PDA

View Full Version : Херпес :(



nejna`i`jestoka
02-10-2007, 13:14
zdraveite:)Za poreden pat mi izleze herpes.Nzzz o6te ot malka postoqnno mi izlizat herpesi.4uvala sam 4e tova e virus na kravta koito 1 pat hvane li te nqma puskane:(i sega iskam da vi popitammm ako mojete da mi dadete nqkakvi saveti za6toto e ujasno da ti izl herpes prez 2 sedmici..UJASSSSSSS.mazilata sa vremenni,nz kak deistvat imunostimulantite??(i te li sa samo vremenni)?????? 4uvala sam i za vaksina no i tq nz dali 6te premahne vaob6te problema .. :(:(:(napravo mi pisna ve4 ot tiq herpesiiiii plSSSSSSssssssssssss HelPPPPppp MEeeeeee

02-10-2007, 14:11
za6to ne otide6 na lekar da pita6?tam nai-dobre 6e ti kajat kakvo ti ima i kakvo trqbva da se napravi.nedei da 4aka6 pove4e. [-X

ABSOLUTme
02-10-2007, 19:17
sloji mu za taq nosht pasta za zubi.gledai da ne go hapesh i razranqvash,a utre otidi do nqkoq apteka i popitai za kremche za herpesi.ima edno,ne pomnq kak se kazvashe,tubichka ot 2ml i struvashe 4-5lv.mn mi pomogna,no pri teb qvno problemut moje da e vutreshen.poprincip herpesut e nalichie na virusno zabolqvane,no mn chesto se poqvqva i kogato si pod stres.konsultirai se s lekar!

nejna`i`jestoka
02-10-2007, 20:58
dam zn 4e stava i ot stres ..Az hodih na lekar i mi izpisa vitamini :smt011 i pasti4ka ,kaza 4e sam bila nastila iiiiiii zatova.az 4e bqh bolna bqh ama ...to postoqnno mi izlizat :( etoo sega min sabota mi izbiha 2 to4no na dolnata ustna i uj minavat kakvo stana v4era ve4erta mai nanovo deistvat :( Sega sam si slojila soda za hlqb dano pomogne ina4e imam 1 mehlem4e ot aptekata i pomaga ama ... az mi se iska da premahna toa da mi izlizat tolkova na 4esto :( i zatova vi pitam ako zn dali ima nqkakvo le4enie za premahvaneto na tozi preblem da spodelite s men ...MmMMm dnes mi kazaha i ne6to drrrrr ..dr na4ini zna4i 1 e s pepel ot pe4kata , dr e s urina NoOoo men me e malko strah da ne da se zamarsi ili ne6to takova 4e togava ... :( (pomnq kato bqh po malka imah mn herpesi iii be6e mn kofti) 4uh i 1 dr ne6tOo ama nz do kolko bi pomognalo za herpesite.Zna4i kogato gladuvame i organizma se nujdae ot hrana sled kato izqde nali4nite zapasi zapo4va da izqjda vrednite ve6testva v organizma ili ina4e kazanOo bolestite , a nali se vodi 4e herpesat e bolest na kravta ili i az nzzzzzz ve4e savsem se o6a6avih :( Sega se 4udq dali da pogladuvam 1 sed i da piq samo voda bez nikakva hrana , no me e strah posle da ne bi da sbarkam sas zahranvaneto .. A ako napravq taq dieta q herpesite sa ponamalili i q sam svalila nqkolko kilca :P 6toto az sam 160 i sam 50-52kg.Pak mi se iska da otslabna:]

