PDA

View Full Version : Момчетата и момичетата



Muse_of_Madness
02-11-2007, 09:52
Отново изисквам дълбокомислени и обосновани отговори на тема: Половата дискриминация. Различията в характера на момчетата и момичетата- вродени или втълпени?

`Death`Whore`
02-11-2007, 09:55
И двете.

KoRn
02-11-2007, 10:36
:smt026



:-s xaxaxa Kolko neobi4aino

Muse_of_Madness
02-11-2007, 10:39
:smt026



:-s xaxaxa Kolko neobi4aino
Демек? Мнението ти по темата?

sharkybul
02-11-2007, 10:53
определено и двете.....вечерта като се пребера ще сие обосновя :roll:

ErinEverly
02-11-2007, 11:31
Втълпени са за мене.

За властта :arrow: както и да го погледнеш, властта е главно в ръцете на мъжете и то от доста време. Историята е дала пример за много жени, които са били силни и са управлявали по-добре от самите владетели.
-Екатерина 2ра Велика - руска императрица, която е била чужда в страната, приела е християнската вяра, преборила се е с властната Елизабет Петровна, отървала се е от малоумния си съпруг (Петър 2ри) и предизвикала "златния век в Русия" - много от великите руски учени са живели по нейно време, като например Ломоносов.
-Онази от рода Медичи, която е избила половин Франция
-Жанна Д'арк - Ако не е пример за властна жена, то поне е за силна такава. =D>
и т.н.
Това доказва тезата ми, че не само мъжете имат право на власт. Подценяването ни от тази гледна точка е най-често явление като полова дискриминация. Все си мисля, обчаче, че качествата на един човек не зависят от това дали му се вее нео между краката или не :roll: А мъжете, които прилагат тази дискриминация за мен са комплексари и за това имам проста логика - те се страхуват да не бъдат изравнени с нас. Квото и да си говорим, жените открай време са били смятани само за средства за разплод и парцали. Преминаването на властта в женски ръце може да причини сериозни комплекси у силния пол.

За характерите :arrow: За мен няма поводи за спорове тук - всеки е такъв, какъвто се роди. "Жените са клюкарки", "Мъжете са глупави", "Жените са джулични и злобни", "Мъжете мислят с главата между краката си".... Тва сичко са глупости.

even_in_death
02-11-2007, 13:45
Втълпени

LunaTriCk
02-11-2007, 14:03
"Жените са декоративен пол. Те никога нямат какво да кажат, но го казват очарователно. Жените представляват победата на материята над ума, както мъжете представляват победата на ума над морала."
Той си го е казал човека. :wink:

RAWRRR
02-11-2007, 14:10
Мъжете и жените са еднакви при раждането си.
НЯМА НИЩО! вродено в интелекта,освен самият интелект..

Вродена е само възможността за индивидуалност,но не и самата тя-затова ако имаше и отговор в анкетата "и двете" бих гласувала за него

Както е казал Лок,човек се ражда празна дъска..природата сама чертае върху него качествата му..

Няма типични женски качества и типично мъжки..
Едното прилива в другото..

Наследствеността е на физически,а не на духовни качества..
Съдбата и предопределеността са глупости..
Който желае да се ограничава зад паравана на физическите си възможности нека да го прави..

RAWRRR
02-11-2007, 14:31
Според мен нуждите се появяват след като си намерил себе си..
Те са в резултат от самосъзнаването,самосъзря ането и себеосъзнаването..
Образната ти система на изразяване е мнгоо смешна.. :-D :-D

" самец, който търси начин да оплоди повече женски (известно като бройкане), докато жената търси мъжки екземляр, който може да осигури максимална сигурност (известно като: "тая курва само парите гледа") "
Но не всички жени са златотърсачки..за мъжете не знам дали всички не са курвари..
Сигурно ще ти е трудно да повярваш,че за мен няма по-прекарасно нещо от това да съм независима от мъж..имам предвид..идеалния живот,който искам да водя е да съм силна и самостоятелна жена,която не разчита на мъжа си да я храни..и да очаква от нея да изпълнява първичните му нагони..

Може би е много романтично да имаш такъв силен мъж до себе си,така е по приказките..идва красивият,богат принц и спасява девойката от нищета и опасности..и за това не може да обвиняваме жените че са метериалистки,виновни са бабите,майките,учителките, оито им втълпяват тези идеали..но това е друг въпрос.

Аз продължавам да си вярвам.Например,ако пожелая мога да придобия някое така наречено мъжко качество..аз мога всичко..

Не вярвам в талантите,заложбите и така нататък,вмятам че всичко е постижимо,зависи или от обстановката или от труда.Могат да те спрат само физически недъзи.

Може би съм твърде нихилистично настроена по тази тема..

psycho_girl
02-11-2007, 17:28
i dvete
:|

`Death`Whore`
02-11-2007, 17:31
Дори една жена да е отгледана като мъж и да И е втълпявано, че е мъж, ще остане жена вътре в себе си...

AliceSw
02-11-2007, 17:36
и двете
:arrow: факт е 4е мъжете мислят по-рационално, ориентират се по-добре, но някои неща са им дадени от средата (отношението към хората и живота)

ErinEverly
02-11-2007, 19:47
хехехехе...

хмммм. Ерин трябва да ти дам една книга, която обаче не е моя и вътре добре е обяснено защо е така...

какъв е този непрекъснат реваншизъм спрямо мъжете...

Хаххах... Дамз... Вярно съм много непросветена на тая тема. А може би съм и просто не мога да ви разбера :lol:

abstraction
02-12-2007, 07:38
вродени -

изхождам от факта, че човекът е бозайник, като всички останали.
Вижте лъвовете например - женската и мъжкият имат различно поведение и характер. Това е така, просто защото по различен начин подсигуряват по нататъшното съществуване на видът.


Да, момченцето и момиченцето току що родени са еднакви, както и лъвчетата, но различната им роля за оцеляването на вида
обуславя и различията в характерите и поведението им.


Нека предположим че поведението, характера, всичко е вътълпено. От коголи?мама, тате, баба, дядо;
а на мама и тате кой им е втълпил, на баба и дядо.... все техните родители. Върнете се в зората на човечеството, когато разумното мислене тъкмо се е оформило.
Мама неандерталец и татко неандерталец осъзнават че са различни и физически и като характер. На тях кой им го е втълпил - маймунката, от която произлизат ли....? Едва ли.

`Death`Whore`
02-12-2007, 07:39
Всъщност пропускате много важната среда извън къщи.

Muse_of_Madness
02-13-2007, 11:25
"Жените са декоративен пол. Те никога нямат какво да кажат, но го казват очарователно. Жените представляват победата на материята над ума, както мъжете представляват победата на ума над морала."
Той си го е казал човека. :wink:
Кой го е казал туй? И съгласен ли си с него?

LunaTriCk
02-13-2007, 13:40
Оскар Уайлд. По всяко едно отношение съм съгласен с него. (освен сексуалната ориентация :-D )

HardcorE_AFA
02-13-2007, 20:44
вродени

PY_MACKA
02-13-2007, 23:57
az smqtam 4e sa vtulpeni...... se pak govorim za harakter
sravnete nai dobrata si priqtelka i nai dobriq si priqteL!

Jessika_MG
02-15-2007, 19:26
И двете.
Точно! Характер и поведение(на пола) вървят ръка за ръка. Не може едното без другото...

Nivea
02-16-2007, 07:38
ами вродено е,но ако не ни го насаждаха отношенията момичета-момчета нямаше да бъдат толкова тъпи. + това на първобитния човек не е имало кой да му каже какъв е къф тряа да е,а тогава също са се различавали по характер... :smt005

02-16-2007, 12:08
ErinEverly stiga pisa glupsoti 4e napravo 6te padna ot stola ot smqh...
ai togava kat nqma deskriminaciq i kato sa tolkova ednakvi dvata pola..utre te iskam na rabota det se digat tejki predmeti ili avtomontior da stane6..ama posle da ne kja6e ne moga 6tot 6te si s4upq manikura ili 6toto 6te si iztriq fon dio tena.. are begai ot tuka kat si tolkzo otvoerna i si misli6 4e trqa da sa razvnostoini dvata pola to ti si taq koqto e kompleksarkata i se opitva da si izbie toq kompleks..begi begi ](*,) :smt005 :smt005 :smt005 :smt016 :smt019

shmatka_s_patka
02-16-2007, 12:21
ами вродено е,но ако не ни го насаждаха отношенията момичета-момчета нямаше да бъдат толкова тъпи. + това на първобитния човек не е имало кой да му каже какъв е къф тряа да е,а тогава също са се различавали по характер... :smt005
am ai kaji mi togava kva e razliakta v parvnobitnata jena i parvobitniq maj.. az ne vijdam takiva ... ama absolutno nikvi...osven 4e jenata karmi decata... i dvamata sa bieli jivotni za hrana..(a te dr ne sa praili po cql den)

ексо
02-16-2007, 13:35
ами вродено е,но ако не ни го насаждаха отношенията момичета-момчета нямаше да бъдат толкова тъпи. + това на първобитния човек не е имало кой да му каже какъв е къф тряа да е,а тогава също са се различавали по характер... :smt005
am ai kaji mi togava kva e razliakta v parvnobitnata jena i parvobitniq maj.. az ne vijdam takiva ... ama absolutno nikvi...osven 4e jenata karmi decata... i dvamata sa bieli jivotni za hrana..(a te dr ne sa praili po cql den)

разликата идва точно от там...мъжът е отивал на лов, докато жената е пазила децата и огнището...

