PDA

View Full Version : Ako ne si prostak i mizernik,si nikoi



udivena
02-04-2007, 11:32
Ot dosta vreme nasam v Bg vaji tova pravilo. Moga li da popitam za6to?? Kyde otidoha svestnite,stoinostnite hora,za koito sa ot zna4enie 4ove6kite ka4estva i sposobnostite na dadena li4nost?! Za6to ti se smeqt,kogato si dobyr i cenen,a ti rykoplqskat kato si lainar i bezdarnik?! Kakvo stana s cennostite ni,koga vsi4ko se preobyrna,kakvo mislite po vyrposa!?

02-04-2007, 11:37
taka e.ako si svesten i dobur 4ovek ti se smeqt i obijdat,a ako ti tup ligav idiot vsi4ki ti se kefqt.ne znam dali predi ne e bilo taka.moje bi vinagi si e bilo taka,no naposleduk vsi4ki se razvaliha. :smt013

02-04-2007, 11:38
emi zna4i obkrujenieto v koeto ste e takova .... ili kompaniyata vi !!! ne znam za6to rpi mene nqma takiva raboti ! zamislete se s koi opb6tyvate togava !!!

mrysnika
02-04-2007, 12:18
Em taka e Oba4e ni6to ne moje6 da naprai6 po vyprosa,prosto horata sa s izkrivena predstava za sveta i e vreme nqkoi da gi svetne,ama pusto nqqq abe kefi se i ne mu misli mn mn 6toto nqma smisyl v tva !!!

WILD__BOY
02-04-2007, 12:28
Ипростяването на народа почва с мизерната неандерталска демокрация, в която живеем. Не са виновни чалгата, ефтиния алкохол, детсктие дискотеки, мутрите, курвите, гъзарите и дупетата. Не... те са продуктите на едно успешно сасипване на държавата с цел да се изсмучат пари. Нещо като 20те години в Чикаго.

sherry
02-04-2007, 12:33
Ипростяването на народа почва с мизерната неандерталска демокрация, в която живеем. Не са виновни чалгата, ефтиния алкохол, детсктие дискотеки, мутрите, курвите, гъзарите и дупетата. Не... те са продуктите на едно успешно сасипване на държавата с цел да се изсмучат пари. Нещо като 20те години в Чикаго.
Прав си...
И все пак какво значение имат другите? Ако видиш лошо отношение от много хора, недей да се измъчваш. Важното е да имаш подкрепата на близките си. Злобни хора винаги ще има, важното е да не им обръщаш внимание.

02-04-2007, 14:17
Kakvo stana s cennostite ni,koga vsi4ko se preobyrna,kakvo mislite po vyrposa!?
Cennostite ostanaha v vazovite razkazi...

abstraction
02-04-2007, 14:31
ако приемем че средно статистическия форумец изразява горе долу мнението на обществото излиза че всички са против това нещо, а същевременно масово хората са точно такива, с объркана ценностна система.
е как се получава така?

02-05-2007, 07:55
abstraction, отговорът на въпросът ти е една думичка: "лицемерие". Пред очите ми много пъти свестни и уж стойностни хора, са се превръщали в отрепки за да се слеят с масата, уморени от борбата с другите, уморени да бъдат отхвърляни, уморени да бъдат прецаквани до безкрайност... Бяха ми приятели, държах на тях, сега все едно са мъртви, вече не са онези хора, които познавах и обичах, извършиха едно душевно самоубийство... А аз- както пеят Ахат, "Аз сам си избрах тази съдба- вечната черна овца...". Никъде не съм на мястото си, приятели нямам, уменията ми остават неоценени, опитите ми да постигна нещо биват пресечени от самото начало... Но все пак има един единствен човек, който ме обича и подкрепя, докато той е до мен ще продължавам да се боря, за да запазя себе си. Но ако той си отиде от мен, тогава най-вероятно и аз ще се оставя по течението и ще се слея с масата...
Какво може да очаква изобщо човек в държава, в която три бавно развиващи се, слабоумни изрода печелят двеста хиляди без да си мръднат пръста! Много показателно, всички хора научиха от прекрасните риалити шоута, че можеш да спечелиш ако си тъп, грозен, необразован, арогантен и нахален, не само да си малоумен, но и да парадираш с това. Чудесен пример за поколенията, стойте си в България и си рецитирайте "Това е нашата родина, ние сме бъдещето, ние ще я променим, ние българите сме работливи, гостоприемни и добри, пък чужденците са студени и гадни...", знам, знам, репертоарът ми е ясен... При първа възможност ще се махна от тая скапана държава.