02-13-2007, 11:14
Здравей,
относно за ваксините против херпеси няма такова нещо. Може би си чувала че херпесите са различни... Херпес симплекс лабиален е този който се получава на устната генитален.. сещаш си къде се получава, херпес зостер се получава по повърхността на кожата но най-вече по кръста /по нервните окончания/. Всички видове са силно заразни, най-вече течността от мехурчето. Недей да пукаш мехурчето, гледай да е сухо мястото и де го хапеш. Отърване от това чудо няма.. в даден момент ще имаш през 2 седмици, понякога цяла година няма даимаш... зависи от имунната ти система...ако е слаба.. или си пред разболяване, ще се получава от раз... Аз съм така.. и когато ми се получи знам че след това ще изкарам някоя гадна болест.. А бе гадория си е пък и няма отърване...имаше едно кремче в малка тубичка за херпес лабиален и херпес генитален, на мен много ми помогна. Ще намеря името му и ще пиша тук.

nejna`i`jestoka
02-13-2007, 19:14
misi mn :) Amm dam predi mi izlizaha pod ustnata a sega ba6 na ustnata .. iiii 1 sed stoq i uj se mahna ama pak `izbi` zna4i nqma mehur4e..4at pat me sarbi i stoi edno takova kato belegna ustnata mi :( Nzzz mn gadno naistina li nqma nikakvo izbavlenie :(

02-13-2007, 23:00
Zna4i i az imam podoben problem mnogo 4esto mi izlizat herpesi do sega ne s1m predpriel koi znae kakvi merki ne s1m hodil na lekar.Kogato mi izleze go maja s tova lekarstvo za koeto stava duma no nqma efekt ako e s16toto to se kazva `Viru - Merz` prodavat go v 2gr gel.. 5 6 lv no pri men nqma osobeno golqm efekt daje po4ti nikak1v.Mnogo e gadno kogato ti izleze takova ne6to na ustnata naprimer i si ima6 priqtelka i t.n Ot mnogo vreme se 4udq s kakvo da premahvam herpesite po b1rzo no ... ](*,)

sladoled
02-14-2007, 17:06
Относно ваксината - струва ми се, че има такава. Попитай в РИОКОЗ - "Противоепидемичен контрол" - там са най-компетентни по въпроса за ваксините.

Forslor
02-14-2007, 19:29
Относно ваксината - струва ми се, че има такава. Попитай в РИОКОЗ - "Противоепидемичен контрол" - там са най-компетентни по въпроса за ваксините.
Ваксина наистина за момента в БЪЛГАРИЯ няма. Лечение също няма. Всеки човек може да има херпес ,но да е в неактивна форма и при най малкото разтройване и отслабване на имунната система да се активира и вече да си избие. Също така е характерно за херпесите ,че в 90% от случаите излизат пак на същото място след даден период от време.Както казаха по -по горе течноста от мехурчетата е наситена съсъ херпес вируса и мн лесно може да се зарази и партньора ви и т.н . Затова се въздържайте от целувки . А и не се притеснявайте с херпес може да се заразите дори и в автобуса, докато сервитьорката ви подава парите, при допира на дръжката на врата
:lol: с една дума никой не е застрахован.

batkodoki
02-15-2007, 21:22
не, няма ваксина никъде по света. за жалост....

"херпеса" наистина е вирусна контаминация, но с кръвта няма общо. този тип вируси имат предлекционно място на обитаване в нервната тъкан поради някой специфики на РНК-то си.

ако не се научите да пишете ВЪЗРАСТТА си, когато питате - е трудно да се даде верен отговор!!!

в ниска възраст, при незряла имуна система не е необичайна честата изява на херпесна инфекция. специфично лечение /както за всеки вирус/ няма. има други неща решаващи проблема, но вс е възрастовозависимо. затова е ВАЖНО да указвате възраст!

nejna`i`jestoka
02-16-2007, 12:34
na 17 sam

fire_16_f
03-09-2007, 23:21
офф...и на мен ми излиза :smt011
преди ми излизаше на 2-3 месеца преди да ми дойде...сега за 2 седмици-2 :smt011 ..попринцип не ми пречи,защото ми излиза в носа и никой не го вижда..само при допир боли..ама сега отвън :smt010
мажа го с Ихтамол(май) и някакво др. ама...нищо не действа..то от самосебе си се маха пак за толкова време,колкото с кремовете.. :smt013

deem
03-10-2007, 09:19
nejna`i`jestoka,

Пратих ти ЛС.