PDA

View Full Version : как да я спечеля за приятелка?



green_f
02-07-2007, 16:18
Първо да кажа че съм в 12 клас..последна година..и чак сега се сетих че искам да бъда приятелка с някого от моя клас,защото това момиче ми се струва страшно готин човек..но май съм позакъсняла..От 8-и клас учим заедно,а в 10-11-ти тя вече започна да идва по-често при мен,да си говорим,да се разходим нанякъде,или просто да седне до мен,когато съм сама..Незнам каква е причината да започне да ми обръща малко повече внимание,но предполагам че е защото аз винаги си стоя на чина и все съм сама..може би от съжаление..знам ли..тя тогава също като мен нямаше почти приятелки от класа,( всички се разбираме ..но не сме истински приятели целият клас)и сигурно не е имала друга възможност освен при мен да дойде..Но излиза,че чак сега оценявам приятелството и,когато вече я загубих.. #-o
Аз по принцип съм доста затворен човек,но в същото време и много доброонамерена и добра към всички и когато се отпусна веднъж мога да стана и много весела и забавна..но това рядко се случва..Доста съм мълчалива,срамежлива,много о затворена в себе си и не обичам да споделям с никого чувствата си,нямам чувство за хумор,леко спечена и многоо разсеяна..абе злето от всякъде..песимист.. :-$
Докато това момиче е много весела,с много чувство за хумор,борбена,енергична,оп имистка..и доста си пада мъжкарана..обича по-дивите ,по-детските игри..ей таива..Незнам може би не си съвпадаме много като характери но на мен страшно много ми харесва като човек и искам да сме приятелки..но сега от тази година забелязах че се държи много студено,не идва вече при мен,нито да се разхождаме,нито да се шегуваме..абе ве едно не съществувам,дори и не ме поглежда или поздравява вече,ОТКАКТО седна до едно момиче,което не я тормози(както предишното до което седеше),и те в тази компания на това момиче има още две..и само след тях тича..и незнам вече..дразня се от това..и може би малко ревнувам..и се ядосвам защото не очаквах от нея това..но пък така стана..все едно гледам друг човек,който ще направи всичко само и само а не"изпусне" онази компаниййка и да се сближи колкото се може с тях,а пък другите все едно не съществуват..гадно държание и все пак си мисля:Има ли някакъв шанс да я спечеля за приятелка и да се"преборя" с онази компанийка и ако да какво ще ме посъветвате..?По какъв начин да стане това най-сигурно???
Между другото мн рядко вече идва при мен..само когато другите тръгнат без нея някой път.и тя сяда до мен,но какво прави:или сяда и си слага слушалките на Мп3-плейъра,или..иска да играем на нещо да убием времето-на листче някви игри-"стражари и апаши" :wink: ..понеже с мен няма какво толкова да си каже..че не съм много по приказките..
п.с.Кажете някакви много забавни игри за в училище...??моля вии..като дойде следващият път поне и аз да измисля нещо..:)И също незнам на каква тема вече да я заговоря..май се изчерпах съвсем( тренира много баскетбол и тва и е любимият спорт,не мисли изобщо за гаджета,пада си по някви екстремни неща..)..?
Благодаря на всички,които прочетоха това..и ще се радвам ако можете да ми дадете някакво решение..по възможност Оптимистично! :wink:

just_macka
02-07-2007, 16:26
"zabavni igri za v u4ili6te" ????? awe, ti 12ti klas li si ili purvi ??? ](*,) :-k
mi, 4estno da ti kaja, struva mi se mn stranno cqloto ti izkazvane... takuv tormoz, zaradi nqkvo si momi4e, deto ne ti obru6ta vnimanie...sorry za vuprosa ,ma da ne si lesbiika slu4aino, 6tom kato daje q revnuva6? :-s
to ti ako ne znae6 za kakvo dqa si govori6 s nqkogo, kogoto ti poznava6, nie li da znaem...pfff zabluden narod... :?

02-07-2007, 16:37
първо се замисли защо искаш да ти е приятелка- защото ти допада като човек или защото е популярна и е от "готините"?
и ако толкова много искаш да се сближиш с нея не питай за забавни игри в училище, ами говори с нея. за какво ли?- ами като не сте толкова близки- говорете за училище, за музика, общи неща и така малко по малко или ще намерите общ език или ще разберете, че не си пасвате. каквото и да правиш, ти препоръчвам да опиташ да се сприятелиш с нея, защото иначе само ще се питаш дали не е можело тва или онова......(аве гадна работа)

suuuperrr
02-07-2007, 16:40
Abe,milo,ne se obijdai,ama mai naistina si mnogo neob6tilen 4ovek :o Za nqkoi tova ne e obidno,razbira se. Nqkakva stranna si,za6to ne govori6 pove4e s horata,ei taka ,estestveno? Opitai i s neq taka. Kvo ti puka kato cqlo,ako probva6,ni6to ne gubi6.

