PDA

View Full Version : ЦИСТИТ?



macka123
02-10-2007, 20:51
искам да попитам какви са белезите на цистита и всякаква информация за него.ако може.от какво се получава,как се лекува и пр и пр....
мн благодаря предварително

just_macka
02-10-2007, 21:10
tuk edva li ima medici... proveri v google prosto

ZAO
02-10-2007, 21:13
mi mili4ka cistita moje da se pri4ini ot nastinka na krakata,ili ako si se mila sys studena voda,moje i da se zamyrsi po nqkyv na4in dolu!zna4i simptomi sa postoqnno da ima6 4uvstvoto 4e ti se pi6ka ili da ima bolka i parene pri pi6kane tova e ob6to vzeto.ako ima6 po dobre idi na lekar 6tot vseki organizam e razli4en

shadow4e
02-11-2007, 00:39
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=58375&postdays=0&postorder=asc&start=240 Това е, което аз знам. Но явно не съм права, след като batkodoki така е казал, а все пак той е лекар, така че ще чакаме коментар от негова страна.
Аз точно смятах утре по обяд да му пиша ЛС за моя проблем, но ще питам тук и дано да може да ми даде съвет или някой друг.

Моята история е следната. Момиче на 17 години/ почти 18/ с постоянен партньор/ и двамата си бяхме първи/. Таа... за втори път правих секс миналата година февруари, два дена след това развих цистит, ходих на лекар, изписаха ми 5-Нитрокс. Пих го, мина ми- до тук добре. Третият ми сексуален контакт беше чак април/ пих Дуфастон заради 25 дневна менстрауция, предписан от гинеколог естествено, той ми каза единствено да пазя краката, кръстта и да пия витамини за цистита- питах го просто за съвет/. Април месец пак получих и след това пак, и пак, и пак... Правиха ми изследвания на кръв и урина нищо ми нямаше. Пих Ципрофлоксацин, на няколко пъти получавах "кризи", когато продължаваха болките по 7-8 дена и не излизах от тоалетната. Друг път само с много вода си се оправях. Ноември бях на друго лекарство 1 месец изскочи ми името в момента, водеше се, че е перорална ваксина и витамини/ Герикапс/. Този месец/ноември/ нищо ми нямаше, даже и след това още 3 седмици, но от тогава пак се получи 2-3 пъти. Единият път беше днес и беше така по-силничко- пих Цистон.
Така личната ми лекарка ми обясни, че съм имала хроничен цистит, който се получавал при някои момичета след първите сексуални контакти и по принцип наистина в 80% от случаите си ми се получава след секс. Всеки път след секс се къпя, както и ме посъветваха, но аз и без това си го правех. Ръцете също си ги мием преди да почнем. Не сме практикували и анален, а после вагинален. По принцип го правим с вагинални таблетки на Фарматекс, казаха ми, че не е от тях, ама аз да отбележа за протокола. Моля за съвет.

zao
02-11-2007, 10:21
mi vij sega tvoita lekarka pravilno ti e kazala 4e ima6 hroni4en cistit koeto zna4i 4e 6te ti se polu4ava taka prez vreme tova nz dali ima upraviq.i moje da e stanal hroni4en ne samo zaradi tova tam deto ti e kazala za 1 pyt ami i ako ne si oti6la na lekar na vreme 1 pyt kogato si go usetila

macka123
02-11-2007, 12:10
друго нз но е мн гадно.мойто нз от какво се е получило,защото почти винаги ходя с боди,а и якето ми покрива кръста.освен това пазя добра лична хигиена,и не се е получило след 1 ми път.ох нз нз... :( :smt017

Tesinka
02-11-2007, 13:08
Ami kogato go imash belezite sa: 4esti pozivi za urinirane,bolka pri urinirane,ponqkoga se pishka kruv ( ne vinagi,zavisi ot stadiiq,v koito se namirash),a i moje da te boli malko pod korema t.e piko4niq mehur.Tei kato cistita e vazpalenie na piko4niq kanal i piko4nite kanali.Lekuva se s antibiotici,izpisani ot lekarq (li4niq...pone na men li4niq lekar mi gi predpisa), piqt se mnogo technosti (topli:4aiove(ot laika),voda,sushto taka i mineralna voda i t.n)... Ako go imash varvi na lekar,toi shte te izprati za izsledvaniq i shte ti predpishe antibiotici i shte ti mine... Zatova ti kazvam po-rano da otidesh,za da ne stane hronichen,4e togava... losho :)! No ne mi se vqrva. Aide Uspeh :) \/

macka123
02-11-2007, 14:38
аз още утре ще ходя

а искам да попитам самите изследвания някой може ли да ми каже какво представляват , защото ще ходя с майка ми , а тя не знае че не съм девствена и....разбирате ме надявам се

batkodoki
02-15-2007, 20:51
http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=58375&postdays=0&postorder=asc&start=240 Това е, което аз знам. Но явно не съм права, след като batkodoki така е казал, а все пак той е лекар, така че ще чакаме коментар от негова страна.
Аз точно смятах утре по обяд да му пиша ЛС за моя проблем, но ще питам тук и дано да може да ми даде съвет или някой друг.

Моята история е следната. Момиче на 17 години/ почти 18/ с постоянен партньор/ и двамата си бяхме първи/. Таа... за втори път правих секс миналата година февруари, два дена след това развих цистит, ходих на лекар, изписаха ми 5-Нитрокс. Пих го, мина ми- до тук добре. Третият ми сексуален контакт беше чак април/ пих Дуфастон заради 25 дневна менстрауция, предписан от гинеколог естествено, той ми каза единствено да пазя краката, кръстта и да пия витамини за цистита- питах го просто за съвет/. Април месец пак получих и след това пак, и пак, и пак... Правиха ми изследвания на кръв и урина нищо ми нямаше. Пих Ципрофлоксацин, на няколко пъти получавах "кризи", когато продължаваха болките по 7-8 дена и не излизах от тоалетната. Друг път само с много вода си се оправях. Ноември бях на друго лекарство 1 месец изскочи ми името в момента, водеше се, че е перорална ваксина и витамини/ Герикапс/. Този месец/ноември/ нищо ми нямаше, даже и след това още 3 седмици, но от тогава пак се получи 2-3 пъти. Единият път беше днес и беше така по-силничко- пих Цистон.
Така личната ми лекарка ми обясни, че съм имала хроничен цистит, който се получавал при някои момичета след първите сексуални контакти и по принцип наистина в 80% от случаите си ми се получава след секс. Всеки път след секс се къпя, както и ме посъветваха, но аз и без това си го правех. Ръцете също си ги мием преди да почнем. Не сме практикували и анален, а после вагинален. По принцип го правим с вагинални таблетки на Фарматекс, казаха ми, че не е от тях, ама аз да отбележа за протокола. Моля за съвет.

поради голямото значение на на този уж "нелечим" проблем хайде да започнем от начало: цистита е възпалително заболяване на лигавицата на пикочния мехур с различна етиология, лечение и прогноза, затова е по коректно да говорим за циститИ.
нормално в пикочния мехур липсва бактериална флора. а самия организъм в поцеса на еволюцията си е изградил ред физиологични бариери пред инфекцията. това са редица различни условия (като различно рН във вагината, перинеума, уретрата. ред имунологични фактори и т.н...) всяко нарушение на тези фактори предразполага към инфекция. най често инфекцията прониква по възходящ път, което и обяснява голямото разпростаранение на това страдание сред жените поради анатомичната особеност: широка и къса уретра. (низходящия път, кръвният и този по съседство също е възможен, но тях няма да коментираме).

за да се постави диагнозата "цистит" ТРЯБВА да се направи микробиологично изследване на урината и то ПРЕДИ да са давани всякакви антибактериални средства! поставянето на диагзнозата "от вратата" и изписването на медикаменти на сляпо - води до това: ходене от лекар на лекар със съмнителен успех по отношение на лечението!
според антибиограмата се и предписва даден медикамент. като лично аз сум привърженик на схемата на единичната доза.
острият цистит се приема за излекуван когато през 7-10 дни дву- или трикратно урината даде отрицателни резултати след лечението.

