PDA

View Full Version : Вагинални гъбички-КОНДИЛОМИ-какво е това?



02-09-2007, 10:13
Здравейте.Имам един проблем и ще се радвам ако получа някакъв отговор.Значи се случи следното:птиятелката ми е отишла при гинеколог вчера на профилактичен преглед.И на прегледа и остановили че имала вагинални гъбички ("КОНДИЛОМИ" или "condylom",не знам точно как се изписва),и и казали че единствния начин да се хванат е по полов път.Казали и че ги е хванала преди месец и половина и то тогава за последно имахме контакт с нея(да допълня че сме разделени,в различни градове сме и много рядко имаме полово снушение,аз съм на 26 години а тя е на 21 и сме заедно от 4 години).Та докторката която я е преглеждала и е казала че аз съм я заразил защото и тя няма други контакти освен мен.Възможно ли е щом нямаме контакти с други хора да се хване тази болест от нещо друго?Аз оплаквания нямам а тя е нямала от такива до сега и нищо не сме хващали.Не ползваме презервативи но и сме заедно много рядко и не сме били с други партньори.Изписали са и лекарства за които до сега е дала 100 лева а има още много които само в софия ги правили в някаква лаборатория и били най хубавите а приятелката ми е от варна.Та ако може някой да помогне че сме на косъм да се скараме.Докторката права ли е че само по полов път се хваща condylom,и това за най добрите лекарства че трябва да ходи в софия дали наистина е така.Да отбележа че генеколожката била една най-известните и добрите в тази област,с две думи с добра репотация.

02-09-2007, 10:48
трак-трак - трака -трак май някой зад гърба ти ебал се е пааак...

абе човече и лекарите бъркат. пробвайте друга какво ще ви каже. По принцип някои от болесите нещо на хормонална основа се появяват - а тва е щото не и го слагаш достатъчно често... може и някой от вас да се е допрял някъде до нещо в обществена тоалетна.
Я се стегнете с гаджето и се вярвайте повече ей.

shadow4e
02-09-2007, 11:45
С по-тъмно черното ти подчертах най-важното...

ГЕНИТАЛНИ БРАДАВИЦИ /ОСТРОВЪРХИ КОНДИЛОМИ

Гениталните брадавици, наречени още венерични брадавици или островърхи кондиломи, са една от най-често срещаните болести предавани по полов път.

Те се причиняват от вирус, наречен Човешки Папиломен Вирус (ЧПВ). Изестни са над 80 типа ЧПВ, повечето от които не предизвикват заболявания при човека. Някои от типовете причиняват брадавици по кожата на ръцете, ходилата или други области. Около 30 типа се пренасят чрез полов контакт и могат да доведат до развитие на брадавици в областта на половите органи при мъжа и жената. В болшинството от случаите вирусът остава в кожата в неактивно състояние, но той може да бъде пренесен на сексуалните партньори. Времето от инфектирането с вируса до развиване на брадавици обичайно е от един до няколко месеца, но в някои случаи брадавици могат да се развият години след контакт с инфектиран човек.

Как се разпространяват гениталните брадавици?
Полово-предаваните брадавици са заболяване, с което човек може да зарази и да предаде на партньорите си при орален, генитален и анален сексуален акт.

http://www.ladypill.com/csh/hpv.php

С друго не мога да ти помогна.

02-09-2007, 11:52
Вярваме си до колкоможем но е нормално да си мисли че съм бил с друга защото не сме заедно постоянно.И си мисля че ако тя е била с друг нямаше да ми каже и щеше да провери първо него.Това сега ще означава че и аз ги имам тези гъбички и ще трябва да се лекувам нали?Макар да нямам никакви признаци на тази болест :? Интресно защо лекарката е казала че само по полов път се хваща и съвпада със последния ни контакт.Ако някой друг знае други причини да се хване това ще ме пооспокои малко.

batkodoki
02-09-2007, 12:12
tова не са гъбички, а вирус.

нямаш никакви основания за спокойствие. това е упорито страдание и може да стане много сериозен проблем. днес има различни подходи за лечението на кондиломите, но като всяка вирусна инфекция си остават проблем. приятелката ти да се ориентира към много опитен дерматолог. гинеколожката е безполезна в случая.

"най-добро" лекарство няма. всеки случай си е строго специфичен с индивидуалните си особености. точно затова трябва спец с голям опит, който да прецени какъв терапевтичен подход да приложи.

