PDA

View Full Version : Парадокс



02-06-2007, 07:59
Постоянно чета из форума за разни момичета, дето тежали 45 кила при ръст 1.60 и искат да отслабват, за момичета 53 кила при ръст 1.70 и искат да отслабват... В същото време чета теми "Бихте ли излезли с дебело момиче", "Бихте ли правили секс с дебело момиче" и "Аз не ям пък дебелея", също от рода "Абе искам да отслабна, ама хем да ям, хем да не спортувам"... Накъде бия ли? Ами слабите и нормално сложени момичета си съсипват организма от диети и упражнения, с желание да отслабнат, а разни дебелани по сто кила само мрънкат "Ама и ние сме хора, не ни обиждайте" и продължават да тлъстеят. Според логиката, би трябвало дебелите да имат стимул и воля да отслабнат, а слабите да имат самочувствие, тук обаче наблюдавам обратното явление... Парадокс. Ако тежиш 45 кила си СЛАБ при какъвто и да е ръст над 1.50, ако тежиш 55 кила си слаб ако ръста ти е над 1.65-1.70, логично е при по-висок ръст да тежиш повече, имаш кокали и тъкани все пак. Не може аз да съм 1.57, една приятелка да е 1.73 и да тежим еднакво, тя изглежда по-слаба от мен, макар и да тежи 5-6 кила повече...
Нещо друго, ако си слаб и свалиш един килограм, това личи. Ако си мноооого дебел и свалиш дори 5 кила- това е трудно забележимо. За това и някои хора смятат че няма ефект от режима, който спазват.
Позволявам си да бъда рязка, защото моето собствено тегло доста варира, а съм и твърде ниска. Нося даден размер дрехи, но имам и такива, по-големи с 3 номера, и са ми били точни... Била съм дебела, била съм и слаба, знам за какво става дума. Като слушам неща от рода "Ама аз за обяд ядох само една баничка" и ми става смешно. Разни момиченца твърдят "Аз не ям сладко, щото от него се пълнее", а в същото време тъпчат пица, дюнер или хамбургер. Айде сега! Всички обичаме тия работи и всички ядем нездравословно, особено учениците, това е факт. Ама тия неща са по-вредни от сладкото. Сладкото, та сладкото. Аз не ям сладко, щото не обичам. Ама като почна кат прасе да плюскам по празниците баници, кюфтета, картофени истории и яхнии- на ти 5 кила отгоре. А и прословутите калории /необходими за човека/- те зависят не само от ръста и килата. Ако ти си възрастен, водиш заседнал начин на живот, работиш неподвижна работа, дори да си със същия ръст и килограми като някой юноша/развиващ се организъм/, който постоянно тренира и е много активен, на теб са ти необходими по-малко калории, отколкото на него. Мисля, че е крайно време този сайт да се допита до експерт-диетолог и да сложи една важна тема с таблица за нормалното съотношение възраст/пол/ръст/килограми, актуалната/към момента/ формула за изчисляване на BMI, както и нещо за прословутите калории с примерчета от рода "Тази и тази дейност изразходва калориите, получени от такова количество еди-си-каква храна". С тази информация мисля ще се помогне на хората тук, а и ще се избегне разпространяването на опасни диети. Съгласете си, че диета за 150 килограмов човек, не е подходяща за 45 килограмов, просто той няма мазнини, които да изгаря и организмът, подложен на кофти диета, започва да гори самата мускулна маса.

Още нещо. Така наречения стрес. Много хора като са под напрежение или в депресия почват да се тъпчат и от там идват не само проблеми с теглото ами и здравословни проблеми. Лично при мен е обратното, когато съм зле по една или друга причина, аз спирам да се храня /с което си създадох гастрит/ И двете крайности са пагубни, човек трябва да се храни равномерно, независимо от обстоятелствата. Умерено и равномерно.

sladko`eFche
02-06-2007, 08:21
mislq 4e tuk po skoro se nasur4ava volqta na 4oveka da otslabne ili da se sdobie s jelanata ot nego vifura,otkolkoto da se razprostranqvat nqkakvi dieti!
ne e nujno,ako ima problem,da vleze6 vuv forum,za da si nameri6 podhodq6tata dieta a prosto iska6 da sre6tne6 hora,koito po skoro moralno 6te te podkrepqt i 6te ti dadat nujnite na4alni stupki. ako 4ovek se nujdae ot po spezialna dieta ili sport sam 6te si otursi dietolog.tuk pove4eto hora iskat da svalqt po 4-5 kg i edva li ima opasnost ot aroreksiq ili nqkakva druga bolest.a i ne sam 4ela do sega nqkakuv strog rejim na hranene.ako vleze dietolog i izgotvi nqkakva programa 6te e hubavo no ne mislq 4e e nujno. :wink:

strange__
02-06-2007, 08:26
Евала,мацка :smt023 Определено едно от най-смислените мнения,които съм чела тук! Съгласна съм със абсолютно всичко написано...и само ще добавя,че тази мания за "перфектно тяло" се налага все повече сред момичетата и това ще е така докато има някой,който им набива в главите,че анорексичките са красиви и че,ако не изглеждаш като еди коя си моделка си грозна...Глупаво,твърде глупаво,но за едно леко комплексирано (или съмняващо се в себе си момиче) е достатъчно да прочете поредната тема на някоя по-фанатична 13-14 годишна девойка,за да си каже-"Ей ама аз съм ужасна...".И е трудно да имаш самочувсвтие,когато постоянно ти се говори за диети,калории,мазнини и не знам си какво още :roll: За финал ще кажа-спортувайте,ограничете максимално всички онези дюнери,хамбургери,пастички и тортички и в никакъв случай НЕ гладувайте! Успех :wink:

Пепи Пекторалиса
02-06-2007, 09:21
Евала, мацка. Нищо не разбираш. Към правилните факти имаш страшно нелогични заключения. :shock:
Ай, чао, довиждане. :)

OtherDimension
02-06-2007, 10:31
Евала, мацка. Нищо не разбираш. Към правилните факти имаш страшно нелогични заключения. :shock:
Ай, чао, довиждане. :)

а така
махай се , бас държа ,че не си изчел изобщо темата , която е много много вярна

niGGa
02-06-2007, 10:43
Страшна си, мацка. Нищо не си прочела, но все пак знаеш. Кефиш ме, мое и да ти звънна. Остави си телефона.