това, което с такава лекота и примирение наричате ХРОНИЧЕН ЦИСТИТ се явява като НЕДОИЗЛЕКУВАНО остро възпаление, затихнало под давление на палиативно лечение и екзецербирало при създаване на благоприятни условия за това!

не напразно започнах с това, че говорим за циститИ! освен от микроорганизми възпалението може да е следствие от ред други фактори: термични, химични, паразитни, хормонални, хламидиални....

в наше време баналния бактериален цистит отсъпи по честота място на трихомоналния! а протича точно както първия. обикновено лечението ликвидира паразита в пикочния мехур, но остава като огнище в простата, вагината, уретрата и води до рецидив на цистита. трихомоните винаги трябва да се търсят и лекуват И У половия партньор, дори и да няма клинично изявени оплаквания!

хламидиалния цистит дели първенството с трихомоналния днес. повече от половината население е носител . също протича както бактериалния, но не се изолират бактерии в урината. доказва се по-сложно, и пак се лекуват ДВАМАТА партньори.

в заключение:
1./ някъде в този форум гневно бях помолил да се откажете от ориенталския манталитет да ходите с пъпчета и кръстчета на показ, по простата причина, че не живеем на тропиците, а милите ви момчета ги вълнува това, което е под и над оголените ви пъпове.
нека обясним логиката, та дано да разберете: локалното охлаждане на тези зони, води до свиване на кръвоносните съдове там. дали вие го усещате като "студ" няма значение. това е проста физиология. нарушеното локално кръвообращение ви лишава от собствената ви имунна защита там, защото клетките, които трябва да се борят с "нашествениците" просто не стигат до тях. плюс това, повечето от тези "гадинки" много обичат да се размножават точно в среда с температура по-ниска от нормалната телесна. това е техния начин да оцелеят и да се размножат. при нормална и по-висока температура просто мрат и затова когато се разболеете вдигате температура. така оголвайки зоните около таза си - сами се лишавате от най добрата възможна защита, която имате срещу цистита.

2./ спрете да бъдете жертва на рекламата и безразборно да ползвате всевъзможни сапуни, гелове, мазила, лосиони, кремчета, помади.......и целия онзи така широко рекламиран арсенал от козметични ИНТИМНИ препарати само защото миришат добре и ви дават илюзията за модерност! 90% от тях са чист добре ухаещ боклук, независимо какво пише по опаковките им. резултата е: с тях променяте естественият баланс на средата в тази критична зона, някои бактерии измират. други се размножават бурно => цистит. и то от най най-упоритите!

3./ винаги имайте едно на ум, че ако си имате ЕДНО Момче, с което се обичате /и това е най-оптималния вариант:) / и проблема ЦИСТИТ напомня за себе си след като сте били в едно:дух, душа и тяло - НЕ сменяйте момчето. просто и той нека глътне някой и друг хап с вас. след което не вярвам да има болезнени моменти следващи тези на екстаза.

поста стана цяла лекция - дълъг и скучен. дано все пак някой има полза.

бтв, ако нещо е неясно - питайте.

а ако е прекалено досадно - модераторте да го делнат.

shadow4e
02-16-2007, 13:09
Прочетох го и сигурно си прав. На мен първите лекарства ми ги предписаха без изследвания, но вече няма как да се върне времето назад. А какво точно ще рече "микробиологично изследване на урината", това което ми правиха е изследване на урина и стерилна урина, включват казаното от теб, нали? Извинявай, ама все пак съм на 17 още и общата ми култура определено има накъде още да се развива.
Другият въпрос, ти каза, че причината може причанат да е хормонална, това вкючва ли приемане на Постинор, знам че така не може да се определени, но по принцип възможно ли е?
А за кръстта и геловете знам, не ползвам такива екстри.
Благодаря много, че си отделил толкова много време за проблема ми!