PDA

View Full Version : kogato pusi6 za6to go pravi6???



fillis
02-11-2007, 14:42
Zdr na vsi4ki.V jivoto ima vsi4ko i bolka i radost i gazariq i vsi4ko be. No ne moga da razbera za6to moite priqteli pu6at ili za6to go pravqt kakvo interesno namirat v towa .Prosto se fukat ili iskat da usetqh nqkakwa po takawa trapka 44e pusat 4e sa po golemi i po silni LI??? Az li4no ne pusa prosto taka se ste4e jivoteca 4e trea 6e da spra e az sam probvala edin dwapati no do tolkowa.a moite frdove zaponnaha i vinagi sled vsqka cigara kazvaha nqma pove4e a kakwo stana? bih te li mi kazali za 6to si provalqt jivoteca vse pak sa mn po malki ot men po na 13 14 godini sa:)

iskamTe_vednaga
02-11-2007, 14:57
ми то и аз не пуша и нямам намерение да пуша.Но паля цигара когато съм мн нервна или го главата са ми дошли твърде сериозни проблеми.Също така ми се е случвало да запаля на купон когато съм пияна :mrgreen:

SlaVen4eEto`
02-11-2007, 15:42
ми... аз пуша и понякога наистина имам нужда да запаля..
но в повечето случай... като излезем с фр. и те като запалят няма как и аз да не пална.. :lol:

IlLuSi0nS`
02-11-2007, 19:35
вече го бях писала в някоя тема, но все пак..
цигари пуша, защото ми харесва да държа цигарата, харесва ми дима, миризмата, харесва ми да гледам хора, които пушат.. незнам просто самата визуализация ме кефи..

sWeEt_SeEd
02-11-2007, 20:22
хахах и как точно реши,че си провалят живота...ае да беше казала здравето,състаряват си кожата бла бла ахехахеа ама живота...те като са на по 13 сигурно и ти си толкова...на тая възраст не се опитвай да прайш разсъждения що хората пушат и що не.И си избийте от главата тъпата 'гъзария' бе...леле кфо ви кефи да седите,да умувате и да поствате тъпи теми с единствената цел да злословите с/у другите и вредните навици,които имат...обаче навициии...кой з акфо го прай си е негова работа.Нали ти не си 'съсипваш живота' . ](*,) Не мога да разбера що на българина му прай толкова голямо удоволствие да гледа в чинията на другия. :smt011

niGGa
02-11-2007, 21:42
при някои е и за успокоение..

HardcorE_AFA
02-13-2007, 15:30
pu6a za6toto za jalost imam slaba volq i nemoga da gi spra

IRRIDUCIBILI
02-13-2007, 15:50
хахах и как точно реши,че си провалят живота...ае да беше казала здравето,състаряват си кожата бла бла ахехахеа ама живота...те като са на по 13 сигурно и ти си толкова...на тая възраст не се опитвай да прайш разсъждения що хората пушат и що не.И си избийте от главата тъпата 'гъзария' бе...леле кфо ви кефи да седите,да умувате и да поствате тъпи теми с единствената цел да злословите с/у другите и вредните навици,които имат...обаче навициии...кой з акфо го прай си е негова работа.Нали ти не си 'съсипваш живота' . ](*,) Не мога да разбера що на българина му прай толкова голямо удоволствие да гледа в чинията на другия. :smt011 vqrno!!! i py6im 6toto mi e kef ne da se pravq na golqm,a za tva 4e si provalqme jivota go znaem, na kytiite go pi6e ;)

02-14-2007, 10:42
Заради абстиненцията пушат.По интересно е ако изведнаж спрат да пушат.Почва се една агресия нервност абе да си до такув човек

Луко
02-14-2007, 20:25
Аз пуша от нерви най-вече...Преди известно време ми се случи неприятна случка и от тогава започнах да пуша.Сега ми е трудно да ги откажа.Когато не пуша по-дълго време и ставам нервен, като наркоманче, което не си е взело дозата .

