PDA

View Full Version : bqlo tecenie GOSPODIII



ketttttiit
02-13-2007, 01:18
iskah da vi popitam ...ako imah bqlo techenie mojeh li da imah detza ???lekuva li se nqkaksi .....kak se polu4ava i kakvata info znaete moje li da mi dadete
mersi mnogo




Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

inlove_girl
02-13-2007, 04:17
Ами мила, естествено че можеш да имаш деца! :) Бялото течение се лекува...незнам как точно да ти го обясня, но отиди на генеколог. Той ще ти обясни. :P :wink:

krem4et0
02-13-2007, 05:41
По принцип може и нищо да няма,а само да си настинала и за това да имаш. сега в повечето случаи се дължи на инфекция и трябва да се лекува. Лекува се 10 дни с антибиотици,хапчета и за момичето вагинални свещи. Антибиотиците и хапчетата се пият и от теб и от постоянния ти партньор. Отиваш на гинеколог,взема ти се секрет от влагалището и се изседва. Ако се лекува няма проблеми,ако обаче не се лекува е възможно да има усложнения. Причинява се от сума ти неща-стомашно-чревни инфекции,мръсна вода,мръсен мъдух,бельо от изкуствени материи,мазна храна,шоколад и още 100 неща. Бяло течение поне 1 път в живота си имат 70% от жените!

02-13-2007, 08:12
oh sega kato pro4etoh tova mn se pritesnih.az imam bqlo te4enie ot 3 godini.sega sym na 15.i maika mi vse ne se nakanva da me zavede na lekar.v na4aloto mislehme 4e e ot nastinka no to ne minava i ne minava...i taka sym si ve4e 3 godini.dali 6te moje da se izlekuva ??

inlove_girl
02-13-2007, 08:21
oh sega kato pro4etoh tova mn se pritesnih.az imam bqlo te4enie ot 3 godini.sega sym na 15.i maika mi vse ne se nakanva da me zavede na lekar.v na4aloto mislehme 4e e ot nastinka no to ne minava i ne minava...i taka sym si ve4e 3 godini.dali 6te moje da se izlekuva ??Мила, и аз съм така! Не се притеснявай, лекува се. :wink:

krem4et0
02-13-2007, 10:01
Нали ти написах-лекува се с антибиотици и 1 други хапчета. 1 въпрос-девствена ли си и водиш ли активен полов живот?

02-13-2007, 14:21
А възможно ли е бялото течение да е наследствено? Аз също имам, но то е от дооооста време...

sex`y_f
02-13-2007, 17:39
zna4i bqloto te4enie,ne e normalno da go ima,smisyl ne e "zabolqvane",no ne e normalno mn mn da go ima,no vypreki tova 70-80% ot jenite imat tova bqlo te4enie.Kogato otide6 na lekar/genekolok/ toi 6te ti kaje kvi hap4eta da pie6.Aide 8)

mini_bebe
02-13-2007, 18:01
брошура на Alldays
какво е естественото вагилано течение?
- Естественото вагиланално течение е бяла или жълтеникава гъста течност,която се отделя от
влагалишето.Тази течност се произвежда от лигавиците на половите органи и е напълно нормална.
Вагиналното течение спомага за нормално фунсциолниране на тялото ти.То
е абсоютно нормално за жените.То поддържа лигавицата влажна и предпазва от инфекции

02-13-2007, 18:21
Нали ти написах-лекува се с антибиотици и 1 други хапчета. 1 въпрос-девствена ли си и водиш ли активен полов живот?


devstvena sym i ne vodq aktiven seksualen jivot...a dori tova te4enie i edna ot pri4inite mn se pritesnqvam priqtelq mi da ne kaje ne6to...
?

krem4et0
02-13-2007, 18:52
Ами тогава с антибиотици ще минеш,а и той няма да пие лекарства(приятеля ти). Нищо няма да ти каже-даже сексът е по-лесен при по-обично течение. върви на лекар и питай какво да пиеш. Секрет също няма как да ти вземат,но те знаят какво се прави в такива случаи.

Barbie
02-13-2007, 19:00
Виж сега, бялото течение до някаква степен е нормално. Но - не трябва да е прекалено обилно; да има неприятна миризма; прекалено наситен цвят. Принципно влагалището (дори mini_bebe го е написала, но нещо не сте й обърнали внимание) отделя този секрет, за да поддържа нужния баланс. Ако твоето течение е прекалено обилно, има натрапчива миризма или прекалено наситен цвят - отивай на лекар. Ако е малко, няма миризма и е белезникаво/бледо жълтеникаво - най-вероятно няма от какво да се притесняваш. И все пак, профилактичните гинекологични прегледи са препоръчителни - време ти е да отидеш :-)

02-14-2007, 13:23
Пише се "гИнеколоГ", кога ще се научите най-накрая, не е истина просто!!!!!!!

02-14-2007, 13:31
oh sega kato pro4etoh tova mn se pritesnih.az imam bqlo te4enie ot 3 godini.sega sym na 15.i maika mi vse ne se nakanva da me zavede na lekar.v na4aloto mislehme 4e e ot nastinka no to ne minava i ne minava...i taka sym si ve4e 3 godini.dali 6te moje da se izlekuva ??

i az sam to4no taka.na 15 godini i imam ot 3 godini bqlo te4enie

angel4e_s_krila
02-14-2007, 13:41
Ами тогава с антибиотици ще минеш,а и той няма да пие лекарства(приятеля ти). Нищо няма да ти каже-даже сексът е по-лесен при по-обично течение. върви на лекар и питай какво да пиеш. Секрет също няма как да ти вземат,но те знаят какво се прави в такива случаи.
абе ти наред ли си вообще??? ](*,) Знаеш ли случайно че антибиотиците са в повечето случеи причинители на гъбични заболявания???Влагалищните гъбички се лекуват с антимикотици. Хем сте некомпетентни повечето в случея,хем заблуждавате момичето.

sladoled
02-14-2007, 16:51
ЕСТЕСТВЕНО ВАГИНАЛНО ТЕЧЕНИЕ. БЯЛО ТЕЧЕНИЕ

Момичетата често се притесняват от вагиналното течение. Те се питат: “Нормално ли е да имам вагинално течение?”, “Другите имат ли?”, “Какво да направя?”
Вагиналното течение спомага за нормалното функциониране на тялото ти. То е абсолютно нормално за женитте в детеродния период. Понякога то е толкова слабо, че почти не се забелязва, но понякога е по-силно и оставя петна по бельото.
Функцията на вагиналното течение е да подържа лигавицата влажна и предпазва от инфекции.
Промените в течението и количеството му в общи линии са нормални. Понякога варира количеството, понякога се променя консистенцията /гъстотата и състава/ и цвета. Причините за това могат да са промени в хормоните, които могат да се случат на всяко момиче или жена на определена възраст или в даден момент.
Най-често срещаните причини за тези промени могат да са:
Менструация
Обикновено две седмици преди менструацията, по време на овулацията /периодът, в който яйцеклетката се отделя от яйчника и поема по една от маточните тръби/, се забелязва промяна във вагиналното течение. При някои жени то е по-силно точно преди или непосредствено след менструацията. Всичко това се определя от хормоналните промени на менструалния цикъл.
Стрес
Всеки организам реагира на стреса по различен начин. Така е и с женските хормони /естествени химически съединения, които се произвеждат от жлезите в тялото и отговарят за растежа и жизнеността на организма/. Лошото настроение, вълнението по време на изпит, влюбване – всичко това може да се отрази на естественото течение.
Хапчета протим забременяване
Хормоналният цикъл се влияе от контрацептивите, които намаляват количаството и променят вида на течението.
Бременност
Бременноста оказва силно влияние върху хормоналния баланс. По време на бременността менструацията спира, а естественото вагинално течение се увеличава.