02-07-2007, 16:42
"zabavni igri za v u4ili6te" ????? awe, ti 12ti klas li si ili purvi ??? ](*,) :-k
mi, 4estno da ti kaja, struva mi se mn stranno cqloto ti izkazvane... takuv tormoz, zaradi nqkvo si momi4e, deto ne ti obru6ta vnimanie...sorry za vuprosa ,ma da ne si lesbiika slu4aino, 6tom kato daje q revnuva6? :-s
to ti ako ne znae6 za kakvo dqa si govori6 s nqkogo, kogoto ti poznava6, nie li da znaem...pfff zabluden narod... :?

Не съм никаква лесбийка,нито би! [-( Плюс тва не я харесвам като момиче,а като ЧОВЕК и характер и че си е запазила детското в нея..което малко хора го могат..И не я ревнувам по онзи начин по който си мислиш,а само ми е много неприятно и гадно,защото преди изглеждаше че държи на мен и ме защитава..тя беше един от малкото хора,които оставаха с мен,когато оставах сама,и единственият човек ,за когото съм сигурна че винаги ще е насреща,и ще мога да разчитам на нея..въпреки че не ми е била приятелка в истинският смисъл на думата,защото само в даскало се виждахме..но все пак много я уважавах..а сега все едно мен ме няма в стаята..и изобщо..
Разбирате ли..някво аз самата се чувствам неудобно(неловко) че става така..и то последната година.
Сигурна съм че на никой няма да му е приятно изведнъж да го забравят..и да се направят че не го забелязват.-Рязък контраст с това което е било преди като отношение..без видима причина,освен че тези момичета с които сега движи са оповече и с тях е по-забавно..а с мен малко по-трудно става номера.. =;

sherry
02-07-2007, 16:44
Няма какво толкова да се притесняваш, просто й обръщай повече внимание, ти я заговаряй. Голяма работа, че си има компания, да не е женена за тях, я?
Отивай при нея, питай я как е, отпускай се повече.

02-07-2007, 17:12
razbiram kak se 4uvstva6.i az sum takava kato teb.trudno govorq s nepoznati hora,za6toto ne namiram ob6ti temi.daje s horata ot klasa mi nqma za kakvo da si govorq,daje i sus svestnite.imam 2 priqtelki.ednata e ot klasa mi i samo s neq si obikalqme.mislq,4e ne trqbva da ti4a6 tolkova sled tova momi4e,ako tq pokazva,4e ne iska da ob6tuva s teb.znam 4e e gadno da si sama i drugite da ne te razbirat.i az haresvam nqkoi hora ot klasa mi,koito sa zabavni,veseli i priqtni,no kato az ne sum takava ne moga da se spriqtelq s tqh.nameri si priqtelka,s koqto da si prili4ate.sigurna sum,4e si mnogo interesen 4ovek,no kakto sama kaza ne se otpuska6 lesno.znai,4e ne si edinstvenata.ne znam kak moje6 da si vurne6 tova momi4e,koeto daje ne ti e bilo priqtelka,no 6tom ti vijda6 smisul i e vajno za teb-opitai.za6to ne otide6 v neinata kompaniq,tukmo nqma da si sama.6tom se razbira6 s horata ot klasa ti,zna4i vse s nqkoi 6te si dopadnete pove4e,no nqma kak da znae6 bez da opita6. :wink:

green_f
02-07-2007, 17:15
Няма какво толкова да се притесняваш, просто й обръщай повече внимание, ти я заговаряй. Голяма работа, че си има компания, да не е женена за тях, я?
Отивай при нея, питай я как е, отпускай се повече.

