PDA

View Full Version : "Електронна цигара“e-JOY”-статия в в. "Труд"-



nikos1965
02-02-2007, 18:22
Труд" 4 януари 2007 , 19 стр.
Електронна цигара спасява пушачите!!!Прилича на пура, но не ръси пепел. Пуши като цигара, но не умирисва въздуха. Не се нуждаете от огън, за да я запалите, но дими. Усещането, като я пушите е почти същото, като от цигара. Получавате никотинов ритник, но без по дробовете ви да полепват вредни катрани и без да дразните околните.
Що е то?
Чудото се нарича електронна цигара. По света му казват още e-cig, или e-joy. Технологичната новост е изобретена от великия китайски народ, но вече е хит и на Запад. От съвсем скоро се продава и у нас и бързо стана мода сред коледните подаръци.Свети като истинска
Електронната цигара всъщност представлява тръба от специална огнеупорна пластмаса с големина и цвят на пурета. От едната страна има лампичка, която свети в червено при "пушене", а от другата има накрайник, приличащ на края на цигаре. И двете страни се развинтват, като в предната се вкарва батерия, а отзад - пълнител, съдържащ никотин, равен на съдържанието на 5 кутии цигари.
Според инструкцията за употреба електронната цигара се пуши по два начина. Или се всмуква по 14-16 пъти, за колкото изгаря една обикновена цигара, или се дръпва по 3-4 пъти, колкото да се задоволи никотиновият гладПървото дръпване трябва да е по-продължително, за да се "разгори" цигарата. Когато свършите пушенето, тя изгасва сама. Ако я пушите като цигара, тогава след максимум 16 дръпвания трябва да направите пауза. Устройството е предназначено главно за отказване или намаляване на цигарите. То обаче може да служи на дългогодишни и силно зависими пушачи, които не могат да издържат без никотин на места, на които пушенето или откритият огън са забранени. А те стават все повече след въвеждането на рестриктивните закони, забраняващи "пафкането" на обществени места в европейските страни.Няма наложени забрани
Тъй като е новост на пазара, за електронната цигара засега няма наложени такива ограничения. Сигурно е обаче, че ако я употребявате на местата на непушачи, ще ви се наложи дълго да обяснявате, че всъщност с нея не вредите на околните.
Съдържанието на пълнителя е само от никотин, без останалите вредни вещества и катраните, които пълнят дробовете и умирисват въздуха при пушене на обикновени цигари. Задоволявайки нуждата на пристрастения организъм от никотин, тя действа на принципа на лепенките за отказване от цигариПодобно на електронната играчка тамагочи, и електронната цигара изисква грижи. Когато червената лампичка на върха на цигарата започне да свети в по-тъмен цвят от обичайното, батерията трябва да се смени или презареди. Затова към цигарата се продава зарядно устройство с две батерии. Пълнителят пък се сменя, когато при дърпане спре да излиза пушек.

За да издържи дълго, електронната новост трябва да се рестартира на всеки 20-30 дни. Това става чрез натискане с остър предмет на специално копче reset, намиращо се в малка дупчица на върха на e-joy. Преди това трябва да се извади никотиновият пълнител. Процедурата не трябва да се прави по-често.

Гаранционният срок на една електронна цигара е 1 година. В кутийката към нея има инструкция за правилна употреба, която трябва да се спазва, за да бъде животът й достатъчно дълъг. При неправилна употреба и занемаряване не е изключено устройството да се развали, предупреждава производителят.
Засега електронната цигара не е получила удостоверение от нашето здравно министерство. Тя е одобрена като устройство за отказване от цигарите от китайското здравно министерство, а у нас се продава с удостоверение за здравна безопасност от Военна медицинска академия -Белград. В него обаче пише изрично, че за да е безвредна цигарата, трябва да се спазват инструкциите на производителя.
Пушенето на електронна цигара излиза по-евтино, отколкото на обикновена. Скъпа е първоначалната инвестиция. Един комплект цигара с две батерии, зарядно устройство за тях и два пълнителя се продава у нас за около 180-200 лв.У нас един никотиновият пълнител струва 3евро, или 6 лева. Затова съдържанието му е колкото да изпушиш 5 кутии цигари. Така една кутия цигари, заместена от електронния си аналог, излиза около 1,30 лв. При положение че кутия от най-масовите цигари "Виктори" у нас е 2,60 лв., пушенето на е-джой е къде по-рентабилно.Продуктът се разпространява по системата на мрежовия маркетинг,ако сте запознат с нея/както Ейван,Хербалайф,Орифлейм,В жън и др./,но за разлика от тях е нещо ново,съвсем различно и досега няма аналог на пазара! Поръчките се изпълняват,след заявката, с наложен платеж с куриерска фирма директно до клиента

teenkopele
02-03-2007, 05:48
Идеята е добра, но не ми се вярва да има кой знае какъв успех. Едва ли са много тези, които ще извадят по 200 кинта за самата цигара и простотиите към нея. (Въпреки, че е имала добри продажби по празниците.)

Rastamankata
03-29-2007, 16:38
Ideqta naistina e dobra,no mislq 4e e malko t1pi4ka,pone za men.

03-30-2007, 17:55
Кво ли няма да измислят тези хора...човечеството не спира да ме удивлява....ебаси простотията е това според мен.Всеки луд с номера си :)

sl1ck3r
03-30-2007, 17:57
този гост бях аз....

theEXPLOITED
03-31-2007, 15:37
8) IDEQTA E MNOO T1PA

03-31-2007, 19:45
Пуша си и ми харесва неискам да спирам ... не ми пука за нищо неща фалшификати . Оставам си на ММ Слим :)

sexi_lady_666
04-02-2007, 00:23
tova e strahotna ideq samo da mi doide v BG

mad_doggy
04-02-2007, 01:14
mii az znam za tova ot 5 6 godini i n vijdam neshto da se e promenilo taka 4ee....it sux

04-02-2007, 18:31
мм. да, вапорайзер..
то и телефоните не са били популярни навремето, ама сега я виж!..

пуша4ите може да са зарибени, нои не са тъпи,
това, което има смисъл в цигарите и което пристрастява е никотина. Закво тогава да се тровим с катран и незнам си още какво??
има бъдеще в тва устройство, вервайте ми!