PR0
02-05-2007, 11:04
От възрастта е. Всички се кефят на простаци и идиоти щото забавляват останалите и много им се кефят. Някви изрази от рода "А глей тоя как и говори той е голям пич" или пък "Тоя идва на даскало заради кафетата и да сваля мацките". И повечето искат да приличат на тях, за да ги мислят за пичове.

SashkoY
02-05-2007, 11:23
Аз мисля че всичко е твърде объркано и зависи от много неща :roll: Не можем да говорим принципно дори.Тва е защото някои просто не си правят труда да бъдат добри(преди да видят бой-тогава вече почват''няма да правя така ''),други са били твърде наранявани и така се случва,че волята се изчерпва.Това,което можем да направим е да помним,най-вече,че всички сме хора(вярно,едни повече,други-по-малко)също така We Haffi disrupt da Babylon system :-D

iiirish
02-05-2007, 13:17
всичко това ние не можем да го променим, но можем да си наравим една равносметка от къде е започнало! съгласна съм с някой мнения - демокрацията, американската система и куп други неща са в основата на запростяването на младото поколение! какво напримен човек може да научи от американските филми пълни единствено с насилие и простащина?! там като че ли се възхваляват простотията, глупоста и невежеството! да се правим на голямата работа, да сме над другите е нещо нормално което тази система едва ли не проповядва! и всичко това е вярно, но...! кой е виновен на днешните тийнове, че вземат именно най-лошия възможен пример от налаганото от страна ти! защото все пак демокрация значи свобода на избора, на словото, на действията... ето до какво довежда това разхайтено положение!

Бунтар
02-05-2007, 13:22
abstraction, отговорът на въпросът ти е една думичка: "лицемерие". Пред очите ми много пъти свестни и уж стойностни хора, са се превръщали в отрепки за да се слеят с масата, уморени от борбата с другите, уморени да бъдат отхвърляни, уморени да бъдат прецаквани до безкрайност... Бяха ми приятели, държах на тях, сега все едно са мъртви, вече не са онези хора, които познавах и обичах, извършиха едно душевно самоубийство... А аз- както пеят Ахат, "Аз сам си избрах тази съдба- вечната черна овца...". Никъде не съм на мястото си, приятели нямам, уменията ми остават неоценени, опитите ми да постигна нещо биват пресечени от самото начало...

И при мен има нещо такова.

И не е само в България това, ами по целия свят... "чалгата, ефтиния алкохол, детсктие дискотеки, мутрите, курвите, гъзарите и дупетата" и сродните им извращения са последствие, симптом, че човечеството е болно... Но вие не се предавайте - борете се! Открийте причините и ги изкоренете! Първо във вас, а после и в другите! Това е единственото нещо, което можете да направите. Отхвърляйки ги, не им давайте възможност да отхвърлят вас и да ви превърнат в жертва. Иначе в края на краищата и вие ще се примирите и ще станете като тях...


Em taka e Oba4e ni6to ne moje6 da naprai6 po vyprosa,prosto horata sa s izkrivena predstava za sveta i e vreme nqkoi da gi svetne,ama pusto nqqq abe kefi se i ne mu misli mn mn 6toto nqma smisyl v tva !!!

Постът ти само разкрива колко си плиткоумен. НЯМА НА КАКВО ДА СЕ КЕФИШ. Светът си върви към саморазрушение, а ти казваш на хората да не мислят, щото нямало смисъл. Бе ти някакъв олигофрен ли си?!?...

Бре, че агресивен пост стана. Бунтарски...;)

۩۞&am
02-05-2007, 13:52
И аз мисля, че ако не си глупак на практика си нищо. За съжаление все повече хора са принудени да се правят на клупаци, защото ги е страх от изолацията и обидите на околните.