Кога течението е ненормално и признак на болестно състояние?
Ако вагиналното течение се промени значително на цвят или мирис и промяната продължи дни наред, тогава може да има инфекция Макар и естествено, то е неприятно. То може да те накара да се чувстваш не така чиста, както обикновено. Може да остави жълтеникави следи по бельото и да причинява неприятно усещане за влажност. Тогава можеш да ползваш ежедневни превръзки, които да попиват течността и миризмата.
Ако течението се различава от гореописаното или те притеснява по някаква причина, най- добре е да се обърнеш към лекар.

krem4et0
02-14-2007, 19:28
Ами тогава с антибиотици ще минеш,а и той няма да пие лекарства(приятеля ти). Нищо няма да ти каже-даже сексът е по-лесен при по-обично течение. върви на лекар и питай какво да пиеш. Секрет също няма как да ти вземат,но те знаят какво се прави в такива случаи.
абе ти наред ли си вообще??? ](*,) Знаеш ли случайно че антибиотиците са в повечето случеи причинители на гъбични заболявания???Влагалищните гъбички се лекуват с антимикотици. Хем сте некомпетентни повечето в случея,хем заблуждавате момичето.
Аз пих Огментин или Аугментин(зависи от превода). чист антибиотик е! Лек и безвреден за организма,но и скъпичък-30 лева 21 хапчета. Трябва да отиде на лекар!

batkodoki
02-15-2007, 21:31
[/i][/quote]
Аз пих Огментин или Аугментин(зависи от превода). чист антибиотик е! Лек и безвреден за организма,но и скъпичък-30 лева 21 хапчета. Трябва да отиде на лекар![/quote]

аугментина за невъзпроизвел се човек да е " лек и безвреден за организма" ?!?! 8-[

смело.. много смело......и наивно за жалост. но не пациента е виновен разбира се......

Bezrazli4na
02-24-2007, 13:16
Виж сега, бялото течение до някаква степен е нормално. Но - не трябва да е прекалено обилно; да има неприятна миризма; прекалено наситен цвят...... :-) Moje nz ama moito e to4no taka :? Ami sega..... Osven syveti za ginekolog ima i dr temi za bqloto te4enie pro4etete gi.. Predi DA PUSKATE NOVI TEMI :::

02-26-2007, 18:05
аз също съм на 15 години и и имам бяло течение от 3 години но си мислех че е нещо напално нормално всмисъл такъв че е...............сега и аз започвам да се съмнявам и въпреки това не разбирам как мота сама де си направя диагноза тоест до се обърна към гинеколог или просто доа го приемам като нешо нормално

rali4ka91
03-05-2007, 21:12
Еелелеле някои хора си приказват през устата и тва си е...
Дори нагоре пуснаха постове ама...
Сега тия дето имате от 3 години бяло течение ходили ли сте на лекар???
Отидете няма нищо страшно.Първия преглед е вземане на кръв и урина, от който преглед се установява дали наличието на бяло течение е породено от бактерии и е инфекциозно или е просто ПОВИШЕНА СЕКРЕЦИЯ НА ВЛАГАЛИЩЕТО ("Понякога то е толкова слабо, че почти не се забелязва, но понякога е по-силно и оставя петна по бельото.")А вече ако се установи, че е инфекциозно се минава през гинеколог да да се установи точно от какво е породено и за да се предпише лечение.
Естественото бяло течение се отличава със белезникав или леко жълтеникав цвят без никаква миризма(количеството му зависи от организма) и понякога при настинка или преди менструация се увеличава.
ОБАЧЕ ако е жълто или жълто-зеленикаво на цвят има неприятна миризма вече се е появил някакъв проблем.Други придружителни симптоми са парене при унириране, примесена кръв към течението и т.н.