разликата е огрмна...

SlaVen4eEto`
02-16-2007, 15:49
чудна темаа браво на авторката... 8-[
втълпени... :-s

gangbang
02-16-2007, 16:50
Вродени са естествено. Разликите не са само по половите белези, но и в начина на мислене, психиката и т.н.

Muse_of_Madness
02-16-2007, 19:05
Лунатрик, отново не си се аргументирал сериозно, само си цитирал. Не си единствен, де, но на теб съм хвърлила око....
ТА.... Според мен са и вродени, и втълпени, но двете неща са свързани. Роден си момиче/момче, затова според пола ти втълпяват как да се държиш и как да мислиш. Дресират те. Спомнете си ранното детство, воъбще огледайте се какво иска от вас обществото, за да не ви отхвърля и да не ви създава комплекси. Жената е победата на материята над ума, защото искат от нея да бъде такава. Трябва да е дългокрака, кльощава, с голям бюст и интереси едва надхвърлящи ядене, пиене, дишане, спане, клюки, външен вид и сладура от боулинга, иначе е зубърка или обратна.(това беше лека хипербола) Да ви припомням ли средновековния идеал за жена- дребна, руса, с малки ръце с къси пръсти. Малките ръце с къси пръсти наистина означават духовна ограниченост. В Рим пък са мразели грамотните момичета. ТАКА Е. Повечето мъже искат глупави жени. На момичетата е поставен ясен идеал, който трябва да следват, за да бъдат харесвани. Така зададен въпросът- какво влияние имат идеалите върху характера?

Muse_of_Madness
02-16-2007, 19:12
Забравих да добавя, че не съм феминист. Намирам по-добра компания сред момчетата, по простата причина, че не са тъй ограничени.

ErinEverly
02-17-2007, 10:42
ErinEverly stiga pisa glupsoti 4e napravo 6te padna ot stola ot smqh...
ai togava kat nqma deskriminaciq i kato sa tolkova ednakvi dvata pola..utre te iskam na rabota det se digat tejki predmeti ili avtomontior da stane6..ama posle da ne kja6e ne moga 6tot 6te si s4upq manikura ili 6toto 6te si iztriq fon dio tena.. are begai ot tuka kat si tolkzo otvoerna i si misli6 4e trqa da sa razvnostoini dvata pola to ti si taq koqto e kompleksarkata i se opitva da si izbie toq kompleks..begi begi ](*,) :smt005 :smt005 :smt005 :smt016 :smt019

Ако си мислиш, че не дигам тежки предмети, размотавам си гъза, мажа се по цял ден с фон дьо тен и т.н., много си сгрешил. Ако си паднал от стола от смях - радвам се за теб, поне си се забавлявал. Са очакваш да отида да ревна ли? Няма да стане.
Накъде да бегам? :) И ти ли ще ми казваш кво да правя, следкато дори не си си влязал в профила? :wink:
Да, мисля, че трябва да са равностойни , ако говорим за качества. Иначе е много ясно, че един мъж, в общия случай, е по-здрав от една жена. Аз не съм казала обратното :wink:
И не, не си избивам комплексите, но няма как да те обедя, така че няма да се занимавам. Разбрах, че хора като теб не можеш да ги разубедиш, какво да се прави :lol:

Лунатрик,
Мнението на Оскар Уайлд въобще не е компетентно, точно заради сексуалната му ориентация. Неуважаването на срещуположния пол не е хубаво нещо, а и води до хомосексуализъм, ако един човек наистина вярва в такъв тип определения. Нямам нищо против хомосексуалистите, знаете го, просто смятам, че и деца трябва да има. Ако всички станем обратни светът ще изпадне в ебаси демографската криза и ще бъде много тъжно.
Кво стана с тебе, бе, ти не беше такъв човек :roll:

leko_otkachena
02-17-2007, 12:36
i az mislq che i dvete

rosskata
02-17-2007, 23:25
:roll: Аз си мисля, че има разлики по рождение, разлики както на физическо, така и на психологическо ниво... Мъжете и жените не са на 100% еднакви... Жените са по- чувствителни, мъжете се ориентират по- добре... ПОвечето жени се оправят по- добре в хуманитарните, докато мъжете- в точните науки... Тъпи примери, но не се сещам за други...

Проблема идва обаче от тоева, че на всеки пол се приписват от обществото определен брой качества и роли, които му се втълпяват от най- ранна възраст... Като бях малка исках да си играя с камиочета, но ми купуваха кукли. Исках да ходя с анцуг , но ми обуваха поличка и ми връзваха панделки :roll: Цялата информация, с която ни оформят мирогледа като малки съдържа точно определен тип държане на жените и мъжете...

Момичетата са нежни, момчетата са твърди. Не може да си момиче и да се биеш- не трябва така. Не може да си момче и да ревеш за щяло и не щяло- не трябва така... Мама и татко се държат така. Принцесите и принцовете по приказките, във анимационните филмчета, играчките...
Принцесата няма да тръгне да се бие, няма да е силна- принцът ще я защитава и ще я пази.
И никой не го интересува дали момиченцето е силна и борбена личност или момченцето е нежна и чувствитерлна душа...

Малко преувеличавам, естествено... Но идеята ми е следната- има някакви заложени различия... Но без постоянното им втълпяване и развитието на личностните ни качества, а не на тези, които се смята, че трябва да притежаваме поради това че сме от някой пол, би премахнало много от изкуствените различия и много от стереотипите... :roll:

evil_lady_in_black
02-18-2007, 05:49
Втълпени
и аз така мисля :wink:

malka_sladuranka
02-18-2007, 11:50
Втълпени са за мене.

За властта :arrow: както и да го погледнеш, властта е главно в ръцете на мъжете и то от доста време. Историята е дала пример за много жени, които са били силни и са управлявали по-добре от самите владетели.
-Екатерина 2ра Велика - руска императрица, която е била чужда в страната, приела е християнската вяра, преборила се е с властната Елизабет Петровна, отървала се е от малоумния си съпруг (Петър 2ри) и предизвикала "златния век в Русия" - много от великите руски учени са живели по нейно време, като например Ломоносов.
-Онази от рода Медичи, която е избила половин Франция
-Жанна Д'арк - Ако не е пример за властна жена, то поне е за силна такава. =D>
и т.н.
Това доказва тезата ми, че не само мъжете имат право на власт. Подценяването ни от тази гледна точка е най-често явление като полова дискриминация. Все си мисля, обчаче, че качествата на един човек не зависят от това дали му се вее нео между краката или не :roll: А мъжете, които прилагат тази дискриминация за мен са комплексари и за това имам проста логика - те се страхуват да не бъдат изравнени с нас. Квото и да си говорим, жените открай време са били смятани само за средства за разплод и парцали. Преминаването на властта в женски ръце може да причини сериозни комплекси у силния пол.

За характерите :arrow: За мен няма поводи за спорове тук - всеки е такъв, какъвто се роди. "Жените са клюкарки", "Мъжете са глупави", "Жените са джулични и злобни", "Мъжете мислят с главата между краката си".... Тва сичко са глупости. Много ми хареса поста ти. =D>

LunaTriCk
02-18-2007, 21:51
Като е имал хомосексуални увлечения, дай сега пък да не разбира от жени, а ? :)
Какво по-добро доказателство от личния опит ?
Аз за себе си съм се уверил в казаното от него. Вас не мога да ви убедя, просто, защото дори да ви го докажа, вие ще го отречете нарочно. Така че, говорете си, аз ще ви гледам само :-D

Muse_of_Madness
02-19-2007, 11:47
Като е имал хомосексуални увлечения, дай сега пък да не разбира от жени, а ? :)
Какво по-добро доказателство от личния опит ?
Аз за себе си съм се уверил в казаното от него. Вас не мога да ви убедя, просто, защото дори да ви го докажа, вие ще го отречете нарочно. Така че, говорете си, аз ще ви гледам само :-D
Така говореше и на темата за WTFGR. Доказателството ти никога няма да свърши работа, защото аз съм живото доказателство, че жената може да не е победата на плътското над разума...

Muse_of_Madness
02-19-2007, 11:49
Не само аз, разбира се....

LunaTriCk
02-19-2007, 11:59
http://www.illinoiswaters.net/heartland/phpBB2/images/smiles/bow.gif
Високото самочувствие е крехко нещо. Внимавай :wink:

Muse_of_Madness
02-19-2007, 12:20
http://www.illinoiswaters.net/heartland/phpBB2/images/smiles/bow.gif
Високото самочувствие е крехко нещо. Внимавай :wink:
От?
Нека ни обясниш какво разбираш под:
Плътското

Разума

Морала
,за да видя как разбираш цитатчето. Ще ти пусна едно друго, не толкова натъпкано със спорни понятия:
"Внимавай какво виждаш, защото от това зависят мислите ти. Внимавай какво си мислиш, защото мислите се превръщат в думи. Внимавай какво говориш, защото думите се превръщат в действия. Внимавай какви ги вършиш, защото от това зависи съдбата ти."

Muse_of_Madness
02-19-2007, 12:28
http://www.illinoiswaters.net/heartland/phpBB2/images/smiles/bow.gif
Високото самочувствие е крехко нещо. Внимавай :wink:
Ей, момичета, чухте ли? Да се смята едно момиче за психически равно на момчетата се счита за високо самочувствие!!!

rosskata
02-19-2007, 12:31
Жените са декоративен пол. Те никога нямат какво да кажат, но го казват очарователно. Жените представляват победата на материята над ума, както мъжете представляват победата на ума над морала

A Това какво е според теб, ако не високо самочувствие на база на някакъв цитат, според който жената е глупава, а мъжът- умен???
Няма ли си мъжът друг извор за самочувствие освен твърдото убеждение, че е по- умен, само защото е мъж???

Хора, които изграждат представата за себе си си на база превъзходството над някой друг по субективни признаци като пол, раса, сексуална ориентация, религия... Според мен имат проблеми със самочувствието...

rosskata
02-19-2007, 12:32
http://www.illinoiswaters.net/heartland/phpBB2/images/smiles/bow.gif
Високото самочувствие е крехко нещо. Внимавай :wink:
Ей, момичета, чухте ли? Да се смята едно момиче за психически равно на момчетата се счита за високо самочувствие!!!

Много ясно! Коленичи пред Господаря :smt005 :smt005
Не мога да разбера как можа да ти хрумне, че в нещо може да си равна на господстващата мъжка раса... Жените освен за готвене и ебане не стават за друго :lol:

quench
02-19-2007, 13:10
дори самото твърдение,че са вродени,е свързано с втълпяването...
[-(

Pocu_Ty
02-19-2007, 13:48
spored men sa vtalpeni

02-19-2007, 13:51
дори самото твърдение,че са вродени,е свързано с втълпяването...
[-(

не бих казал, все пак довечера ще пиша подробно...

quench
02-19-2007, 13:59
ама без физиократични доводи,нали? :)

Muse_of_Madness
02-19-2007, 14:24
ама без физиократични доводи,нали? :)
Какво общо има физиократизъмът с темата?

LunaTriCk
02-19-2007, 21:54
A Това какво е според теб...

Факт, какво да е. Не мога да разбера защо не искате да го приемете. Много жени даже го използват за лични облаги. Какво му е лошото ще ми обясните ли ?

Muse_of_Madness, просто ми е интересно как достигна до заключението, че си "победа на разума над плътското", така сама ? Теста за интелигентност ли ти каза, мама тати и баба ли ти го повтарят ? Незнам...

П.П.
Жените освен за готвене и ебане не стават за друго
ако е ниска, става и за масичка да си сложиш бирата :-D пък, ако застане на 4 крака има място и за салатата

Amayo
02-19-2007, 22:03
Кат жените сте толко умни верно що сте толко тъпи :lol: ?

02-20-2007, 05:48
Muse_of_Madness, просто ми е интересно как достигна до заключението, че си "победа на разума над плътското", така сама ? Теста за интелигентност ли ти каза, мама тати и баба ли ти го повтарят ? Незнам...
Отново те моля да ми обясниш какво разбираш под "плътско", "разум" и "морал", за да съм наясно как си превеждаш цитатчето. Защото победата на "разума над плътското" често, но невинаги значи висока интелигентност.(Иначе IQ-то ми е 169) За себе си няма да говоря, защото темата не е такава, но ако твърдиш, че жените са тъпи то е защото им е втълпено така. Обори тезата, чеповечето жени са глупави, защото ги искат такива. Че 4/5 от съученичките ми са коне с капаци не мога да отрека....

rosskata
02-20-2007, 10:44
A Това какво е според теб...

[color=darkred]Факт, какво да е. Не мога да разбера защо не искате да го приемете. Много жени даже го използват за лични облаги. Какво му е лошото ще ми обясните ли ?



То не че е лошо, просто не е вярно... :lol:

Искам точна и ясна формулировка- с какво точно ти си повече от мен? Интересно ми е просто...

Muse_of_Madness
02-20-2007, 11:24
Muse_of_Madness, просто ми е интересно как достигна до заключението, че си "победа на разума над плътското", така сама ? Теста за интелигентност ли ти каза, мама тати и баба ли ти го повтарят ? Незнам...
Отново те моля да ми обясниш какво разбираш под "плътско", "разум" и "морал", за да съм наясно как си превеждаш цитатчето. Защото победата на "разума над плътското" често, но невинаги значи висока интелигентност.(Иначе IQ-то ми е 169) За себе си няма да говоря, защото темата не е такава, но ако твърдиш, че жените са тъпи то е защото им е втълпено така. Обори тезата, чеповечето жени са глупави, защото ги искат такива. Че 4/5 от съученичките ми са коне с капаци не мога да отрека....
Това бях аз, ама пак осрах регистрацията.

Fucking_Bitch
02-20-2007, 11:29
Аз мисля,че са вродени..факта,че имаме различни хормони..Мислим по различен начин.Може би една част са си чисто и просто втълпени,но повечето са си по рождение.. :roll: :roll: :roll:

DetE-Idi0t
02-20-2007, 11:37
хехехехе...

хмммм. Ерин трябва да ти дам една книга, която обаче не е моя и вътре добре е обяснено защо е така...

какъв е този непрекъснат реваншизъм спрямо мъжете...

Дай и я :D Само после искам пак да си е при мен :lol:
Ти до къде стигна междудругото?

По темата:
Книгата се казва "Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния" от Алън и Барбара Пийз. Вътре е обяснено прекрасно, на длъж и на шир точно по този въпрос. Аз лично съм и за двата отговора, като везните се накланят малко повече към вроденото.

Muse_of_Madness
02-20-2007, 11:47
Лунатрик, първото ти "мнение" въобще не е по темата. Питах дали разликите са вродени или втълпени, ти тръгна да изтъкваш, че мъжете са по-добри от жените. Феминизма, половата дискриминация въобще ги надраснах вече, надявам се и ти да го направиш в скоро време.

LunaTriCk
02-20-2007, 16:09
Я, посочете къде съм казал, че мъжете са повече в едикое си отношение от жените ? Цитирал съм кратка характеристика на двата пола. Това, че жените сте красиви като обида ли го приемате ?
Защо трябва да давам обяснение на думите "плътско", "разум" и "морал" като ти стига само да прочетеш първото изречение и да се замислиш в колко от рекламите и билбордовете стоят физионимии на мъже.


