PDA

View Full Version : Нормално ли е това?



02-05-2007, 19:39
Нормално ли е на първа среща, момчето да не ти плати кафето?! :?
Ако да защо, ако не защо?
В смисъл, нали уж ме сваля... защо ми позволява сама да си плащам питието?! Дори и не ме спря, като посегнах към чанта си за пари. :shock:

bungle
02-05-2007, 19:45
Хъх... не е много кавалерско.
Може просто да си е такъв. Заблуден. Да не познава етикета.

HeDa
02-05-2007, 19:46
Значи има такива момчета.. например бившия ми приятел никога не ми е плащал нито една сметка... незнам поради каква причина .. и той май е единствения...всички други даже и да не съм ходила с тях а просто ей така на кафе са ми плащали.. Аз мога да си го обясня , че или нямат пари или не са научени така.. А момчето колко е голямо .. може и от това да е.. Едно момче на 18 и нагоре години много ... ама много рядко няма да ти плати сметката в такава ситуация... ако е по - малък може да стане :?

Търсеща отговор
02-05-2007, 19:51
На 19 е. Значи ли това, че е кретен? :?

bungle
02-05-2007, 19:55
Кретен- не.
Може би просто нямащ усет за нещата.
Или пък леко стиснат.
А може и да е бил финансово притеснен.
Отидете още един път на кафе и ако пак не плати... не' нам. Тогава ще го мислим.

Psihi4no_bolen
02-05-2007, 20:00
ае кви сте такива тук вие ...само за да ви плащат кафето ли излизате с момче ???не че не го плащам ама ...какво толкова да не ти го плати ?!?!??!?! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

HeDa
02-05-2007, 20:02
Кретен- не.
Може би просто нямащ усет за нещата.
Или пък леко стиснат.
А може и да е бил финансово притеснен.
Отидете още един път на кафе и ако пак не плати... не' нам. Тогава ще го мислим.
Еми да с това мнение съм съгласна..
А това за годините го предположих , защото това с плащането на сметките го правят по големите ... и , че не ти е платил е присъщо в повечето случей на по малките момчета, но щом е на 19.. незнам каква е причината.. само той знае

svetlidim
02-05-2007, 20:06
:smt006 Не.Значи ,че не иска да бъдеш с него само за пари!

bungle
02-05-2007, 20:06
ае кви сте такива тук вие ...само за да ви плащат кафето ли излизате с момче ???не че не го плащам ама ...какво толкова да не ти го плати ?!?!??!?! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)


Абе, аз не горя от желание да ми плащат сметките. Поне да понечи да извади кинти да плати, пък аз няма да му дам. Освен, ако не е ебаси настоятелното копеле или нямам пари.
Просто прави лошо впечатление.Това е.

madlencheto:)
02-05-2007, 20:09
Абе за кво трябва да ти плаща кафето?На мен ми е някво мн. селско да ида някъде и да ми плащат сметката.. пфф, и почти винаги аз си плащам;) [-X

HopeLesss
02-05-2007, 21:25
Досега нито едно момче, освен брат ми, не ми е плащал сметката. Е, освен ако няма повод. Не мисля, че това е повод да го смяташ за кретен. Плюс това разбирам да печели парите си сам. Но в крайна сметка парите му ги дават техните. Т.е не те черпи той, а родителите му...

_candy_girl_
02-06-2007, 07:18
може да си е помислил че като ти плати сметката може да се убидиш или нещо такова защото повечето момичета не обичаме да ни плащат сметките :wink:

leko_otkachena
02-06-2007, 07:22
На 19 е. Значи ли това, че е кретен? :?:-D bash kreten ne ama choveka neznae kakvo se pravi na purva sreshta :lol:

Gravity^of^love
02-06-2007, 08:01
може би иска да покаже, че не на всяка цена иска да е с нея..в смисал това някои друг да ти плаща сметката за мене тоя човек не е джентълмен а се натяга на момичето..точно поради тая причина сама си плащам сметките по кафета..даже понякога аз черпя и не защото свалям момчето, а защото първо да му покажа, че няма да ме има толкова лесно и второ - запомня се кога едно момиче ти е платило сметката :)

ice_cream_f
02-06-2007, 08:05
Emi mom4eto ne znae kvo se prai na purva sre6ta kato izlezne s momi4e :-D

Tempestjuji
02-06-2007, 08:10
ми...не е много кавалерско ама и обратното не е хубаво..само той да ти плаща сметката... :P

koalka
02-06-2007, 08:33
Може би така процедира.На първата среща с приятеля ми аз сама пожелах да си го платя.Сега, който дойде, парите не си делим.Нямаш избор, ако му кажеш ще му стане неудобно и ще се притесни.Е, едно кафе...можеш да си го платиш.За мен, когато момчето плати сметката е признак, че е кавалер, както каза bungle. :wink:

white_chik
02-06-2007, 10:18
Аз лично не обичам някой да мзе черпи.С гаджето ми сме заедно от 4 месеца и досега не съм му позволила да ме черпи нито веднъж,просто съм такава.Много момичета разсъждават като теб,но за мен това не е правилния начин.Това,че те харесва не означава,че трябва да ти плаща сметката,поне аз мисля така

gerinceto
02-06-2007, 12:08
em ot edna strana e normalno ot duga-ne.smisal takav 4e ne e postapil kato kavaler,no pak moje da e iskal da vidi kak 6te reagirash.....nz

macka123
02-06-2007, 13:10
а ве вие сте супер странни хора
кво като ходят
да не би да са женени та да трябва да я издържа
мойто гадже е на 22 и тва не значи че той е длъжен да ми плаща сметката.кво като е на 19---всеки човек му се случва да няма пари в определен момент

баси хората....

iiirish
02-06-2007, 13:20
не е задължително да ти праща сметката на първа среща, но поне се изисква от него да си напави устата за това ;) иначе най-добре винаги сама си плащай сметките, няма той да те издържа я

02-06-2007, 13:27
М тва означава ли тогава,че ако момичето кани,то трябва да му плати и неговата сметка???