02-09-2007, 22:29
А сега де,значи и аз със сигурност го имам :? ще се бяга по лекари,няма как :cry: Само че как сме го хвали това един господ знае.Възможно ли е да сме го имали от години и сега да се проявява заради нередовния секс или нещо друго.Казах на приятелката ми да ходи не пак при гинеколога а при дерматолог за следващия преглед.

shadow4e
02-09-2007, 23:22
След като тя има, значи и ти трябва да ходиш да се прегледаш.

batkodoki
02-09-2007, 23:53
А сега де,значи и аз със сигурност го имам :? ще се бяга по лекари,няма как :cry: Само че как сме го хвали това един господ знае.Възможно ли е да сме го имали от години и сега да се проявява заради нередовния секс или нещо друго.Казах на приятелката ми да ходи не пак при гинеколога а при дерматолог за следващия преглед.

е дали и ти ще го имаш зависи от много неща. локалния имунитет, особености на средата и т.н....трябва просто да се оглеждаш добре и при всяко съмнително образувание да имаш едно на ум.

да се появява заради нередовния секс? - :) не момко, по-скоро е обратното. риска за заразяване е право пропорционален на контактния индекс на половите партньори.

как сте го "хванали" - ами от човек :)

с доста нерви и разходи ще се оправят нещата, щом се хванат на време..

02-10-2007, 22:11
priqtel ako se poqvqt i na teb napravo te sajalqvm.az stradam ot tozi problem polovin godina vzemah kavi li ne lekarstva-nqmah efekt.sega gi gorq s tok.po4ti vseki mesec se poqvqvat.sega ve4e namalqha ama frend sigorno ot godina gi gorq.ujas.dano ne si kato men.
ima i golqma veroqtnost ti da nqma6.ili ako ima6 da se poqvqt sled godini.
no 4e tq gi e hvanala po polov pat tva e fakt,prosto pri neq nqma drug na4in.
ti sega i da otide6 6tom ne sa se poqvili nqma i da gi vidqt.tq da se lekuva a ti se moli da nqma6 ni6to.
a i mejdu drugoto az si imam seriozna priqtelak i go pravihme bez prezervativ i na neq i nqma ni6to.vseki pat e s men na pregled.
frend kofti rabota.godina i polovina ne sam svalql 6lifera.

danio
04-07-2007, 09:08
Имам един въпрос и реших да питам в тази тема.От известно време имам нещо като брадавички около главичката на пениса и се разпространяват. Но още не съм правил секс.Имал съм контакт със момичета но само целувки и прегръдки.Та въпроса ми е ако са кондиломи как съм се заразил.Прегледах снимките от един сайт http://www.condyloma.org/main.html и това по нищо не си прилича с моето-съвсем малки островърхи брадавички.И все пак ако може да ми дадете някакъв съвет :D

vuta1
04-11-2007, 01:45
zdraveite iskam da popitam po glavi4kata imam edni malki cherveni pap4ici i ot pred na kanalcheto e che4veno sashto taka ima i malko losha mirizma i me sarbi :( ? :shock: bqh na doktor i mi predpisa kremche za mazane kaza mi che sa gabichki vazmojno li da e neshto drugo che priqtelkata mi bila na genekolog i predpisali 4 hap4eta imala papchici po cqloto vlagalishte a ne i kazali kakvo e :shock: dali e vazmojno 4e si go miq sas sapun i ot tova da sa mi izleznali ili ot priqtelkata mi e problema ](*,) imam higiena vseki den se kapq po 1 ili 2 pati :oops:

batkodoki
04-11-2007, 02:22
zdraveite iskam da popitam po glavi4kata imam edni malki cherveni pap4ici i ot pred na kanalcheto e che4veno sashto taka ima i malko losha mirizma i me sarbi :( ? :shock: bqh na doktor i mi predpisa kremche za mazane kaza mi che sa gabichki vazmojno li da e neshto drugo che priqtelkata mi bila na genekolog i predpisali 4 hap4eta imala papchici po cqloto vlagalishte a ne i kazali kakvo e :shock: dali e vazmojno 4e si go miq sas sapun i ot tova da sa mi izleznali ili ot priqtelkata mi e problema ](*,) imam higiena vseki den se kapq po 1 ili 2 pati :oops:

а ВЪЗРАСТ кой ще ни каже?!


ако са само "гъбички" и само "кремчето" помогне ще си шастливец.

не не е от сапуна.
със сигурност половия ти партньор има решаващ принос за това състояние!

gizele
04-11-2007, 18:15
а при жените какви са проявленията