PDA

View Full Version : Гьбички по главичката.Лечение...



Човек с проблем
02-13-2007, 12:48
Проблема ми е че имам такива бели точици по пениса и ме боли при полов контакт.Ходих на уролог и тои ми предписа Низорал крем и промивки с калиев перманганат.Една седмица се мазах само с крема а втората започнах да правя и промивки но резултата е слаб а това много ми пречи.Ако може някои които е имал сьщия проблем и се е излекувал да сподели за методите на лечение и ваобще за всякакьв сьвет по темата ще сьм много благодарен.Как точно трябва да се правят промивките да не би нещо да не ги правя правилно :( :( :( защо не се махат тея проклети гьбички :(

alabalalaa
02-13-2007, 13:37
ami az sam momi4e i edvali 6te moga da ti pomogna mnogo,no moq savet e da smeni6 doktora,porazpitai nqkade za dobar urolog.Ako tr idi na 4asten,6te e po skapi4ko,no 6tom ne ti minava i ti sazdava problem ne 4akai, a potarsi po svesten lekar

Човек с Проблем
02-13-2007, 13:44
ами тои тоя лекар си е частен вече 2-3 пьти си плащам по 20 лв за преглед и тои каза че сьс тея неща дето ми ги исписа ще се махнат гьбичките,ама може би защото ги имам от доста време се махат по бавно.За промивките някои знае ли дали може да се правят по 2-3 пьти на ден или ще е вредно така ? Моля ви кажете че направо сьм болен тея дни много ме тормози тоя проблем :(

Logopeddd
02-13-2007, 16:50
Промивките се правят сутрин и вечер! Махни го тоя Низорал, действай с Дактакорт 10 дни! НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ С ДАКТАКОРТА! СТЕРОИДЕН ПРЕПАРАТ Е И ПРИ ДЪЛГА УПОРЕБА ВОДИ ДО ИЗТЪНЯВАНЕ НА ГОРНИЯ СЛОЙ НА ЕПИДЕРМИСА (КОЖАТА)!

p.s. Промивки можеш да правиш и със сода за хляб ( сода бикарбонат). Една супена лъжица в един компотен буркан. И промивките ги прави след като си се чукал вечерта, преди да заспиш. Оная ти работа трябва да е в покой. Мазането също тогава се прави. 15-20 мин след промивката.

Logopeddd
02-13-2007, 16:51
И смени лекаря! НЕ усещаш ли, че този е накадърник и само ти взема парите!

Човек с Проблем
02-14-2007, 06:32
не знам вече доктора ли е некьдьрен аз някьф прокьлнат ли сьм що ли цяла тубичка изхабих вече от това и ефекта е 0 оня ден дори маи се изгорих леко с перманганата и 2 дена беше като умрял ужас някьф е тва :cry:

angel4e_s_krila
02-14-2007, 13:44
според мен това не е гъбично заболяване а просто отвори на мастни жлези :
… имам малки пъпчици по пениса
Тези малки бели неща по ръбчето на прехода между главичката и тялото на пениса са така наречените атероми. Те са вид кожна мазнини във формата на малки белезникави израстъчета, които понякога могат да се появят върху лицето или на други места по кожата. Ако не станат по-големи от главата на топлийка или не променят формата и цвета си, те са напълно безопасни. Важно: не се опитвай да ги стискаш или откъсваш, защото това ще доведе до болезнени възпаления. Основното правило е: прегледът при лекар е абсолютно задължителен, ако образуванията по твоята кожа болят, щипят или отделят течности.

Човек с Проблем
03-06-2007, 09:38
Мазах с Дактакорт 10 дена и се махна една малка част от гьбичките обаче повечето още си стоят :( а трябва да се махнат всичките защото имам проблем и сьс кожичката от долната страна на главичката,кьса е и трябва малка оперативна намеса,която не може да стане преди да се изчистят гьбичките :cry: :cry: :cry: защо не се махат какво да правя много ми е кофти :cry:

Balalaiko
03-07-2007, 15:41
pi4 imah sushtiq problem kupi si "DAKTAKORD" i "CANESTEN"! sutrin kato stanesh slagash ena tenjerka na kotlona s okolo 400-500 grama voda i q ostawash da zawri. sled kato zawri q mahash ot kotlona i slagash 2 supeni lajici soda za hlqb.posle v edna 4ashka naliwash ot raztwora(sled kato e poistinal malko - trqbwa da e priqtno topli4uk) i si potapqsh chlena zagolen vutre i go darjish okolo 3-4 min . procedurata se povtarq 2-3 pati . sled towa go namazvash s CANESTEN . vecherta predi da go namajesh s DAKTAKORD prawish sushtata procedura s vodata.. probwai i shte vidish che shte ima rezultat na 3-4 den..

batkodoki
03-07-2007, 18:28
Проблема ми е че имам такива бели точици по пениса и ме боли при полов контакт.Ходих на уролог и тои ми предписа Низорал крем и промивки с калиев перманганат.Една седмица се мазах само с крема а втората започнах да правя и промивки но резултата е слаб а това много ми пречи.Ако може някои които е имал сьщия проблем и се е излекувал да сподели за методите на лечение и ваобще за всякакьв сьвет по темата ще сьм много благодарен.Как точно трябва да се правят промивките да не би нещо да не ги правя правилно :( :( :( защо не се махат тея проклети гьбички :(

ГОДИНИ?

и кой изобщо те насочи към уролог?
проблема, който имаш е от компетенцията на ДЕРМАТОЛОГ /КОЖЕН ЛЕКАР/, не на уролог!

batkodoki
03-07-2007, 19:01
[quote="Бай Иван"]Промивките се правят сутрин и вечер! Махни го тоя Низорал, действай с Дактакорт 10 дни! НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ С ДАКТАКОРТА! СТЕРОИДЕН ПРЕПАРАТ Е И ПРИ ДЪЛГА УПОРЕБА ВОДИ ДО ИЗТЪНЯВАНЕ НА ГОРНИЯ СЛОЙ НА ЕПИДЕРМИСА (КОЖАТА)!

абсолютна диващина!!!
кой ви научи да лекувате "гъбички" с кортизон?!
това е все едно да сипвате бензин върху въглени!
корти-костероидите дават незабавен ефект на "излекуване" просто защото подтискат реакцията на организма към външния агент и снижават локалния имунитет до нула!

скоро след това резултата ще е драматичен!

защо не разберете, че този род проблеми се лекуват от спец ДЕРМАТОЛОГ, и ако наистина се касае за "гъбички" той ще ви предпише /вероятно/ някое от многото мазила или хапчета.
ако смятате, че щом някой лекар ви изпише най-евтиното лекарство е некадърен - искайте направо най-скъпото, към 119 лева е за опаковка, нищо че с първото са от една и съща група и действат по един и същ механизъм.

бтв, и не се правят никакви "промивки, топене, киснене" със сода, а с прост физиологичен разтвор, а за де не се харчите и за него - просто се слага малка лъжичка СОЛ ГОТВАРСКА в литър гореща вода

Човек с Проблем
03-08-2007, 10:50
аа благодаря ви много за това че ми отговорихте и искате да помогнете ама последно какво трябва да направя за да ми минат тея неща и да се почуствам наи после нормален човек и приятелката ми да е доволна естествено :oops:

morence
03-01-2013, 14:56
здравей оправи ли си проблема, защото и аз имам такъв

li0n
03-01-2013, 16:56
Едва ли ще ти отговори при положение, че темата е от 2007.