OtherDimension
02-05-2007, 14:56
Като си в Рим прави като римляните .. от там идват основно тия глупости , характерни за тоя век -> масата копира 1-2 простака и от там става страшно..

Mimka_sweet
02-05-2007, 16:14
И аз мисля, че ако не си глупак на практика си нищо. За съжаление все повече хора са принудени да се правят на клупаци, защото ги е страх от изолацията и обидите на околните.Баш !

Бунтар
02-05-2007, 16:17
И аз мисля, че ако не си глупак на практика си нищо. За съжаление все повече хора са принудени да се правят на клупаци, защото ги е страх от изолацията и обидите на околните.Баш !
Ъхъ!

rosskata
02-06-2007, 00:35
Aз се чувствам добре , когато изпростяван...
Винаги съм мислила, че на тъпите хора им е най- добре... Така си е! КОлкото по- малко мислиш, толкова си по- щастлив...
Ако всенародното изпростяване доведе до всеобщо щастие, тогава съм навита! :lol:


п.с . Простете пиянския ми правопис :oops:

teenkopele
02-06-2007, 07:20
...Za6to ti se smeqt,kogato si dobyr i cenen,a ti rykoplqskat kato si lainar i bezdarnik?! Kakvo stana s cennostite ni,koga vsi4ko se preobyrna,kakvo mislite po vyrposa!?

Защо?...защото според много това е модата :shock: . Предпочитат да са такива, каквито ще се харесат на друхите, пред това да бъдат себе си. Може да звучи супер клиширано, но се замисли...така е.
Какво е станало с ценностите?...нищо.



...svestnite,stoinostnite hora,za koito sa ot zna4enie 4ove6kite ka4estva i sposobnostite na dadena li4nost...

Има такива хора, но не са много и може би това е причината да не ги забелязваш.
:wink:

koalka
02-06-2007, 09:28
Зависи в каква среда се движиш.Не винаги е така, но има и такива.

Jessika_MG
02-06-2007, 12:14
Защо ли? Хмм, защото за да оцелееш означава да си силен. А за да си силен повечето го разбират като да бъдат тъпи лицемери, отрепки без задръжки. Не питай къде са другите ценности, защото тях почти ги няма. Няма и да се върнат, нагаждаш се, иначе си out.

CheFi70o0
02-06-2007, 12:41
zdr naprao ve4e nz 4ovek nemoje ne6to da napravi bez da mu se nameri nekakav kysyr za koito dr da se xvanat i da se zaqjdat ... :evil: po4ti vs fr sa s britoni i az re6ix da e postrija , no ... britona mi e ujasen neska na daskalo vsi4ki men gledaxa i obsajdaxa ! :cry: prez 4asovete 4uvax sao "vij q " ... " boje ka se e okalcala" i t.n. iskam spe6no da nemerq na4in za zna4itelno po b1rz rastej na kosata !?! nqkoi ako zn pls help me ne mi se iska da odq v daskalo s 6apka i da bqgam ot kabinat v kabinet da ne me vidq dr ...!?! pls help me iska nqkakav na4in za mesec dva kosata mi da porasne za6toto ... ](*,) t1rsix v internet i zanqkakva voksforna vada ili neto takoz nz to4no ako nekoi se dode6 sl da zn kade moje da se nameri takava voda !?! :-k

Бунтар
02-06-2007, 13:40
Защо ли? Хмм, защото за да оцелееш означава да си силен. А за да си силен повечето го разбират като да бъдат тъпи лицемери, отрепки без задръжки. Не питай къде са другите ценности, защото тях почти ги няма. Няма и да се върнат, нагаждаш се, иначе си out.

А точно те са слабите... Доказвал съм много пъти, че съм по-силен от подобни отрепки. Ценностите ще се върнат, все някога, ако човечеството доживее дотогава. И НЕ, НЕ ТРЯБВА ДА СЕ НАГАЖДАШ ЗА НИЩО НА СВЕТА! А да си out си има и добрите страни. Които, често казано, са повече от лошите.

Cheesy
02-06-2007, 16:56
Kakvo stana s cennostite ni,koga vsi4ko se preobyrna,kakvo mislite po vyrposa!?
Cennostite ostanaha v vazovite razkazi...

Haha dam..a i zaglavieto si e mn vqrno...Vijdam gi sekvi takiva seki den-razni komlexar4eta ne moat izbivat komplexi vku6ti i go praqt na ulicata,v daskalo...tehna si rabota te si re6avat ko da praqt-seki jivee kakto iska 6e go osyznaqt tva koet sa pravili ama 6e e kusno

rosskata
02-06-2007, 22:19
Ot dosta vreme nasam v Bg vaji tova pravilo. Moga li da popitam za6to?? Kyde otidoha svestnite,stoinostnite hora,za koito sa ot zna4enie 4ove6kite ka4estva i sposobnostite na dadena li4nost?! Za6to ti se smeqt,kogato si dobyr i cenen,a ti rykoplqskat kato si lainar i bezdarnik?! Kakvo stana s cennostite ni,koga vsi4ko se preobyrna,kakvo mislite po vyrposa!?

ПО въпроса мисля : Добре дошъл/дошла в джунглата и честито порастване... 8-[
Първо: Това правило не важи от известно време, а от незапомнени времена, и не в БГ а по целия свят.
Свестните и стойностните хора са тук и винаги са били... Просто досега не си забелязвал/а, че освен тях има и други , и тези други а с пъти повече... :roll:
Не знам какво разбираш под лайнар и бездарник, но ако под това имаш предвид лицемер и простак,хитрец и подмолен човек, те винаги са успявали в живота за сметка на честните и често недостатъчно приспособени за живот в житейската джунгла хорица. :?
ПО въпроса: Къде останаха ценностите- те са в главите на всеки човек... И са различни за всеки... Така че "Къде са ценностите НИ' е безсмислен. Мойте са си при мен, ти просто може да не ги виждаш, защото твоята представа за ценности е различна.
И не слушай бабите и дядовците- такова място, изпълнено с хармония, в което всеки получава каквото е заслужил като човек, всички са добри, честни и не си забиват ножове в гърба,морала тържествува и т.н. съществува само в детските наивни представи и старческите ,романтично изкривени спомени...

МОга да ти кажа и кога всичко се преобърна- в момента, когато ти излезе извън гнездото, където си винаги на сигурно и защитено място, и се сблъска с недобронамерени хора, със несправедливи ситуации и т.н. Но това че не си ги виждал/а не значи, че никога не са съществували. :?

Gavrosh
02-07-2007, 22:12
Когато не ти пука правиш каквото си изкаш без да мислиш особено много..казваш каквото мислиш... някой хора 'изпростяват' но все пак го правят да се забавляват и да забавляват хората около тях..на който не му изнася не е нужно да седи в такава среда и такава компания.Всеки сам избира приятелите си и има много хора които не са 'изпростели' така че за всеки си има решение на проблема...

Duffer
02-07-2007, 22:47
Усети ли колко тъпо ти е заглавието? Не си го втълпявай !
Има свесни хора въпреки масовата лумпенизация.

ErinEverly
02-08-2007, 00:00
Ot dosta vreme nasam v Bg vaji tova pravilo. Moga li da popitam za6to?? Kyde otidoha svestnite,stoinostnite hora,za koito sa ot zna4enie 4ove6kite ka4estva i sposobnostite na dadena li4nost?! Za6to ti se smeqt,kogato si dobyr i cenen,a ti rykoplqskat kato si lainar i bezdarnik?! Kakvo stana s cennostite ni,koga vsi4ko se preobyrna,kakvo mislite po vyrposa!?

Хубава тема.
На въпроса ти няма отговор. Разбира се, стойностни хора още има, но качествата не са толкова ценени. Не мога да се съглася, че се ръкопляска на тъпанари. Според мен лошото идва от друго нещо - че хората в днешно време се ценят по опаковката, не по съдържанието. Няма го тоя стремеж към интелигентност или развиване на определени качества. Гледа се само как изглеждаш. Толкова ми е гадно за всички хора, които са отблъсквани, защото не са привлекателни. Просто се цени тва колко си хубав/а, наперен/а и нафукан/а. Оттам-нататък дори да притежаваш страхотни качества, си отриттнат от обществото. Но кво да се прави. За това сме си виновни ние и само ние можем да го променим.