П.П. не е по темата, ама като гледам му отделяш повечко внимание
:roll:

Muse_of_Madness
02-20-2007, 17:12
Това, че жените сте красиви като обида ли го приемате ?
Да, обида е за някои личности, които вместо с колоритния си характер биват характеризирани с външността си.(имам предвид някои мои познати)
Голяма заблуда на цивилизацията е, че жените са "декоративен пол". Тях ги бива и в математиката, защото най-добрият математик в града ми е жена и ми преподава по геометрия... могат и да се аргументират и да спорят сериозно, както и малоумникът би разбрал от постовете на rosskata... Само давам примери, разбира се, и повтарям, че личността е въпрос не толкова на пол, колкото на идеали. За това аз съм живото доказателство. Едва ли притежавам някакъв особен интелект, по-скоро инат да предпочета собствените си идеали пред тези на обществото.

Amayo
02-20-2007, 17:19
Едва ли притежавам някакъв особен интелект, по-скоро инат да предпочета собствените си идеали пред тези на обществото.
Любимите ми пубери са разните 14 годишни дето се мислят за нещо повече от едно няколко милиона души сиреч обществото :lol: .

Muse_of_Madness
02-20-2007, 17:22
Едва ли притежавам някакъв особен интелект, по-скоро инат да предпочета собствените си идеали пред тези на обществото.
Любимите ми пубери са разните 14 годишни дето се мислят за нещо повече от едно няколко милиона души сиреч обществото :lol: .
Ашкулсум машала аферим. Обаче не мисля себе си за повече от обществото, а идеалите си за по-готини от неговите.

LunaTriCk
02-20-2007, 17:30
Това, че жените сте красиви като обида ли го приемате ?
Да, обида е за някои личности, които вместо с колоритния си характер биват характеризирани с външността си.(имам предвид някои мои познати)
Голяма заблуда на цивилизацията е, че жените са "декоративен пол". Тях ги бива и в математиката, защото най-добрият математик в града ми е жена и ми преподава по геометрия... могат и да се аргументират и да спорят сериозно, както и малоумникът би разбрал от постовете на rosskata... Само давам примери, разбира се, и повтарям, че личността е въпрос не толкова на пол, колкото на идеали. За това аз съм живото доказателство. Едва ли притежавам някакъв особен интелект, по-скоро инат да предпочета собствените си идеали пред тези на обществото.

Това, че се обиждат си е лично техен проблем. Ако искат и до безкрайност да могат да борят, факта си остава че жените са рекламен продукт. Жените са за това, за да придават красота и външен вид на всичко, което никак не е малко.

pathetic
02-20-2007, 17:42
жените са толкова красиви,колкото мъжете имат въображение.

както е и с други красиви неща,но там вече хората трябва да боравят с въображение.
..


LunaTriCk

хайде да се задяваме онлайн.

сигурно е готино така.

ти казваш нещо,после аз и вече пием бири
и си говорим за мечове и как се борави с тях.

.

Muse_of_Madness
02-20-2007, 17:51
Това, че жените сте красиви като обида ли го приемате ?
Да, обида е за някои личности, които вместо с колоритния си характер биват характеризирани с външността си.(имам предвид някои мои познати)
Голяма заблуда на цивилизацията е, че жените са "декоративен пол". Тях ги бива и в математиката, защото най-добрият математик в града ми е жена и ми преподава по геометрия... могат и да се аргументират и да спорят сериозно, както и малоумникът би разбрал от постовете на rosskata... Само давам примери, разбира се, и повтарям, че личността е въпрос не толкова на пол, колкото на идеали. За това аз съм живото доказателство. Едва ли притежавам някакъв особен интелект, по-скоро инат да предпочета собствените си идеали пред тези на обществото.

Това, че се обиждат си е лично техен проблем. Ако искат и до безкрайност да могат да борят, факта си остава че жените са рекламен продукт. Жените са за това, за да придават красота и външен вид на всичко, което никак не е малко.
Но не са единствено рекламен продукт. Това вече го доказах. Например зубърките и шматките ги бива в науката и творчеството. Ти къв си да лишаваш света от способностите им? Чакай, имам една много интересна притча на китайския философ Чжуан Дзъ... Ще я напиша на следващия пост...

Muse_of_Madness
02-20-2007, 18:07
Когато Цзъцъ от Нанбо се разхождал на планината Шан, видял огромно дърво, което още отдалече се откроявало сред останалите. Под разкошната му корона можели да се скрият хиляди екипажи. "Що за дърво е това?-рекъл Цзъцъ-По всичко личи, че е различно от другите." После погледнал нагоре и видял, че клоните на дървото били толкова криви, че от тях не било възможно да се направят нито стълбове, нито каквото и да било. Погледнал надолу към могъщия му корен и видял, че той е толкова заплетен, че от него не може да се издълбае ковчег. Ако близнеш листото му, в устата ти започва да пари. Ако вдъхнеш мириса му-три дни не си на себе си. Цзъцъ казал:"Ето едно дърво, което не е годно за нищо и затова е израстнало толкова голямо. Сега вече разбирам защо най-блестящите хора са направени от материал, от който никой няма нужда!" Все го оприличавам това дърво на оная математичка....

pathetic..
02-20-2007, 18:47
"Ако вдъхнеш мириса му-три дни не си на себе си."

о,отведете ме при това велико растение..

аз просто ще му се насладя.

LunaTriCk
02-20-2007, 19:08
Китайците нека си пишат каквото искат, реалноста е съвсем друга. Само повърхностните хора не съдят по външността.

RAWRRR
02-20-2007, 19:08
Muse_of_Madness - възхищавам ти се! :-)
Явно много се интересуваш от философия..

Но това,което написа за дървото-мириса,външния вид на клоните се определят от сетивата.Тоест за да вярваш на историята трябва да си сенсуалист.Обаче за някакви екзистенциални въпроси не можеш да се доверяваш на сетивата си-прекалено повърхностно е..
Най-блестящите хора могат да бъдат и от най-невзрачното дърво и от най-ценното..


Китайците нека си пишат каквото искат, реалноста е съвсем друга. Само повърхностните хора не съдят по външността.

Напротив!Точно обратното!
Външността не винаги е обективна.Винаги субективна!Външността е предразсъдък!Външността те ограничава!

Ани
02-20-2007, 19:19
външността си е външност и толкоз.

хората се усещат по всякакъв начин.
не е нужно да си философ,поет или мъдрец.

достатъчно е да си човек.

Ти си толкова красив колкото желаеш и толкова колкото желаят хората.

туй то.

LunaTriCk
02-20-2007, 19:36
Външността не винаги е обективна.Винаги субективна!Външността е предразсъдък!Външността те ограничава!

Външността е оръжие. Външността е предимство. Външността те освобождава ! Досега не съм срещал красив ограничен човек :-k

RAWRRR
02-21-2007, 07:07
Външността не винаги е обективна.Винаги субективна!Външността е предразсъдък!Външността те ограничава!

Външността е оръжие. Външността е предимство. Външността те освобождава ! Досега не съм срещал красив ограничен човек :-k

Значи си късметлия.

ErinEverly
02-21-2007, 11:24
хехехехе...

хмммм. Ерин трябва да ти дам една книга, която обаче не е моя и вътре добре е обяснено защо е така...

какъв е този непрекъснат реваншизъм спрямо мъжете...

Дай и я :D Само после искам пак да си е при мен :lol:
Ти до къде стигна междудругото?

По темата:
Книгата се казва "Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния" от Алън и Барбара Пийз. Вътре е обяснено прекрасно, на длъж и на шир точно по този въпрос. Аз лично съм и за двата отговора, като везните се накланят малко повече към вроденото.

Хаххаха, тогава няма нужда да ми я даваш, имам я. Ще я прочета :lol:

Бтв,
Вас не ви ли писна да седите и да бълвате срещу другия пол???? Истината е, че за човек не може да се съди по външния му вид и това трябва да ви е ясно. Човек сам изгражда своя характер и не може да обвинява пола или някой друг за него. Няма по-по-най, всички сме равни. Всеки си има и добрите и лошите страни. Тъпо е да се обвиняват жените, че са кухи, защото са красиви, а мъжете, че са повърхностни, защото отделят прекалено много внимание на интимните контакти :lol: Такива определения са глупави и показват незапознатостта (некомпетентността) на говорещия. Така че говорете по темата или мълчете, ако не можете да го правите. Темата не е "Мъжа срещу Жената", ако не сте забелязали.

LunaTriCk
02-21-2007, 14:45
Ако млъкнем, темата ще замре.

Няма по-по-най, всички сме равни.
С това не мога никога да се съглася. А и да отделяш прекалено много внимание на интимните контакти, не е повърхностност. :roll:

rosskata
02-21-2007, 17:11
Външността е оръжие. Външността е предимство. Външността те освобождава ! Досега не съм срещал красив ограничен човек :-k

Направо се изказа... Нямам думи... :smt009
Искаш да ми кажеш, че като съм с 20 кила по тежка и с три пъпки повече в един момент, и изглеждам много добре година по- късно, също и поумнявам??? :smt005 И ставам по- неограничена :smt017

Не ми се връзва нещо...

Или може би красивите хора като одъртеят и заприличат на увиснали торби, стават коренно различна личност, и изведнъж се ограмичават...
Пък като си направят една- две пластични операции, се освобождават от предразсъдъците си?? :shock:

02-21-2007, 17:21
Кое прави хората равни? Лайната – всички серат! Това е жестоката истина, социалната стълба, обществото на етажи, това са все неща опитващи се да разделят хората едни от други, да ги накарт да бъдат различни. И затова най-скритата и пазена тайна от илюминатите е срането, защото срането доказва безапелационно, че всички са равни. Затова то е внимателно скрито и е нещо за което никой не говори, защото то ще развали идеята за социалната стълба. Стълба благодарение, на която бидейки в горния й край илюминатите стоят и си чешат ташаците по цял ден (бел. ред. Казано с други думи просто си мързелуват).

Идеята за срането е истинско въплъщение на идеалите на Леонардо Да Винчи – нещо, което е всеизвестна, реална истина, но сякаш не съществува. Затова за срането трябва да се говори! Например: вместо човек да се хвали със социалното си положение, би трябвало да споделя как е прекарал следобедното си сране:
“Гошо, да знаеш как избухнах в тоалетната – взрив казвам ти! Ядрена бомба е това, от водата гъба излезе, и като ме плисна по задника викам ти, повече пръжки с боб чорба няма да ям”.

Представете си горното нещо казано от някой начетен господин. Е? След това той ще ви изглежда ли толкова високо на социалната стълбичка? Не! Това се нарича лош език и той признак, че не си от високите етажи.
Колкото по-нагоре се изкачваш, толкова по-добър трябва да бъде езика ти. Той трбява да е трениран, кален и обучен във внимателното и качествено близане на задници, за да може да израстеш.

Ето го и вторият момент – илюминатите ни се смеят в очите – срането е всъщност вплетено в обществото ни и всички го използват и говорят за него, но никой, абсолютно никой не го забелязва. А за незапознатите съобщението е следното – с по-добрия си език можеш да изтриеш от задника ми всички доказателства, че съм човек и че съм равен с теб. Помогни ми да изглеждам
божествен и аз ще се погрижа за моя слуга.

И така дойдохме до другата важна точка - Защо мислите, са мумифицирали фараоните?
Защото така те пряко са показвали, че никой от хората долу не им е равен тъй като те не серат. Щом не серат значи не може да ги приравниш с простолюдието. Срането е органично втъкано в човеката история.
Факта, че срането е основополагащ елемент при доказването равенствто на хората се доказва и от съществувалото през 60-те години на 20-ти век Хипи течение. Там масово изплозван израз е “Брато, насрах се здраво” с което хипито показва на стоящия срещу него, че е равен – тоест открито признава, че сере. За да не бъдат изтребени от илюминатите Хипитата ритуално пушат трева преди да изрекат сакралните думи.
Впоследствие, обаче биват разкрити и бързо са неутрализирани, главният им водач е убит а последователите преследвани.
Срането, освен че показва равенството на човешките същества, показва и равенството на човека с животните и всички живи същества – Карлос Кастанеда описва това си свое заключение в едноименната книга Пътуване към Икстлаан наблюдавайки торфен бръмбар помъкнал лайно.

Но впоследствие книгата е редактирана от банда зли тетлебуси – ревностни илюминати последователи и пред света историята с торфения бръмбър придобива съсем друга гледна точка. Но творението на Кастанеда е нарочно оставено да съществува за да може когато някой си зададе същите въпроси да получи грешните отговори.

Мислите ли, че е случаен израза който неофашистите използват, а именно “Хитлер живее в лайната ни?” – идеята на този лозунг е да каже, че:
1. Хитлеристите серат.
2. Всички серат
3. Щом всички серат значи всичи са равни
4. От това следва, че всички са хитлеристи.
Те са поредната група хора, който са приели идеята за срането, но преиначавайки я по опасен начин затова са преследвани в цял свят.

Комунизмът, от друга страна, е прекалил с въплащаването на идеята за срането – след като публично обявили, че всички са равни започнали непрестанни въпроси – а аз дали не сера по малко от Гошо? А Гошо като сере такива големи лайна означава, ли че е повече-равен от мене? А аз неравен ли съм? Трябва ли да не накъсвам лайненцата докато излизат? И така нататък.

Дойдохме и до пред-последната важна точка – защо всички се стискат преди да се изакат? Защото ни е наблъскано в главите, че срането показва равенство и липса на божественост – затова стискайки се ние отказваме да признаем пред себе си, че сме равни с всички останали и искаме още мъничко да бъдем божествени.

И сега най-ключовата илюминати точка – думата аналогично, означава сходство, подобност, еднаквост. Тоест anal (анус, анален) ни води към равенство. Защото през ануса излизат лайненцата.

Annals (летописи, анали, хроники). Истинския превод на изречението “Дай ми аналите за събитията през 466 година” е “Дайте ми срането по темата за събитията през 466 година”, което е и още един начин да се каже, че видиш ли историята е това което е написано за дадено събитие, а не самото събитие. Което пък доказва, че на нищо писано не трябва да се вярва!


П.с.
Тук ще си позволя да да добавя малък коментар относно това как ми хрумна да напиша цялата тази статия – ако сте чели книгата Шибания Леонардо, добре де шегувам се – Шифърът на Леонардо има един абзац, в който се казва, че вратите на католическите църкви са заоблени от горе за да приличат на путки и розичката в гория им край е всъщност символ на клитор.
Е мамка, му тоя Дан Браун е болно копеле. Ето защо аз реших по негов пример и подобрие да докажа по научен начин, че срането е процес, умело прикрит от илюминатите. Тоест, решиш ли да докажеш нещо, ти винаги ще намериш доказателства.

LunaTriCk
02-21-2007, 17:37
Направо се изказа... Нямам думи... :smt009
Искаш да ми кажеш, че като съм с 20 кила по тежка и с три пъпки повече в един момент, и изглеждам много добре година по- късно, също и поумнявам??? :smt005 И ставам по- неограничена :smt017

Не ми се връзва нещо...

Или може би красивите хора като одъртеят и заприличат на увиснали торби, стават коренно различна личност, и изведнъж се ограмичават...
Пък като си направят една- две пластични операции, се освобождават от предразсъдъците си?? :shock:

Имам чувство, че нещо не се разбрахме....

rosskata
02-21-2007, 17:46
Ами аз под "ограничен" разбирам психологическо понятие, липса на широк поглед към света, неспособност да приемеш чуждата гледна точка, схващането, че винаги имаш право, предразсъдъците...

А това определено няма нищо общо с външния вид.
Ограничеността е състояние на душата, а не на тялото или пък лицето...

Освен това повечето красиви, чак "лъскави" хора, които познавам... Приемайки външния си вид като неоспоримо предимство, много пъти разчитат на него в общуването си... А това понякога им пречи да открият своите положителни качества извън външния вид...

Красотата е нещо много преходно...


А на госта със срането- респект!!! =D>

Muse_of_Madness
02-21-2007, 18:08
Направо се изказа... Нямам думи... :smt009
Искаш да ми кажеш, че като съм с 20 кила по тежка и с три пъпки повече в един момент, и изглеждам много добре година по- късно, също и поумнявам??? :smt005 И ставам по- неограничена :smt017

Не ми се връзва нещо...

Или може би красивите хора като одъртеят и заприличат на увиснали торби, стават коренно различна личност, и изведнъж се ограмичават...
Пък като си направят една- две пластични операции, се освобождават от предразсъдъците си?? :shock:

Имам чувство, че нещо не се разбрахме....
И аз. Лунатрик искаше да каже, че външността е сила, а силата дава свобода. Но красотата е нетрайна и спорна, психиката е къде-къде по-надеждно оръжие. Красотата за мен означава пет неща- здраве, младост, доброта, жизненост и чистота. Никой, който се счита за разумен няма право да извежда други понятия като перфектна фигура, да кара иначе красивите деца да се тормозят с диети, за да постигнат един преходен идеал.
Ани, ти се изрази наистина добре. Имаш право.
Но Лунатрик, красотата често върви ръка за ръка с духовната ограниченост.

LunaTriCk
02-21-2007, 22:51
Психиката е второстепенно оръжие. Всеки знае, че първото впечатление винаги е външността. Факт.
Духовна ограниченост. На кой му пука за духовната ограниченост, когато имаш прекрасна външност ? На кого му пука, че можеш да умножаваш петцифрени на ум, когато духаш като прахосмукачка ?
Пак ще цитирам моя любимец :-D
"Единствения начин да се държиш с една жена, е да я ухажваш, ако е красива, ако е грозна, да ухажваш някоя друга."
Друга истина няма.

Muse_of_Madness
02-22-2007, 16:46
На кого му пука, че можеш да умножаваш петцифрени на ум, когато духаш като прахосмукачка ?

На умния... Ти ако не си такъв, нормално е да не ти пука. Погледни малко във форумите за идеалите на момчетата за момиче, ще видиш, че повечето казват "да е умна" . Всички мъже, които познавам и уважавам харесват интелигентни жени. Ти не си мъж, момче си, но ще станеш все някога... Пък и не забравяй, че ако искаш деца с мозък трябва родителите да имат мозък и те....

rosskata
02-22-2007, 17:19
Психиката е второстепенно оръжие. Всеки знае, че първото впечатление винаги е външността. Факт.
Духовна ограниченост. На кой му пука за духовната ограниченост, когато имаш прекрасна външност ? На кого му пука, че можеш да умножаваш петцифрени на ум, когато духаш като прахосмукачка ?
:-D


На мен например ми пука. На моите приятели също.
Сестра ми изглежда страхотно. Имаше приятел- танцъор, със страхотна физика.. И с ум като на пиле. Иначе бяха красиви, като за картинка. Ходиха на дискотека, танцуваха, правиха секс... Дотук добре...
Той реши, че връзката им трябва да бъде сериозна, да се опознаят...
И тя го заряза. Защото беше тъп като галош.

С външност можеш да вкараш някой в леглото...
Можеш да се обградиш с хора, които да ти се кефят...
Но не можеш да задържиш нито един от тях, ако горе си кух и точка.

И празноглавата кукла, която си хванеш да ти духа като прахосмукачка... Един ден ще стане на 35, няма да е вече същата кукла... И няма да имаш за какво 2 думи да си кажеш с нея... Успех!

Аз въобще не съм красива, но не съм забелязала мъжете да бягат от мен. Как става тоя номер?

Не отричам важността на външния вид. Но в един момент човек има нужда от нещо повече от секс, от нещо повече от красива обвивка, кукла, с която да се фука пред приятелите си... А и да не забравяме, че след първото впечатление има и второ, трето...

п.с Именно мъже с мислене като твоето, се оплакват после "Жените мислят само за пари"... Такива жени често са като урагани - идват с духане и си тръгват с къщата... :smt005

LunaTriCk
02-22-2007, 21:31
На кого му пука, че можеш да умножаваш петцифрени на ум, когато духаш като прахосмукачка ?

На умния... Ти ако не си такъв, нормално е да не ти пука. Погледни малко във форумите за идеалите на момчетата за момиче, ще видиш, че повечето казват "да е умна" . Всички мъже, които познавам и уважавам харесват интелигентни жени. Ти не си мъж, момче си, но ще станеш все някога... Пък и не забравяй, че ако искаш деца с мозък трябва родителите да имат мозък и те....

Естествено, че така ще кажат. Нали трябва да направят впечатление на ценители и търсачи на "истинското". Не искам да изглеждам като доносник, но ние "момчетата/мъжете" в изцяло мъжка компания други неща си признаваме.


С външност можеш да вкараш някой в леглото...
Можеш да се обградиш с хора, които да ти се кефят...
Но не можеш да задържиш нито един от тях, ако горе си кух и точка.
На това му викам аз разнообразие от контакти.


И празноглавата кукла, която си хванеш да ти духа като прахосмукачка... Един ден ще стане на 35, няма да е вече същата кукла... И няма да имаш за какво 2 думи да си кажеш с нея... Успех!
Решение - друга кукла.


Аз въобще не съм красива, но не съм забелязала мъжете да бягат от мен. Как става тоя номер?
Определението за красота се разбира различно от всеки. За теб самата може да не си, но за някой друг си.


Не отричам важността на външния вид. Но в един момент човек има нужда от нещо повече от секс, от нещо повече от красива обвивка, кукла, с която да се фука пред приятелите си... А и да не забравяме, че след първото впечатление има и второ, трето...
Мммм...да. Повече секс.:mrgreen:

П.П. какво е мойто мислене ?

rosskata
02-22-2007, 21:54
По- скоро повърхностно.
Въобще не искам хора, които ми се кефят, ако не ги чувствам близки и ако не мога да разчитам на тях...
Освен това, ако не ти е ясно, за една ВРЪЗКА сексът не е най- важното. Има хора,които в леглото си пасват добре, а после две приказки не могат да си кажат...
Иначе ако висшата цел в живота ти е да чукаш някоя различна всяка вечер, все в един момент ще ти писне , гаранция!

Освен това, допреди малко твърдеше, че всички жени да красиви и празноглави, а сега твърдиш, че само частта от тях , които са такива,заслужават внимание... Това противоречи на твоите цитати, май.
В крайна сметка жените тъпи ли са, или просто всички умни жени са грозни и заради това не си струва да се приказва за тях??? :shock:

sexy_anji_
02-22-2007, 22:12
и 2те.. но по скоро вродени :smt017

krisi_l@loka
02-23-2007, 08:47
Втълпени

Muse_of_Madness
02-23-2007, 11:58
По- скоро повърхностно.
Въобще не искам хора, които ми се кефят, ако не ги чувствам близки и ако не мога да разчитам на тях...
Освен това, ако не ти е ясно, за една ВРЪЗКА сексът не е най- важното. Има хора,които в леглото си пасват добре, а после две приказки не могат да си кажат...
Иначе ако висшата цел в живота ти е да чукаш някоя различна всяка вечер, все в един момент ще ти писне , гаранция!

Освен това, допреди малко твърдеше, че всички жени да красиви и празноглави, а сега твърдиш, че само частта от тях , които са такива,заслужават внимание... Това противоречи на твоите цитати, май.
В крайна сметка жените тъпи ли са, или просто всички умни жени са грозни и заради това не си струва да се приказва за тях??? :shock:
Rosska, какво си тръгнала да спориш с един от тия, дето за да им разбереш психическата възраст, трябва да извадиш 5 години от физическата?
Само ще припомня, че проститутки има колкото щеш, но ако искаш умни деца трябва родителите да са умни. Ако не искаш деца-значи верно си дебилен.
Онази математичка, за която писах в горните топици- тя се омъжи и си създаде чудесно семейство не защото е хубава(много е дебела), а заради ителигентността си и приятния си характер.
Два цитата, които в случая с Лунатрик се оказват адски верни.
"Мъдрият не спори, спорещият не е мъдър"
(Любимецът ми Лао Дзъ)
"Глупакът противоречи на останалите, а мъдрецът- сам на себе си"
(Любимецът на Лунатрик Оскар Уайлд)
Не, че имам нещо против спора. От него можеш да научиш много, стига събеседникът да може да те научи на много. Лунатрик май само разкрива ъм... дебилното и неоригинално, банално и ограничено мислене на субобществото, към което принадлежи.(май са чалгарите или по-скоро селяците, защото не всички чалгари са душевни селяни)
Ако е така- спокойно, не ми трябва одобрението на такива хора, тук съм адски съгласна с Ницше...

Muse_of_Madness
02-23-2007, 12:05
http://vasil.ludost.net/blog/index.php?p=698
А и... скийте това. Не съм метълка, макар че слушам много хард и се нося с фланелки на групи.... шматка съм...
Обаче ме изкефи това:

И поне по лично впечатление - с повечето метълки можеш да си говориш, и имат акъл в главата си, а и не им пука толкова много - с такава жена можеш и да се напиеш спокойно, и да куфееш, и да водиш философски спорове, да си говорите за книги, музика, филми, живота, вселената и всичко останало…



За акъла: ами който не е прекарвал време с такива жени няма как да знае какво е чувството да си приказвате по цяла нощ и да не може и да не искате ноща да свършва. Аз съм прекарал толкова безценни вечери в смислени разговори и всяка една от тях има повече съдържание отколкото всичките приказки “на къфее” някога ще имат.

KiLLeR_InSTiNkT
02-23-2007, 12:07
Има и от двете по малко... На момчетата им се втълпяват някои неща, както и на момичетата, но има и вродени... Онася се и за двата пола.

Forslor
02-23-2007, 12:30
По правилно е да се каже вродени и придобити (като при рефлексите :lol: ) , но от научна гледна точка са вродени , обаче от философстка гледна точка може да се каже ,че над вродените се надграждат новопридобитите като винаги вродените са основата.

LunaTriCk
02-23-2007, 14:23
Висшата цел в живота ми е удоволствието и разнообразието. Мразя еднаквите, продължителни неща. Искам да изпитам всяко едно чувство , което може тялото ми да издържи. Имаше един момент в един филм "The Ice Harvest", който може да се каже ми просветна долу-горе една от истините в живота. Главния герой разказа за баща си и брат му. Баща му е бил ченге 40 години. Не нарушил нито един закон през живота си, гласувал на всички избори, въобще примерен гражданин и човек за подражание. За разлика от брат му. Той почти цял живот прекарал в Лас Вегас по алкохол, наркотици и цици. Нямало е нещо откачено, което да не е направил. В един слънчев ден бащата на героя(тоя примерния) починал от някаква болест. След три дни починал чичото в катастрофа. Кажи ми сега кой от двамата да съжалявам повече ?
И аз едно време имах тези примерни ценности и идеали, но сега вече ми се виждат по-скоро смешни. И в крайна сметка, ако утре метеорит се запъти към Земята или Осама реши да взриви блока ми, няма да съжалявам че не съм намерил любовтта на живота ми, а че не съм правил тройка с лесбиики :mrgreen:
Друга причина да съм на това мнение. Мразя да съм в едно мнение с масата. Мислиш, мойто мнение за банално и неоргинално ? Я погледни в темата "идеала на момчетата за момиче" и намери 2 различни "идеала".

П.П. Роска, вкрайна сметка жените са повече красиви, отколкото умни. Но, и по принцип това им е предназначението. Както е казано(писано) в първото изречение, те са декоративния пол.

Muse_of_Madness
02-23-2007, 19:46
Висшата цел в живота ми е удоволствието и разнообразието. Мразя еднаквите, продължителни неща. Искам да изпитам всяко едно чувство , което може тялото ми да издържи. Имаше един момент в един филм "The Ice Harvest", който може да се каже ми просветна долу-горе една от истините в живота. Главния герой разказа за баща си и брат му. Баща му е бил ченге 40 години. Не нарушил нито един закон през живота си, гласувал на всички избори, въобще примерен гражданин и човек за подражание. За разлика от брат му. Той почти цял живот прекарал в Лас Вегас по алкохол, наркотици и цици. Нямало е нещо откачено, което да не е направил. В един слънчев ден бащата на героя(тоя примерния) починал от някаква болест. След три дни починал чичото в катастрофа. Кажи ми сега кой от двамата да съжалявам повече ?
И аз едно време имах тези примерни ценности и идеали, но сега вече ми се виждат по-скоро смешни. И в крайна сметка, ако утре метеорит се запъти към Земята или Осама реши да взриви блока ми, няма да съжалявам че не съм намерил любовтта на живота ми, а че не съм правил тройка с лесбиики :mrgreen:
Друга причина да съм на това мнение. Мразя да съм в едно мнение с масата. Мислиш, мойто мнение за банално и неоргинално ? Я погледни в темата "идеала на момчетата за момиче" и намери 2 различни "идеала".

П.П. Роска, вкрайна сметка жените са повече красиви, отколкото умни. Но, и по принцип това им е предназначението. Както е казано(писано) в първото изречение, те са декоративния пол.
Мда... да започваме...

Висшата цел в живота ми е удоволствието и разнообразието.
Ето това е банално, познавам доста хора с такова мислене. Разнообразие... детски истории... то че е хубаво да си разнообразяваш живота, хубаво е, но всичко прекалено става тъпо- като ти омръзне с жените, почваш с мъжете... после с 4-5 годишните... после с магаретата... нали за разнообразие...

Искам да изпитам всяко едно чувство , което може тялото ми да издържи
Това звучи наркоманско... Пробвай учението на Вал Валериан, мисля, че много ще ти хареса...

И аз едно време имах тези примерни ценности и идеали, но сега вече ми се виждат по-скоро смешни. И в крайна сметка, ако утре метеорит се запъти към Земята или Осама реши да взриви блока ми, няма да съжалявам че не съм намерил любовтта на живота ми, а че не съм правил тройка с лесбиики
Като "монада", изграждаща обществото, колкото и да си различен(а ти не си хич) си длъжен да допринасяш за процъфтяването на обществото. Нали разбираш, ако искаш света, който доставя удоволствие на всички ни да продължи да съществува, трябва да положиш старание, не да дърпаш само в своя посока. Малък си да зачиташ такива неща като цивилизацията, изглежда.... Цивилизацията не заличава индивидуалността, тя не изисква еднаквост, а сътрудничество.

Друга причина да съм на това мнение. Мразя да съм в едно мнение с масата. Мислиш, мойто мнение за банално и неоргинално ? Я погледни в темата "идеала на момчетата за момиче" и намери 2 различни "идеала".
Ето друго нещо, с което се характеризира един позьор- значи си различен, защото е модерно да си различен, не защото искаш да бъдеш себе си... колко оригинално...


Роска, вкрайна сметка жените са повече красиви, отколкото умни. Но, и по принцип това им е предназначението. Както е казано(писано) в първото изречение, те са декоративния пол.
Виждам теза, но не и аргумент... Ти ми практикуваш някаква особена схоластика с източник Уайлд, да го кръстим уайлдстика... Всъщност целта на женския организъм е да произвежда женски полови клетки....

rosskata
02-24-2007, 10:52
Като човек с подобно на твоето мислене относно какво трябва да се направи в живота, относно разнообразието, ще ти кажа едно нещо със сигурност:писва...
Като направиш тройка два пъти, няма да ти е толкова интересно вече.
Като ходиш 7 години по клубове, купони, правиш глупости и пробваш разни неща, няма да ти е толкова забавно вече...
Като правиш само секс без чувства, с различни хора, в един момент и това вече няма да ти е толкова интригуващо вече...
И когато л'бовта и сериозната връзка останат едно от малкото неща. които не си изпитвал, ще искаш да направиш и постигнеш именно това.

Ще се съглася, че основното ми предназначение е да "крася" нечие изкуствено надуто мъжко его, когато някой ми приведе аргументи и ми докаже колко безпомощно и безполезно създание съм... И как амбициите ми и усилията ми не струват 5 пари , но не задруго, а защото аз не мога да имам кариера или да постигна нещо, защото видиш ли трябва да съм украса... :smt005 Успех ти желая.

И когато си говорим за основно предназначение на човешкия индивид, това е да се възпроизвежда... Семейство и дечурлига... Така е в природата... :smt005

LunaTriCk
02-24-2007, 12:20
Самото разнообразие няма как да ми омръзне. Разнообразието е следствие от омръзването.
Аз не съм безсмъртен. Надали ще успея да направя всичките неща, които искам. Това, естествено не пречи да се опитам.
Дори да успея да направя всичко замислено, ще съм доволен от себе си, че съм си изпълнил целите. Ще умра щастлив. Малко хора успяват.
Аргументи за предназначението на жената ? Гледай телевизия. Ако не ги видиш, гледай рекламните постери и билборди по улиците.
Не съм го измислил аз този ред, но не ми е пречи. :-D
Основно предназначение на човешкия индивид ? Семейство и дечурлига ? Закон на природата ? Да, при животните...аз съм на два крака обаче. Има предостатъчно индивиди следващи този закон, надали ще загуби много от мен...

Ето друго нещо, с което се характеризира един позьор- значи си различен, защото е модерно да си различен, не защото искаш да бъдеш себе си... колко оригинално...
Защо реши, че го правя защото е модерно ? Как установи, че съм го видял от някъде или някого ? Нали все пак това е модата ? Следването на нечии принципи. Позьора позира заради публиката си. Аз не желая публика. Аз правя всичко за мое лично удоволствие.

