PDA

View Full Version : моля ви кажете си честното мнение :)



terry
02-12-2007, 13:48
Тъмна стая
без прозорци и брати
стои във нея само момиче
оплаква загубените дни

Плаче,и никои не може да я спре
Плаче,и съзнанието и губи се в мъгли
Плаче,защото животът и е като тъмнината в тая стая
Плаче и сълзите,като кръв от рана,падат и се губят във безкрая ...

Промяната е тежка
преди красива волна птица,
а сега чудовище затворено във клетка
страх я е от тях,и тях от нея

Нима го бе извършила тя !
Нима справедливо бе това!?
Заторена като робина в тази стая
робиня на собствената си съдба-
седи тя и плаче сам сама....

terry
02-12-2007, 15:00
Валеше дъжд,валеше и от моите очи..Загубена бях в мъглите а отминалите дни.Седях в голямото кресло,в пустата къща,пълна с духове от миналото.Бродеха около мен те и не искаха да си тръгнат,а аз не издържах.Извадих кутия с цигари - запалих една.Бзех чашата пълна с уискаи и вдигнах тост.Тоста беше за всички сенки бордещи в тоя прокълнат дворец.Молех се да си тръгнат и да ме оставят да живея..но те не пожелаха.Нима бях толкова виновна,нима бях толкова грешна,че ме преследваха.А защо го правеха?Незнам!!!Там съзрях и твоя дух любими...Сетих се за времето когато без със теб.Цигарата изгоря и запалих още една... Обикалях по тъмният коридор ,и сред всички мъртви портрети видях само твоя.Съкрушена от липсата ти се свлякох на земата и зарових лице в дланите си.Отпих голяма глътка уиски...исках да се напия...отпих още една...и още една.... исках да пия и да забравя.Да забравя миналото настоящето.Уискито свърши....не успях!!!Хо едва ли такова нещо може да се забрави...Та аз те убих!Мислех че любовта е илюзия,и че болката е вследствие на това,че нямах нищо...А сега какво?Имам богатство,къщи,пари,а продължава да ме боли.Бах такъв егоист,не исках да си с друга,не исках и да си с мен.Мразех те,защото беше щтастлив,защото беше жив и до мен!Прости ми...Сега осъзнавам грешката си,видях какво изгубих..Прости ми...Отидох обратно в хола,седнах в креслото...Ах,това голямо кресло,толковаспомени,толк ова красиви моменти,толкова спиращи дъха мигове,но вече ги няма...Протегнах се и взех бутилката,запалих още една цигара и вдигнах тост,отново.Този път пиех за мен,за това което имам и не ми трябва,и за това което исках ,но го изгубих.Пия,но не мога да се напия сякаш...някой отгоре ме накзва за стореното!Засужавам всяка изплакана сълза ,всяка рана в моята душа и всичко преживано досега..Ах,любими,от всички изгубени души най-много ми липсва твоята."Защо го направих?"-само този въпрос се върти в главата ми,випреки че знам отговора му.Цигарат изгоря...странно...те са като животът- и той идва и той си отива.Пия,любими,пия,за теб и мен,за миналото,настоящето и бъдещето,за момента в който се сещам за тебе,пия с надеждата че болката ще отмине...Кажи ми любими зашо ми е къща,пари и боатсва като те няма теб за да ги разделиме?Защо за ми безценни рубини,скъпи коприни и нежни кадифета като тебе те няма и няма за кой да ги облека?Душата ми е като умряло цвете,но докато напролет цветето ще пазцъфне,аз няма,за мен е вечна зима и смрязяващ студ.Как цвеето ше разцъгне като те няма тебе за да разтопиш ледовете и да раздухаш студовете?Продължавам да пия,този път с надеждата да се свърши моя земен ад...но за сметка на това се унасям...!
Заспивам и съня е прекрасен.Как боли да сънуваш...Искам да изляза от този сън толкова истински и толкова реален,искам да спре!Знам,че това е сън а не реалност,трябва да съм убедена във това! Хо така ми се иска този сън да е истина...
"той идваше ,лягаше на тревата до мен .Прокарваше пръсти през моята коса и ме целуваше нежно по врата."Това беше съня.Как мечтех пще за тея ласки и прегръдки,как мечтаех за твоите,за товите устни близо до моите.Да исещам дъха ти близо до моя ...Любими каква глупачка бях...моля те ..... Прости ми....
На сутринта обляна в пот студена и сълзи-събудих се по объркана и от преди.Още един нож ти заби надълбоко в моите гърди.Това е твоята разплата,бъди доволен-радвай се за мен!
Бутилакат ми бе до креслото,цигарите-и те там..запалих отново цигара,сипах уискито в чаша,станах и се приготвих за следващият ден.....
знам че е малко дълго,но ако ви се чете прочетете го и си кажете мнението,моля

krisi_l@loka
02-12-2007, 18:54
Ха ми не е лошо, ако си го писала ти :) Напрао бонбон :)

HopeLesss
02-12-2007, 19:02
Личи си, че в прозата си доста по-добра. Идеята на стихотворението ти е хубава, но някак си не си могла да я напишеш толкова въздействащо.

HopeLesss
02-12-2007, 19:05
П.П. Оправи правописа! :wink: