PDA

View Full Version : Заради една дума



Вера
02-12-2007, 17:28
И така...не обичам хора които говорят диалектно. Да имам много против тях по-скоро ни против самите тях а против произношението на думите им. Когато чуя да се говори по този начин ни идва да раздавам шамари.
Скоро майка ми без да иска ли какво ли промени ударението на думата "казах" и аз естествено се ядосах и я поправих. Започнаха луди викове,караници само до бой не се стигна. Била съм я манипулирала...обиждала..от асяла съм се с нея така все едно е моя приятелка от училище. Тук обаче аз най-нагло й казах че поправям и тях /просто вече ми е станало навик не съм виновна/ тя го прие като опониране и продължи да крещи по-силно. На мен ми кипна и й казах че не съм виновна че имам майка селянка...Да и сигурно се сещате какво стана няма да описвам подробно войната.
Въпросът ми е защо за Бога тази жена се развика заради една дума...тоест аз я поправих не съм й крещяла нито съм й заповядала да си промени речника не съм я обиждала и помня че не я манипулирах.
Сега тя иска да й си извиня. Но няма да го направя защото в случая тя е виновна че не се е научила да говори а аз само я поправих така че вината си само и изцяло нейна.

HopeLesss
02-12-2007, 17:55
А ти откъде си сигурна, че начина по който ти говориш е най-правилния? Съмнявам се да говориш на чист книжовен български език. Майка ти се е засегнала, според мен е нормално. И на мен ако детето ми, което съм отгледала и възпитала ми каже че съм селянка, и аз бих реагирала по същия начин. Не е била права да се обижда само от това, че си я поправила, но е твърде възможно да не си го направила по най-подходящия и мил начин. Според мен й се извини. Едва ли чак толкова ще се унижиш да й кажеш едно "извинявай" =;

02-12-2007, 17:56
Моля някой да затвори темата тъй като нещата се оправиха.

miloto_girl_4e
02-13-2007, 14:44
Моля някой да затвори темата тъй като нещата се оправиха.


Добре :wink: