PDA

View Full Version : Чуждоезиково обучение



сладко_f
02-05-2007, 17:10
Може ли някои да ми каже какво представляват чуждоезиковите училищата като- Европа и каква е цената им? изобщо като цяло добро ли е ?И ако някои има да ми даде саитове за други такива училища.Благодаря предварително

HopeLesss
02-07-2007, 10:33
Аз ходих 7 години в училища Европа и мога да кажа, че съм повече от доволна. По принцип много зависи на какъв учител попаднеш, но при мен всичките бяха повече от добри. По принцип всяка година покриваш различно ниво на езика. Има си скала, която е по европейски стандарти. Зависи и на колко години си. Има групи за най-малките - P1, P2, P3. След това започват S1, S2, S3, S4, S5 - тук са горе долу деца над 12 години. Има групи и за по-големи - A1, A2, A3, A4, A5. Тези групи са направени така, за да може да се преподава по подходящ начин в зависимост от възрастта. Иначе ако решиш да се запишеш ще ти дадат да направиш тест и ще определят на какво ниво си. Отделно има и групи за по-напреднали. Това са курсове за сертификатите на Кеймбридж - FCE, CAE, CPE. За цената не съм много сигурна, тъй като миналата година изкарах и последния курс и вече съм забравила. Мисля, че е около 500-600 лв, но най-добре е да провериш. Аз лично бих ти препоръчала горещо да отидеш там, ако наистина искаш да научиш езика. В училище език не се учи, а там ти обръщат нужното внимание, учебниците са жестоки, а понякога идват и преподаватели от САЩ, Англия и Австралия. Всяка година има и олимпиади и става голям купон. Ето и сайт: http://www.europeschools.net/

Друга фирма за чуждоезиково обучение е Образователни технологии, но те са по-скоро за кандидат-студенти. Т.е не те учат на езика, а на формата за самия изпит по английски. Ето и сайт: http://www.edutech.bg/

teenkopele
02-08-2007, 08:14
Може ли някои да ми каже какво представляват чуждоезиковите училищата като- Европа и каква е цената им? изобщо като цяло добро ли е ?И ако някои има да ми даде саитове за други такива училища.Благодаря предварително

Аз съм ходил в "Европа" 3 год. някъде, може би малко повече, и мога да кажа, че е много добро. Като започнах освен dog, cat и hello, нищо не знаех, а сега...нащата стоят по съвсем различен начин. Даскалките, които имах аз, бяха много добри.
За цените не мога да ти дам точна информация. Обади се и попитай. :wink: