PDA

View Full Version : Марая Кери - Нека й помогнем...колкото и странно да звучи



mczone.110mb.com
02-08-2007, 13:46
Всъщност, става въпрос за това, че все още няма сайт на български език за Марая Кери...а тя го заслужава, не мислите ли? Има стотици, дори хиляди web-site-ове за нея на английски, немски, френски, испански, турски....и на каквито се сетите още езици, но на български няма :( Ще ми се, ако някой има възможност и желание да допринесе за популяризирането на Марая Кери в България, моля да ми пише на e-mail-a. Очевиден факт е, че Марая почти няма фенове в България, поради малката й популярност тук. Само се замислете колко често чувате/виждате разни новини за Марая в медиите. И колко от чутите неща са приятни, а не глупости от типа на това, че Мими вампирясвала (бях го чел във в."Труд" или във в."24 часа", не съм сигурен). Дори по музикалните програми не я въртят, а хората в България не знаят почти нищо за нея.
Ако някой има възможността да ми помогне с превода на страницата, ще съм му много благодарен. Просто аз нямам физическото време да се занимавам с това . Не е казано, че който реши да помогне, то той ще преведе всичко, все пак има страшно много информация за превод. Дори и малко превод би ми помогнал много...капка по капка - гьол става :)

Който е заинтересуван, моля да се свърже с мен по следните начини:
да публикува мнение в тази тема
или да ми остави съобщение в GuestBook на моя сайт, който е същият като потребителското ми име.

Все пак, моля, всеки който чете това, поне да посети страницата ми и да публикува съобщение на каквато и да е тема моята GuestBook на сайта

http://mczone.110mb.com
02-08-2007, 15:41
всъщност, доста хора не са ме разбрали правилно(понеже публикувах тази тема и в други форуми). накратко казано, аз вече съм направил сайт за нея - точно каквото е и потребителското ми име. просто ми трябва помощ с превода на български, а не помощ за създаването на нова уеб-страница. т.е. всеки, който знае английски и има малко време и желание да помогне за тази кауза, моля да ми пише. ако няколко човека преведат по малко и...страницата ще я публикувам и в български вариант. просто аз нямам физическото време да преведа цалата информация на бг език. това е.

mgxpower
02-08-2007, 15:46
Не си е заслужила!

Shadow_Walker
02-08-2007, 15:56
Не си е заслужила!Защо пък да не е?
В крайна сметка жената от много време е на музикалната сцена и си има заслужено място там.

mczone.110mb.com
02-08-2007, 15:59
ако и след това ми кажеш, че не си го е заслужила...ще си помисля, че не разбираш български :D

Марая Кери влезе в историята на музиката в зората на новото хилядолетие, като стана единственият изпълнител, който е имал песен, заемаща първо място в класацията на Billboard Hot 100 от 1990 до 2000г. А с продадените по света над 170 млн. нейни диска, тя няма и не може да има всякаква конкуренция в обозримото бъдеще. Мнозина я бяха отписали от голямата надпревара за приза най-добра певица след кризата, която я беше налегнала в последните няколко години, но ето че тя се завърна триумфално там, където й е мястото. Последният й албум “The Emancipation of Mimi” стана многократно платинен и най-продаван албум за 2005г.
Кариерата на Марая Кери представлява последователност от рекорди. Тя поставя и началото на така популярния, за нашето съвремие, стил – поп/рап с песента си “Fantasy” ft. ODB. Първите й пет сингъла (дебютиращи през 1990г) заемат първо място в класацията на Billboard Hot 100, което е неповторимо до днес и невиждано дотогава. Освен това, Марая има повече златни, платинени и мултиплатинени сингли за периода на 90-те отколкото всяка друга изпълнителка. Албумите й "Music Box" и "Daydream" се продават съответно в 34 и 24 милиона копия!

Също така, няма нито един изпълнител на земята, който да се похвали с уникален глас - доказано е, че гласът й поддържа не 2 октави над нормалното, а над допустимото за човешки глас, т.е. Марая е записана в Книгата с Рекордите на Гинес като жената с уникален глас – диапазонът й е 7 октави! През януари 2003 Марая Кери беше наградена с уникалната награда от Асоциацията на Американските Звукозаписни Компании за получените от нейните албуми над 100 златни, платинени и мултиплатинени сертификата. А отгоре на всичко, Марая е секси и музикалните й видеоклипове са заредени с еротика и сексапил, „видими” дори и за слепец. Има, разбира се, и моменти, в които понаддава по някое друго излишно килце. И тогава всички казват: „У, тя е доста дебела”, „Не прилича на онази от клиповете” и т.н. Е, не може да е напълно идеална! Пък и, в крайна сметка, тя не е манекенка, а неповторима певица. Марая дори опроверга факта, че в шоубизнеса няма незаменими хора – е, тя е единствената! И, напук на всички, които все следят кога ще понапълнее, на онези, които все търсят с какво да я наклеветят, през 2006 година в Ню Йорк, Марая беше наградена с наградата за най-изящни крака сред световно известните личности(„Celebrity Legs of a Goddess)

В едно от изявленията си Майки Сандовал изрича следните думи: „Марая е момиче, което всеки мъж иска да има, всяко момиче иска да бъде; на което всеки травестит иска да прилича!:)” Въпреки това, Марая споделя: „Все още мога да броя на пръстите на едната си ръка мъжете, с които съм спала” – не знам дали има друга толкова сексапилна изпълнителка, която на 36 годишна възраст да може да се похвали с този факт. Освен това, е една от малкото красиви и известни личности, които могат да се гордеят с факта, че няма „голи” снимки!

Някои интересни класации:

Най-много хитове #1 в света изобщо:
1.) Бийтълс - 20
2.) Елвис Пресли - 18
3.) Марая Кери - 17 (2006)
4.) Майкъл Джексън - 13
5.) Surpremes - 12
6.) Уйтни Хюстън - 11
6.) Мадона - 11
8.) Пол Макартни - 10
8.) Стиви Уондър - 10
8.) Джордж Майкъл - 10

Най-много #1 хитове в света за периода на 90-те
1.) Марая Кери - 14
2.) Майкъл Джексън - 6
3.) Мадона - 4
3.) Уйтни Хюстън - 4
3.) Boyz II Men - 4
6.) Уйлсън Филипс - 3
6.) Паула Абдул - 3
6.) Браян Адамс - 3
6.) Селин Дион - 3

Най-много седмици на върха:
1.)Елвис Пресли - 79 седмици
2.) Марая Кери - 68 седмици (X.2005)
3.) Бийтълс – 59 седмици
+ продължение!

Най-известните, най-много продавани албуми, седмици на върха,


Заключение: А глезотийките, с които се слави не по-малко, отколкото с песните си, винаги могат да й се простят. Нека си пътува с куп куфари, нека си поръчва торти със собствения си лик за $9500, нека наема специален самолет за кучето си Джак, само и само да може да бъде с него на някой концерт. И нека й вярваме, когато казва: „Не съм суетна, изтъкана съм от несигурност”…според мен го заслужава…дори много повече от това!