Може би наистина така трябва да направя и да се държа по-естествено и непринудено..и да не се замислям толкова много и така да го приемам лично..но от както се помня се притеснявам да не досаждам на някого,да не го занимавам излишно,да не натоварвам никого с моите проблеми и мисли,а само да помогна на всеки,дори и на неприятелите,без да искам абсолютно нищо в замяна..а само да знам че съм помогнала с нещо на някого..А, и съм склонна много да идеализирам,направо хвърча във въздуха.. ::: и съм доста неориентирана,ама адски много..все едно някой ме е"спуснал" от Марс и гледам като...незнам какво..все едно не съм в реалният свят,а се затварям в мой собствен свят..и си живея като кон с капаци и не мърдам от него..за да не мога да обидя никого,и никой да не обижда мен..защото ми е мн неприятно да виждам как хората се обиждат или се нараняват..абе мн съм странна,но такава съм си,а последните 2 години съм в затвора"в къщи" по собствено желание,и нямам достатъчно сили и мотивация да се съвзема и да се върна отново в реалният живот,и да имам истински приятели..За това ми е толкова трудно..
А по въпроса-може би неискам да се причисля към тяхната компания("компания"силно казано,защото като гледам това момиче и то мн не говори с тях ами повече ги слуша и ходи след тях..)И те са ми много симпатични между другото,нямам нищо против тях..но неискам да се"влача" след тях,защото се чувствам излишна-говорят си за тяхни неща и т.н. и аз да седя и да слухтя само.. :mrgreen: За това няма как да ходя при нея,защото тя постоянно е с тях..пък аз изведнъж да се впиша ще изглежда малко странно,пък и все си мисля че няма да съм им много забавна..незнам..
Абе не ми е такъв проблем и да си седя сама..и да си говоря само с момичето до което седя(ние сме женски клас с 3 момчета) ,но не ми се искаше да загубя по такъв нелеп начин уважението и доверието на човек,който ми изглежда симпатичен и добър..Това ми е проблемът.Не искам кой знае колко,само да си запазим приятелското отношение и като идва при мен да се усмихва както преди-весело и непринудено,а не както сега да гледа намръщено в една точка и да се държи все едно не се познаваме изобщо..за тва ме е яд на нея и малко на мен,защото като ми обръщаше внимание миналата година,аз не направих нищо,за да я задържа..а когато ми разказваше някви истории аз много не и отговарях адекватно,ми повече с да и не..и хич не ходех при нея,само тя идваше..и аз пак продалжавах да си бъда затворена в себе си..само понякога си ставах весела и се шегувах..Абе трудно се отпускам аз..

so_amazing
02-08-2007, 09:49
Preodolei tezi si ka4estva,mila,vqrvam,4e zad taq svenlivost i nesposobnost da se otpuska6,zad zatvorenoto ti ''az'' se krie edin mnogo gotin i istinski 4ovek,ako ti ne poeme6 jivota v rucete si,nikoi nqma da ti go podade i da ti kaje-pravi tova i tova,za da si 6tastliva. I az sum malko kato teb,samo 4e kogato se otpusna v sredata,se promenqm neuznavaemo,tova e sled kato se adaptiram. Za6to prosto ne pravi6 pove4e opiti? Ni6to ne gubi6. Druj se po-osvobodeno,za6toto znam,4e moje6. Mn,mn celuvki i pregrudki za teb! 6te uspee6,stiga da povqrva6 v tova!

green_f
02-08-2007, 12:15
Preodolei tezi si ka4estva,mila,vqrvam,4e zad taq svenlivost i nesposobnost da se otpuska6,zad zatvorenoto ti ''az'' se krie edin mnogo gotin i istinski 4ovek,ako ti ne poeme6 jivota v rucete si,nikoi nqma da ti go podade i da ti kaje-pravi tova i tova,za da si 6tastliva. I az sum malko kato teb,samo 4e kogato se otpusna v sredata,se promenqm neuznavaemo,tova e sled kato se adaptiram. Za6to prosto ne pravi6 pove4e opiti? Ni6to ne gubi6. Druj se po-osvobodeno,za6toto znam,4e moje6. Mn,mn celuvki i pregrudki za teb! 6te uspee6,stiga da povqrva6 v tova!

Благодаря за подкрепата! :P

Обещавам ,че ще опитам.. :wink: :smt006

angel4e_sl
02-08-2007, 19:27
И аз мисля, че трябва да опиташ да я задържиш по някакъв начин. Ако се съмняваш, че ще успееш, то трябва да опиташ иначе няма да разбереш. Всъщност и аз съм точно като тебе. Срамежлива, много трудно се отпускам, почти не говоря с никой от класа, дори някой ми се присмиват. Ама на мен не ми пука. Опитвам се да разговарям с тях, но не става! сигурно, защото сме прекалено различни. Мислят ме за странна. Но вината си е донякъде и моя- аз не ги търся за нищо, а чакам те да дойдат. Но сега вече разбрах, че и аз трябва да се опитам да общувам с тях. Така че направи като мен- опитай се да се отпуснеш и да разговаряш свободно с хората. Сигурна съм, че по този начин ще си върнеш приятелката. =;

debam
02-09-2007, 09:25
be daje ne si praq truda da pro4eta "si4kiq" roman det ste izpisali manafski kfo tolkos kato iska6 da ti e priqtelka zima6 i telefona i kato si pokanena nqkade ili prosto izliza6 zvani6 i na neq da ste 2te prosti4ko e prosto :-s