PDA

View Full Version : Може ли пушач да откаже цигарите някога?



пуша4
02-07-2007, 11:03
Ама наистина да ги откаже? Ей така да спре и да не пропуши никога ве4е?
Или щом веднъж си пропушил си оставаш пуша4 завинаги?
Питам щото аз от 20 дена не пуша ве4е. И засега се държа. Но много хора ми казват, 4е в крайна сметка пак ще пропуша рано или късно. И имам много приятели, при които е било то4но така.
И сега се 4удя изобщо има ли смисъл да се мъ4а, или то си е загубена кауза?

sexa_na_kompleksa
02-07-2007, 11:19
Има смисъла да се бориш!Това,че някои пак са пропушили,не означава,че и ти непременно пак ще пропушиш.То си е въпрос на воля и колко точно го искаш.Ако твърдо си решил,че няма да пушиш вече,сигурно няма да пропушиш.Но то зависи и в каква компания се движиш-примерно ако всички в компанията са пушачи или по-голяма част от тях,и ти се опитваш да ги спреш,ще ти е по-трудно,защото постоянно ще бъдеш подложен на "изпитание".Но помисли и за вредата от цигарите... Ако си започнал да пушиш на 13-14 години и пушиш много,то като станеш на 30-30 и няколко ти ще имаш рак на белия дроб (аз поне така съм чувала) :( ... Аз преди пушех,но усъзнах,че цигарите са пълни лайна и ги спрях,и сега много се радвам от тази си постъпка \:D/ Не пуша от 31 декември 2004 година.Миналото лято пуших една цигара цяла,а това лято един път си дръпнах,но само един път.Сега много съжалявам за тези два случая,както и за това че преди съм пушила :( . Надявам се,че няма да пропуша пак,защото цигарите само вредят,няма никаква полза от тях!
Надявам се и ти да не пропушиш пак!Успех :) !

RoyTheReaper
02-07-2007, 11:25
Разбира се, че има смисъл! Ако си с нагласата, че и без това ще пропушиш пак, никога няма да успееш. Все пак дали ще ги откажеш фор лайф или ще пропушиш пак зависи изцяло от теб. Но трябва да ги откажеш. Предполагам си наясно колко отвратително и вредно нещо са цигарите.

Наистина никотиновата зависимост е много силна и физически и психически. Ако искаш да ги откажеш трябва да издържиш без нито една дръпка - не бива да допускаш никотин да навлиза в кръвта ти. Ако през тези 20 дни си си дърпал отвреме навреме, значи нищо не си направил. Дръпнеш ли си, зависимостта ти ще се възстанови.

Недей да се тормозиш с въпроса дали ще издържиш до края на живота си, а карай ден за ден. Цял живот е много време и мисълта за това е плашеща. Ще си кажеш "днес няма да пуша", а не "никога няма да пуша". Всеки ден без цигари е победа над зависимостта.

Отначало е трудно, но после става все по лесно. Аз съм в процес на отказване (казвам процес, защото сигурно отказване не съществува) и не съм дърпал от 4 месеца и 6 дни. Първия месец беше ужасно, но сега дори и не си мисля за цигари. За да запаля ще ми трябва усилие на волята. Или да се напия доста жестоко - което ми подсказва, че трябва да избягваш да се напиваш - не само, че е гадно, но и може да те накара да пушиш.

И така. Успех в начинанието!

пуша4
02-07-2007, 11:31
Предполагам сте прави - истината е да се живее ден за ден.
Ина4е за тея 20 дена нито веднъж не съм дърпал което за мене ли4но и двете кутии на ден които редовно си изпушвах си е направо постижение :-D
В на4алото първата седмица беше лесно щот бях и болен и не ми се пушеше. Ама сега ми мина, не кашлям ве4е и ме гони мерака.

SINDEL
02-07-2007, 11:35
И аз съм в процес на отказване, 4е и без това лекарите ми казаха, 4е съм била предразположена към астма. А пушех от близо 3 години ве4е и бях взела да кашлям адски гадно.
Ве4е месец и 6 дни без дори да дръпна. Трудно е, но гледам да не мисля за цигари изобщо и се издържа. Лошото е, 4е в компанията ми вси4ки пушат, колегите от СУ, колегите в работата, приятелят ми и той, та съм заобиколена от пуша4и тотално :smt011
Казвали са ми, 4е след третия месец нещата ставали много по-лесни.. та ше видим кво ше стане :roll:
И в никакъв слу4ай не тръгвай с нагласата, 4е няма да успееш да ги спреш [-X

teenkopele
02-08-2007, 06:41
Ама наистина да ги откаже? Ей така да спре и да не пропуши никога ве4е?
Или щом веднъж си пропушил си оставаш пуша4 завинаги?
Питам щото аз от 20 дена не пуша ве4е. И засега се държа. Но много хора ми казват, 4е в крайна сметка пак ще пропуша рано или късно. И имам много приятели, при които е било то4но така.
И сега се 4удя изобщо има ли смисъл да се мъ4а, или то си е загубена кауза?

Има смисъл!
Да, можеш да откажеш цигарите. Не слушай тези, които ти казват, че ще пропушиш пак. Факт е, че има хора, бивши пушачи, които не са пушили от години.
В крайна сметка всичко зависи от теб.
Успех. :wink:

sinigerche
02-09-2007, 10:59
ako naistina iska6 da gi spre6 6te uspee6.prosto si naloji wolq i ne se noddawai na izku6enieto.znam kakwo e 4uwstwoto, kogato iska6 da zapali6,a znae6, 4e taka samo si wredi6, no pristrastieto we4e e tolkowa silno, 4e prosto ne moje6 da spre6 i kolkoto powe4e se opitwa6, tolkowa powe4e pu6i6.znam kakwo e, za6toto sam go izpitwala, no 6te ti kaja, 4e za da uspee6 trqbwa da bade6 silen.i naistina ne se wslu6wai w dumite "biw6i pu6a4i nqma".te sa kazani ot hora, koito prosto ne sa uspeli da gi sprat.
ako si re6il seriozno da gi pre6 zappo4ni da gi namalqwa6 postepenno i da pu6i6 po-slabi.towa pomaga.

alkobalko
02-09-2007, 11:02
Не се отказвай. Ако имаш силна воля ще успееш и не слушай какво ти казват другите, ако го искаш силно ще го постигнеш. Аз познавам хора, които са били заклете пушачи и са отказали цигарите.

sinigerche
02-09-2007, 12:01
много ясно, че е така

FiRe_LaDy
02-09-2007, 14:27
Mi az sym tipichen primer,che moje da se sprat.Az obache ne sym pushila mnogo dylgo.Ta shte ti dam primer s bashta mi.Toi pushi ot blizo 30 godini.I predi dve godini reshi da mi napravi podaryk za RD-to kato spre da pushi,zashtoto az vse mu kazvah che pushi mnogo,koeto si beshe taka ( 2 kutii na den :shock: ).I kakto pusheshe mnogo izvednyj sprq.Postoqnno dyvcheshe dyvki i razni bonboni za da svikni bez cigarite,no mesec - dva po kysno nikotinoviq glad se obadi.Kakto si vyrveshe po pytq mu priloshavashe,pripadashe,vijda cherni pedna i t.n.Trygna po doktori i se okaza,che e ot tova che e sprql cigarite .... i v kraina pak pochna da pushi.Ta iskam da ti kaja ... ako reshish da gi otkazvash nedei taka rqsko.Pochni poleka da gi namalqvash(nz ot kolko vreme pushish i po kolko na den,no ako e mnogo .. ).S vremeto shte sviknesh s po malko i po malko i nakraq shte gi spresh.Obache trqbva da imash i silna volq i naisitna da iskash da gi spresh. :roll:

IlLuSi0nS`
02-09-2007, 14:57
мм може.. ако го решиш и си убеден, че искаш може естествено.. но трябва самия ти да го искаш, а не някой да ти го наложи..
ама кфо толкоз се филмирате с тия цигари.. като не ти харесва защо изобщо си пропушил/а?
аз никога не съм си и помисляла да ги отказвам.. просто ми харесва да държа цигарата, да усещам дима, дори миризмата ми харесва.. ето аз не бих могла да ги откажа, но ако на теб не ти харесва не виждам проблема..

koalka
02-09-2007, 18:57
Естествено, че не е загубена кауза.Колкото по-рано ги спреш, толкова по-добре.Една от класа ми ги спря и сега не пуши от вече една година.

Glezanka
02-09-2007, 19:32
Volqta i jelanieto mu e maikata ... ako twurdo si reshil da gi spresh i otstoqwash na jelanieto si mislq che shte uspeesh :) Az pusha ot blizo 2 godini,probwah 2 pbti da se spra,no neshto ne uspqh,prosto ne go iskah tolkowa silno :)

Jessika_MG
02-10-2007, 21:20
Всичко е до психика за мен. Няма такова нещо като "не мога без цигари", ако искаш да ги спряш - просто го правиш! Другото са само оправдания и никой не може да ме убеди, че организмът му до толкова е свикнал с цигарите, че не може без тях!

niGGa
02-10-2007, 21:49
баща ми не пуши 2 години.. сега пуши по кутия и половина на ден..смятай..

SwEeTyTu
02-11-2007, 09:15
:!: Разбирас евсеки пушач и най-заклетия може да откаже цигарите защото зависимоста не е в организма а в главата на пушача с воля всичко се постига ! :-k Който иска да си пуши който иска да не пуши всеки сам си носи отговорноста на собствения си живот ](*,) обаче който пуши поне да не вреди на другите че тогава става голям [-X проблем! :smt011

Nen0RmalniK
02-12-2007, 22:09
stiga da ima6 dostata4no volq razbira se 4e moje :P

Cheesy
02-13-2007, 18:00
Да-майка ми не е пушила от 4-5 години

gerinceto
02-17-2007, 10:32
da vazmojno e

ErinEverly
02-17-2007, 11:57
Разбира се, че можеш. Всико е на психическа основа, трябва да го ИСКАШ!!! Аз съм ги спирала за 2 седици, за 3 седмици, за 1 месец, само за да си докажа, че мога. И става.

Addicted___
02-22-2007, 11:17
Повярвайте ми може!

TraPPed
02-23-2007, 06:33
zashto ne...

miss_fatty
02-23-2007, 14:46
не е по темата,но искам да ви попитам как се пристрастявате към тея цигари бе!Те казват кат опиташ няколко пъти иии после неможеш ги откажеш,нооо при мен не е така!Колко мноо пъти съм опитвала и не!Въобще не испитвам някво желание да пуша след тва или нещо подобно!Мноо сам калпава нещу! :D

Buhtaaa
02-23-2007, 17:21
ami ot izvednyj da se sprat malko trudno i posle da ne prodylji da pushi syshto malko trudno ... az lichno si kazvam che moga dagi spra... i kolkoto golqma volq da imam ... ne se poluchava

ooops
02-24-2007, 10:37
eeee mn qsno 4e moje stig ada ima6 silna peixika i naistina da iska6 da spre6 :roll: :roll: :roll: :-D :-D :-D