Като "монада", изграждаща обществото, колкото и да си различен(а ти не си хич) си длъжен да допринасяш за процъфтяването на обществото. Нали разбираш, ако искаш света, който доставя удоволствие на всички ни да продължи да съществува, трябва да положиш старание, не да дърпаш само в своя посока. Малък си да зачиташ такива неща като цивилизацията, изглежда.... Общесвото не заличава индивидуалността, то не изисква еднаквост, а сътрудничество.
Ще оставя бутането на теб. Аз ще съм срещу течението. Както казах, няма да загубите много от мен. Мен не ме мисли, аз ще се оправя се някак.

rosskata
02-24-2007, 21:15
:roll: Исках да кажа, че разнообразието не означава само да спиш с различна всяка нощ... А да опитваш нови неща... Дори и ако това значи да се ожениш , да създадеш семейство, да имаш деца... Правил ли си го досега?
Ако не, значи е разнообразие.

КОлкото до рекламите и билбордовете... Там се мъдрят и доста мъже... Но от това не може да се прави извод за всички мъже...


Има доста мъже- манекени, модели, стриптийзъори, танцъори, празноглави също ги има... Има преуспели, има и пропаднали... Има богати и бедни, кртасиви и грозни, алкохолици, наркомани, изнасилвачи, добри л'бовници, грижовни бащи, гении, аутисти, талантливи или бездарни, мускулести и слаби, оптимисти и песимисти...
Същото важи и при жените.

Не можеш да правиш толкова категорично изводи за такава голяма група от хора, нали?

Или ако се опиташ, това означава ограничено мислене. :smt017

LunaTriCk
02-24-2007, 21:52
Разнообразие, което те оковава по някакъв начин. Този вид разнообразие е да кажем последен в списъка ми.
Колкото до рекламите и билбордовете - жените са повече. Факт.

rosskata
02-24-2007, 22:21
[color=darkred]
Колкото до рекламите и билбордовете - жените са повече. Факт.

Да, защото гледката на една гола жена подтиква мъжете да си купят продукта, който рекламира...Защото мислят с долните, а не с горните си глави и в някои ситуации... А гледката на един гол мъж не въздейства на жените в такава степен. На жената едно бебе например би подействало повече... Или някое мече или нещо такова.
Рекламата е сложно нещо...
И също не е достатъчен аргумент да наречеш половината човечество тъпо и предназначено за украса.

LunaTriCk
02-24-2007, 22:37
Не съм казал, че са тъпи. Просто, ако наблегнат на красотата си, ще постигнат много повече, ако решат да развиват интелекта си. Една красива жена може да постигне много повече, отколкото една умна. Стига да знае как да използва това оръжие.
Рекламното използване е точен пример за понятието "декорация". За което все пак си говорим, нали така ?

rosskata
02-24-2007, 22:49
Имаме напредък все пак... Преди време казваше, че жените са тъпи и красиви по- природа, а сега- че ще им е по- полезно да са тъпи и красиви... Призна наличието на интелект у жените :smt005
И не мога да разбера защо според теб е невъзможно една жена да се развива интелектуално и да поддържа външния си вид... :roll:

Muse_of_Madness
02-25-2007, 11:17
Ще оставя бутането на теб. Аз ще съм срещу течението. Както казах, няма да загубите много от мен. Мен не ме мисли, аз ще се оправя се някак.
Проблема е, Лунатрик, че повечето така си казват. Например всичките 17 момчета в класа ми. И затова България отива но кино- все се оплакваме, а не полагаме усилия.
Искаш да си различен, не за да бъдеш себе си, а само за да не си като другите. Причината е, че ексцентричността едва ли не бе издигната в култ през последните години. Но има разлика между престорената ексцентричност и тази, произхождаща от индивидуалността. Първата е резултат от промиване на мозъци, втората е точно обратното. Аргумент- първата е подражание на неясния идеал на чешита от филмите, който всъщност принадлежи на втория тип ексцентричност, но кой ще ти разбира... Поради възхвалата на въпросния чешит-аутсайдер мнозина обикновени стават чешити. Те са известни с това, че под жалкия им опит за ексцентричност се крие съвсем нормален човек, което може да бъде разочароващо за индивидуалиста.
За да ми отговориш пусни нова тема.

LunaTriCk
02-25-2007, 17:58
Имаме напредък все пак... Преди време казваше, че жените са тъпи и красиви по- природа, а сега- че ще им е по- полезно да са тъпи и красиви... Призна наличието на интелект у жените :smt005
И не мога да разбера защо според теб е невъзможно една жена да се развива интелектуално и да поддържа външния си вид... :roll:
Не съм казал, че въобще няма. Просто, предназначението им не е да са умни, да са красиви. Това се изисква от тях в модерното общество. С това си качество, те са по-полезни.
Muse_of_Madness, аз не виждам въпрос ? Направила си твое си заключение, аз не виждам къде съм в цялата схема ? Не мисля, че ме познаваш толкова добре, че да определиш аз к'во съм, 'що съм и за какво се боря.

Muse_of_Madness
02-26-2007, 19:17
Имаме напредък все пак... Преди време казваше, че жените са тъпи и красиви по- природа, а сега- че ще им е по- полезно да са тъпи и красиви... Призна наличието на интелект у жените :smt005
И не мога да разбера защо според теб е невъзможно една жена да се развива интелектуално и да поддържа външния си вид... :roll:
Не съм казал, че въобще няма. Просто, предназначението им не е да са умни, да са красиви. Това се изисква от тях в модерното общество. С това си качество, те са по-полезни.
Muse_of_Madness, аз не виждам въпрос ? Направила си твое си заключение, аз не виждам къде съм в цялата схема ? Не мисля, че ме познаваш толкова добре, че да определиш аз к'во съм, 'що съм и за какво се боря.
Ей, светнах те най-после... постигнахме нещо като съгласие... В топиците си до сега повтарях, че модерният идеал за жена представлява пренебрегване на ума заради външния вид(Това се изисква от нея в модерното общество). Но не всички жени харесват или отговарят на този идеал и те могат да се справят чудесно в други области(доказателство- математичката, няколко момичета, с които се запознах по интернет и аз самата, която съм прекалено влюбена в книгите и с твърде нещасти заложби във външния вид, за да ми пука за този идеал. ) По това можем да съдим, че жените не са създанени с цел красота, а модерното общество така им е втълпило.
Колкото до другото- мислех, че си ницшеанец.... язък...

LunaTriCk
02-27-2007, 07:44
Което е правилно според мен, защото болшинството предпочита красивото пред умното. А ние сме социални животни и трябва да се вписваме в обществото, иначе сме загуба на органи.
Какъв съм бил ? :smt017

експлойтед...
02-27-2007, 07:50
Което е правилно според мен, защото болшинството предпочита красивото пред умното. А ние сме социални животни и трябва да се вписваме в обществото, иначе сме загуба на органи.
Какъв съм бил ? :smt017

всъщност предпочита една комбинация от умно и красиво, което се нарича индивид и личност...
Предполагам, че не би искал да имаш сериозна връзка с момиче, което е много красиво, но просто нямате какво да си кажете и само седите и се гледате тъпо...
За една вечер става да си с такова момиче, колкото да си задоволиш нагона, но принципно в една връзка се гледа да има и комуникация, допирни точки между двамата.

Едно от качествата на жената е красотата, защото тя й помага да има по-голям избор на мъже, но както знаем красотата е доста преходна, а и е условно понятие, което не е общо валидно...

даже ще те попитам какво е красивото??? Какво е красота?

LunaTriCk
02-27-2007, 08:33
Ако става дума за мойте предпочитания, аз първоначално не търся сериозна връзка. Имам си хора, с които да водя що-годе небанален разговор. Следователно търся това, което ми липсва.
Красотата е преходна да, затова и аз гледам да се възползвам от нея докато все още е в годност.
Понятие за Красота ? Това е качеството на красивите. :-D

експлойтеед...
02-27-2007, 09:01
окей...

как определяш красивите?? За да са красиви, трябва да имат красота, а какво е красота, какво е красивото, за да могат да бъдат квалифицирани като такива?

positive
02-28-2007, 10:37
vrodenite sa interesni,vtulpenite sa za tezi koito se pravqt na interesni..

Muse_of_Madness
02-28-2007, 12:58
Което е правилно според мен, защото болшинството предпочита красивото пред умното. А ние сме социални животни и трябва да се вписваме в обществото, иначе сме загуба на органи.
Какъв съм бил ? :smt017

http://www.artakiane.com/
Това момиче е загуба на органи, така ли?

LunaTriCk
03-01-2007, 19:08
окей...

как определяш красивите?? За да са красиви, трябва да имат красота, а какво е красота, какво е красивото, за да могат да бъдат квалифицирани като такива?

равни пропорции на тялото и чар.

Jeuelle
03-01-2007, 22:32
Характер не се втълпява!