PDA

View Full Version : Дразни ли ви?



KiLLeR_InSTiNkT
02-12-2007, 11:31
Не знам дали темата е за тоя раздел, но ще я пусна тук. Забелязала съм едно адски дразнещо явление - има потребители, които явно, за да трупат, колкото се може повече мнения, непрекъснато цитират останалите и почти никога не изразяват своето собствено... Изглеждат като хора, които ги мързи да изразят своята собствена мисъл /ако имат въобще такава/ и взимат наготово написаното от някой друг юзър по-нагоре. Нямам предвид всички хора, които цитират, а само определени и отделни случаи. Вие какво мислите?

GLeZoRanA
02-12-2007, 11:42
До някъде е така , донякъде не...смисъл ако някой преди тебе е казал нещо смислено и умно :shock: , за какво да пишеш нов роман като можеш само да го подкрепиш . Друг е въпроса когато нямаш какво да кажеш , ама айде , че и без тва няма какво да правя пък и искам да стана МегаФен ще се съглася с някой няма значение , че въобще незнам за какво иде реч в темата. (такива вече са рядкос във форума,поне по мои наблюдения! А и в повечето случаи съм забелязала , че когато някой цитира друг допълва нещичко отдолу ...

malka_sladuranka
02-12-2007, 11:59
Съгласна съм с колежката изразила мнението си преди мен.
Ето например в този случай съм напълно съгласна с нея и вместо да кажа същото, но с други думи бих могла само да я цитирам или да кажа, че се съгласявам.

KiLLeR_InSTiNkT
02-12-2007, 12:00
Да, всъщност рядкост са, но се срещат такива, които само си цитират, за да трупат мнения. Дано и не се пръкнат много от този род :-D

HopeLesss
02-12-2007, 12:19
Не, не ме дразнят. Дори понякога се радвам, когато някой е изразил мнение, близко или същото като моето, но по много по-добър начин. Не мисля, че има нещо лошо в това.

По-скоро хората, които трупат мнения, пишат в раздела "Фън фън и пак фън". Там има потребители, които изобщо не пишат в смислени теми, а само за профилите, колко процента харесваш предишния и т.н. Но в крайна сметка всеки сам си решава :wink:

bulgarche
02-12-2007, 12:26
Изкушавах се да направя същото сега, но просто с някои неща не съм съгласен и няма как да не сложа и аз някой ред, измислен от собствената си главица:

След като е даден един ясен, точен отговор, който би трябвало да задоволи въпроса, не би ли трябвало вие просто да подминете темата? Излишно е да се пише едно и също, дори и казано по разли1ен начин. Това показва единствено и само вашето желание да трушпате мнения. След като е отговорен на въпроса (ако темата е с въпрос, зададен от автора й) темата се счита за приключена и трябва да бъде заключена. Сега критикувам "шефчетата"

HopeLesss
02-12-2007, 12:35
Изкушавах се да направя същото сега, но просто с някои неща не съм съгласен и няма как да не сложа и аз някой ред, измислен от собствената си главица:

След като е даден един ясен, точен отговор, който би трябвало да задоволи въпроса, не би ли трябвало вие просто да подминете темата? Излишно е да се пише едно и също, дори и казано по разли1ен начин. Това показва единствено и само вашето желание да трушпате мнения. След като е отговорен на въпроса (ако темата е с въпрос, зададен от автора й) темата се счита за приключена и трябва да бъде заключена. Сега критикувам "шефчетата"

Понякога, най-вече в "Любов", човекът, пуснал темата, иска да чуе мнението на няколко човека. Ако да кажем от 12 мнения 8 са близки или еднакви, то това ще помогне на автора да вземедадено решение или да действа по определен начин, или иначе казано - да послуша съвета на тия 8 души. Имам предвид, че много зависи от самата тема. Ако темата е относно конкретен въпрос за линк, страница в интернет, есе или нещо такова съм съгласна, но иначе... няма лошо от повечко мнения, било то и идентични :wink:

bulgarche
02-12-2007, 12:46
В този форум сме всякакви катили! Кой би послушал нашето мнение, че и да се ръководи от него? Този човек трябва доста да е "пропаднал" :-D
Попринцип съм съгласен с теб. Човек иска мненията на няколко човека, като ги кара да се поставят в неговата ситуация и да се опитат да дадат своята оценка, макар и не много реалистична.

HopeLesss
02-12-2007, 12:59
В този форум сме всякакви катили! Кой би послушал нашето мнение, че и да се ръководи от него? Този човек трябва доста да е "пропаднал" :-D
Попринцип съм съгласен с теб. Човек иска мненията на няколко човека, като ги кара да се поставят в неговата ситуация и да се опитат да дадат своята оценка, макар и не много реалистична.

