PDA

View Full Version : Penisyt



Anonimen User
02-11-2007, 19:32
imam edin vupros.kojata na penisyt mi e srastnata s glavichkata s cipa.po kakyv nachin moje da se premahne tazi cipa ili da se skusa ?
mersi predvaritelno

lucka
02-11-2007, 19:42
ne se pritesnqvai tq sama shte e skasa po vreme na puberteta... nakade okolo 13-14 godishna vazrast... no se pak ako si nad teq godini se posavetvai s lichniq si lekar... az lichno sam che che stava sys nojche za brasnene (ot teq starite nojcheta det sa kato plastinki)

юсърчо
02-11-2007, 19:52
Аз имам същият проблем, и мислех да пускам тема. Почти цялата ми главичка е покрита с кожа, и се вижда една много малка част. Мисля че при секс ще е проблем. :(

ПП: На 14 години съм, и съм притеснен. Моля, който има желание, да НИ помогне. :|

Койчо
02-11-2007, 19:53
на 16 съм.а иначе опитвам се с чикии и отлепих съвсем малка част.искам да знам дали при секс ще се отлепи безпроблемно ?

юсърчо
02-11-2007, 19:54
Забравих да кажа че немога да я оголя цялата, а една съвсем малка част най-отгоре. :-s

02-11-2007, 20:12
и аз имах същия проблем но кожата сама се откъсна.Моят съвет е повече чикий под душа.Кожата сама ще се оправи но ако мислите че така няма да стане отивайте на лекар.

02-11-2007, 20:37
И аз имах такъв проблем, преди 5-6 години обаче беше на половината главичка не беше на цялата.... и веднъж без да искам започнах да "разлепям" тази кожичка и постепенно (шот ме болеше) малко по малко всеки ден накрая я махнах цялата :D

DJ_Niko
02-12-2007, 06:53
И аз имах такъв проблем, преди 5-6 години обаче беше на половината главичка не беше на цялата.... и веднъж без да искам започнах да "разлепям" тази кожичка и постепенно (шот ме болеше) малко по малко всеки ден накрая я махнах цялата :D
И аз бях така лека полека се отлепи цялата....така че продължавайте с леко опъващи чикии но по малко щото боли :-D

batkodoki
02-14-2007, 17:08
майките и бащите ви са за бой!

този проблем се получава, когато не са ви "разлепили" пишлетата докато сте били бебчовци. под натиска на американските простотии и пропагандата това стана модно и тук, като целта е прозрачна - като порастнете да понапълните джобовете на хирурзите.

далеч не винаги се получава с усилията на самото момче. а и процесае е болезнен и свурзан с риск от инфекция.

sladoled
02-14-2007, 17:53
Няма защо да се самоинквизирате. Защото може да се получи обратен ефект. Начина е следния: отиваш при личния лекар и искаш направление за уролог - причина "фимоза". Това е най- цивилизования известен начин.
Имай предвид, че оправдания от типа "срам ме е" са несериозни опити за бягство от реалноста.

Forslor
02-14-2007, 19:16
Незнам да са хиля ли да не са ли хиля. Един говори за фимоза друг пък го разбира съвсем погрешно , 3 ти пък още повече се огелпва няяям думи :lol:

batkodoki
02-14-2007, 19:42
imam edin vupros.kojata na penisyt mi e srastnata s glavichkata s cipa.po kakyv nachin moje da se premahne tazi cipa ili da se skusa ?
mersi predvaritelno

това не е фимоза.

02-15-2007, 09:57
dobre , a kakyf e problemyt ako stoi tazi cipa ?

batkodoki
02-15-2007, 18:31
dobre , a kakyf e problemyt ako stoi tazi cipa ?

трябва да сме наясно за каква "ципа" говорим!

в случая НЕ говорим за гемчето или юздичката, а за случая когато вътрешния лист на кожичката или част от него е слепена за главичката. това може да е изразено в различна степен. може и да е съчетано с фимоза, но най-често не е.

ВСИЧКИ момчета се раждаме със слепена за главичката кожичка, която я покрива. това е нормално. това е физиологичен механизъм на предпазване на главичката в ранния стадий на живота.
после най-често мамите и татковците постепенно я разлепват при всяко къпане докато сте бебчовци и затова нямате спомен.
новата мода, наложила се по чисто меркантилни интереси води до това, което описвате.

проблема е че това състояние затруднява нормалния полов акт, или изобщо го прави невъзможен /зависи от степента на неразлепване/ поради болезненост при фрикциите.

друг въпрос е, че създава страхотни психологически и физически проблеми на подрастващите момчета точно когато започват да проявяват засилен интерес кум най-ценната си играчка.
в общи линии прокламираното очаквано "спонтанно" разлепване в 60% oт случайте не настъпва. тази мода привнесена от америка разчита на 2 неща: 1/ щом не се разлепи спонтано - момчето няма да се занимава с "греха на ръкоблудието", което си е средновековна диващина! и 2/ така потока пациенти пулнещи чакалните е осигурен.

02-17-2007, 19:46
@batkodoki znachi moga da si ogolvam penisa obache tazi "iuzdichka" mi prechi da go ogolvam napulno.. pri tai narechenata ot teb igra s igrachkata ne sym imal problemi daje mi e po qko kogato ne mi e ogolen penisyt..iskam da znam trqbva li da se hodi na lekyr za otstranqvane ?

batkodoki
02-17-2007, 20:29
@batkodoki znachi moga da si ogolvam penisa obache tazi "iuzdichka" mi prechi da go ogolvam napulno.. pri tai narechenata ot teb igra s igrachkata ne sym imal problemi daje mi e po qko kogato ne mi e ogolen penisyt..iskam da znam trqbva li da se hodi na lekyr za otstranqvane ?

зависи дали и доколко ти пречи. ако не ти създава дискомфорт и болезнено усещане - не, няма да се налага интервенция :)

сходен проблем вече обсъждахме тук:

http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=33579

прочети цялата тема там и ако нещо е неясно питай на ЛС :)