PDA

View Full Version : Съвет?



D_elf
02-06-2007, 09:00
Здравейте на всички.Съжалявам,че трябва да ви натоваря и със собствените си проблеми,но явно няма към кого друг да се обърна.Ситуацията е следната:Имам приятел от почти 3 години и уж много се обичаме,обаче май не е точно така.От около месец много харесвам едно момче.По принцип го познавам отдавна,защото преди време беше съсед на моя приятел,но преди приблизително 1 година се изнесе.Наскоро бях на кънки на лед на една пързалка и се оказа,че той е инструктур там.Не го бях виждала от много време и когато го видях ми стана много готино и започнах да мисля за него.След 2 седмици пак отидох на кънки и тъкмо мислех да му поискам тел-а когато той дойде при мен и сам ми го даде,но под предлог като идвам на пързалката да му званя, за да ми запазва кънки,един вид ми прави услуга.Една приателка много ме надъха като ми каза,че едва ли ако не ме харесва ще ми даде тел-а си,въпреки че аз и казах причината поради,която той ми го даде.След няколко дни минахавах близо до пързалката и му изпратих смс,че съм на близо и ако иска да пием кафе,но той така и не ми отговори. :( И от тогава ходя на кънки всяка събота и неделя,а през седмицата минавам през пързалката,но до сега само веднъж го видях,и докато измисля какво да му кажа той си беше тръгнал.Та проблема ми е,че много рядко го виждам и няма какво да няправя по въпроса,за да променя този факт,а пък си мисля,че ако му се обадя да се видим ще е малко странно...все пак сме само познати,далечни познати :)И така искам да ви поискам съвет какво да направя в тази ситуация?!

Fucking_Bitch
02-06-2007, 09:06
Ми първо си изясни чувствата към приятеля ти и към това момче,по отделно.Когато си готова изборът е лесен,само тряба смелост...Но ти убедена ли си,че това не е просто някакво моментно привличане?Все пак говорим за 3 години... :-k :-k

HopeLesss
02-06-2007, 09:08
Според мен е хубаво да си изясниш първо своите чувства, а след това да решиш какво да правиш. Не искам да те съдя, защото не съм човека, който трябва да го прави, но не е честно спрямо приятеля ти да мислиш за друг, докато си още с него. 3 години не са малко и му дължиш поне отрковеност. Ако чувствата ви са изчезнали, което малко или много е вероятно... най-добре бъди честна с него и прекрати всичко и чак тогава помисли за другото момче. Но наистина не е зле да обмислиш много добре решението си. Направи си разносметка какво можеш да спечелиш и какво да загубиш. Ако решиш да се разделиш с приятеля си, го направи не заради другото момче (в крайна сметка ти почти не го познаваш и не знаеш неговите намерения), а заради себе си и заради приятеля си. Ако вече не го обичаш, няма смисъл да продължавате.

02-06-2007, 09:23
Ми...знам,че е така,но при нас е малко по-сложно защотото той не обича да говори за тези неща и винаги когато се опитам да говоря с него за нас той ми казва едва ли не да не го занимавам с глупости и,че според него всичко е наред в нашата връзка,а както се досещате сами това не е вярно...И аз вече съм дигнала ръце от него...

koalka
02-06-2007, 09:40
Мога да ти кажа, че постъпваш много зле с приятеля си.Не мисля, че чувствата ти не са се променили и не можеш да виниш него за това, което и ти изпитваш.По-добре говорете и стигнете до някои взаимно решение, а не така.А относно онова момче-защо не му се обадиш?Какво ти струва?Н моя съвет е, както казах да се оправиш с приятеля ти.

D_elf
02-06-2007, 09:44
Ми...знам,че е така,но при нас е малко по-сложно защотото той не обича да говори за тези неща и винаги когато се опитам да говоря с него за нас той ми казва едва ли не да не го занимавам с глупости и,че според него всичко е наред в нашата връзка,а както се досещате сами това не е вярно...И аз вече съм дигнала ръце от него...

А по този въпрос какво ще кажеш? Това е причината поради която не съм се изяснила с приятеля ми все още....

koalka
02-06-2007, 09:48
Ами ще трябва да те чуе, ако иска поне нещо да оправите.А ти сигурна ли си, че го обичаш и не си готова да се разделите?Защото ако обичаш някой не харесваш друг и не му взимаш телефона.

D_elf
02-06-2007, 10:00
Ми първо аз никъде не съм писала,че го обичам,но въпреки това: Да сигурна съм,че го обичам!Но не съм сигурна,че трябва да страдам,само защото го обичам.Защото аз наистина страдам изключително много.Той е човек,който не показва чувствата си и по принцип е много пасивен по отношение на връзката ни.Това ще е 3-ят ни Св.Валентин заедно и съм сигурна,че няма да го празнуваме,защото и последните 2-а също не сме празнували...И съм ужасно самотна,въпреки че имам него и че почти съм заживяла у тях...
просто имам нужда някой да ме обича и ДА МИ ГО ПОКАЗВА...а той не ми го показва,а може и да не ме обича...не знам

{Sweety_f}
02-06-2007, 16:19
Според мен чувствата към сегашния ти приятел вече са изстинали защото ми направи впечетление че за него написа само 2 реда,докато за др момче говори през цялото време...така че ако нямаш повече чувства към приятеля ти просто му обясни и прави всичко възможно да привлечеш вниманието на др момче...:)успех

iiirish
02-06-2007, 16:29
преди всичко разбери ти какво чувстваш. има ли смисъл да се тормозиш за някой, към когото не изпитваш нищо?! окончателно реши кой от двамата ти допада повече. всяка нова тръпка е по-силна от предишната нали знаеш ;) и нека това, че си с приятеля си вече 3 години, не те спира! тази връзка не трябва да те задължава и не трябва да те връзва за него! чувствата са си чувства и те не могат да бъдат повлиявани от каквито и да било периоди от време

iiirish
02-06-2007, 16:32
Мога да ти кажа, че постъпваш много зле с приятеля си. А относно онова момче-защо не му се обадиш?Какво ти струва?Н моя съвет е, както казах да се оправиш с приятеля ти.

не я слушай - тя е заблудена :smt005 ако всички трябваше да следват примера и съветите на коалка всяка щеше да се омъжи за първото си гадже като самата нея :smt005