порите),и ЯЖ ПО-МАЛКО СЛАДКО! Именно заради него се запушват порите на лицето и се образуват пъпки. Т'ва са изпитани методи лично от мене. Няма да е лошо и с нещо да се мажеш,но единствената помощ на мазилата е че отпушват порите,което както казах става и с гореща вода.Според мене няма смисъл от тях,а пък и не ти е някво гадно на лицето ако не ги ползваш :)

02-06-2007, 17:06
Мий лицето си със сапун по 4 5 пъти на ден (с възможно най-горещата вода която можеш да издържиш,защото горещата вода отпушва порите),и ЯЖ ПО-МАЛКО СЛАДКО! Именно заради него се запушват порите на лицето и се образуват пъпки. Т'ва са изпитани методи лично от мене. Няма да е лошо и с нещо да се мажеш,но единствената помощ на мазилата е че отпушват порите,което както казах става и с гореща вода.Според мене няма смисъл от тях,а пък и не ти е някво гадно на лицето ако не ги ползваш :)

I si tyrkai liceto sys sapun dokato po4ne da skyrca :P

krisi_pisi
02-07-2007, 11:26
Има един солион от AVON clearskin почиства лицето и не позволява да се омазнява пробваи го ;)

sexa_na_kompleksa
02-07-2007, 12:33
Мий лицето си със сапун по 4 5 пъти на ден (с възможно най-горещата вода която можеш да издържиш,защото горещата вода отпушва порите),и ЯЖ ПО-МАЛКО СЛАДКО! Именно заради него се запушват порите на лицето и се образуват пъпки. Т'ва са изпитани методи лично от мене. Няма да е лошо и с нещо да се мажеш,но единствената помощ на мазилата е че отпушват порите,което както казах става и с гореща вода.Според мене няма смисъл от тях,а пък и не ти е някво гадно на лицето ако не ги ползваш :)

[-X Лицето не трябва да се мие със сапун повече от веднъж на ден,защото кожата се изсушава.

02-10-2007, 08:58
da iaz mislq 4e na Avon seriqta Clearskin e dobra-imam exfoliant i sam mn dovolnaot nego :roll:

X*$7yLe
02-11-2007, 08:57
На мен страшно много ми помага Zineryt,това е антибиотичен лосион.Има го в аптеките,взима се без рецепта и струва 13-15 лв. Слага се сутрин и вечер и за месец някъде пъпките изчезват до една,обаче после трябва да продължиш да си поддържаш лицето с гелчета,тоници,кремчета иначе може да стане във същото положение даже и по-зле.А това че ти имаш а други нямат не е никак притеснително,както има добри и лоши така има и хора с пъпки и хора без.Всеки се развива различно и всеки има различна кожа така че това изобщо да не те притеснява. :wink:

Addicted-f
02-12-2007, 08:08
АМи кожата на лицето трябва мн добре да се почиства и поддържане му е майката и може да има някъв ефект.Аз си имам пъпки от 13 годишна като теб та чак до сега съм на 18.И неискат да се махат ама и аз с нищо не ги третирам не ми се занимава с тях...: :-s

Kr1sS1
12-15-2008, 15:04
Аз също съм на 13 и имам пъпки от 11 годишна.Използвам почистващ гел на Нивеа и гел за премахване на черни точки от Ейвън.Честно казано има някакъв ефект...Но е най-добре до посетиш дерматолог.Аз не съм ходила. но скоро смятам да го направя.Препоръчвам ти и да не приемаш нинакъв шоколад и ядки - те засилват акнето.Когато ям ядки и шоколад веднага ми излизат пъпки най - често около устата.Защо и аз не знам.Ако някой знае други методи за премахване да сподели.

the_slayer93
12-15-2008, 19:00
Ами Зинерит пробвай.Предписа ми го дерматолог.Позвам го вече четвърти месец и има ефект (понамаляха,но не съм убедена,че е от зинерита ,защото зимата ,когато е студено и пъпките ми понамаляват ,а лятото е ужас).Колкото до сладкото ,дерматоложката ми каза ,че било доказано ,че храната не влияе.

П.П Да използвам темата :Някой знае ли нещо за пъпките по гъба и раменете?С какво мога да ги мажа?

Nitroglycerin
12-21-2008, 18:55
Има дерматолози на който не трябва да вярваш без да ти направят изследване на кожата.До колкото знам почистване на кожата с хума и салицилов спирт (изгаря горния епидермален слой) и парни бани със смрадлика помагат,но най-сигорно си е при дерматолог и козметик.

sssladuranka
12-22-2008, 13:16
отиди в аптеката и да ти препоръчат нещо.Аз ползвам акне аут актив и някакъв пак против акне антибактериален/и 2те от аптеката/
п.п. за клиарскин на ейвън - на мен лично не ми помага :?
ае успехи :P

InVic7us
12-22-2008, 23:43
..аз въобще не съм имала..една фр си слагаше маски..ефекта беше баван, накрая отиде при козметик и за 1 терапия и сега почти няма никви..вярно че даде 40 лв., но все пак си заслужаваше..Ти слагаш ли грим, в смисъл пудра, фон дьо тен или пък случайно да пушиш...щото от тва също се запушват порите адски много..нз ама иди най-дорбе на дерматолог, за да види какъв вид са въобще пъпките..ние колкото и да ти даваме съвети кой, как се е излекувал при всеки е различно...успех :)

Kr1sS1
12-23-2008, 10:53
V4era hodih na dermatolog i mi predpisa zineryt i sled 20 dni 6te otida pak da vidim ima li napred1k.I mejdu drugoto ne pu6a i ne slagam grim zashtoto znam 4e draznqt kojata adski mnogo.Vse pak blagodarq za savetite! :)

Wind_of_change
12-23-2008, 11:54
За жалост това няма да е лесно.Едно помни от мене-не взимай accutane освен ако най-добрия дерматолог в БГ не ти каже,че е задължително!

А иначе посети дерматолог и не вярвай на реклами и на повечето постове тук!Не че не са полезни, напротив ,просто има 100 лекарства и още сиг 30 ,които не са "сериени",а се правяр по рецепта.Тъй че заминавай на дерматолог,но при добър,че не се знае и той какво може да изръси...... :-x

Kr1sS1
12-23-2008, 15:48
Hodih na dermatolog...akneto ot koeto stradam ne e tolkova tejko, predpisa mi zineryt.Sega trqbva da spazvam nqkoi pravila da izpolzvam toq losion kakto trqbva i vsichko 6te e OK! :grin:

pinkbutterfly
12-28-2008, 13:55
Трябва да поддаржаш идеална хигиена на лицето.Аз ползвам продуктите на Гарниер и съм доволна.Маските също са важни,зависи какъв тип ти е кожата. :-)

bonbona102
02-13-2011, 12:59
Има един солион от AVON clearskin почиства лицето и не позволява да се омазнява пробваи го ;) da mnogo pomaga az si go porachah predi okolo 2 meseca dobra rabota varshi probvai i sas toaletni trici ima gi vav vsqka apteka i sa hiper evtini probvai .No nqma da e losho da se posavetvash i s maika si zastoto i tq e minala prez tova i moje da ti kaje nai efikasnite nachini.;)

kalpazanka
02-13-2011, 13:14
Не вдигайте стари теми!