03-06-2007, 08:07
На мен гинекологът ми изписа антибиотици и вагинални таблетки против бялото течение. По-горе някой спомена антимикотици- тях ги изписват при гъбични инфекции, които са едните причинители. Другите причинители обаче НЕ са гъбички, а други бактерии /а бактериите се влияят от антибиотици/ И предполагам че гинеколог с поне 30 години практика знае много повече как да лекува тия неща от няколко 16-17 годишни момичета в тийнфорум. Извинявате, ама е истина. Беж при доктора да ви каже какво да правите, вместо да се чудите и да треперите има ли ви, няма ли ви нещо. На частно е 15 лв а с направление от личния- 1,50, избирайте си

03-07-2007, 19:47
Ами има ли ми нещо, ако имам такова бяло течение от около 2 години, но никога до сега не съм имала менструация? Много ми е важно да разбера, защото си е притеснително. Така че ако някой има представа...

04-16-2007, 14:18
bqloto te4enie ko ima sqka dna nomalna zdrava jena ot nego ne moje6 da izbqga6 a ako go nqma6 na4i ti ima ne6to i togaa ve4e moje da ima6 problemi.. mn ste se panikoisali s tfa bqlo te4enie i az si iam takova ot predi 4-5 godini,abe ot kakto sam v puberteta tfa e savsem normalnnno..kat te drazni smqna6 belioto po 2-3 put na den i gotovo..sa6to taka se mie6 redovno ae i uspex ..

Bezrazli4na
04-16-2007, 15:49
http://www.lactacyd.koikogo.com/index.html Препоръчвам Ви Лактацид :wink:

MonitOoOo
04-17-2007, 17:31
..

morgana
04-18-2007, 09:25
Ами тогава с антибиотици ще минеш,а и той няма да пие лекарства(приятеля ти). Нищо няма да ти каже-даже сексът е по-лесен при по-обично течение. върви на лекар и питай какво да пиеш. Секрет също няма как да ти вземат,но те знаят какво се прави в такива случаи.
абе ти наред ли си вообще??? ](*,) Знаеш ли случайно че антибиотиците са в повечето случеи причинители на гъбични заболявания???Влагалищните гъбички се лекуват с антимикотици. Хем сте некомпетентни повечето в случея,хем заблуждавате момичето.


БРАВО ЗА МНЕНИЕТО!НАКРАЯ НЯКОЙ ДЕТО ДА МУ Е ЯСНО!!!!!

gabrielka@a
04-20-2007, 12:32
Аз съм на 13,не ми е дошло още и имам бяло течение от една година някъде;има жълто-белезников цвят,но мирише странно-трябва ли да отида на гинеколог?

vivian
04-20-2007, 18:32
oh sega kato pro4etoh tova mn se pritesnih.az imam bqlo te4enie ot 3 godini.sega sym na 15.i maika mi vse ne se nakanva da me zavede na lekar.v na4aloto mislehme 4e e ot nastinka no to ne minava i ne minava...i taka sym si ve4e 3 godini.dali 6te moje da se izlekuva ??Мила, и аз съм така! Не се притеснявай, лекува се. :wink:
em...i az sam taka,ama ne iskam da xodq na ginekolog :oops: nqkoi moje li da kaje nqkoe lekarstvo ili krem4e ot koeto se e opravil? :roll:


izob6to ne pribqgvai do tova.tr da ti se napravqt izsledvaniq i ginekolog da ti predpi6e hap4eta za tvoq problem.nie ne znaem kakvo ti e to4no,ne moje da si pie6 kakvoto si iska6 i da se samolekuva6.opasno e.moje da predizvika6 nqkoe uslojnenie... [-X

Bezrazli4na
04-20-2007, 19:01
4uvala sym za pompi4ka koqto se vkarva vyv...mato4nata tryba i taka se pre4istva organizma i nqma sleda ot bqlo te4enie (Samo 4e trqbva da si pravila Sex :wink: )
Moi fr q izpolzvat i sa mnogo dovolni pointeresuvaite se i 6te razberete :D