evil_lady_in_black
02-08-2007, 06:39
Виж сега има това е нещо като обръщение към целия български народ , защото повечето са простаци и мизерници , за които 2-рите не са виновни . Темата разбира се си струва но с годинките в България се натрупват излишни преселници а също и хора на които им липсват първите седем годинки от живота , после се чудите защо и форумите са пълни с простаци ](*,)

ErinEverly
02-08-2007, 08:19
Виж сега има това е нещо като обръщение към целия български народ , защото повечето са простаци и мизерници , за които 2-рите не са виновни . Темата разбира се си струва но с годинките в България се натрупват излишни преселници а също и хора на които им липсват първите седем годинки от живота , после се чудите защо и форумите са пълни с простаци ](*,)

Форумът не е мярка за нашето общество. Тук всеки може да заема място във всяко едно от "измеренията" на обществото. Все пак това въобще не означава, че е такъв по принцип. Ето например, аз споря във форума, само за да не споря много с обкръжението ми, защото хората лесно се обиждат, дори когато говориш само протиб мнението им. Гледам си удържам нервите на живо. Прекалено навътре го приемаш тоя форум.

CheFi7{}
02-09-2007, 11:18
tazi tema e mn podxodq6ta za decata ot 1990 i nasam !!! rodenite sled tazi godina po neizvestni pri4ini sa zlobni i licemerni !!! kavo ot tova 4e nqkoi sa bedni tova da ne zn 4e ne sme xora ? ti moje da si bogat ili beden moje da si balgarin il tyr4in no za6to trqbva da se naranqva me ?! edin s1vet ot men ne se delete uvajavaite se nebadete licemeri !!! tova ne nikak dobro [-X

ErinEverly
02-09-2007, 12:26
tazi tema e mn podxodq6ta za decata ot 1990 i nasam !!! rodenite sled tazi godina po neizvestni pri4ini sa zlobni i licemerni !!! kavo ot tova 4e nqkoi sa bedni tova da ne zn 4e ne sme xora ? ti moje da si bogat ili beden moje da si balgarin il tyr4in no za6to trqbva da se naranqva me ?! edin s1vet ot men ne se delete uvajavaite se nebadete licemeri !!! tova ne nikak dobro [-X

Много сранно е как сложи всички от 90та година насам лицемери. Това не е "болест" на децата до 17 години, а на цялото общество. Няма значение дали си на 15 или 80, пак можеш да си лицемев. Вярно е, че наборите сме много нечестни, но не може да сложиш всички под един знаменател. Парите, красотата, властта - всичко това е преходно, а и може да бъде постигнато. Но знанието е нещо, което никой не може да ти отнеме. Затова предпочитам да оценявам хората не по това как изглеждат, а по това какво имат в главата. и мисля, че повече хора трябва да го правят, за да се "излекува" обществото ни. Майкъл Джексън даже показа, че и цвета на кожата можеш да си смениш. Расизмът, непоносимостта и стремежът към външна красота са проблемите ни. Но тези проблеми трудно ще се оправят, защото зависят от нас.

Mooo6nooo
02-09-2007, 12:31
tazi tema e mn podxodq6ta za decata ot 1990 i nasam !!! rodenite sled tazi godina po neizvestni pri4ini sa zlobni i licemerni !!! kavo ot tova 4e nqkoi sa bedni tova da ne zn 4e ne sme xora ? ti moje da si bogat ili beden moje da si balgarin il tyr4in no za6to trqbva da se naranqva me ?! edin s1vet ot men ne se delete uvajavaite se nebadete licemeri !!! tova ne nikak dobro [-X
Бъкаш. Не от 90-та, а от 86-та. :wink: И виновникът за това е Чернобил. Никой друт не обвинявайте. Това, което направи Чорнобил, никой друг не може да го направи...

krisi_l@loka
02-09-2007, 14:35
taka e.ako si svesten i dobur 4ovek ti se smeqt i obijdat,a ako ti tup ligav idiot vsi4ki ti se kefqt.ne znam dali predi ne e bilo taka.moje bi vinagi si e bilo taka,no naposleduk vsi4ki se razvaliha. :smt013