My_Infernal_Majesty
02-06-2007, 13:29
А пък моя най-добър приятел винаги като излизаме ми плаща!!! за което ще го убия в най-скоро време!!!
Много мразя така и много му се карам- а той все си знае неговото и все не ми дава аз да плащам. Всеки петък излизаме на по бира, а аз дори не мога да пойскам да си платя, той става преди мен и плаща за да си е спокоен -както казва. Непрекъснато му казвам че не искам само и винаги той да плаща а той непрекъснато ми повтаря че е кавалер, че така трябва и че си "има принципи"! :evil:
Кога ще го отуча да ми плащааа!??!

iiirish
02-06-2007, 13:29
М тва означава ли тогава,че ако момичето кани,то трябва да му плати и неговата сметка???

няма значение кой кани - всеки си плаща, защото тези пари не си ги изкарват те да се разполагат както решат с тях! това все пак са пари на родителите, а никой родител не работи само за да черпи детето му тоя или оня! особено в тия времена! така че всеки за себе си ;)

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-06-2007, 13:41
Ебати...кво толко като не е платил кафето :roll:

i az tova pitam.. golqma rabota... a i edna fr na bivshoto mi gadje mi kaza 4e momi4eto koeto toi haresval predi vinagi go ostavqla toi da plashta i v posledstvie toi si pomislil 4e tq e s nego samo zaradi tova.. :? to qvno mai i bilo taka de .. ta az na nego nikoga ne sum mu pozvolqvala da mi plashta smetkite za tova.. spomnqm si daje vednuj si hvurlqhme parite po sredata na masata :lol: no ne sum go ostavqla da mi q plati..

FiRe_LaDy
02-06-2007, 15:23
Mmm zavisi ot momcheto.Malko glupavo,ama men lichno tova ne mi pravi vpechetlenie.Az mrazq da mi plashtat smetkata akto hodq na kafe.Nqkoi pyt na priqteli samo pozvolqvam,ama na gadjeto mi rqdko ... malko mi e kofti.

P.S.MOje momcheto da ne e mnogo dobre s parite. :roll:

Lambo
02-06-2007, 15:32
Естествено, че е нормално! Не е най-доброто за 1ва среща, но е нормално. И вие трябва да си плащате сметките... Колко приятели са ми разправяли как в кафето като им носят сметката овците се оглеждат все едно чакат бързия влак и въобще не се и опитват да си платят сметката... Ест, че би трябвало момчето да плати, но и вие трябва да имате възможност да го направите, или поне да се опитате... не да чакате момчето да се оправя...

bawdy talk
02-06-2007, 16:05
Не е платил защото ако го обичаш няма да му правиш проблеми за пари,и сигурно не иска да изглежда като някой глупк който ти се мазни за да го харесаш!И къде пише че момчето трябва да ти плаща кафетата,а ти само да люскаш на готово!!!

Някой си
02-06-2007, 16:22
Е к'во като не ти е платил сметката? Ти заради това ли излизаш с него? Ако да... малко си тъпа...(сори за директното обръщение, ама си е истина), ако не... к'во ти пука? Значи ние трябва винаги да плащаме така ли? Аз не мисля така. Черпя само като имам повод, пък било то и гаджето :wink: Вярно на първа среща е хубаво момчето да плати или поне да направи опит да плати, но не е задължително! Момичето винаги трябва да разполага с пари в такива случаи защото в крайна сметка тия пари нито ги изкарвам сам, нито този, който ми ги е дал ми ги е дал, за да черпя... помисли. Ако наистина харесваш момчето няма причина да го отбягваш заради една сметка ;) Например за мен много по - джентълменско е да отвориш вратата на момиче когато отивате в ресторант или да подадеш ръка, когато слизате от превозно средство, отколкото да плащаш сметки! Е, зависи и от момичето как ги приема тези неща, но за мен тези двете са основни! :D

HopeLesss
02-06-2007, 22:06
А пък моя най-добър приятел винаги като излизаме ми плаща!!! за което ще го убия в най-скоро време!!!
Много мразя така и много му се карам- а той все си знае неговото и все не ми дава аз да плащам. Всеки петък излизаме на по бира, а аз дори не мога да пойскам да си платя, той става преди мен и плаща за да си е спокоен -както казва. Непрекъснато му казвам че не искам само и винаги той да плаща а той непрекъснато ми повтаря че е кавалер, че така трябва и че си "има принципи"! :evil:
Кога ще го отуча да ми плащааа!??!

Спокойно, някой ден може да си поиска да си платиш за всичките сметки в натура :smt005 Не трябва да позволяваш да бъдеш длъжница на никого :wink: