PDA

View Full Version : Ужасно тъпо



02-11-2007, 12:20
За какво са измислили тези празници,за да може всеки да мисли как да си хване гадже за да не е сам на св.Валентин.. #-o

Днес бях излязла и видях хиляди глупости и сърца,които се продават за празника..Стана ми тъпо щото досега гаджетата,които съм имала никой не ми е подарявал подарък...На св.Валентин сякаш ми е като традиция да съм сама...Е какво да се прави засега немога да си намеря нормално момче,което да не мисли само как да се подиграе с чувствата ми...Нищо не очаквам от написването на тази тема просто исках да споделя,защото исках някъде да напиша какво ми е !!!
Е разбрахте ли сега как се чувстват хората когато са сами на св.валентин...

bungle
02-11-2007, 12:27
Не, не разбрах.

Знаеш ли , по стечение на обстоятелствата винаги съм била сама на Св.Валентин. Така е ставало. Миналата година за първи път бях с гаджето си. Е... нищо по-различно, нито специално беше. Никога не ми е било тъпо, че тези около мен ще си подаряват розови балони и мечета.

Просто..

ето историите на празника:

Днес на човечеството са известни три истории за свети Валентин. Едната е за Валентин, който се запилял някъде по Южна Африка да проповядва християнството. Той не е оставил след себе си никакъв обичай, така че на нея няма да се спираме подробно...

Най-разпространената история за св. Валентин е следната: В доброто старо време император Клавдий събирал доброволци за армията си, но никой от мъжете не искал да се бие и да умре, оставяйки любимата и семейството си сами и явилите се били малцина. Тогава на Клавдий му хрумнала щурата идея, че ако забрани брака, доброволците ще станат повече... И, както може би се досещате, тъкмо това направил. Някъде в древната римска държава живял свещеникът Валентин, който напук на императора венчаел влюбени двойки. Изпълнявайки мисията си, той бил заловен и екзекутиран на 14.02.269 г. за подстрекателство. Самата екзекуция била по-скоро тържество, тъй като хората го изпратили с цветя и сладки. Стотина години по-късно хората все още се сещали за това, на което ги учел Валентин и го провъзгласили за светец и покровител на влюбените.

Третата история разказва за млад лечител със същото име, живял през I в. пр. Хр. Младежът имал чудодейни способности на изцерител и именно заради тях и заради вярата си бил хвърлен в тъмница. В затвора младият Валентин излекувал сляпата дъщеря на надзирателя. Момичето прогледнало и го целунало. Двамата изживели бурна, но кратка любов, тъй като Валентин бил осъден на смърт. Преди да го хвърлят на лъвовете, той изпратил бележка на любимата си, написана върху парче от дрехата му с формата на сърце и подпис: "Твой Валентин". Тогава е възникнала и традицията да се подаряват картички...

Не ти трябва определен ден, на който да си с някой. И да си покажете, че се обичате.
И горе главата. Някъде там те чака твоят човек. :smt006

Krem4eto
02-11-2007, 12:28
За съжаление нищо неможеш да направиш...Стига ако не си си харесал някой...УСПЕХ!!!Все пак има още 2-3 дни може да си намериш!!!

{Sweety_f}
02-11-2007, 12:34
и аз се чувсвам така,защото и аз съм сама ама какво да се прави няма да умираме де..(:

mini_bebe
02-11-2007, 12:45
ами аз също съм била сама на 14ти ..но като се замисля не ми е било нито гадно нито тъпо..излизала съм с приятелки(който също си нямат половинка) и пийваме си ,хапваме си,смеем се,забавляваме се и като се прибра съм мн изморена и си лягам.с 2 думи няма за кога да се чувствам зле \:D/ последвайте примера ми. :smt008

FiRe_LaDy
02-11-2007, 12:50
Do sega na vseki sveti valentin i az bqh kato tebe i znam kakvo e.Naistina e mnogo gadno i ti sychuvstvam.No tova ne biva da ti razvalq nastroenieto.Prosto edin praznik.

BebeTooOoo
02-11-2007, 13:03
Ми и аз също съм била сама на 14ти,но това не трябва да те натъжава,просто така се е случило.Според мен сега не е времето да си търсиш гадже и то само за Св.Валентин...тъпо е.Когато му дойде времето ...тогава.Не е задължително да имаш гадже на този празник.Все пак имаш и приятели с които няма да ти е по малко забавно...излезте,забавлява йте се...и всъщност накрая ще видиш че е нямало причина да се чувстваш зле...А и нищо не се знае...може на този ден някой да те изненада.

iiirish
02-11-2007, 13:07
като сте сами на 14-ти да не е дошъл края на света :-s хич да не ви пука и да не ви дреме! :-D попразнувайте си като хората Трифон Зарезан и се радвайте, че никой не ви дърпа чашата от ръцете :smt005

SaYoNaRa
02-11-2007, 14:30
За самотните(и не само) на 14 има алтернатива ТРИФОН ЗАРЕЗАН

zubi
02-11-2007, 14:38
Да си сам на такъв празник .. да гледаш как всички покрай теб се обичат .. и вървят ръка .. е супер гадно ... освен ако не си някой със каменно сърце ... .. :smt010

Lorraine
02-11-2007, 14:56
мхм и аз винаги съм сама на Св.Валентин..мислех,че тази година ще е различно,но уви-сгреших!Ужасно ми е тъжно,но какво да се прави.. :smt010

BuBi008
02-11-2007, 16:22
Ohhhh..... haide stiga ste se natujavali i kakvo tolkova. I az vinagi se okazvah sama na Sv. Valentin ili se razdelqh s nqkoi tochno predi tova ili pak ne sym imala nikoi pokrai "praznika" . A dobre az ne moga da razbera zashto go preuvelichavate tolkova mnogo shto za praznik e tova ?! Kakvo praznuvash che si s nqkoi i se obichate ? Emi az tova si go praznuvam pochti vseki den . Az lichyno tova en go schitam z apraznik tai kato nqma nishto specialno v nego nqma nikakva tradiciq ili neshto podobno .....Nie s moito bubu nqma nishto specialno d apravim tai kato nie si go pravim mnogo chesto i ne ni trqbva Sv.Valentin d aidem an restorant ili toi d ami podari rozi. Golqma rabota shte izlezetet i shte se veselite nqma da e koi znae kolko po raqzlichno ot vseki edin drug den . Vseki den vijdate vliubeni po ulicite .... prosto togava ne e Sv. Valentin i ne se spichate tolkova emi priemete go kato edin normalen den kakvoto tochno si e.

honda^
02-11-2007, 16:28
И според мен св. Валентин е глупост(не за6тото съм сама). За6то трябва да има един ден, в който влюбените да си подаряват сър4ица, които пискат "Оби4ам те тоооолкова много"? Тва за мен са някви глупости. Много по-добре бих се 4увствала, ако приятеля ми всеки ден ме целува, прегру6та и ми казва, 4е ме оби4а.

Undying
02-11-2007, 16:30
За самотните(и не само) на 14 има алтернатива ТРИФОН ЗАРЕЗАН
=D>

Аз лично миналата година бях с гадже на 14ти,но не беше нещо особено.В смисъл не съм го обичала повече отколкото другите дни,а любовта си му показвах всеки ден,не само на 14ти.
Тази година съм без гадже,но това какво значи,че не трябва да показвам обичта си към близките и приятелите си ли?Еми аз и тях ги обичам,на тях ще им пратя валентинка и ще им кажа че си ги обичам.Току виж съм си намерила гадже точно на 14ти. :lol: :lol:

In4iTu_
02-11-2007, 16:44
Да...гадно е. И аз ще съм сама.Тъжно е... :? Но пък аз се радвам на тези сърчица по магазините.И на големите мечоци, които казват "обичам те тооооолкова много". Все някой ще ги получи...благородно завиждам на тези момичета.
Ако не се падаше в сряда, щях да празнувам Трифон Зарезан, обаче нямам късмет... :lol:

koalka
02-11-2007, 18:24
Е, айде стига, какво толкова?Св.Валентин не е толкова важен празник.Тъпо е да си хващаш гадже само, за да не си сама на празника.

02-11-2007, 20:22
Комерсялна простотия...