Ами само виж колко теми се пускат всеки ден в "Любов" и сам ще стигнеш до извода, че много хора търсят помощ именно във форума. Не казвам, че всеки се ръководи от нашето мнение, но наистина има такива, на които им е нужно второ, трето или пето мнение. Вярно е, че не винаги човек трябва да се доверява на чужди хора и да разчита на тях, но когато нямаш човек до теб, на когото да споделиш и да се довериш, форума е насреща. Пък и се надявам, когато повечето дават мнение по някоя тема, наистина да се ръководят от себе си, а не да пускат отговори просто ей така, за бройката :wink:

bulgarche
02-12-2007, 13:19
Не ме радва факта че хората търсят помощ от този форум. Искат мнението, че и помощта, на съвсем непонати хора. Пък и според мен форума пропада. Не е като "едно време". Няма ги онези всеотдайни юзъри готови да помогнат и учище се един от друг. Сега вси1ки са надменни и злобни.

Естествено преувеличавам, но...така си е мамка му

HopeLesss
02-12-2007, 13:34
Напълно съгласна съм. Никога не ми се е искало да сравнявам какво беше ПРЕДИ, но... няма ги нито Utopia, нито LunnaSvetlina... Както и да е, това е друга тема.

И мен не ме радва факта, че има хора, които не излизат от тях и разчитат на съвсем непознати, но такава е реалността и ние нищо не можем да направим по въпроса. Това ме подсеща и за един приятел, който наскоро се ожени за едно момиче, с което си чатиха 1 месец, той отиде да я види и... вече са мъж и жена :-s :shock:

bulgarche
02-12-2007, 13:43
Мда, времената се менят бързо.
Инъче за "другата тема"... която...наистина е малко...неприятна. От "едно времешните"...Фъки Милото. Тук таме някое Момченце, но останалите полезни ги е хванала липсата.

Аз предлагам да спираме, защото го обърнахме на разговор, което всъщност не е лошо, понеже все някой ще прочете написаното от нас и ще се замисли, но нека не им предствамя всичко на готово :smt046

Cheesy
02-12-2007, 13:53
Men li4no ne me draznqt-i az mn puskam citati..ama tva e 6tot sam saglasna s mnenieto na nqkoi drug/poprincip/ A ako go praqt samo za da trupat mneniq e tupo..

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-13-2007, 19:59
men li4no me murzi da 4eta.. ne da pisha :) daje vednuj mi se slu4i da napisha 2 stranici mnenie no..v posledstvie razbrah 4e temata e za drugo i go iztrih :lol: :lol: :lol: ta ina4e.. ne me draznqt osobeno .. draznqt me tiq det citirat po 10 20 puti :smt013

Mimka_sweet
02-13-2007, 20:08
НЕ :-D

bboy_bunker
02-13-2007, 20:09
НЕ :-D :lol:

koalka
02-13-2007, 20:10
Това малко ме дразни да, но ако наистина не пишеш заради мненията и си съгласен с даден юзър, няма нищо лошо да му цитираш мнението.Но това да не става много често, за да може автора на темата да чуе и твоето становище по дадения проблем.

machoka
02-13-2007, 20:22
Предпочитам да видя цитирани постове, от колкото 10 човека един след друг да кажат едно и също, сякаш то вече не е казано преди.. 3 страници примерно..

да речем "бременна ли съм, ако теста ми е отрицателен?"

-Не не си../отг. Но. 1/
-Не си миличка, спокойно /отг. Но. 2/
-Не се притеснявай, нищо лошо..
-Няма страшно, всичко е Ок
-Не не си
-Всичко е ок..

.. и така 4 страници :shock:

HardcorE_AFA
02-13-2007, 20:38
mi te si znaqt :D :lol: :-({|=

machoka
02-13-2007, 20:40
HardcorE_AFA,
Смени си подписа веднага, защото е прекално голям. Мерси.

sherry
02-14-2007, 11:42
Изкушавах се да направя същото сега, но просто с някои неща не съм съгласен и няма как да не сложа и аз някой ред, измислен от собствената си главица:

След като е даден един ясен, точен отговор, който би трябвало да задоволи въпроса, не би ли трябвало вие просто да подминете темата? Излишно е да се пише едно и също, дори и казано по разли1ен начин. Това показва единствено и само вашето желание да трушпате мнения. След като е отговорен на въпроса (ако темата е с въпрос, зададен от автора й) темата се счита за приключена и трябва да бъде заключена. Сега критикувам "шефчетата"
Какво като някой е изразил мнението си преди мен и е сходно с мойто :D Това не ми пречи и аз да кажа какво мисля по въпроса, след като ми е интересна темата :D Това е като разговор.... Така става по - интересно, а и в повечето случаи все нещо има да добавиш....


Относно темата - ми понякога се дразня, има флуудъри, които не са ми приятни, но какво да се прави, не може без такива.

SummeRLove08
02-14-2007, 15:53
Ами не знам...Не съм се замисляла сериозно по този въпрос дали ме дразнят или не.Може би не са толкова приятни,но пък може би цитатът изразява най-точно мнението им. :roll: :)

malone
02-14-2007, 16:40
Ако мнението им се препокрива с тези преди него защо да не го цитира.Друг въпрос е като мнението им се препокрива има ли смисъл да го цитират отново. :roll:

In4iTu_
02-14-2007, 18:57
Ами да, тъпо е; и аз понякога цитирам другите (в повечето случаи добавям и нещо от мен), но е така, защото мнението ми съвпада с другия човек :D