PDA

View Full Version : Дълбока захапка???



02-08-2007, 14:41
Какво по-точно е дълбоката захапка? Какви са последиците, ако тя не се оправи, как се лекува и т.н. Ако знаете нещо, кажете, защото май имам такъв проблем... :roll:

Aileen
02-08-2007, 14:49
Когато при стисване на задните зъби м/у горните и долните има разстояние - захапката е дълбока. Ако човек е с такава захапка при усмивка долните му зъби почти не се виждат. Оправя се с шини. За последици - не знам. Може би единствено от естетическа гледна точка ще е проблем.

SapPhiRe_EyeS
02-08-2007, 15:44
Шини ли ?!
Ами аз като бях по-малка и бях на заболекар, ми казаха че имам дълкоба захапка. Няма последици и не се лекува, защото не е някакво заболяване. Просто и в нормално състояние, и при усмивка горните зъби са пред долните ( не се изразих много ясно ). Поправете ме ако греша... :oops:
А ми е интересно защо мислиш, че е проблем ?

hollaback_girl
02-08-2007, 16:11
В трети клас точно по тази причина носех скоби. По принцип няма някаква вреда, само дето не можеш да захапваш много правилно, аз например отгризвах нещо използвайки страничните си зъби. Ама не е болка за умиране :)

02-08-2007, 16:32
Питах, защото наскоро ми казаха ( не медицинско лице), че в следствие на дълбоката захапка, след време ставите и зъбите се износвали... Което вече ми звучи проблем. На вид нищо ми няма, самите ми зъби не са някакви криви, изобщо на пръв поглед не си личи да ми има нещо на зъбите...

_donna_
02-10-2007, 05:26
Последици в повечето случаи няма.
Най-много да ти се наложи да късаш конците с ръце,
шот не моеш ги захапеш.Ама все пак поразпитай специалист де.
Аз имам такова чудо и никога не ми е пречело.. (:

Spartass
02-07-2014, 14:54
Аз съм момче на 15 години, горните 2 зъба ми са напреде(не много),но ми пречат.Само с брекети и скоби ли се оправят,няма ли друг начин?

iibiza
02-08-2014, 21:53
При дълбоката захапка горните зъби припокриват долните.Ако не се направи корекция с годините зъбите се натоварват неправилно и храненето също е неправилно, самото смилане на храната.Може да имаш и проблеми с дишането от такава захапка.Колкото по рано си оправиш проблема толкова по-добър резултат ще имаш.Аз съм с брекети със същия проблем и мога да ти кажа,че чакам по 3 4 месеца за едни 6-7 мм. понеже съм вече на 18 и е късно за разрешаване на проблема,но не и невъзможно.Откакто нося брекетите ми се промени изцяло лицето и формата му..зъбите си дойдоха на мястото и съм доволна.Но докато стигна до тук изтърпях много болка.Моят съвет е ако имаш възможност отиди в някой ортодонтски кабинет да те прегледат,да ти кажат може ли да се оправи и да ти направят няколкото вида снимки.

NeutralMilkHotel
02-08-2014, 22:02
Дълбоко гърло се казва.

~LadyCrawley~
02-09-2014, 10:17
Когато при стисване на задните зъби м/у горните и долните има разстояние - захапката е дълбока. Ако човек е с такава захапка при усмивка долните му зъби почти не се виждат. Оправя се с шини. За последици - не знам. Може би единствено от естетическа гледна точка ще е проблем.

Ако наистина е това, аз съм така, никакъв проблем не ми създава, но като малка предните ми зъби бяха криви, носих шини и такива жестоки проблеми си създадох, че родителите ми съжалиха хиляди пъти, че ми сложиха шини.. Съвет от мен-ако не е нещо, което наистина ви създава проблеми, не си ги правете вие сами.

Lilanda
02-09-2014, 11:02
Ако наистина е това, аз съм така, никакъв проблем не ми създава, но като малка предните ми зъби бяха криви, носих шини и такива жестоки проблеми си създадох, че родителите ми съжалиха хиляди пъти, че ми сложиха шини.. Съвет от мен-ако не е нещо, което наистина ви създава проблеми, не си ги правете вие сами.
Не си попаднала на добър специалист вероятно...

DisappointedDreamer
02-09-2014, 11:31
И на мен ми бяха казали, че имам крива захапка като дете. Носех шини само нощем, които трябваше да ми я наместят, а не да ми изправят зъбите. В крайна сметка нищо не се получи и забравих/загубих шините и проблема. В момента, (може би си внушавам) се вижда, че имам крива захапка в профил, ама не познавам някой, на който да му е направило впечатление. Не ми е правило проблеми, слава богу.

~LadyCrawley~
02-09-2014, 11:56
Не си попаднала на добър специалист вероятно...

Определено. Но като чета нагоре, че чак си сменяли формата на лицето заради тази захапка..едва ли. Разбира се, има и случаи, в които точно тази деформация е доста сериозна и изисква лекарска намеса, но ако е от чиста суетност, понякога може да се попадне точно на такива аматьори, които да ви направят големи проблеми.

DisappointedDreamer
02-09-2014, 12:24
Определено. Но като чета нагоре, че чак си сменяли формата на лицето заради тази захапка..едва ли.

Всъщност, си е абсолютно възможно. Не говорим за някаква фрапатна разлика във формата на ЦЯЛОТО лице, а частта около устата и брадичката. Изпъква навътре. Гугълни Елеонора, бивша биг брадърка, и ще видиш колко много си личи, че има крива захапка. Виждала съм момичета, при които отдалееееч се забелязва.

malkasladka
02-09-2014, 15:25
И аз имах, носех един гадни железа и се оправи, сега всизко си е наред. Когато ги носих аз обаче тъкмо навлизаха (поне в Германия), но минаха няколко години вече, така че предполагам, че ги има и в България вече