maybelline
02-15-2007, 07:58
Тийнейджърите,които пушат,го правят по няколко причини(или само заради една от тях) - за да изглеждат готини и пораснали.Всички бяха свикнали,че само възрастните пушат и сега хлапетиите на по 13(имам предвид само пушещите - тези,които не пушат са по-зрели и не бих ги нарекла 'хлапета'),нали се мислят за много пораснали и затова пушат.Тази причина е свързана с желанието им да пораснат по-бързо,което независимо от пушенето,се изпълнява когато му дойде времето.Втората причина е когато искат да се харесат на някоя "готина" групичка в училище и да станат част от нея.Според тях не могат да са достатъчно готини сами по себе си и се налага да правят нещо,което е възприето като готино сред пуберите,а именно да пушат.Това донякъде е липса на самочувствие,но не е рядко срещана причина.Друга причина е когато имат много проблеми(с родители,съученици или гаджета) и са чували,че от пушенето(съответно и от пиенето) можело да им стане по-добре.Тази причина е свързана с липсата на приятели на които да споделиш мъките си и да получиш подкрепа.Веднъж когато скъсах с гаджето си ми мина през ума дали да не пропуша,но имах късмета да имам верни приятели до себе си,които ми помогнаха да преодолея раздялата с него(това беше преди 4-5 месеца).
Освен това,както много хора мислят...не е вярно,че ако всички около теб пушат,задължително пропушваш и ти.В шести клас всички съученици освен две момичета(едното от които беше пробвало) пушеха редовно.Но аз не пропуших.Ако го бях направила,те нямаше да ме мислят за по-готина(а може би щяха,но това щеше да е измамно чувство,защото щях да изневерявам на себе си за да се харесам на някаква групичка 12-13 годишни) и само щях да си скапя здравето.Освен това единственото,което щях да им покажа с пропушването си щеше да е,че аз също като тях съм една овца без мнение,която се води от другите и няма капчица достойнство.И тъй като не се възприемам по този начин,реших,че е по-важно какво мисля аз пред това какво мислят те.Съветвам и други тийнейджъри да се замислят кое е наистина важно в живота.Животът е един и би било жалко да го изживееш в опити да се харесаш на някоя готина групичка,вместо самият ти да станеш готин.

gamercheto_
02-15-2007, 17:18
хахах и как точно реши,че си провалят живота...ае да беше казала здравето,състаряват си кожата бла бла ахехахеа ама живота...те като са на по 13 сигурно и ти си толкова...на тая възраст не се опитвай да прайш разсъждения що хората пушат и що не.И си избийте от главата тъпата 'гъзария' бе...леле кфо ви кефи да седите,да умувате и да поствате тъпи теми с единствената цел да злословите с/у другите и вредните навици,които имат...обаче навициии...кой з акфо го прай си е негова работа.Нали ти не си 'съсипваш живота' . ](*,) Не мога да разбера що на българина му прай толкова голямо удоволствие да гледа в чинията на другия. :smt011 vqrno!!! i py6im 6toto mi e kef ne da se pravq na golqm,a za tva 4e si provalqme jivota go znaem, na kytiite go pi6e ;)

хахаха много точно казано....който иска пъши който не иска да не пуши е!всеки сам си решава...ама ся защо го правили.какво било усещането...ще каиш че кой знае кфо станало...Аз по принцип не пуша но на купончета припалвам..не намирам нищо лошо...и стига тъпи теми!

LSD^Lady
02-15-2007, 20:01
вече го бях писала в някоя тема, но все пак..
цигари пуша, защото ми харесва да държа цигарата, харесва ми дима, миризмата, харесва ми да гледам хора, които пушат.. незнам просто самата визуализация ме кефи..

И аз съм на това мнение :)

02-16-2007, 18:07
emi az li4no kato po4nah da pusha predi 3 god,si vikah kato tvoite priateli,kolko lesno moga da gi otkaja,ako poiskam.za sujalenie v edn momen se okazah "ribnata" i tva e.moga da gi otkaja,no psihikata mi mai ne moje...principno palia po navik ili vijdam niakoi s cigara i si viakam ia i az da si palna 1na,ili dokato 4akam avtobusa prosto no way da ne palna...v momenta se opitvam da pusha samo kogato naistina mi se pushi,a imenno : sled koz z zatapka,sled iadene,pak za zatapka :),s kafeto,s alkohola i....mai tva e ! niaka ne e malko,nali??

No_LiMiTe^f
02-16-2007, 21:07
pu6a za6toto za jalost imam slaba volq i nemoga da gi spra

Добре,мислиш ли че без цигари щеше да ти е по-добре!
Аз си пуша и не мисля да ги отказвам,не само защото не мога,а и защото си ме кефи да пуша,няма гъзария тука!Особено когато сам изнервена мн пуша и си ме успокоява!

gerinceto
02-17-2007, 10:08
az pusha i to dosta pri tova.opitvah se da gi spra ama ne mojah i vseki pat kogato se iznerva palq cigara vednaga.vsi4ko e edin gaden navik

ErinEverly
02-17-2007, 11:46
Цигари ли? Еми защото е яко... Всмисъл не за пред другите, то така само се почва, а защото успокояват.